Yurtdışına turla gitmek mi, bireysel gitmek mi?

Ben İtalya'ya turla gitmiştim , bütün ekstraları almıştık, turla gelip ekstraları almayan bi kaç çift vardı , örneğin biz Pisa kulesine gitmek için atıyorum kişi başı 80 Euro verdik , onlar iki kişi 50 Euro'ya getirmişler tren otobüs falan .. Bir daha yurt dışına çıksam eger ki tüm Ülke gezisi olmayacaksa yani bir ülkenin belli başlı şehirlerine gidilecekse bireysel gidilir
Bu yorum bizim için yol gösterici oldu. Teşekkürler:)

Biz de baliye gidecegiz onumuzdeki bir iki ay icerisinde insallah. Tesaduf :) Ingilizcem cok iyi seviyede bu acidan yurtdisi tatiller cok rahat ve zevkli geciyor. Ben her tatilden once uzun uzun arastirir tur sirketlerini arar ingilizce turkce tum kaynaklari okur booking ve otellerin kendi sitelerinden fiyatlari karsilastirir kendim mi ayarlasam daha avantajli yoksa tur sirketine mi biraksam diye kiyaslarim. En sonunda da tur sirketi kazanan oluyor :) bali icin rehbere gerek yok bence. Kulturel icerigi olmasina ragmen daha cok dinlenme, tropikal ve gezme tadinda gececektir. Zaten oyle bir yerde kafileyle gezmek istemeyecekseniz. Evet ingilizce buyuk bir arti fakat cat pat telefonlar isaret dili vs elbet anlasirsiniz. Son gezimizde Arjantinli iki ciftle tanismistik biz ingilizce biliyoruz onlar bilmiyor hic ama yine de hayat hikayelerine kadar ogrenip ulkelerimizden konusmustuk :) ekstra turlari da acentayla goruserek istediklerinizi ayarlarsiniz ya da gideceginiz otel de bunu ayarliyor zaten.

Bu arada bizim de balayimiz maldivlerdi. Uzak doguyu seviyoruz :)
Uzak doğu sevilmez mi hiç, değil mi:) Bali tayland maldivler gibi doğa harikası yerler varken başka bir yere plan yapasım gelmiyor benim açıkçası. İngilizcenizin olması çok büyük bir artı gerçekten. Bu yaştan sonra ne kadar halledilebilir bilemiyorum ama sırf şu yurtdışı gezilerinde rahat edebilmek için speaking kursuna yazılmaya karar verdik eşimle:)
Bu arada ben de booking,tripadvisor gibi sitelerde dolaşmaya, araştırmaya, karşılaştırmaya bayılıyorum. Gezinin planlama kısmı daha çok hoşuma gidiyor, ah şu zincirleri bir kırsak çok gezeceğiz ama işte..:)
Peki siz hangi tur şirketlerini tercih ediyorsunuz acaba? Bali'ye bireysel mi gideceksiniz?

valla eger gidicegin yerde tanıdıgın yoksa ve ingilizce bilmiyosan tur tabıkı daha iyi ille her ekstra geziye katılcan diye bisey yok zatan cogu kisi ekstrayla gitmeyip 3 4kisi birlesik nomrla yolla gidiyolarmıs

Bizde ayni sizin gibiyiz barcelona ya da italyaya gitmek istiyoruz ama ingilizcemiz pek yok üstelik 3 yasindada oglum var onun icinde tur mu iyi olur bireyselmi bilemiyorum tur biraz kosusturmaca oldugu icin cocukla ne yapariz dusunuyorum ingilizcemi gelistirsem sorun cozulcek
Ben açıkçası burada yazılanlardan sonra bireysel gitmeye ikna oldum gibi:) Çocukla belki tur daha mı rahat olur bilemedim ama fiyat karşılaştırması yapıp karar verebilirsiniz bence
Arkadasim fransaya gitti. 6 ayligina ve tek basina.
derdini anlatabilecek kadar bile bi ingilizcesi yok yani lise ingilizcesinden ote degil ingilizce. Fransizcanin hele F'sini bilmiyor. Gitti 2 aydir orda valla o yaptiysa herkes yapar.
Bu çok güzel bir örnek oldu. Bu cesaretten lazım bize de :) İnşallah biz de bir cesaret biletleri alıp kaçacağız sanırım en yakın zamanda:)

haaa bu arada meraklı ve fesat arkadaslar vardı sen vize alamazsın vermezler diye fors atan vizeyi aldık kısmetse gidicezz meraklı küllelere duyrulurr :)))

Teknoloji var dil konusunda bence endişelenmeyin.
Telefonlarınızda illaki sözlük ya da translate vardır.
Yazın derdinizi çevirin gittiğiniz ülkenin diline tamamdır.,
Biz Suriyelilerle böyle anlaşıyoruz :)

Biz de baliye gidecegiz onumuzdeki bir iki ay icerisinde insallah. Tesaduf :) Ingilizcem cok iyi seviyede bu acidan yurtdisi tatiller cok rahat ve zevkli geciyor. Ben her tatilden once uzun uzun arastirir tur sirketlerini arar ingilizce turkce tum kaynaklari okur booking ve otellerin kendi sitelerinden fiyatlari karsilastirir kendim mi ayarlasam daha avantajli yoksa tur sirketine mi biraksam diye kiyaslarim. En sonunda da tur sirketi kazanan oluyor :) bali icin rehbere gerek yok bence. Kulturel icerigi olmasina ragmen daha cok dinlenme, tropikal ve gezme tadinda gececektir. Zaten oyle bir yerde kafileyle gezmek istemeyecekseniz. Evet ingilizce buyuk bir arti fakat cat pat telefonlar isaret dili vs elbet anlasirsiniz. Son gezimizde Arjantinli iki ciftle tanismistik biz ingilizce biliyoruz onlar bilmiyor hic ama yine de hayat hikayelerine kadar ogrenip ulkelerimizden konusmustuk :) ekstra turlari da acentayla goruserek istediklerinizi ayarlarsiniz ya da gideceginiz otel de bunu ayarliyor zaten.

Bu arada bizim de balayimiz maldivlerdi. Uzak doguyu seviyoruz :)

Peki Balide ne kadar kalacaksınız? Uzak doğuda bizim için tur şirketlerinin hiç kazanmayacak olmasının sebebi ayarlanan turların maximum 6 gün olması. 10+ saat uçtuktan sonra jetlag falan derken insan daha uzun kalmak istiyor. Cumartesi çıkıp pazar dönmek misal en azından. Bir başka sebebi de misal Tayland diyince götürdükleri 2-3 şehir varken kendimiz doğusundan batısına farklı başka şehirlerini de görme şansımız oldu.

Hiç yurtdışına gitmedim ama gitseydim bir grupla gezmektense özgür bir şekilde, bağımsız olarak gezmek isterdim :) İngilizce bilmenin şu açıdan da avantajı oluyor, şimdi teknoloji var nasıl olsa. İngilizce bilmeyen insanlara denk gelseniz de, sormak ya da söylemek istediklerinizi Google translate'e İngilizce yazıp o ülkenin diline çevirin, daha iyi çeviriyor. İngilizce'den daha iyi çevirir her zaman, Türkçe'den çevirmektense. Bence hiç dert etmeyin, alın elinize ingilizce bir seyahat kitabı, gezin. Yurtdışına gidip oranın yerlisiyle sohbet edemeyeceksem, turdakinin ingilizcesine güvenip soyutlanacaksam ne anlamı kalır benim için...

gerçekten çok teşekkür ederim, çok güzel ve de açıklayıcı anlatmışsınız. Benim için de nedense avrupa ikinci planda. Tayland endonezya gibi ülkelere doğası denizi, hatta inançları, tapınakları vs benim daha çok ilgimi çekiyor. Uçak biletlerini ucuz yakaladıktan sonrası çok rahat aslında genel olarak ucuz bir ülke olduğu için. qatar airways baya kampanya yapıyor aslında gidiş-dönüş 1100tlye bilet alanlar vardı taylanda. O şekilde bulursak kaçırmayacağız artık:) Bu arada siz hangi tur şirketlerini kullandınız acaba? Belki biz de ucuz uçak bileti bulamazsak son çare tura bakarız.
Biz maldivlerde per aquum niyama resort de kaldık. constance ile arasında çok gidip geldik ama son tercihimiz niyama olmuştu. Memnun da kaldık neyseki. Su üstü havuzlu bungalowda kalmıştık. O denizden sonra biz de başka denizler bizi kesmek diyorduk ama insan bir zamandan sonra tatil yapamayınca su birikintisine bile razı oluyor:)

Balayı wts turlaydı. Sonraki ilk avrupa seyahatimiz Jolly ile oldu ama daha sonra yaşadığım bir şey bilinen tur şirketlerinin çok da matah olmadığını gösterdi.
Ben n11'in turlarını takip ediyorum. Ordan vize bizden gibi bir kampanyadan faydalanmıştım misal. Şu an şöyle bir turları var:
http://urun.n11.com/vizesiz-turlar/...pur-turlari-8-gece-P115664354?rf=travelSearch
Ben burdan italya turuna katılmıştım. Jolly olsun ets olsun türkiyeden turu ayarlayıp gittiğiniz yerde bir acente ile anlaşıyorlar. Bu italya turunda biz emka turdan bir grup jollyden başka bir grup da ismini hatırlayamadığım bir turdan hepimiz aynı otobüste gitmiştik. Aynı hizmeti almıştık ama biliyorum ki jollydekiler en az 100 euro daha fazla vermişlerdi. Budva turunda da aynı şeyi yaşadık. Bizi orda karşılayan ekibin elinde 5 tane ayrı turun adı yazıyordu. Hepimiz aynı otobüse doluşup gittik.

Turla gidip ekstra turlara katilmadanda gittginiz şehrin sokaklarında kaybolabilirsiniz turla gitmek çoğu zaman daha avantajlı ilk defa gittiğin ülkede transferler sorun oluyor

haaa bu arada meraklı ve fesat arkadaslar vardı sen vize alamazsın vermezler diye fors atan vizeyi aldık kısmetse gidicezz meraklı küllelere duyrulurr :)))
Niye alamazmışsınız ki? Çok sevindim sizin adınıza, darısı başıma :)
Teknoloji var dil konusunda bence endişelenmeyin.
Telefonlarınızda illaki sözlük ya da translate vardır.
Yazın derdinizi çevirin gittiğiniz ülkenin diline tamamdır.,
Biz Suriyelilerle böyle anlaşıyoruz :)
Ya evet aklımıza o da geldi aslında, internetsiz çalışan translate app'leri varmış. İnternetimiz olmasa da faydalanabiliriz en azından. Tavsiyeniz için teşekkürler:)
Hiç yurtdışına gitmedim ama gitseydim bir grupla gezmektense özgür bir şekilde, bağımsız olarak gezmek isterdim :) İngilizce bilmenin şu açıdan da avantajı oluyor, şimdi teknoloji var nasıl olsa. İngilizce bilmeyen insanlara denk gelseniz de, sormak ya da söylemek istediklerinizi Google translate'e İngilizce yazıp o ülkenin diline çevirin, daha iyi çeviriyor. İngilizce'den daha iyi çevirir her zaman, Türkçe'den çevirmektense. Bence hiç dert etmeyin, alın elinize ingilizce bir seyahat kitabı, gezin. Yurtdışına gidip oranın yerlisiyle sohbet edemeyeceksem, turdakinin ingilizcesine güvenip soyutlanacaksam ne anlamı kalır benim için...
Translate programları kullanmak bizim de aklımıza geldi her ne kadar türkçe-ingilizce çevirisi berbat olsa da iş görür herhalde:) Tur nedense bana da hiç cazip gelmiyor. Onca insan doluşup bir otobüse her müzede 1 saat dur resim çekil çık. Böyle bir tatil istemediğim için sanırım biz de sizin dediğiniz gibi yapacağız:)
Balayı wts turlaydı. Sonraki ilk avrupa seyahatimiz Jolly ile oldu ama daha sonra yaşadığım bir şey bilinen tur şirketlerinin çok da matah olmadığını gösterdi.
Ben n11'in turlarını takip ediyorum. Ordan vize bizden gibi bir kampanyadan faydalanmıştım misal. Şu an şöyle bir turları var:
http://urun.n11.com/vizesiz-turlar/...pur-turlari-8-gece-P115664354?rf=travelSearch
Ben burdan italya turuna katılmıştım. Jolly olsun ets olsun türkiyeden turu ayarlayıp gittiğiniz yerde bir acente ile anlaşıyorlar. Bu italya turunda biz emka turdan bir grup jollyden başka bir grup da ismini hatırlayamadığım bir turdan hepimiz aynı otobüste gitmiştik. Aynı hizmeti almıştık ama biliyorum ki jollydekiler en az 100 euro daha fazla vermişlerdi. Budva turunda da aynı şeyi yaşadık. Bizi orda karşılayan ekibin elinde 5 tane ayrı turun adı yazıyordu. Hepimiz aynı otobüse doluşup gittik.
Bunları duyduğum çok iyi oldu. Daha önce bir tur tecrübemiz olmadığı için çok şaşırdım şu anda. Ayrıca n11'de tur satıldığını bilmiyordum bunu da öğrenmiş oldum sayenizde:) Biz gitmişken en az 15 gün kalmak istiyoruz aslında. Hatta uçak biletini kendimiz alabilirsek öyle yapacağız. Dediğiniz gibi onca saat uçuş çekip ve bilete o kadar para verip 5-6 gün kalmak çok saçma oluyor. Gitmişken en az 2 ülke görelim mesela:) Yine de n11'deki kampanyalı turları takip edeceğim çok teşekkür ederim.

Turla gidip ekstra turlara katilmadanda gittginiz şehrin sokaklarında kaybolabilirsiniz turla gitmek çoğu zaman daha avantajlı ilk defa gittiğin ülkede transferler sorun oluyor
Bunu da tavsiyeler arasına not ettik. Çok teşekkürler. Evet aslında transfer olayları da bizi korkutmuyor değil. Eğer çok ucuza uçak bileti bulamazsak turlara bakacağız alternatif olarak

Uzak doğu sevilmez mi hiç, değil mi:) Bali tayland maldivler gibi doğa harikası yerler varken başka bir yere plan yapasım gelmiyor benim açıkçası. İngilizcenizin olması çok büyük bir artı gerçekten. Bu yaştan sonra ne kadar halledilebilir bilemiyorum ama sırf şu yurtdışı gezilerinde rahat edebilmek için speaking kursuna yazılmaya karar verdik eşimle:)
Bu arada ben de booking,tripadvisor gibi sitelerde dolaşmaya, araştırmaya, karşılaştırmaya bayılıyorum. Gezinin planlama kısmı daha çok hoşuma gidiyor, ah şu zincirleri bir kırsak çok gezeceğiz ama işte..:)
Peki siz hangi tur şirketlerini tercih ediyorsunuz acaba? Bali'ye bireysel mi gideceksiniz?

Yabanci dil elbette kucuk yaslarda daha kolay ogrenilir ama gec diye bir sey yok bence de yazilin gayet ogrenirsiniz en azindan derdinizi anlatir ve anlasirsiniz :) sizinle bircok benzerligimiz varmis pek hos :)

Tur sirketleri olarak peninsula ve cafe turdan memnun kaldim grup ve acenta indirimleri oldugu icin turdan aldigim fiyatlar hep daha uygun. Ustelik turla da bireysel ayarliyoruz geziyi bir gruba bagli kalinmiyor.

Peki Balide ne kadar kalacaksınız? Uzak doğuda bizim için tur şirketlerinin hiç kazanmayacak olmasının sebebi ayarlanan turların maximum 6 gün olması. 10+ saat uçtuktan sonra jetlag falan derken insan daha uzun kalmak istiyor. Cumartesi çıkıp pazar dönmek misal en azından. Bir başka sebebi de misal Tayland diyince götürdükleri 2-3 şehir varken kendimiz doğusundan batısına farklı başka şehirlerini de görme şansımız oldu.

Soyle ki o paket gunluk turlardan almadik hic biz. Kac gun musaitligimiz varsa o kadar ayarliyoruz ve tur sirketi secenekleri sunuyor. Yani bagimli kalmiyoruz. Bali tatili icin ayirdigimiz butce ve iyi otellerde kalmak istedigimiz icin 5 gece kalacagiz. Ama kendim Ubud bolgesinde 3 gun Nusa Dua bolgesinde 2 gece olarak ayarliyorum. Otelleri dahi kendim secip turdan fiyat aliyorum. Aradaki transferleri havaalani transferleri her seyi onlar fiyata dahil oladak ayarliyor iyi oluyor :)

Bunu da tavsiyeler arasına not ettik. Çok teşekkürler. Evet aslında transfer olayları da bizi korkutmuyor değil. Eğer çok ucuza uçak bileti bulamazsak turlara bakacağız alternatif olarak

Ucak biletleri pek ucuz degil maalesef :/ keske olsa. Yoksa otel fiyatlari cok sorun degil bazilari Turkiye'den ucuz

Uzakdoğu Avrupa ve doğu avrupaya gittik turla hayatimda yasadigim en guzel anlardi tura bağlı kalmazsaniz hatta ekstra turlara katılıp bireyselde gezersiniz cokda eglenceli olur size minik bir tavsiye uyumayin 3 saatlik uykularla 24 bin adımlarla bissuru anı birikiyor :)

ikisinin çok güzel ve kötü yanları var,yıllarca turla gitmiş biri olarak şimdig eriye bakıyorumda,evet beklettler diye gıcık olduğumda oldu,ama güzel anılar,değişik insanlar,ama ben kafama dik olduğumdan turla gitsemde arada onlarsın özgürde takıldım,bir defasında bildiğim bütün duaları okudum,tek taxıyle dönmek zorunda kalınca,bir defasındada öle karıştıdımdmki yolu iki gençe bana eşlık etti,yanı ıkısıde güzel ,ama turla ucuza geebilir,ben derimki sen turla git,ama gidecğein yeırn bılgılarının ana dılın gibi iç,kafana eserse tek takıl,bende beyruta gideiym diyorum,tursuz korkuyorum,

Qatar şu anda bir fırsat yapmış. Bakın isterseniz:
http://www.qatarairways.com/tr/tr/special-offers.page
Çok teşekkürler :KK68:ben de sizin mesajınızla eş zamanlı olarak facebookta bir gezi grubunda gördüm bu kampanyayı. Akşam eşimle inceleyeceğiz. Umarım uygun tarihlerde iyi fiyatlar bulabiliriz. Şimdi de bangkok mu bali mi olsun ikilemindeyiz. Mantıklı olan gitmişken ikisini de görmek aslında ama iyi bir gezi planı çıkarmamız lazım.

Yabanci dil elbette kucuk yaslarda daha kolay ogrenilir ama gec diye bir sey yok bence de yazilin gayet ogrenirsiniz en azindan derdinizi anlatir ve anlasirsiniz :) sizinle bircok benzerligimiz varmis pek hos :)

Tur sirketleri olarak peninsula ve cafe turdan memnun kaldim grup ve acenta indirimleri oldugu icin turdan aldigim fiyatlar hep daha uygun. Ustelik turla da bireysel ayarliyoruz geziyi bir gruba bagli kalinmiyor.

Soyle ki o paket gunluk turlardan almadik hic biz. Kac gun musaitligimiz varsa o kadar ayarliyoruz ve tur sirketi secenekleri sunuyor. Yani bagimli kalmiyoruz. Bali tatili icin ayirdigimiz butce ve iyi otellerde kalmak istedigimiz icin 5 gece kalacagiz. Ama kendim Ubud bolgesinde 3 gun Nusa Dua bolgesinde 2 gece olarak ayarliyorum. Otelleri dahi kendim secip turdan fiyat aliyorum. Aradaki transferleri havaalani transferleri her seyi onlar fiyata dahil oladak ayarliyor iyi oluyor :)
Bu bahsettiğiniz hangi tur şirketi acaba?

X