Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
kızlar bende tca siparişi verdim. merak ettiğim göz altlarına sürülüyor mu, sürülüyorsa göze yakınlık derecesi nedir?

Arkadaşım sakın göz altlarına surme morarır ayrıca ekime kadar tca yapamazsın zamanı geçti tca nı buzdolabına koy ekimde yaparsın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Birçok kişinin aklına takılan bir soru var, peeling yazın yapılır mı? Akne izlerinin, yaşın ilerlemesinden dolayı ortaya çıkan ince çizgilerin, daha canlı bir cilt görünümü için yapılan peeling uygulaması yazın tehlikeli mi? Aklınıza takılan yazın yüzeysel ve kimyasal peeling yapılır mı? sorularının cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Ciltte kalıcı lekelere, tahrişe ve alerjiye neden olabileceği için yaz aylarında yapılmaması gerektiği bildirildi. Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rana Anadolu, yaptığı açıklamada, “cilt soyma”nın, derinin yapısını düzelten, değiştiren, canlandıran, gençleştiren, gözenekleri tıkanmış olan deriyi daha canlı ve sağlıklı hale getiren bir işlem olduğunu söyledi. Cilt soyma işleminin, kimyasal peeling (yüzeysel-orta derin), mekanik peeling (yüzeysel-orta-derin) lazer peeling (orta -derin) ve plasma peeling (geç yüzeysel-orta derin) olmak üzere 4 şekilde yapıldığını anlatan Anadolu, “Bu uygulamalarla, derinin yüzeysel olarak soyulması ya da derinin en üst tabakasındaki hücrelerin soyulmaya yönlendirilmesi sağlanmaktadır” dedi. Anadolu, bu yöntemlerle güneş hasarı, kronolojik yaşlanma gibi faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, kanser eğilimi potansiyeli taşıyan yüzeysel kızarıklık ve koyu lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekelerinin azaltılabildiğini kaydetti.

Anadolu, düzenli aralıklarla yapılan yüzeysel ve hafif peeling işleminin, aktif akne sorununda da akne tedavisine destek olduğunu, akne izlerinin oluşmasını ve derinleşmesini engellemede yararlı olabileceğini söyledi. Derideki ileri derecede gevşeme ve sarkmaların ise bu tür yöntemlerle tamamen düzeltilemeyeceğine dikkati çeken Anadolu, bu durumlarda plastik cerrahi uygulamalar gerekebileceğini belirtti. Peeling uygulamalarının derin izlerde bir dereceye kadar, küçük ve yüzeysel izlerde ise daha etkili olabileceğini söyledi.
Sonuç ise, cilt yapısına göre değişiklik gösterdiği.

Anadolu, cilt soyma işleminin, yüz, boyun, göğüs, eller ve kollara, hastanın cilt yapısının durumuna göre asit solüsyonu seçilerek uygulandığını dile getirdi.

Derinin, yağlarından arındırıldıktan sonra tedavi bölgesine uygulama yapıldığını anlatan Anadolu, “ışlem sırasında 5-10 dakika kadar hafif yanma ve batma hissi, kızarıklık olabilir. ışlem sonrasında, güneşten korunmak koşulu ile normal günlük yaşama dönülebilir” dedi. Anadolu, peeling uygulaması ne zaman yapılır elde edilecek sonucun, uygulamanın kaç seans yapılacağı, hastanın deri problemi, cilt yapısı ve beklentisine göre değişebileceğini belirtti.

Peeling yaptıktan sonra cildinizi korumalısınız.

Anadolu, uygulama sonrasında olumlu sonuç alınabilmesi ve reaksiyon görülmemesi için, cildin mutlaka güneşten korunması gerektiğini vurguladı. Anadolu, “Uygulama sırasında ve sonrasında, kesinlikle güneş ve solaryumdan uzak durulmalı. Hafif peelingde en az birkaç hafta, orta ve derin peelingde ise birkaç aydan bir yıla kadar değişebilen sürede UV koruması yapılmalı” dedi.

“Bu işlemler, özellikle ultraviyolenin yoğun olduğu ilkbaharın son zamanlarında ve yaz aylarında yapılmamalı” diye konuşan Anadolu, şunları kaydetti: “Soyma işlemleri gerek kimyasal gerekse de mekanik veya lazerle olsun, işlemin şiddeti ile paralel olarak deride mutlak tahriş meydana getirecektir. Bu işlemlerin sonrasında da o bölge güneş görürse bölgede mutlaka lekelenme görülecektir.

Bunun dışında, deri hassaslaştığı için güneşin de etkisiyle kızarıklık, kaşıntı, tahriş ve alerji görülebilir, çok kolay güneş yanıkları ile karşılaşılabilir.” Anadolu, estetiktr.net buğday tenli ve esmer tonlarında olan kişilerde, daha belirgin lekelenme görülebileceğini ifade ederek, “Çünkü bu kişiler, bu uygulamalardan sonra koyu renkli lekelenmelere karşı yatkındır” diye konuştu.

Açık tenli, sarışın, kızıl saçlı ve açık renk gözlü kişilerin cilt yapısının ise tahrişlere daha yatkın olduğuna dikkati çeken Anadolu, bu kişilerde deride soyulma sonrası kızarıklık ile açık renkte lekelerin görülebileceğini dile getirdi. Anadolu, istenmeyen bu tür durumların görülmemesi ve uygulama sonrasında olumlu sonuç alınabilmesi için peeling işlemlerinin sonbahar ve kış aylarında uygulanması ve hastaların özellikle güneşten korunma konusunda uyarılması gerektiğini bildirdi.

Merhaba, lady biz seni biliyoruz. Reklam yapmadığını da. Neredeyse 1.5 yıldır senin tecrübelerinden yararlanıyorum hiçbir zararını görmedim. Tca'yı sana güvendiğim için uyguladım ve hiçbir sorun olmadı. Çok rahat yaptım. Çilleri yazın çabuk çıkan birisi olarak hiçbir lekede olmadı yüzümde. Tca öncesi, uygulama anı ve sonrasına dikkat ettikten sonra hiçbir sorun olmuyor. Şu an sadece laktik asitli toniğimi arada uyguluyorum. Tca'nın soyulma süreci, çalıştığım için zor oluyor onun için laktik asit ve glikolik asitli tonikle devam edeceğim. Geçen yıldan kalan glikolik asidim var hala sıra gelmedi, sence kullanılabilir mi önümüzdeki kış. :KK66:

Hoşgeldin kuzu. Elbette kullanabilirsin ama kullanmadan önce çalkala mutlaka zamanla dibe çökebiliyor .

Lady malum yaz geldi bende yeni bir güneş kremi almaya karar verdim. lekeli ciltler için üretilmiş olan güneş kremleri var . sebamed , roc ve bioderma ürünlerinden hangisini almamı tavsiye edersin?

Tatlım içeriklerini oku. Şahsen benim yasaklı maddeler listem var mesela parafin, vazelin, parafinium, likit parafin.. gibi. Böyle maddeleri içermemesine dikkat ediyorum.

Güzelim link atmak veya isim paylaşmak yasak, daha önce ciddi tartışmalar çıktı :)

Ya ben sunu anlamadim sadece birkez mi uygulayacagiz yok 4 5 gun ust uste mi uygulucaz ya hicbir yerde yazmio bi kere uyguladiginizda bi sene beklemek gerekiyor diyo uygulayan varsa bilgilendirebilirmi

İhtiyacın, hedefin neyse o kadar uygulayabilirsin. Örnek ben 3 defa yaparım yeterli olur ama senin leke derinliğin fazlaysa belki 10 defa yapman gerekebilir. 4 gün üst üste uygulamak nereden çıktı yahu, 1 defa uygulaayıp 1 sene beklemek neymiş hele :)) Lütfen ilk sayfaya gidip yazdıklarımı tekrar bir okur musun?

lady subarunun bahsettiği 10 tl lik tca karışım olmayan saf olan bu google a yazdıgımız da çıkan doa kozmedik sitesinde ki mi?

Evet ben oradan aldım.

Ben 4 kez tca yaptım sonuncu tam bir fiyaskoydu şirketi aradım hiç oralı olmadılar lady ile goruşup ekimde bu firmanın dışında başka nerden temin ederiz onu oğreneceğim zaten şimdi yapılmıyo

Tatlım 4 defa yetmeyebilir, yukarıda da diğer arkadaşımıza yazdığım gibi benim sorunumu 4 uygulama çözerken senin 10 uygulama yapman gerekebilir. Bu tamamen leke derinliğine bağlı. Tca tca'dır firmalar bir şey yapamaz kısaca istikrarlı uygulama yapmalısın, olmadı deyip dönmek yok :KK16:

zaten şuan fiyatlar gecen sene bahsedilen gibi değil.Baştaki okudugum yorumlar hep olumlu yöndeydi genelde.Ben de nerden temin edebilirim diye araştırıyorum.Zamanla ürün kalitesini bozmuş olabilirler içerisindeki asidi düşürmüş olabilirler ya da başka birşey...Biliyorum eylül sonunda yaoıcam bende.Daha önce tretin kullanmıştım hemen hemen aynı reaksiyonları veriyor o kremle.Ama benim cildim bağışıklık kazandı o kreme,bu yüzden tca denemek istiyorum.Eger güvenilir sahte olmayan bir adres firma bulursan bana da bildirirsen sevinirim.Şimdi baktım nette sanal pazar sitesinde var.Bi bak istersen benim deneyimim olmadıgından fikrim de yok ne derece güvenilirdir.

Fiyatlarına baktım öncelikle %15 tca 20tl yazıyor bence fiyat hala makul. Bayramlarda veya özel günlerde indirimleri oluyor onları takip edip alabilirsin :) Ürün kalitesi gibi bir konu olamaz içerik belli saf su ve tca, oran düşüremezler neyse o'dur yoksa oranlandırılmasının bir mantığı kalmaz. Öyle her yerden almayın lütfen dikkatli olun, daha önce de dikkat çektiğim gibi kokteyl karışımlar yapıp satıyorlar bu cildi çok yoruyor, çok kızartıyor hatta kalıcı kızarıklık bile yaratabiliyor. Kısaca orjinal tca candır.

kızlar bende tca siparişi verdim. merak ettiğim göz altlarına sürülüyor mu, sürülüyorsa göze yakınlık derecesi nedir?

Tatlım lütfen konunun ilk mesajını okur musun? Tüm detayları, nasıl kullanman gerektiği, nelere dikkat etmen gerektiği hepsi ilk mesajımda yazıyor. Sevgiler.

Arkadaşlar dikkat!

Tca yada kimyasal peeling asitlerini kullanabileceğimiz zamanlarda değiliz.
Sürekli kapalı alanda veya ben ofisteyim, ben evdeyim gibi pozisyonlarınız tca yapabilmenize olanak sağlamaz.
Bu mevsimde tca veya kimyasal peeling uygulamıyoruz çünkü uv, uva denilen güneşten gelen ışınlar çok dik ve zararlı konumda geliyor.

Şöyle örnek verirsem, denizin 30 metre derinliğine rahatlıkla ulaşabiliyorsa soyma işlemi yaptığımız cilde verebileceği zarar hakkında fikir yürütebilirsiniz. Uygulama yapabileceğimiz aylareylül sonu ve hatta ekim ayı. Lütfen güzelleşelim derken risk almayın, daha çok lekelenirsiniz.

Biraz daha sabırlı olun bende bekliyorum, ekim ayında görüşmek üzere:KK68:

Tatlım 4 defa yetmeyebilir, yukarıda da diğer arkadaşımıza yazdığım gibi benim sorunumu 4 uygulama çözerken senin 10 uygulama yapman gerekebilir. Bu tamamen leke derinliğine bağlı. Tca tca'dır firmalar bir şey yapamaz kısaca istikrarlı uygulama yapmalısın, olmadı deyip dönmek yok :KK16:

Fiyatlarına baktım öncelikle %15 tca 20tl yazıyor bence fiyat hala makul. Bayramlarda veya özel günlerde indirimleri oluyor onları takip edip alabilirsin :) Ürün kalitesi gibi bir konu olamaz içerik [/QUOTE]

[/QUOTE]

Lady merhaba,
Yaz girdi araya uzun zaman oldu öncelikle ben ne demek istediğimi tam anlatamamışım son gelen tca yuzume surdum su gibiydi demek istemiştim sanırım tca oranı azdı ne yanma oldu ne soyulma boşa gitti son tca deneyiyim ve tabiki vazgeçmeyi düşünmüyorum ama aynı yerden almam başka bir yer arıyorum...

merhaba lady uzun süredir konuşmalarınızı takip ediyorum bende tca uygulamayı düşünüyorum cildime, fakat yaz aylarında olduğumuz için yeltenmemiştim :) şuan yapmayı düşünüyorum zira havalarda bulutlu gidiyor. Fakat size sormak istediğim birşey var 1 önce 7 aylık zoretanin tedavisi gördüm. Tca uygulamama engel olur mu bu durum?

merhaba arkadaşım ben dediklerinizi harfiyen uyguladm 80 saniye filan beklettim yüzümde tca yı. biraz kızarıklık oldu. ikinci günümdeyim herhangi bir rahatsızlık vermedi. ilk sürdüğümde çok acıdı yüzüm ama. şimdi hafif bir kızarıklık var sadece. soyulma olur yine de değil mi. bir de soyulma olmazsa tekrar sürsem olur mu? yardım lütfen.

merhaba arkadaşım ben dediklerinizi harfiyen uyguladm 80 saniye filan beklettim yüzümde tca yı. biraz kızarıklık oldu. ikinci günümdeyim herhangi bir rahatsızlık vermedi. ilk sürdüğümde çok acıdı yüzüm ama. şimdi hafif bir kızarıklık var sadece. soyulma olur yine de değil mi. bir de soyulma olmazsa tekrar sürsem olur mu? yardım lütfen.

Hayır tekrar sürme sakın. bekle soyulma başlayacaktır 1-2 güne... yağsız kaliteli bir nemlendirici kullanabilirsin soyulmayı hızlandırır

Fiyatlarına baktım öncelikle %15 tca 20tl yazıyor bence fiyat hala makul. Bayramlarda veya özel günlerde indirimleri oluyor onları takip edip alabilirsin :) Ürün kalitesi gibi bir konu olamaz içerik
[/QUOTE]

Tca tca dır evet ama hiç kimse şişe boyutuna bakmıyor... kaç ML lik şişe oda önemli.

Lady malum yaz geldi bende yeni bir güneş kremi almaya karar verdim. lekeli ciltler için üretilmiş olan güneş kremleri var . sebamed , roc ve bioderma ürünlerinden hangisini almamı tavsiye edersin?

merhaba

bende kullanıyorum uzun zamandır... skin renu diye bir marka ben memnunum... "bizde" diye bir alışveriş sitesinde satılıyor.

X