Sivilceli Ciltler Yüzümdeki Anlamsız Sivilceler

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Sena Sorkun

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
25
97
27
Arkadaşlar yüzümde sivilce izi çok var ve arada alnımda ve yanaklarımda sivilce çıkıyor bende sivilce sevmediğim için sivilce kremi aldım eczaneden ve gördüğüm sivilceyi patlatıyorum sizin önerdiğiniz ne var yardımcı olur musunuz?

Sivilcelerinle oynamaya leke yapıyorlar maalesef :KK43: acnecinamide ürünlerini dene bence ben kullanıyorum 1 haftadır ve şimdilik çok memnunum lekelrimin rengini açtı

Teşekkür ederim cleancing ürünleri aldım temizleme jeli fln güzel faydası oluyor ama yeniden çıkması sinir bozucu biraz

Doktora sormadan sivilce ilacı kullanmayın bence.
Bunun dışında yetişkin cilt sivilcesine en iyi gelen şey, içerisinde AHA/BHA asitleri barındıran ürünlerle cilt bakımı rutini.
Doğal maskeler-yumurta maskesi, maya maskesi gibi- bir şeyi yaramadığı gibi daha çok zarar veriyor, klasik, sebum dengeleyici cilt bakım ürünleri de yetişkin cilt sivilcesine bir etkisi olmuyor; o tür ürünler genelde çok yağlı cildin salgıladığı sebumdan kaynaklanan sivilceye faydası oluyor, ki o sivilceler de zaten küçük sivilceler oluyor. Ama bir de yetişkinlerde zaman zaman uç vermeyen, büyük kistik tarzı akneler oluyor, bu tür aknelere en etkili ürünler AHA/BHA asitleri içeren ürünlerdir.

Arkadaşlar yüzümde sivilce izi çok var ve arada alnımda ve yanaklarımda sivilce çıkıyor bende sivilce sevmediğim için sivilce kremi aldım eczaneden ve gördüğüm sivilceyi patlatıyorum sizin önerdiğiniz ne var yardımcı olur musunuz?
Canım bende 5-6 yıldır sivilce sorunu yaşıyorum ve bunun ne kadar rahatsız ettiğini biliyorum psikolojik olarakta bir cildiyeye gidip ciddi bir tedavi ve kremlerle geçmediğini söyle ama iyi bir hastaneye git ben çok gittim hep krem jel verip yolluyorlar bende Bir işe yaramadilar sende kurtulmak istiyosan git doktora bende şuan bir tedavi görüyorum 2. Ay ve şuan sonuç aliyorum

Temizleme Jeli aldım şuanlık kullanıyorum biraz faydası oluyor kurutuyor sivilceleri biraz kullanıp cildiyeye giderim bu jelin sıkıntı yapacağını düşünmüyorum umarım yapmaz..

Yorumlarınız için teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate alacağım :) Şimdilik temizleme jeli kullanıyorum.

Bütün her şeyi denedim yüzümde Bütün markaları ürünleri deli gibi para döktüm Nivea nın yeşil renk arındırıcı peeling etkili yüz temizleme jeli Sabah ve akşam kullanıyorum gerekirse öğlen Herkes öneride bulunuyor biliyorum Sana diyemem ki kesinlikle bendeki sonucu verir Ama keşke bana da böyle tavsiye veren olsaydı bana dua edersin Yine de kesin konuşamam ben sadece bendeki sonuçla sana yazdım fiyatı uygun al dene sonucu yaz

Şey yazmayı unuttum kesinlikle doktora git bunu keşfetmeden önce doktora gidip ilaç kullanmıştım geçirdi ama t bölgem çok yağlı ve temizlik hissi veren tek jel sana yazdığım Buarada mavisi veya farklısı o ürünün işe yaramıyor dediğim rengini dene

Bunun dışında yetişkin cilt sivilcesine en iyi gelen şey, içerisinde AHA/BHA asitleri barındıran ürünlerle cilt bakımı rutini.
Doğal maskeler-yumurta maskesi, maya maskesi gibi- bir şeyi yaramadığı gibi daha çok zarar veriyor, klasik, sebum dengeleyici cilt bakım ürünleri de yetişkin cilt sivilcesine bir etkisi olmuyor; o tür ürünler genelde çok yağlı cildin salgıladığı sebumdan kaynaklanan sivilceye faydası oluyor, ki o sivilceler de zaten küçük sivilceler oluyor. Ama bir de yetişkinlerde zaman zaman uç vermeyen, büyük kistik tarzı akneler oluyor, bu tür aknelere en etkili ürünler AHA/BHA asitleri içeren ürünlerdir.
AHA/BHA içeren ürünler hangıleri ve nerelerden alabiliriz ?

Merhaba bu dediğiniz AHA/BHA içeren ürünü nereden bulabiliriz nasıl alabiliriz yardımcı olur musunuz?

Merhaba bu dediğiniz AHA/BHA içeren ürünü nereden bulabiliriz nasıl alabiliriz yardımcı olur musunuz?

Merhaba,
Google'da AHA/BHA asitler ne işe yarar diye aratırsanız, sizin için daha faydalı olur. Hangi asit neye iyi geliyor, ihtiyacınıza göre belirlersiniz. Mesela mandelik asit, laktik asit, salisilik asit sivilceye iyi gelir. Bu üç asidi barındıran jel ya da peelingli pedler, büyük sivilcenin derin izler-çukur gibi- bırakmadan iyileşmesini sağlar. Glikolik asit de renk eşitsizliklerine, sivilceden kalan pembe izlere iyi geliyor. Hyaluronik asit nemsizlikten kaynaklanan problemlere iyi gelir.

Neostrata, DCL, DDF vb. birçok markada AHA/BHA asitleri var. Ama bu tür asitlerin belli oranları var. İlk defa kullanacaksanız mutlaka doktora danışıp da kullanmanızı öneririm. Genelde sivilcelere yönelik olan ürünlerin içerisinde %0.5-1 gibi çok düşük oranlarda BHA asit olan salisilik asit vardır, çok düşük oranda olduğu için bir zararı olmaz. ama ben direkt yüksek oranlı AHA/BHA asitlerinden oluşan ürünler kullanmak istiyorum derseniz mutlaka doktora danışıp da kullanın.

Merhaba Sena Hanım, bende 20 yaşındayım birçok şey denedim. Araşdırdım sonra acnemax ı çok iyi okudum deneyeyim dedim. Çok memnunum vallah bana çok faydası oldu nerdeyse hiçbirşey kalmadı. 1 aydır kullanıyorum. Tavsiye ederim. Ben BURADAN aldım. Ve yinede bu sorunla mücadele eden herkese kolay gelsin çok yor bir durum cidden :KK43:. Belki sizde faydasını görürsünüz. İyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
avene triakne krem aldım arkadaşlar arkadaşın biride bana temizleme suyu veya jel gibi bişey al demişti sabah yüzümü temizliyorum akşam yatarken bu kremi kullandım gerçekten 1 hafta sonunda etki etti kurutma etkisi var

Son düzenleyen: Moderatör:
X