Yüzsüz ve zorba insanlar

begumdemir2020

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
704
2.164
40
Selam kızlar,
Dün telefonumda cevapsız çağrı vardı. Kim aramış tahmin edin. Fitnelikte zirve yapan küçük görümce.
On bir yıllik evliliğimde yaptıkları çirkinlikler, maddi manevi sömürü, son olarak da hamileligimde ve doğumunun ardından ailecek yaptıkları gasp+ hakaret+ yuva yıkma eylemleri sebebiyle evliliğimiz sona geldi. İplerin kopma noktasına geldiği bu son iki yıllık süreçte bir özür dahi dilenmedi. Sadece resmi olarak var olan eşim (!) de her zamanki gibi büyük adaletsizlik örneği sergileyerek ailemle ilişkisini kesti. Hâlbuki bizimkiler müdahil dahi olmadılar olanlara.
Geçen hafta şehir dışından kardeşim geldi. Gelince bizde kalmıyor. Kapıdan merhaba deyip içeri girmeden gidiyor pandemi sebebiyle. Eşime dedim ki "kardeşimi yemeğe cagiracagim, üç yıldır gelmedi. Lütfen sen de evde ol, çok mahcup oluyorum çünkü senin onlara neden böyle davrandığını anlamıyorlar"
Ben kimseyle görüşmek istemiyorum deyip kestirip attı. Ben de kardeşimle annemi o işteyken çağırdım ki kardeşim sormasın. Neyse bizimkiler kalkacakken iş çıkış saatinde çıkıp geldi, normalde gelmeyeceğini söylemişti. Birlikte on beş dk oturdular. Surat astı, zar zor konustu falan. Çok mahcup oldum.
Velhasıl dun de iki yıldir özür bile dilemeyen insanlar, ne hikmetse beni aramış. Kardeşi sozlenecekmis, davet etmek için aramış. Yeni dunurlere mahcup olacaklar tabii. Çünkü bir akıllı onlar. Bir yuvayı yıkmaktan cekinmediler ama simdi hiçbir şey olmamış gibi beni enayi yerine koyacaklarını sanıyorlar.
Gideyim mi diye sormuyorum, gitmeyeceğim. Telefona dönüş de yapmadım zaten. Fikirlerinizi almak istedim
Eşinizin, ailenize karşı davranışları kabul edilemez.
Ayrıca esinizinki adaletsizlik örneğinden ziyade terbiyesizlik örneği.
Bence de ailesine karşı taviz vermeyin asla. Hem işleri düştüğü için zeytin dalı uzatiyorlar belli ki.

askitotomsu

Elizmira_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.406
6.288
Muhtemelen aralarinda bisey grcmrmisse ailenizle..akli sira intikam almaya calisiyodur..esiniz..kendi ailesiyle iyi degilsiniz ya..oda aklisira odesiyodur..sizinle..yani buna biran once son vermesi gerekiyor..cunki hic hos degil..ayip..
İntikam da alıyor. Bir de kiskaclik ve asagilik kompleksi var bunların galiba. Eğitim, kültür, görgü, statü vs toplumun bayağı alt seviyesindeler. Diğer geline ve ailesine de düşmanlık ediyorlar

askitotomsu

Elizmira_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.406
6.288
Eşinizin, ailenize karşı davranışları kabul edilemez.
Ayrıca esinizinki adaletsizlik örneğinden ziyade terbiyesizlik örneği.
Bence de ailesine karşı taviz vermeyin asla. Hem işleri düştüğü için zeytin dalı uzatiyorlar belli ki.
Taviz vermedim, söze gitmedim. Üç kere aradı kardesi açmadım.
Eş kişisine "kardeşin mutlu muydu? Abisinin evini mutsuz etti, kendi sözünde mutlu muydu? Yuva yıkıp mutlu bir yuva kuracağını düşünüyor mu?" Dedim.
O da cevaben " benim sende hatrim olmadığını gördüm. telefona cevap verebilirdin. Onları mahcup etme niyetindeydin amacına ulaştın. Bundan sonra ben de beni arayanları acmayayim o zaman" dedi. Ben ne diyorum bu insan ne diyor? Her şey o kadar saçma ki.
"Onlarla görüşmeyen ben değilim, gelsin özürlerini belirtsinler önce dedim kaç kez ama gelmediler. Şimdi sanki ben iletişim kurmuyormusum gibi konuşma" gibi bir konuşma geçti aramızda. Sıfır mantık bir insan

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.497
64.158
32
Taviz vermedim, söze gitmedim. Üç kere aradı kardesi açmadım.
Eş kişisine "kardeşin mutlu muydu? Abisinin evini mutsuz etti, kendi sözünde mutlu muydu? Yuva yıkıp mutlu bir yuva kuracağını düşünüyor mu?" Dedim.
O da cevaben " benim sende hatrim olmadığını gördüm. telefona cevap verebilirdin. Onları mahcup etme niyetindeydin amacına ulaştın. Bundan sonra ben de beni arayanları acmayayim o zaman" dedi. Ben ne diyorum bu insan ne diyor? Her şey o kadar saçma ki.
"Onlarla görüşmeyen ben değilim, gelsin özürlerini belirtsinler önce dedim kaç kez ama gelmediler. Şimdi sanki ben iletişim kurmuyormusum gibi konuşma" gibi bir konuşma geçti aramızda. Sıfır mantık bir insan
Daha ne demeye kendini açıklıyorsun? Anlayacak mı sanki? Anlasa işine gelecek mi? He he de geç.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.497
64.158
32

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.497
64.158
32
Neyi anlıyor hiçbir şey anladığı yok.
Hiç mi kızgınlık yok içinde onlara karşı dedim. "Ben gerekeni zamanında onlara söyledim zaten" diyor
Anlıyor, işine gelmiyor. Böylesi rahatına geliyor. İyi evlat olmak, iyi koca iyi baba olmaktan kolay geliyor işte, birini seçmek zorunda hissediyor hep.

askitotomsu

Elizmira_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.406
6.288
Anlıyor, işine gelmiyor. Böylesi rahatına geliyor. İyi evlat olmak, iyi koca iyi baba olmaktan kolay geliyor işte, birini seçmek zorunda hissediyor hep.
İyi de böyle çok mutsuz olduğunu da söylüyor. Hadi bu yıl bizimle yaşıyor. Seneye babasının evinde yaşayınca iyi evlat olmak onu daha mı mutlu edecek?

Tahin Helva

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2021
2.169
14.197
33
Neyi anlıyor hiçbir şey anladığı yok.
Hiç mi kızgınlık yok içinde onlara karşı dedim. "Ben gerekeni zamanında onlara söyledim zaten" diyor
Sizin asıl mesele ailesi değilki.

Evet gerçekten kötü ve cahil insanlar ama eşiniz yalnız olduğunuzda, ev içinde de soğuk ve mesafeli size, öyle yazdığınızi hatırlıyorum.

Yani üzgünüm ama sevgisinde problem var başından beri. Evliliği de sırası geldi bende evleneyim diye yapmış, uygun birini bulunca.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.497
64.158
32
İyi de böyle çok mutsuz olduğunu da söylüyor. Hadi bu yıl bizimle yaşıyor. Seneye babasının evinde yaşayınca iyi evlat olmak onu daha mı mutlu edecek?
Mutsuz da olsa vazgeçmeyecek. Başka şey bilmiyor ki.

askitotomsu

Elizmira_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.406
6.288
Sizin asıl mesele ailesi değilki.

Evet gerçekten kötü ve cahil insanlar ama eşiniz yalnız olduğunuzda, ev içinde de soğuk ve mesafeli size, öyle yazdığınızi hatırlıyorum.

Yani üzgünüm ama sevgisinde problem var başından beri. Evliliği de sırası geldi bende evleneyim diye yapmış, uygun birini bulunca.
Orası öyle zaten. O narsist, ben bağımlı kişilik gibiyiz. Ben bu kadar nazik, anlayışli olmasam beni secmezdi ki. Bunu şimdi görüyorum.
O zamanlar çok ilgiliydi. Sıkışık oldugumda çantama gizlice para koymuştu bir gün.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.497
64.158
32