Aile Planlaması YUMURTLAMA DÖNEMİNDE ELLE İÇİP HAMİLE KALAN VAR MI?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Aryaaasu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2014
80
29
Merhaba arkadaşlar,
Eşimle ilişkiye girmiştik ve bir kaza oldu içime boşaldı. Yumurtlama günümmüş o gün de! Ella içtim ertesi gün. Kapattım konuyu kendi kafamda.
Son 2-3 gündür uyanınca midem bulanıyordu. Bugün belirgin midem bulanıyor ağzıma geliyor resmen birkaç saattir.
Evvelsi gün rüyamda eşim annem ve ben ev arıyorduk. Arabayla sokak sokak geziyoruz bulamıyoruz ama. Gece bir yerde kalmak için duruyoruz balkondan bakıyorum aşağıya birisi ölmüş polisler gelmiş. Arka balkona geçiyorum kedilerim uyuyor orada ve birden üç beyaz güvercine benzer kuş geliyor. Demire konuyor birisi çok güzel o bana ve kedilerime doğru önde diğerleri arkada yaklaşıyorlar.
Önceki gün de teyzemin bebeği olduğunu anneminde bebek yapmayı düşündüğünü görmüştüm.
Velhasıl dün kuzenim rüyasında beni gördüğünü yazdı sırtıma bebek dövmesi yaptırmışım. O yazdığı sırada annemde telefonda rüyasında çok güzel bir kızım olduğunu gördüğünü söyledi.
Şimdi ramazan ayı mübarek. Bu rüyalar hafif kramplar ve mide bulantısının olması biraz düşündürdü beni.
Ella daha önce de içtim ama doğurgan olmayan dönemlerde içmiştim. Ella içip hamile kalmış olan veya hamile kalmış tanıdığı olan yazabilir mi lütfen? Regl olmama 4 gün kaldı ama ellanın etkisiyle zaten gecikeceğimi düşünüyorum. Yeni evliyim ve çocuk düşünmüyorum şu anda. Bir de bu rüyaları yorumlayabilecek arkadaşlarımız var mı acabaaa?

Edit: Bugün mide bulantısı şikayeti ile gittiğim dahiliye doktorunun yaptığı kan testiyle hamile olduğumu öğrendim. Ella içtiğim için riski bir gebelikmiş. Hayırlısı olsun. Ella güvenmeyin

Hakkınızda hayırlısı olsun İnşallah bebeğine bişey olmaz 🙏🏻

Yaaa çok duygulandımm... benim eşim kürtaja zorluyor beni. Aileme dahi söyleyemedim henüz.. umarım bebeğimi kucağıma almak nasip olur 🙏🏻
Bnce korkusundan oyle diyordur. Kalp atisini duyduktan snra degisir insallah kaç haftalik

Bnce korkusundan oyle diyordur. Kalp atisini duyduktan snra degisir insallah kaç haftalik
3 haftalık sanırım 🙈 bu hafta olaylarını tam anlayamadım henüz.. son reglimin 1. Gününden sayarsak 26 marttı, 4 hafta. 1 kez ilişki oldu bu ayda korunmasız da 7 nisan, 8 de dölllenme büyük ihtimal. Kaç haftalık oluyor o zaman? 🤦🏻‍♀️😄 Salı iyi bir doktora gideceğim geçen gittiğim doktor düzgün bilgi vermedi bile...

3 haftalık sanırım 🙈 bu hafta olaylarını tam anlayamadım henüz.. son reglimin 1. Gününden sayarsak 26 marttı, 4 hafta. 1 kez ilişki oldu bu ayda korunmasız da 7 nisan, 8 de dölllenme büyük ihtimal. Kaç haftalık oluyor o zaman? 🤦🏻‍♀️😄 Salı iyi bir doktora gideceğim geçen gittiğim doktor düzgün bilgi vermedi bile...
Hesaplamalardan tam anlamiyorum ama bildigim kadariyla adetinin bitis tarihinden hesapliyorlar dölenme gibi degilde 🤣
Dr secimi dedigin gibi seni rahatlatan bir dr olursa senin icin surec daha guzel gecer🤩

Edit: Dün keseyi gördük 🙈 porgestron ve bhcg çok yüksek 🤗 Sıkı sıkı tutunmuş sana dedi doktorum 😌
Bu arada Ella yılda 2 falan içince etkinliği azalıyormuş bilginize 👍🏻

Edit: Dün keseyi gördük 🙈 porgestron ve bhcg çok yüksek 🤗 Sıkı sıkı tutunmuş sana dedi doktorum 😌
Bu arada Ella yılda 2 falan içince etkinliği azalıyormuş bilginize 👍🏻
Çok güzel bi haber bu gercekten hayirlisiyla kucağına alırsın insallah 😊 mide bulantin belirtilerinden ne zaman başladı acaba

Çok güzel bi haber bu gercekten hayirlisiyla kucağına alırsın insallah 😊 mide bulantin belirtilerinden ne zaman başladı acaba
İnşallahh 🤲🏻 pazartesi kalp atışlarını duyacağız inşallah 🤱🏻🤗 belirti gibi değilde (daha doğrusu gebe olduğumu bilmediğim için pms sandım 🤦🏻‍♀️ Gebelik şüphesi gördüğüm rüyalardan sonra içime düşmüştü benim belirtilerden değil sonradan birleştirdim hepsini ☺️) göğüslerim çok ağrıdı -Halen ağrıyor- bir de geçen hafta oruç tutarken midem çok kötü olmuştu bırakınca tutmayı geçti. Bu hafta biraz uykuluyum gibi karnım ve belimde kramplar var hafifçe, bir de iştahım biraz arttı gibi 😌.

İnşallahh 🤲🏻 pazartesi kalp atışlarını duyacağız inşallah 🤱🏻🤗 belirti gibi değilde (daha doğrusu gebe olduğumu bilmediğim için pms sandım 🤦🏻‍♀️ Gebelik şüphesi gördüğüm rüyalardan sonra içime düşmüştü benim belirtilerden değil sonradan birleştirdim hepsini ☺️) göğüslerim çok ağrıdı -Halen ağrıyor- bir de geçen hafta oruç tutarken midem çok kötü olmuştu bırakınca tutmayı geçti. Bu hafta biraz uykuluyum gibi karnım ve belimde kramplar var hafifçe, bir de iştahım biraz arttı gibi 😌.
Ben senin adina cok sevindim gerçekten bana da dua et pazartesi kan testi yapacağım 😊

E hadi ne güzel hayırlı haberle dönersin inşallah 🤲🥰

Bebeğiniz nasıl acaba ? Sağlıklı devam ediyor mu gebeliğiniz bende bu ay ertesi gün hapı kullandjm test yapmaya korkuyorum

Bebeğiniz nasıl acaba ? Sağlıklı devam ediyor mu gebeliğiniz bende bu ay ertesi gün hapı kullandjm test yapmaya korkuyorum
Merhaba 3 aylık olduk mide bulantısı kusmalar dışında gayet güzel. Bebeğim o kadar kusmama rağmen gelişimi çok iyi maşallah. En son ense kalınlığı da normal idi haftaya ikili tarama testi yaptıracağım. 😌

Ben de kullandığım regl takip uygulamasına göre tam ovülasyon günümdeyken ertesi gün hapı kullanmak durumunda kaldım. Ella değildi başka bir haptı fakat hiçbir sıkıntı yaşamadım çok şükür. İlacı içme süresine ve bünyeye göre değişiyor sanırım ben ilk bir saat içinde hemen almıştım. Sizin nasibinizde varmış bebiş :) sağlıkla kucağınıza alın inşallah🙏🏼

X