Çorbalar Yuvalama Çorbası

Teşekkür ederim canım Sizde var mı böyle gelenek
Ben memlekette bayram yıllardır yaşamadım.Daha doğrusu hep misafir oldumGeldim covid başladı Ama bizimde analı kızlı yapılır.Ama kahvaltıya değilÇok eskiden sabah kahvaltıya etli nohut ve pilav yapılırmış.
Benim çocukluğum Erzurum'da geçti.
Orada su böreği ve kete yapılırdı.Annemde kete ve su böreği yapardı.

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor

Ahahaha o çorba değil biz antepli ler çorba demiyoruz ana yemek gibi vurmaaaa vurmaaaa çokkkk acıyorrrrrrr Nevreste yardım et dövüyor beni

Bence yoğurtlu patates bile çorba ama işte onlar öyle demiyor.

Hem et var içinde hem kıyma, bir sürü de zahmeti var, çorba deyince kolaymış hissi olur diye dedirtmezlerYoksa basbayağı çorba işte

Çorba basit bir atlandırma oluyor zahmeti çok ana yemek zahmetli olur antebin zaten yemekleri çoğunlukla sulu yemek biz o yüzden çorba Demeyiz
Antep’in tencere yemekleri kebaplarından daha güzel. Mesela mercimekli aş kalp ben.

Canımm ellerine emeğine sağlık çok güzel görünüyor ama bi antepli olarak bu kadar emekli bi yemeğe çorba denmesine alındım

Hem et var içinde hem kıyma, bir sürü de zahmeti var, çorba deyince kolaymış hissi olur diye dedirtmezlerYoksa basbayağı çorba işte

Düşmediniz antebin yakasından he dünyanın en lezzetli yemeklerinin yapıldığı şehir yuvalama çorba olsun sizi mi kıracağız hatunlar

Katmere de gözleme demeyin ama olur mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…