Yurtdışında çalışmak / master yapmak

_biber_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
46
0
merhaba arkadaşlar
ben türkiyedeki üniversitelerde psikoloji bölümünü okuyacağım fakat yurtdışında çalışmak istiyorum veya burslu olarak master yapmak istiyorum bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? Türkiyedeki bir üniversiteden mezun olsam (devlet veya vakıf) ingiltere iş bulabilir miyim veya ingiltere çalışmam için ne yapmam gerekiyor

öncelikle ingilterede çalışman için ingilteredeki üniv. birinde master yapman gerekli ..yoksa burdan aldın lisans diplomanla kimse sana orda iş vermez.

öncelikle buradan tamamen ingilizce ağırlıklı bir bölüm okuman lazım ki orda ingilizcenden süphe duyulmasın ve eğer ciddi düşünüyorsan bir an evvel toeic ya da toefl tarzı sınavlara girip belge almaya bak

çok uzun bir zaman geçmiş üzerinden ama başka düşünen arkadaşlar vardır belki, İngiltere de kendi alanında çalışmak için orada yaşaman, en azından oturumunun olması ve bu sırada çalışma vizesine başvurman gerekiyor. çalışma vizesine başvurduğunda pasaportunu teslim ediyorsun ve sonuçlanması bir kaç ayı bulabiliyor. İngiltere göçmen başvuru şartları nı Google layarak bulabilirsin ve alanında elemana ihtiyaç olup olmadığını.

ben meb bursuyla İngiltere de master yaptım ama bu bursun geri dönüş şartı var. başvurularda eğitim süresince sana ödenecek miktarın altına 4 kefille geri döneceğinin garantisi olarak imza atıyorsun. dönmüyorsan da bu parayı taksitlendiriyorlar ve devlete geri ödüyorsun tabi kefillerine haciz işlemi de başlatabilirler :)

bunun dışında full bright ve tubitak bursu gibi değişik burslar da var geri dönüşü olmayan. onları da araştırıp master a başlarsın, master bittiğinde oturumun bir süre daha devam ediyor, bu sürede de çalışma vizesine başvurursun ve sonucun göre çalışmaya başlarsın.

ben master yaparken, her hafta bir şirket sınıfa gelip sunum yaparak şirketlerini tanıtıyorlardı ve başvurmak isteyenlerin cv lerini alıyorlardı. sınıf arkadaşlarımın neredeyse tümü çok güzel yerlerde iş buldular. işin hazır olduğunda çalışma vizesini de etkiliyor.

İngiltere dışında düşünüyorsan, Danimarka nın green card ı var göçmen başvurusu için. ve iki ülke arasındaki anlaşmalar gereği başvuru ücreti ödemiyor türkiye. başvuru yapabilmen için bazı şartları var tabi. 100 puan toplaman gerekiyor, eğitiminin, yaşının, dil puanının puanları var ve toplamı alt sınırı geçerse başvurabiliyorsun.

herkese başarılar mutluluklar

çok uzun bir zaman geçmiş üzerinden ama başka düşünen arkadaşlar vardır belki, İngiltere de kendi alanında çalışmak için orada yaşaman, en azından oturumunun olması ve bu sırada çalışma vizesine başvurman gerekiyor. çalışma vizesine başvurduğunda pasaportunu teslim ediyorsun ve sonuçlanması bir kaç ayı bulabiliyor. İngiltere göçmen başvuru şartları nı Google layarak bulabilirsin ve alanında elemana ihtiyaç olup olmadığını.

ben meb bursuyla İngiltere de master yaptım ama bu bursun geri dönüş şartı var. başvurularda eğitim süresince sana ödenecek miktarın altına 4 kefille geri döneceğinin garantisi olarak imza atıyorsun. dönmüyorsan da bu parayı taksitlendiriyorlar ve devlete geri ödüyorsun tabi kefillerine haciz işlemi de başlatabilirler :)

bunun dışında full bright ve tubitak bursu gibi değişik burslar da var geri dönüşü olmayan. onları da araştırıp master a başlarsın, master bittiğinde oturumun bir süre daha devam ediyor, bu sürede de çalışma vizesine başvurursun ve sonucun göre çalışmaya başlarsın.

ben master yaparken, her hafta bir şirket sınıfa gelip sunum yaparak şirketlerini tanıtıyorlardı ve başvurmak isteyenlerin cv lerini alıyorlardı. sınıf arkadaşlarımın neredeyse tümü çok güzel yerlerde iş buldular. işin hazır olduğunda çalışma vizesini de etkiliyor.

İngiltere dışında düşünüyorsan, Danimarka nın green card ı var göçmen başvurusu için. ve iki ülke arasındaki anlaşmalar gereği başvuru ücreti ödemiyor türkiye. başvuru yapabilmen için bazı şartları var tabi. 100 puan toplaman gerekiyor, eğitiminin, yaşının, dil puanının puanları var ve toplamı alt sınırı geçerse başvurabiliyorsun.

herkese başarılar mutluluklar

Merhaba şule hanım attığınız mesajı okudum da işime yarayacak konulardan bahsetmişsiniz. Sizde ingiltere de master yapmışsınız ve bana yardımcı olabilirsiniz. Bilgilerinizden mühendis olduğunuzu gördüm mühendislik yut dışında en çok tutulan meslek zannımca... Peki psikoloji bölümü ingiltere de veya yurt dışında nasıldır? Ben Türkiye de bu mesleğe gereken önemin verilmediğini düşünüyorum bu yüzden yurdışında okumak istiyorum :KK43: Umarım bana yardımcı olursunuz :KK43: Tüm bölümlere master yaparken şirketler gelip sunum yapıyor mu yoksa bu sizin bölüme özel bir şey mi? Ve sizce orada master yapsam iş bulup çalışabilme imkanım olur mu? Siz az çok bilirsiniz :KK43: Lütfen yardııım :KK43:

çok uzun bir zaman geçmiş üzerinden ama başka düşünen arkadaşlar vardır belki, ingiltere de kendi alanında çalışmak için orada yaşaman, en azından oturumunun olması ve bu sırada çalışma vizesine başvurman gerekiyor. çalışma vizesine başvurduğunda pasaportunu teslim ediyorsun ve sonuçlanması bir kaç ayı bulabiliyor. Ingiltere göçmen başvuru şartları nı google layarak bulabilirsin ve alanında elemana ihtiyaç olup olmadığını.

Ben meb bursuyla ingiltere de master yaptım ama bu bursun geri dönüş şartı var. Başvurularda eğitim süresince sana ödenecek miktarın altına 4 kefille geri döneceğinin garantisi olarak imza atıyorsun. Dönmüyorsan da bu parayı taksitlendiriyorlar ve devlete geri ödüyorsun tabi kefillerine haciz işlemi de başlatabilirler :)

bunun dışında full bright ve tubitak bursu gibi değişik burslar da var geri dönüşü olmayan. Onları da araştırıp master a başlarsın, master bittiğinde oturumun bir süre daha devam ediyor, bu sürede de çalışma vizesine başvurursun ve sonucun göre çalışmaya başlarsın.

Ben master yaparken, her hafta bir şirket sınıfa gelip sunum yaparak şirketlerini tanıtıyorlardı ve başvurmak isteyenlerin cv lerini alıyorlardı. Sınıf arkadaşlarımın neredeyse tümü çok güzel yerlerde iş buldular. Işin hazır olduğunda çalışma vizesini de etkiliyor.

Ingiltere dışında düşünüyorsan, danimarka nın green card ı var göçmen başvurusu için. Ve iki ülke arasındaki anlaşmalar gereği başvuru ücreti ödemiyor türkiye. Başvuru yapabilmen için bazı şartları var tabi. 100 puan toplaman gerekiyor, eğitiminin, yaşının, dil puanının puanları var ve toplamı alt sınırı geçerse başvurabiliyorsun.

Herkese başarılar mutluluklar

slm sule hanım bu burs ile ilgili sorularım var yardımcı olursanız sevinirim

X