Yurumeyen evliligim.

Orucun öfkesini neden sizden çıkarıyor ayıp değil mi hamilesiniz gelsin pilavı o yapsın yardım edeceğine sizden bekliyor ve üstüne bağırıyor 🐂

Hepsini anladim da kendisi neden kalkıp pilavi yapmiyor da sizin yapmanızı bekliyor?
Veya pilav olmaz makarna yapar siz olmasanız ne olacak iftar yapmayacak mı?
Yok bu 🐂 ler analarının evinde hiçbir şey görmeyip sonra hizmetçilik bekliyor. Aynı babam. Oda olmazsa Kıyamet koparır kendide yapmayı enaylik görür evde 3 kadın varmış...

Böyle surekli anasıyla kiyaslayanlari anasının evine yollayasim var . Tabiki de kac yaşında kadın daha güzel yapacak. Aman sen de neden dedin falan deme. Aa evet canım kesinlikle o güzel yapıyor de.

Kayınvalidem yapmaya çalıştı bana böyle..hamileydim eşim haftasonu işe giderken uyanmadım uyudum.Oğlu işe gittikten sonra başladı bana laf sokmaya "kocasını kapıya kadar evin kadını geçirmezse evin bereketi kaçarmış ,ben her sabah kocamı işe yolcu ettim, biz böyle gördük vs.."😤 "anne ..bizim evin rızkını birtek senin oğlun getirmiyor .. eve giren bir ekmeğin yarısı oğlunun yarısı benim emeğim.. kimse de beni işe uğurlamıyor ..kapılarda da karşılamıyor ..bak birşey olmuyor ..rahat ol yani " demiştim 🤭 Kimsenin seni yiyip bitirmesine izin verme

Ben okudum çalışıyorum annen ev hanımı ben onunla nasıl bir olayım desene evimde oturayım benim kazandığım kadar ek iş yap getir öğrenir herşeyin güzelini yaparım de çok sinirlendim şuan evimi çekip atsam evdeyim hamileyim ders çalışıyorum oğlum evden ebaya giriyo bukadar oluyo yani yapacak bişey yok

Öğrenmek zorunda miydim derdim o kv ye ,
Kocanızla problemleriniz sanki çok kendinizde degilmissiniz gibi geldi bana.

7 senelik evliyim. Saglik personeliyim. Esim de kamu da memur. Evlendikten snra universite okudum tekrar. Bitirdim de. Bu sure icinde uzak kaldik birbirimizden. Ama topladik yine de. Okulum il disindaydi cunku.
Okul biteli 2 sene oldu. Tam gezelim tozalim derken pandemi cikti. O yurtdisi , yurtici gezi hayalleri, dogaya acilma hayalleri yalan oldu. Evde tikilip kaldik. Saglik personeli olmanin dezavantajini zaten yasiyrm. Yorgunluk, tukenmislik, caresizlik, insanlarin umursamazligi derken panik atak ve obsesif oldm iyice.herseye pis ve kirli gozuyle bakiyrm. Esimle bu konuda kavga ediyrz surekli.
Ocak ayinda hamile kaldm ve guzel gidiyor simdilik. Oglum olacak insallah. Bu obsesyon yuzunden esimle surekli kavga ediyrz. (bu kadar takintili olmamin bir diger nedeni gecen sene 20 haftalik kizimi kaybetmem). Ama son zamanlarda eften puften seylere kavga etmeye basladik. Gecen cok guzel yemek yapmsm. Pilavi da iftara yakin yapayim ki sicak sicak yesin dedim.e malum hamilelikten ve is yorgunlugundan dolayi sizmisim. Iftara yarim saat var. Neden beni uyandirmadin dedim. O da bana kizmaya basladi iftar vakti uyuyani da sende gordum diye. Ben ona kiyamazken bagirdi bana. Bi küstü. Tam 1 hafta konusmadi. Hadi baristik. Dun yine kavga ettik. Bazlama yapmistim, piserken kabarmadi nedense. Annesine anlatirken guzel olmadigini, kabarmadigini falan anlatiyor. Ben de kizdim buna . benim eksi yonlerimi neden anlatiyorsun diye.
Kayinvalidem yazin ki bi konusmamizda ciddi ciddi " annen sana hicbisey ogretmedi mi, neden beceremiyorsun hicbiseyi" demisti. Buna istinaden anlatmasina kizmistim dunku meselede. O bana bagirdi, ben de ona. Son cumlesi " sen annemin 10 da biri olamazsin" oldu. E yine konusmuyoruz. Ben bunaldim artik. Hamileyim. Baskasi olsa el ustunde tutar esini, cocugunu. Ama yok. Bana acimiyor, ondan gectim karnimdaki etkilenir diye de dusunmuyor.
Kac aydir canim karpuz cekiyor. Kis gunu asere asere karpuz aserdim. Binbir nazla aldi.

Sanirim bunaldim artik. Hormonlar mi, yoksa gidisattan midir nedir hic mutlu degilim. Bebegim de etkileniyor. Ne yapmam gerek bilmiyrm. Bana bir akil verin nolur😟?

bence siz bu adamı fazla fazla düşündüğünüz için kendini bi halt zannetmesine sebep olmuşsunuz.. hamile kadın yemek yapıyor da sıcağı kalmış beyzadeye..
bu halde bazlama yapmak mesela.. o kadar gereksiz ki..
hem sağlıkçısınız yoğun çalışıyorsunuz, hem hamilesiniz, onun size dikkat etmesi gerekirken siz o kadar hala evinizi ve eşinizi düşünüyorsunuz ki adamın sizi düşünmek için aklına herhangi bir şey gelmediği gibi eksik yaptığınız şeyleri söyleyebiliyor..
derhal kendinizi geri çekin.. verici olan taraf kesinlikle olmayın artık..
daha da devam ederse muhakkak çift terapisine gidin..

Esim evim için yirtardim kendimi üni okuyorum kpss çalışıyorum gece Sabaha kadar bezelye ayikladim bir çuval tek başıma yıkadım buzluğa koydum hiç uyumadan dersaneye gittim o arada bezelye kabukları atamadım zamanım yetmedi ev hanımı komsumda badana yapiyormus eşiyle onun kayınbabasina ne hamarat gelinin var maasallah dedi kan beynime sıçradı hala yıllar geçti yüzüne vuruyorum ve kendimi yirtmiyorum ilk hamileyken bulantim coktu her gün ağlayarak yemek yapardım bu sefer gözleme kahvaltı hazırladım bitti gitti yapıp edip ama bana böyle yaptı demiyorum ohhh

Esim evim için yirtardim kendimi üni okuyorum kpss çalışıyorum gece Sabaha kadar bezelye ayikladim bir çuval tek başıma yıkadım buzluğa koydum hiç uyumadan dersaneye gittim o arada bezelye kabukları atamadım zamanım yetmedi ev hanımı komsumda badana yapiyormus eşiyle onun kayınbabasina ne hamarat gelinin var maasallah dedi kan beynime sıçradı hala yıllar geçti yüzüne vuruyorum ve kendimi yirtmiyorum ilk hamileyken bulantim coktu her gün ağlayarak yemek yapardım bu sefer gözleme kahvaltı hazırladım bitti gitti yapıp edip ama bana böyle yaptı demiyorum ohhh
Haklisin kardes. Bende de hata var. Fazla ustune dustum. Tahammul de edemuyrm artik. Bugun bosansam mi diye dusundum hep..barisma adina cabasi bile yok. Ilk cocugumuz . ya insan cani gonulden bir karnimi tutup sevmez mi. Hic mi babalik heyecani olmaz. Canim deli gibi lokma cekti. Hatta 3 gece ruyamda gordum. O derece yani. Yok yok yok. Insan bukur getirir. Ama nerde . okuz iste. Suc bendeki ondan bekliyrm

7 senelik evliyim. Saglik personeliyim. Esim de kamu da memur. Evlendikten snra universite okudum tekrar. Bitirdim de. Bu sure icinde uzak kaldik birbirimizden. Ama topladik yine de. Okulum il disindaydi cunku.
Okul biteli 2 sene oldu. Tam gezelim tozalim derken pandemi cikti. O yurtdisi , yurtici gezi hayalleri, dogaya acilma hayalleri yalan oldu. Evde tikilip kaldik. Saglik personeli olmanin dezavantajini zaten yasiyrm. Yorgunluk, tukenmislik, caresizlik, insanlarin umursamazligi derken panik atak ve obsesif oldm iyice.herseye pis ve kirli gozuyle bakiyrm. Esimle bu konuda kavga ediyrz surekli.
Ocak ayinda hamile kaldm ve guzel gidiyor simdilik. Oglum olacak insallah. Bu obsesyon yuzunden esimle surekli kavga ediyrz. (bu kadar takintili olmamin bir diger nedeni gecen sene 20 haftalik kizimi kaybetmem). Ama son zamanlarda eften puften seylere kavga etmeye basladik. Gecen cok guzel yemek yapmsm. Pilavi da iftara yakin yapayim ki sicak sicak yesin dedim.e malum hamilelikten ve is yorgunlugundan dolayi sizmisim. Iftara yarim saat var. Neden beni uyandirmadin dedim. O da bana kizmaya basladi iftar vakti uyuyani da sende gordum diye. Ben ona kiyamazken bagirdi bana. Bi küstü. Tam 1 hafta konusmadi. Hadi baristik. Dun yine kavga ettik. Bazlama yapmistim, piserken kabarmadi nedense. Annesine anlatirken guzel olmadigini, kabarmadigini falan anlatiyor. Ben de kizdim buna . benim eksi yonlerimi neden anlatiyorsun diye.
Kayinvalidem yazin ki bi konusmamizda ciddi ciddi " annen sana hicbisey ogretmedi mi, neden beceremiyorsun hicbiseyi" demisti. Buna istinaden anlatmasina kizmistim dunku meselede. O bana bagirdi, ben de ona. Son cumlesi " sen annemin 10 da biri olamazsin" oldu. E yine konusmuyoruz. Ben bunaldim artik. Hamileyim. Baskasi olsa el ustunde tutar esini, cocugunu. Ama yok. Bana acimiyor, ondan gectim karnimdaki etkilenir diye de dusunmuyor.
Kac aydir canim karpuz cekiyor. Kis gunu asere asere karpuz aserdim. Binbir nazla aldi.

Sanirim bunaldim artik. Hormonlar mi, yoksa gidisattan midir nedir hic mutlu degilim. Bebegim de etkileniyor. Ne yapmam gerek bilmiyrm. Bana bir akil verin nolur😟?
Esin konforunun bozulmasından dolayı bencillik yapıyor, annesini örnek vermesi de onun kadar iyi hizmet beklemesindendir, eşiniz tam bir Ö....... boşluğa ne isterseniz yazın , ama kaba yani insan hamile kadına böyle mi davranır 😯

Ahahhaha kusura bakmayın yöremin ağzıyla konuştum :) Dana demek :)
Ay neguzelmiş bundan sonra bende benim herıfe tana diyim😅o ne derse yöre ağzı karıştırma derim hahaahha😅
Hangi yöre bacım egemı Karadeniz mi kaldı 5 bölge oralardanmısın 🙄

X