Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Selam arkadaşlar bende dün akşam %20 lik TCA yaptım.Felaket yanıyor ama 1 dk yı biraz geçirecek kadar bekleyebildim ve hemen yıkadım.Heryere tam sürebildim mi emin olamıyorum çunku çok yanıyordum :) İlk sürdüğümde özellikle çene bölgem hemen bembeyaz oldu.Bol soguk suyla yıkadım ve üstüne bepanthen sürdüm.Şuan yüzümde gerginlik var.Yanak bölgem daha hassas dokununca minik acı oluyor gibi.Yüzüm kararmaya başladı.Çene bölgem kabardı gibi.Sanırım ilk çene bölgesinden soyulmaya başlayacak.Yarın neler olucak bakalım yazarım sizlerede.Sevgiler.

Tekrar merhaba.TCA'yı uygulayalı 37 saat oldu.Şuan çene bölgem inanılmaz derecede buruşuk / kırışık.Çene bölgemde bir nokta pullanmaya başladı,çenemin diger yerleri heran soyulmaya başlayacak gibi kabarık.bu durum aynı zamanda bıyık bölgesinde ve burun delikleri kenarlarında var.Yanak bölgemde çok fazla bişey hissetmiyorum sanırım oralara tam süremedim.Yada en son yanaklarıma sürdüm ve diğer yerlerin yanmasından dolayı dayanamayıp yıkadım ve yanaklarda o yuzden çok etkili olmamış olabilir.Alın bölgemde hafif bir gerginlik var ama alında en buyuk gerginliği iki kaş arasında hissediyorum.Çenemdeki kırışıklık,kuruluk ve gerginlikten dolayı sanki yüzümde maske var gibi konuşma ve yemek yerken gerilme oluyor.Yarın tekrar yazarım.Sevgiler. LadySubaru LadySubaru senin fikirlerinide almak isterim.

Tekrar merhaba.TCA'yı uygulayalı 37 saat oldu.Şuan çene bölgem inanılmaz derecede buruşuk / kırışık.Çene bölgemde bir nokta pullanmaya başladı,çenemin diger yerleri heran soyulmaya başlayacak gibi kabarık.bu durum aynı zamanda bıyık bölgesinde ve burun delikleri kenarlarında var.Yanak bölgemde çok fazla bişey hissetmiyorum sanırım oralara tam süremedim.Yada en son yanaklarıma sürdüm ve diğer yerlerin yanmasından dolayı dayanamayıp yıkadım ve yanaklarda o yuzden çok etkili olmamış olabilir.Alın bölgemde hafif bir gerginlik var ama alında en buyuk gerginliği iki kaş arasında hissediyorum.Çenemdeki kırışıklık,kuruluk ve gerginlikten dolayı sanki yüzümde maske var gibi konuşma ve yemek yerken gerilme oluyor.Yarın tekrar yazarım.Sevgiler. LadySubaru LadySubaru senin fikirlerinide almak isterim.
Tca yapmış ve yüzümü yakmış biri olarak söylüyorum kesinlikle soymayın günde en az üç kez güneş koruyucu sürün benim 7 yıldır alnımda yanaklarımda Malezma lekesi oldu ve geçmiyo

Tca yapmış ve yüzümü yakmış biri olarak söylüyorum kesinlikle soymayın günde en az üç kez güneş koruyucu sürün benim 7 yıldır alnımda yanaklarımda Malezma lekesi oldu ve geçmiyo
Çok derin çukurlar da işe yaramıyor zaten birde cildi iyice mahvediyor en azından %10 luk la hafif hafif uzun sürede daha güzel bir cilt elde edilebilir sabır ve dikkat işi ama ben dermapen yaptırdım 1 seans sonra da cihazı aldım serumları filan evde kendim yapıyorum çok memnunum

Herkese Merhaba Ben de doa kozmatikten yuzde yirmi TCa aldim dun aksam ilk uygulamayi yaptim sizin belirttiginiz gibi fakat suan yuzum karardi surdugum yerler morumsu bir renk aldi sanirim 40 sn kadar bekledim once beyazladi suan beyazliklar mor bir hal aldi bu normal mi ? Doa kozmetik karartmiyo demissiniz endiselendim
Doa kozmetikten almayın tca yı laboratuvar malzemeleri satan yerlerden aldın ben yıllar önce almıştım aldığım yerin adını unuttum sonra koca şişe gönderiyorlar 3 yıl dayanıyor ve gidiyor ama neresiydi unuttum valla

Çok derin çukurlar da işe yaramıyor zaten birde cildi iyice mahvediyor en azından %10 luk la hafif hafif uzun sürede daha güzel bir cilt elde edilebilir sabır ve dikkat işi ama ben dermapen yaptırdım 1 seans sonra da cihazı aldım serumları filan evde kendim yapıyorum çok memnunum
Nerden aldınız cihazı

Cevap için teşekkür ederim.Yok hayır soymuyorum ve inşallah dayanırım.Şuan sudo cremi yüzüme resmen boca ettim :) Suda crem gerginliği biraz olsun aldı ama yüzüm kremi emdikçe çatlak çatlak soyulmalar arttı diyebilirim.Tatlı tatlı kaşınma var yüzümde.Sanırım benim bölgesel soyulma olucak.Çünkü yanak bölgemde hiçbişey yok sadece çenem ve burun kenarlarım buruştu.

Aslında benimde çukurlarım var.Tamamında işe yaramasada %50 çukurlarıma fayda etse yine memnun olurum :) Bende 1 ay sonrasında dermaroller yapmayı düşünüyorum.Serum niyetine evigen ampul aldım.Siz serum olarak ne kullanıyorsunuz?Birde dr tretin önerdi aldım ama şuan kullanamam tabii :)

Doa kozmetikten almayın tca yı laboratuvar malzemeleri satan yerlerden aldın ben yıllar önce almıştım aldığım yerin adını unuttum sonra koca şişe gönderiyorlar 3 yıl dayanıyor ve gidiyor ama neresiydi unuttum valla
Buradakiler doa kozmetiği önermiş ve kullanmışlar diye bende oradan aldım.

Arkadaşlar yüzümün diger bölümleride kırışmaya başladı.Sadece yanaklarımın kulaklara dogru olan bölümlerinde hiçbişey yok.Sanırım sürerkenki yanmadan dolayı oralara hiç değdirmemişim yada en son o taraflara sürdüm ve yanmaya dayanamadığım için yıkadım ve o bölgelere etki etmedi.Umarım bu kırışan yerler soyulur ve deriyi atarım yoksa 70 yaşında bir insanın yüzü gibi kırışık kalıcam.Korkuyorum :KK43:

%25 olani yaptim gecen persembe. Bi iki gundur kurums seklinde boyle sertlesti ozellikle çillerin ustunde. Bugun krem surmustum nemlendirici su an soyuluyor bakalim ne olacak.

%25 olani yaptim gecen persembe. Bi iki gundur kurums seklinde boyle sertlesti ozellikle çillerin ustunde. Bugun krem surmustum nemlendirici su an soyuluyor bakalim ne olacak.
Benim çene ve dudak üstü bıyık bölgesi soyuluyor.Yüzümün geri kalan yerleri ( alın yanaklar burun üstü ) hafif kuruma ve kırışıklık var ama hiç soyulacak gibi durmuyor.Eğer böyle kalırsa yandım :KK43: Bu yüzden 1 ay sonra mecburen özellikle soyulmayan yerlere tekrar yapıcam.Sanırım bir daha yapmam.Bende bepanthen sürdüm şimdi umarım işe yarar.

Benim çene ve dudak üstü bıyık bölgesi soyuluyor.Yüzümün geri kalan yerleri ( alın yanaklar burun üstü ) hafif kuruma ve kırışıklık var ama hiç soyulacak gibi durmuyor.Eğer böyle kalırsa yandım :KK43: Bu yüzden 1 ay sonra mecburen özellikle soyulmayan yerlere tekrar yapıcam.Sanırım bir daha yapmam.Bende bepanthen sürdüm şimdi umarım işe yarar.
O sertlesme olduktan sonra surekli nemlendirince soyulmaya basliyor. Benim de dokununca pütür pütür geliyordu bugun clsoyulmaya basladi. Ben daha once guzellik merkezinde yaptirmistim. Cildimi de taniyorum devam edecegim yapmaya umarim lekeler gider.

O sertlesme olduktan sonra surekli nemlendirince soyulmaya basliyor. Benim de dokununca pütür pütür geliyordu bugun clsoyulmaya basladi. Ben daha once guzellik merkezinde yaptirmistim. Cildimi de taniyorum devam edecegim yapmaya umarim lekeler gider.
Ben %20'lik yaptım ve ikinci gün belirttiğim yerler soyulmaya başladı.Bepanthen sürmeye devam et mi diyorsun yani?Sanki nemlendirince soyulmuyor gibi geliyor o yüzden ben krem sürüyorum 1 saat sonra yıkıyorum.Şuan alnım sanki güneşte yanmış gibi hafif acıyor.Acaba yanaklarıma bugun yine yapsam mı? Çünkü çok yarım yamalak oldu yüzüm :KK43:

Ben %20'lik yaptım ve ikinci gün belirttiğim yerler soyulmaya başladı.Bepanthen sürmeye devam et mi diyorsun yani?Sanki nemlendirince soyulmuyor gibi geliyor o yüzden ben krem sürüyorum 1 saat sonra yıkıyorum.Şuan alnım sanki güneşte yanmış gibi hafif acıyor.Acaba yanaklarıma bugun yine yapsam mı? Çünkü çok yarım yamalak oldu yüzüm :KK43:
Cok ust uste yapma bence. Cilt bir kendini toparlasin ondan sonra. Ben bugun yine yaptim bir haftadan sonra aslinda hata etmisim bir ay sonrs olsa iyi olurmus oran fazla cunku. Su an sabah ysptim ama kizariklik siyahlik cok fazla. Umarim toparlar. Bepanten bi konuda tavsiye edilmemis ama ne yapabiliriz ki baska

Çenem ve burun kenarlarım hariç hiçbir yer soyulmadı. Alnım,yanaklar ve şakaklar buruş buruş daha dogrusu kırışık desem daha doğru.70 yaşında bir insanın cildi gibi yani ve hiç soyulacak gibi durmuyor :KK43: Alnımda hiç kırışıklık çizgi yoktu şuan 3 tane derin çizgim var.Ben malesef göz altınada sürmüştüm.Gözaltımda olan çizgilerim inanılmaz derinleşti,göz pınarında aşağı dogru nerdeyse parmak kalınlığında bir çukur oluştu ( ışık dolgusu yapılan yer - yaptırmadım neresi olduğu anlaşılsın diye yazdım ) ve yine gözümün altında 5 kuruş büyüklüğünde bir leke oluşuyor ki lekem yoktu :KK43: çok pişman oldum çok.

X