Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Çenem ve burun kenarlarım hariç hiçbir yer soyulmadı. Alnım,yanaklar ve şakaklar buruş buruş daha dogrusu kırışık desem daha doğru.70 yaşında bir insanın cildi gibi yani ve hiç soyulacak gibi durmuyor :KK43: Alnımda hiç kırışıklık çizgi yoktu şuan 3 tane derin çizgim var.Ben malesef göz altınada sürmüştüm.Gözaltımda olan çizgilerim inanılmaz derinleşti,göz pınarında aşağı dogru nerdeyse parmak kalınlığında bir çukur oluştu ( ışık dolgusu yapılan yer - yaptırmadım neresi olduğu anlaşılsın diye yazdım ) ve yine gözümün altında 5 kuruş büyüklüğünde bir leke oluşuyor ki lekem yoktu :KK43: çok pişman oldum çok.
Bol nemlendirici güneş koruyucu sürün

Keşke tek kaşımın arası olsaydı
sizin neresi.
Ben aslinda güzel uyguladimda elim rahat durmadi. Yuzde 25 likte yaptim en iyisi dermapen. Iyi bi yerde iyi serumlarla dermapen daha mantikli. Tca sıkıntılı işler ben yakinda dermapen yaptircam umarim gozeneklerime ve o hafif lekeye iyi gelir

sizin neresi.
Ben aslinda güzel uyguladimda elim rahat durmadi. Yuzde 25 likte yaptim en iyisi dermapen. Iyi bi yerde iyi serumlarla dermapen daha mantikli. Tca sıkıntılı işler ben yakinda dermapen yaptircam umarim gozeneklerime ve o hafif lekeye iyi gelir
Yanaklar alın burun

Ben de dün %25 lik yaptım yüzüm garip bir renk aldı mor gibi vişne rengi gibi. Sürekli nemlendirici krem sürüyorum. Dışarı çıkmam gerekiyor utanıyorum yüzüm garip renginden dolayı. Milletin dikkatini çekiyor. 4. gün baslar mı soyulmalar umarım baslar umutsuzluğa kapıldım birden. Öncekinde cok az bekletmiştim ondan dışarıdan cok farkedilmemişti bu sefer böyle oldu.

Ben de dün %25 lik yaptım yüzüm garip bir renk aldı mor gibi vişne rengi gibi. Sürekli nemlendirici krem sürüyorum. Dışarı çıkmam gerekiyor utanıyorum yüzüm garip renginden dolayı. Milletin dikkatini çekiyor. 4. gün baslar mı soyulmalar umarım baslar umutsuzluğa kapıldım birden. Öncekinde cok az bekletmiştim ondan dışarıdan cok farkedilmemişti bu sefer böyle oldu.
Baslamaz.. soyulmaya baslarsa da tutup tutup cekmeyin pembe kalir yoksa bi sure. Izin verin kabuk altinda iyilessin

Yüzüm bugün nispeten daha iyi gibi.Banyodan sonra pullanma oldu yani şöyle tarif edeyim denizde yandıktan sonra soyulurken minik minik deri atarız ya öyle.Tam kese yapmalık oldu ama kese yapmayın diyorlar diye yapmadım.Aşırı derecede kurudu cildim.Normalde yağlı ciltliyimdir.Hametol sürdüm anında emdi.Gözümün altında oluşan leke bugun yok gibi ( sanırım kızarmadan oldu ) Ama alnımda derin 3 kırışık var ve sanki yıllardır var gibi oldu. ( oysa alnımda çizgim yoktu ) Ben sanırım bir daha yapmam.Tretin kullanıcam o da cildi soyuyor biliyorsunuz.Sizler kullandınız mı arkadaşlar tretin?

Yüzüm bugün nispeten daha iyi gibi.Banyodan sonra pullanma oldu yani şöyle tarif edeyim denizde yandıktan sonra soyulurken minik minik deri atarız ya öyle.Tam kese yapmalık oldu ama kese yapmayın diyorlar diye yapmadım.Aşırı derecede kurudu cildim.Normalde yağlı ciltliyimdir.Hametol sürdüm anında emdi.Gözümün altında oluşan leke bugun yok gibi ( sanırım kızarmadan oldu ) Ama alnımda derin 3 kırışık var ve sanki yıllardır var gibi oldu. ( oysa alnımda çizgim yoktu ) Ben sanırım bir daha yapmam.Tretin kullanıcam o da cildi soyuyor biliyorsunuz.Sizler kullandınız mı arkadaşlar tretin?
Alın geç soyuluyor ondan çizgi olmuştur bol nemlendirin sürekli

sizin neresi.
Katılıyorum.tca yı bilmem ama dermapen tek seansta hamilelikten kalan yüz lekelerimi açtı

Aslında benimde çukurlarım var.Tamamında işe yaramasada %50 çukurlarıma fayda etse yine memnun olurum :) Bende 1 ay sonrasında dermaroller yapmayı düşünüyorum.Serum niyetine evigen ampul aldım.Siz serum olarak ne kullanıyorsunuz?Birde dr tretin önerdi aldım ama şuan kullanamam tabii :)
Dermapen seans fiyatları çok yüksek ama tek seferde farkı gördüm.kendim Melazma lekesi için serum almak istiyorum.bu konuda bana fikir verebilecek olan var mı

Cevap gelmeyince denedim kızlar. Size de haber vereyim istesim.. Çok yüzeysel bi peeling oldu kabuklanmayla deri döküntüsü arasi bı soyulma oldu ama sonuç güzel. Kararma tamamen geçmedi ama büyük oranda hafifledi. Beni rahatsız etmiyor artık. Bir iki kere daha yapmayı düşünüyorum nisan mayısa kadar.
Bikini bölgesine uygular mı acaba.orda kararmam var

Tca peeling uygulayıp yarar görenler marka önerebilir mi? Ben noya kimyadan %20lik tca alıp uyguladım fakat soyulma olmadı hiç bir değişiklik yok

Yaklaşık 2 senedir yanak, çene ve alın bölgemde çıkan güneş lekeleri için gitmediğim doktor kullanmadığım krem ve serum kalmadı. Dermaroller ile leke açıcı melafudin serumlar, özel hastanelerin yazdığı soyucu kremler, acnelys, tretin, azelderm, expigment ve daha sayamadığım birçok krem kullandım, kısmen azalan lekelerim kış ayı olmasına rağmen kısa sürede tekrar artarak belirdi. Uzun araştırmalar sonucunda gözümü karartıp tca yapmaya karar verdim ve bu akşam %20'lik tca'yı uyguladım, anlatıldığı gibi aşırı yanma hissi olmadı, uygulamadan yaklaşık 10 saniye sonra hafif yanma başladı sonlandırıcı solüsyon uyguladıktan sonra yanma hissi de geçti, bir saatlik kızarıklıktan yüzüm tamamen normale döndü, acaba aldığım tca mı etki etmedi diye düşündüm açıkçası, ilerleyen günlerde bunu görecegim

bu tca asit bir tek bende pek etkili olmadı sanırım. Cildimde soyulma oluyor küçük küçük, ama lekelerim yine de gitmiyor. Anlamadım ben bu işi:KK12:

Bende de etkili olmadı, %20 lik tca kullandım, sizinde söylediğiniz gibi minik minik soyuldu fakat lekelerde herhangi bi etkisi olmadı:KK43:

X