Lekeler, Çiller Yüz lekelerim için expigment tecrübem

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

nelluniverso

Her birimiz kendimize ait bir Evrenin içinde
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2019
5.131
13.284
herkese selam,

yüzümde artık ben gibi görünen irili ufaklı kahverengi lekeler vardı. sonra burda bazı kremlerin yorumlarını okudum . hem memnun olan hem memnun olmayanlar var ama kendim deneyip görmek istediğim için expigment 4 kullanmaya başladım. 1 hafta oldu . 2 ay kadar kullanacağım. sadece lekelerin üzerine sürüyorum, akşamları yatarken sürüp sabah temizleyip nemlendiriyorum.
ilk sürdüğüm zaman yüzüm gerçekten asit sürmüşüm gibi yandı ve kızardı . iki gün baya kızarık durdu. birkaç gün sonra kızarıklık biraz azaldı ve lekelerin rengi solmaya başladı. yüzüm ilk günkü kadar yanmıyor . zaten gündüzleri yanmıyor , gece sürdüğüm ilk anda biraz yanıyor sonra acısı azalıyor. cildim pul pul oldu , minik minik dökülüyorlar.

Yüzünüze daha kalıcı bir zarar verebilirsiniz, doktora gittiniz mi? Doktor mu verdi bu kremi?
Expigment etken maddesi olan hidrokinon avrupa ve amerikada yasak. Ülkemizde yasak değil, ama kontrollü olmak gerekiyor.

Ben de kullandım maalesef işe yaramadı😣
Kurudu üstelik cildim

Günese çok hassaslaştı krem sürmek zorunda kalıyorum sürekli
Burnum üstünde ki güneş lekeleri için kullanmıştım

Size faydası olur insallah ☺️

Yüzünüze daha kalıcı bir zarar verebilirsiniz, doktora gittiniz mi? Doktor mu verdi bu kremi?
Expigment etken maddesi olan hidrokinon avrupa ve amerikada yasak. Ülkemizde yasak değil, ama kontrollü olmak gerekiyor.
kullanacak kişiler tabi ki doktora danışmalılar.
kendim araştırdım ve kullanmaya karar verdim. sorun yaşasam bile neler yapacağımı planlayarak.

Ben de kullandım maalesef işe yaramadı😣
Kurudu üstelik cildim

Günese çok hassaslaştı krem sürmek zorunda kalıyorum sürekli
Burnum üstünde ki güneş lekeleri için kullanmıştım

Size faydası olur insallah ☺️
bende güneş kremi yüzünden çok leke oldu. sadece o iyi geliyor.
geçmiş olsun bu arada

2. haftadayım.
yanma hissi çok daha azaldı , küçük lekeler baya soldu ve yarı yarıya açıldı.
gece sürdüğüm için cildimi nemlendiriyor , sabah kuruluk ve pul pul dökülme devam ediyor.
büyük lekelerde soluklaşmaya başladı. şu an memnunum . bakalım ilerledikçe yazarım

birkaç gündür gece unuttuğum için sabah sürüyordum. yani sabah sürdüysem 4 saat kadar yüzümde kalıyor, sonra yıkıyordum. hem kızarması azaldı hem de acısı. 3. haftaya girecek ve lekeler pul pul dökülmüyor şimdi direkt soyuluyor.
sanırım 2 haftada 1 kez böyle direkt soyulacak.

yok melasma değil
Leke topiklerinin hepsini okudum neredeyse hamilelik lekesi, güneş lekesinin hepsine melazma diyorlar. Acaba bu melazmanın farkını bilen var mı? Benimde alnımda mevcut. Güneşten oldu. Expigment hiç kullanmadım. Bu kremin yorumlarını okuyunca korktum. Devlet hastanelerindeki dermatologlar hipkort acnelyse ve Expigment karışımı verip gönderiyorlar. Özeldeki doktorlar lazer uygulaması diyor ki lazer yaptıranlarda memnun değil. Güneş kremi kullanıyoruz ki bunlarda tam koruyor mu emin değilim. Bi çok kk üyesi güneş kremi yüzümüzde daha da çok Leke yaptı diyor. Nasıl bi kaos bu? Anlamayan bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun. Sevgiler

Leke topiklerinin hepsini okudum neredeyse hamilelik lekesi, güneş lekesinin hepsine melazma diyorlar. Acaba bu melazmanın farkını bilen var mı? Benimde alnımda mevcut. Güneşten oldu. Expigment hiç kullanmadım. Bu kremin yorumlarını okuyunca korktum. Devlet hastanelerindeki dermatologlar hipkort acnelyse ve Expigment karışımı verip gönderiyorlar. Özeldeki doktorlar lazer uygulaması diyor ki lazer yaptıranlarda memnun değil. Güneş kremi kullanıyoruz ki bunlarda tam koruyor mu emin değilim. Bi çok kk üyesi güneş kremi yüzümüzde daha da çok Leke yaptı diyor. Nasıl bi kaos bu? Anlamayan bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun. Sevgiler
hamilelik lekesi olan melasma diye biliyorum.
anne olmadım henüz, benimki güneş lekesi. sebamed kullanıyorum , o cildime iyi geliyor, tam koruyor. ama tek kötü yanı leke yaptı. gündüz nemlendirici , gece krem kullanıyorum . lazer yaptırmayı düşünüyorum ki ben için zaten yaptırcam . sanırım bu kişiden kişiye göre değişiyor . her birimizin cilt yapısı farklı , kullandıklarımız da farklı etkiler oluşturuyor. expigment için de memnun olan ve olmayan çok insan var.

Tabi ki haklısınız. Herkesin cilt yapısı farklı. İnşallah Herkes.bu lekelerden kurtulur. Hangi lazeri yaptırmayı düşünüyorsunuz

Melazma tüm yüzde harita gibi oluyor. Lekeli ciltlerin kimyasal içerikli güneş kremi kullanmaması gerekir çünkü ışığı ısıya donusturdukleri için leke artıyor. Fiziksel içerikli güneş kremi kullanmaları gerekiyor .

deri su zamana kadar 2 kez soyuldu . açık olan lekelerde baya açılma oldu . iki kez daha soyulsa o lekeler gider. ama koyu olan lekeler renginin solduğuyla kaldı . soyulsa bile pek ilerleme sağlamadı. yılsonuna kadar kullanıcam bakalım
Mecbur kalırsam en sonda ben de expigment deneyeceğim. Ama soyucu şeyler lekelerime çok iyi gelmiyor.Yeni lekeler e lierac leke serumu iyi gelmişti bende de eskileri sadece açmıştı bı iki ton.

Mecbur kalırsam en sonda ben de expigment deneyeceğim. Ama soyucu şeyler lekelerime çok iyi gelmiyor.Yeni lekeler e lierac leke serumu iyi gelmişti bende de eskileri sadece açmıştı bı iki ton.
Heliocara minerali kullanıyorum. Sosyal medyade Sosyal eczacı alpha seince alpha bright serumu öneriyor. Onu kullandım. Eucerin anti pigment serisini kullandım. Sonra bi kaç tane c vitamini traneksamik Asit. Ama hiç biri gram açmadı. Yanaklarımda yok gibi. Sadece alın kısmında mevcut ama baya geniş geniş. Prp ve mezoterapi iyi gelir mi acaba? Lazerden uzak duruyorum.

Heliocara minerali kullanıyorum. Sosyal medyade Sosyal eczacı alpha seince alpha bright serumu öneriyor. Onu kullandım. Eucerin anti pigment serisini kullandım. Sonra bi kaç tane c vitamini traneksamik Asit. Ama hiç biri gram açmadı. Yanaklarımda yok gibi. Sadece alın kısmında mevcut ama baya geniş geniş. Prp ve mezoterapi iyi gelir mi acaba? Lazerden uzak duruyorum.
Bir seans prp yaptirdim bı değişiklik olmadı üç seans paket almıştım . Bişey e yaramayacak bence . İki seans daha var ama çok umudum yok mezoterapiler biraz açıyor galiba.eucerin nerden temin etmistiniz ? Instagram'da burtegram var o lekeleri için senelerlce uğraşmış lazer prp mezoterapiler artı kremler öyle geçmis kolay değil uzun bı süreç. Lazeri de her doktora yaptırmamak gerek

Almanyada arkadaşım vardı. O getirmişti. Geçen sene setini tl ile 900 tl vermiştim. N11.com burada var ama sırf dual serum 2.000 tl ye yakın gece ve gündüz serumunu da almaya kalkarsan 5000 tl yi geçiyor. Fiyatları inanılmaz artmış. En son çare expigment deneyeceğim ama yorumlardan tedirgin oluyorum. Ya bu halini ararsam diye.bi de bakü de biocos varmış ama oda iyi geliyormuş ama kargo ücreti falan ateş pahası.

Bir seans prp yaptirdim bı değişiklik olmadı üç seans paket almıştım . Bişey e yaramayacak bence . İki seans daha var ama çok umudum yok mezoterapiler biraz açıyor galiba.eucerin nerden temin etmistiniz ? Instagram'da burtegram var o lekeleri için senelerlce uğraşmış lazer prp mezoterapiler artı kremler öyle geçmis kolay değil uzun bı süreç. Lazeri de her doktora yaptırmamak gerek
3 seans prp ücreti nedir acaba?

X