Yüzsüz ve zorba insanlar

Konu sahibi iyi niyetli bir onda şüphe yok ama aslında çok açık vermiş hatta hiç saklamamis ne eşi ne ailesi kendilerini.
Nisan alışverişine gidip parayı geline ödeten bir aileden bahsediyoruz, ailesine para gönderecek diye otobüse bile binmeyip uzun yolları yürüyen bir eş adayından. Aslında bazı şeyler önüne çok gelmiş ama görmemis mi görmek istememis mi bilemiyorum 🤷
Kiminin de basireti bağlanıyor o an.
Kesinlikle boşluğuna gelmiş olmali.
Hani akıl tutulmasi diyoruz ya.
Ama şimdi farkında en azından.

Konu sahibi iyi niyetli bir onda şüphe yok ama aslında çok açık vermiş hatta hiç saklamamis ne eşi ne ailesi kendilerini.
Nisan alışverişine gidip parayı geline ödeten bir aileden bahsediyoruz, ailesine para gönderecek diye otobüse bile binmeyip uzun yolları yürüyen bir eş adayından. Aslında bazı şeyler önüne çok gelmiş ama görmemis mi görmek istememis mi bilemiyorum 🤷
Nisan alisverisinde nikahimiz vardı, oncden kiymistik. O gün öyle yaptıklarında ben vazgeçtiğimi söyledim yakinlarima. Çok sinirlendim. Herkes ama herkes bir şey olmaz, yapma dedi. Demek ki abartılacak bir şey yok ki kimse bana destek olmuyor diye dusundum

Ben çok nezaketli ve çok düşünceli biri hiç değilim. Fazlasıyla fevri ve sinirli biriyim ( her ne kadar bu yönlerimi torpulemeye calissamda) o yüzden bu aileye çok sinirleniyorum ama size gerçekten üzülüyorum. Hatta geçen bir konunun altında sizin konunuzu görmüştüm ne yaptı acaba diye içimden geçirmiştim. Umarım çözülecekse çözülür (hiç sanmasamda bu konuda yanılmayi çok isterim) ve siz artık rahat bir nefes alıp mutlu mesut hayatınıza devam ederseniz. çözülmeyecek bir şeyse de hayatınız sizi en mutlu edecek şekilde şekillenir inşallah. bunu çok kalpten diliyorum.
Çok teşekkür ederim. Keşke bu insanlardan kurtulunca rahat olacağımdan emin olsam.
Bu arada nedense ailem ve akrabalarım hep sert, kavgacı olduğumu soylerdi çocukluğumdan beri. Arkadaslarimsa tam tersini. Bu yanlış etiketlemelerinden dolayı da kimseye ses çıkaramıyorum galiba

Nisan alisverisinde nikahimiz vardı, oncden kiymistik. O gün öyle yaptıklarında ben vazgeçtiğimi söyledim yakinlarima. Çok sinirlendim. Herkes ama herkes bir şey olmaz, yapma dedi. Demek ki abartılacak bir şey yok ki kimse bana destek olmuyor diye dusundum
Etrafınızdan çok etkiliyorsunuz anladığım kadarıyla.
Herkes herkes dediğiniz kim?
Şimdi siz boşanma için adım attığınızda da o herkes boşanma, abartılacak birşey yok diyecek.
Ben aileye ve eşinize kızmakla beraber bu evliliğin bu kadar süre uzamasında sizin de hatanız olduğunu düşünüyorum açıkçası ama artık bunun bir önemi yok tabi.

Umarım boşanma sürecinde sağlam durabilirsiniz.

Etrafınızdan çok etkiliyorsunuz anladığım kadarıyla.
Herkes herkes dediğiniz kim?
Şimdi siz boşanma için adım attığınızda da o herkes boşanma, abartılacak birşey yok diyecek.
Ben aileye ve eşinize kızmakla beraber bu evliliğin bu kadar süre uzamasında sizin de hatanız olduğunu düşünüyorum açıkçası ama artık bunun bir önemi yok tabi.

Umarım boşanma sürecinde sağlam durabilirsiniz.
O zaman yas küçük. Şimdiki gibi değil

Ben olsam giderdim
Eşimin yaptığı gibi suratımı asar tek kelime etmez otururdum
Görümceye de müstahak
Özellikle yapar ortamı gererdim.
Bazısı yüzsüz ki surata bakmaz oh getirdik iste gelini diye bakabilirler.
Sonuçta konu sahibi kavga cikaramaz.
Onlar da başardık diye bakar eski kafa bunlar.

Selam kızlar,
Dün telefonumda cevapsız çağrı vardı. Kim aramış tahmin edin. Fitnelikte zirve yapan küçük görümce.
On bir yıllik evliliğimde yaptıkları çirkinlikler, maddi manevi sömürü, son olarak da hamileligimde ve doğumunun ardından ailecek yaptıkları gasp+ hakaret+ yuva yıkma eylemleri sebebiyle evliliğimiz sona geldi. İplerin kopma noktasına geldiği bu son iki yıllık süreçte bir özür dahi dilenmedi. Sadece resmi olarak var olan eşim (!) de her zamanki gibi büyük adaletsizlik örneği sergileyerek ailemle ilişkisini kesti. Hâlbuki bizimkiler müdahil dahi olmadılar olanlara.
Geçen hafta şehir dışından kardeşim geldi. Gelince bizde kalmıyor. Kapıdan merhaba deyip içeri girmeden gidiyor pandemi sebebiyle. Eşime dedim ki "kardeşimi yemeğe cagiracagim, üç yıldır gelmedi. Lütfen sen de evde ol, çok mahcup oluyorum çünkü senin onlara neden böyle davrandığını anlamıyorlar"
Ben kimseyle görüşmek istemiyorum deyip kestirip attı. Ben de kardeşimle annemi o işteyken çağırdım ki kardeşim sormasın. Neyse bizimkiler kalkacakken iş çıkış saatinde çıkıp geldi, normalde gelmeyeceğini söylemişti. Birlikte on beş dk oturdular. Surat astı, zar zor konustu falan. Çok mahcup oldum.
Velhasıl dun de iki yıldir özür bile dilemeyen insanlar, ne hikmetse beni aramış. Kardeşi sozlenecekmis, davet etmek için aramış. Yeni dunurlere mahcup olacaklar tabii. Çünkü bir akıllı onlar. Bir yuvayı yıkmaktan cekinmediler ama simdi hiçbir şey olmamış gibi beni enayi yerine koyacaklarını sanıyorlar.
Gideyim mi diye sormuyorum, gitmeyeceğim. Telefona dönüş de yapmadım zaten. Fikirlerinizi almak istedim
Gitme. İnsanlar sorsun gelininiz nerde diye. Bi yutkunsunlar, tatları kaçsın.

Görümce evleniyor ha? 🙃 Hadi bakalım. 😀

Biliyor musunuz size kızgın/kırgınım. Çünkü aylar önce yazdığınız mesajı unutmadım. "Her sorunlu evliliğe bir çocuk yapmasanız olmaz" demiştiniz. Ben sorunlarımin farkina ciddi anlamda yıllar sonra vardım. Yapılan şeyin manipüle etmek, zorbalık olduğunu bile anlamadım yıllarca. Ne zamanki doğum yaptım, o zaman aileme kötü muamele barizlesti. On yarginiz beni çok incitti o zaman. Ben sorunlu evliliğim düzelsin diye çocuk sahibi olmadım. O kadar zorbalik yaşarken, benim sorunum ne acaba diye düşünüyordum.
2.doğumda mı kötü oldu bu adam aşkito?

Onlar hayatımdan tamamen çıkınca huzurlu olacağımı düşünüyorum. Ama arada çocuklarin olmasi sebebiyle onlarla bir sekilde iletişimde olmak bile canımı sıkıyor. Mesela yolları ayirsak bile çocukları alıp sürekli oraya gidecek. Aptal aptal şeyler söyleyip beni huzursuz edecekler. Bunun huzursuzluğunu şimdiden yaşıyorum
Aynı şeyleri şimdi de yapıyorlardır zaten. Evlilik buna engel değil.

Eh yani. Bu evlilik zaten olmamalıymış. Ben düşünüyorum da, hemen hemen aynı aile ve toplum yapısından çıktık aşkito ile, insanlar bu kadına nasıl '' Abartıyorsun. '' diyebilmişler bu adam ve ailesi için? Benim geldiğim yerde aklı başında kimse böylesine kız vermek istemez, anca kız diretecek ille o ille o diye, ölecek aşkından, bari kaçıp gitmesin diye evlendirirler.

2.doğumda mı kötü oldu bu adam aşkito?
Ben de diyordum ki katıp ne zaman gelip linç başlatacak? Aşama aşama dozu arttı evet. Yeni doğum yapmış halimle (ikinci doğum) o kadar kotuluk görmeseydim yine bu kıvamda olmazdım, yine idare ederdim. Ama doz ikinci doğumda zirve yaptı.

Ben de diyordum ki katıp ne zaman gelip linç başlatacak? Aşama aşama dozu arttı evet. Yeni doğum yapmış halimle (ikinci doğum) o kadar kotuluk görmeseydim yine bu kıvamda olmazdım, yine idare ederdim. Ama doz ikinci doğumda zirve yaptı.
Nasıl bir idare aşkı sendeki, bilemiyorum yavrum. İdare ediyordum dediğin adamı duvardan duvara halı yapıyorlar, ben zaten yaparım.

X