Yuvami kurtarmak isitiyorum size ihtiyacım var

Her seferinde boşanalım demişsiniz
Adam artık ikna olmuş
Boşanmayacaksınız madem neden tehditvari giderim boşanırım diyosunuzki
Yuvayı yıkan sizsiniz ayrıca
Aynı şey sizin başınıza gelip burda konu açsaydınız çoğu kişi değer vermiyor boşanın derdi
Sizde eşinize değer vermemişsiniz belliki
Bence sizde ne kadar sevmişsiniz bir düşünün

Herşeyi din ve konularına cekmeyin diyenlere sesleniyorummm iste boşanmak kelimesi erkek veya kadının her an dilinde olursa şeytaninda katkılarıyla bir yuva böyle yıkılma eşiğine gelir dinimizce boşanmak kelimesini öyle kafana gore kullanamazsın şuan sadece size söylemiyorum erkek de öyle kafası esince söyleyemez bazen nikah bile düşüyor milletin haberi yok tartışılır her evde oluyor küsersin gelmede dersin veya sende gidersin ama boşanmak kelimesini her fırsatta kullanmak ne kadar doğru yaranıza tuz basmak gibi olmasın ama doğrusu bu yani boşanalım boşanalım hıh adam kabul etti boşanıyor napicaksin maddiyat olarak falan demiyorum hemen dayanışmaya gecilmesin seviyorsun o manada soyluyorum

Her şeyi din konularına cekmeyin diyenler haklı galiba ve yasak da zaten. Zaten sürekli birine boşanalım demek psikolojik olarak yıpratır, insana kendini değersiz ve sevilmiyor hissettirir, uğraşmaktan, gönül almaktan yorulur doğal olarak. insan olmanın parçası bu... Olayı yanlış yerde direkt dediginiz şeye bağlarsanız yasak olduğu halde tabii ki insanlar yasak der, ne alaka der, kib der

O da biraz boşanmayı istiyor gibi hayırlısı hakkınızda istemezsen bosanmazsin zaten .. bu şekilde 5 sene süren davalar var

Yani çocuk oyuncağı değil ki bu iş yaşınız kaç valla oda bi yerde haklı

Evliliği kurtarmak istiyorsanız size acilen kendiniz için terapi öneriyorum.

Bakın kapris yaparak evliliği uçuruma atmışsınız. Devamlı boşanma tehdidi yapmanızın birkaç nedeni olabilir. Çevrenizden böyle görmüşsünüzdür, sorun çözme teknikleriniz zayıftır ve ultimatom dışında aklınıza yöntem gelmiyordur vs.

Nedeni ne ise köküne inmeniz lazım.

Bunun ötesinde eşinizin sizin evliliği ciddiye aldığınızı görmesi lazım. Protokolü imzalayıp vermişsiniz, o da imzalasa iş mahkemeye gidecek. Ama gitmiyor demek ki tavrınızı görmek istiyor. Şimdi ciddiye aldınız aldınız yoksa boşanır.

Terapiye gidip çaba gösterdiğinizi görürse bekleme sürecini uzatabilir, siz de o arada iyileşmek için vakit kazanırsınız.

Doktorunuz ikna olunca ikili aile terapisine geçersiniz, başarılı geçerse protokolü yırtar atar.

Yoksa şimdiki özürlerinizi dinlemez, zira o da biliyor ki bir dönerse boşanma tehditleri devam edecek.

Çabalarsanız kurtarırsınız, çabalamazsanız biter.
Karar sizin.

Uzmanlar sürekli dile getiriyor, uyarıyor, paylaşıyor "boşanma kelimesini blöf olarak kullanmayın, gerçekten boşanma kararınız yoksa boşanmayı ağzınıza almayın" diye! hiç mi okumuyorsunuz, dinlemiyorsunuz!

Siz ister miydiniz sık sık boşanalım diyen ve bir gün size boşanma protokolü sunan bir kocayla yaşamayı? Bu evliliğe, sevgiye, saygıya güveniniz kalır mıydı? Söyleye söyleye boşanma düşüncesini ve sizsiz bir hayatı benimsetmişsiniz.

Şimdi ya kendi ellerinizle hazırladığınız bu sona razı olup boşanacaksınız. Ve kendinize güzel, bakımlı hoş bir hava verip çok içten, dostça, şefkatle görüşmeye devam edip adamı yeniden kazanmaya çalışacaksınız. Tabi ona bu planınızı hissettirmeden..

Ya da ben boşanmak istemediğimi anladım, seni seviyorum, eğer sorunlarımızı beraberce çözmeye varım dersen birlikte elimizden geleni yapalım. Beraber terapiye gidelim, eskisinden daha güzel mutlu bir evliliğimiz olsun ve ben de bir daha boşanma lafı etmeyeyim. Çünkü aslında istediğimin gerçekte boşanmak değil, sorunlarımızı aşmak olduğunu içtenlikle anladım "diyeceksiniz.

Ve eğer durumu düzeltebilirseniz her fırsatta boşanma tehditi kullanma alışkanlığını bırakmak için uzman yardımı alın

nasıl bu kadar uçlarda yaşayabiliyorsunuz? yani her evlilikte kavgalar, bunalmalar olur. her kavgada seni boşayacağım diyen, üstüne üstlük gidip protokol hazırlayan biriyle kim evli kalmak ister ki? adam sizin sevginizin bittiğine inanmış. kendi de bıkmış, belli ki onda da bir şeyler kopmuş. şu saatten sonra anca tedavi göreceğinize, bir daha bu şekilde blöf ypmayıp daha olgun olacağınıza inandırmalısınız ki adam bir şans daha versin. o da biraz zor ama belli mi olur, eğer gerçekten bunnları yapacaksanız, öfkenizi kontrol edebileceğinize inanıyor, yardım almayı kabul ediyorsanız bir kez daha konuşun.

Kadında sevgi yok ki. Sevse içi titrerdi, en ufak kavgada boşanma lafı almazdı ağzına. Sevse çözüm bulurdu, her defasında boşanma ile korkutmak yerine . Adamın sevgisini sevmiş, şimdi kendini çıplak ortada kalmış gibi hissetmesi ondan.

blöf yapmaya alışmış, muhtemelen daha önce adam ciddiye alıp geri adım atıyordu her şeyde. artık bardak doldu taştı eeh yeter dedi. konu sahibi de kalakaldı. geri döndürme çabası gerçekten evliliğini kurtarmak için mi yoksa artık egosu okşanmayacağı için mi meçhul.

Bosanalim lafını ağzınıza oyuncak etmişsiniz kusura bakmayın da essegin aklına karpuz kabuğu sokmak dedikleri bu olsa gerek ne kolay bir cümle her kavgada söylemek

Rahatı yerindeydi, nazını çeken vardı, hayatını kolaylaştıran vardı. Yine adam çoluk çocuğun hatrına el çekmemiş, ihtiyaçlarını görüyormuş. Gül gibi adamın kıymetini bilmezsen böyle karın ağrılarına gark olursun.

Ergenmisiniz, çocukmusunuz. Evcilik mi oynuyorsunuz? Evlilikde boşanma lafini boşanmiycaksan ağzina almaman gerekir. Iyi ders olmuş oldu. Üşenmemişsin protokol da hazirlatmişsin. Niye? peşinde surunsun diye mi ? Istedigin olmamiş ters tepmiş. O sana aynisini yapsaydi? Kusura bakmayin ama eşiniz çok olgun ama siz çocuk gibi geldiniz. Adami biktirmişsiniz. Bundan sonra yapacağiniz tek şey daha da ustune gitmemek. Karar ona kalmiş. Her kavgada boşanalim diyen bir eş isterse barişacakdir.

Bir arkadasim vardi her kavgada bosanalim diyormus aklima o geldi bosandilar tabiki adam artik yeter dedi o da pisman olmustu. Yani bosanma muhabbeti agizdan bir kere cikmali bence

Şımarıklığın sonu

Böyle düşünceli adama böyle kadın!
Çok yazık, ne istiyorsunuz siz böyle adamlardan ya.
Hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değil, siz de. Adamı bıktırmışsınız. Öyle adamlar var ki evliyken bile evine bakmıyor, çocuğuyla ilgilenmiyor. Bu adam ayrı yaşadığınız halde sevgisini, ilgisini, parasını esirgemiyor sizden.
Çok haksızlık etmişsiniz.

Boşanma çok ağır bir laf, evlilik birliğinde en son konuşulması gereken bir seçenek..
Adamın canına tak etmiş artık.. Size birseyler alması, çocuğuyla ilgilenmesi sizi umutlandırmasın
Eşiniz karakteri düzgün bir adammış ve sorumluluklarını yetine getiriyor, yani yapması gerekenleri yapıyor..
Eşiniz kararını vermiş artık, erkekler kolay kolay evi terketmez, sizde sakin olun, bekleyin, zorlamayın, üzerine düşmeyin, boğmayın, yoksa çok kıymetsizleşirsiniz..
Allah yardımcınız olsun…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…