Z. Kamil tüp bebek aşamaları

CeyMes1903

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
7
0
31
Merhaba herkese, Zeynep kamil hastanesinde tedaviye başlayacaktım ama 1,5 ay ara vermek durumunda kaldım. Tahlillerimi yaptırdım ama doktora göstermedim. Aslında tam olarak işleyiş nasıl onu da bilmiyorum. Tüm tahlillerim tamamlandı direk tüp bebekten randevu alsam olur mu yoksa illa infertilite bölümüne gitmem mi gerekir yardımcı olabilirseniz sevinirim

Tüp bebeğe başlama nedeniniz nedir tam olarak?bunu soruyorum çünkü aşamalar bu cevaba göre degisebiliyor Ben Zeynep Kamil den rapor çıkarttım. Yardımcı olabilirim

Merhabalar bende z.kamil hastanesinde tüp bebek tedavisine başlıyorum nasipse temmuzda. Siz ilk olarak tüp bebek bölümüne gidip bilgi aldınız mı sürecin işleyişi hakkında. Çünkü baya teferruati var.

Merhaba gittim tahlillerin yazılı olduğu bi kağıt verdiler tüm tahlilleri yaptırdım fakat işe başlayınca gidemedim daha yani doktora da gösteremedim

Merhaba gittim tahlillerin yazılı olduğu bi kağıt verdiler tüm tahlilleri yaptırdım fakat işe başlayınca gidemedim daha yani doktora da gösteremedim
Canım dahiliye-anestezi-genel genel cerrahi-psikiyatri bölümlerinden onay aldıysan o kağıdı kurula götürüyorsun

Hangi işlemleri hallettiginizi bilemediğim için hangi bilgiler size lazım anlayamadım
Rabbim hayırlısıyla size ve isteyen herkese nasip etsin emeklerimiz boşa çıkmasın inşallah. Valla ben sadece orada yapılan kan tahlillerini rahim filmi meme usg smear ve kültür olanı yaptırdım.

Rabbim hayırlısıyla size ve isteyen herkese nasip etsin emeklerimiz boşa çıkmasın inşallah. Valla ben sadece orada yapılan kan tahlillerini rahim filmi meme usg smear ve kültür olanı yaptırdım.
Amin cümlemizin inşallah sağlık kurulundan raporu çıkarttiniz mi

Selamm :)
Ben hepsini hallettim .
Yarın sağlık kurulundan kağıdı slip tüm belgelerle birlikte Dr a göstereceğim hepsini. Ufak bı polip operasyonu olabilirim sanırım onun dışında herşey hızlıca gelişti. Ben tüm aşamaları 20 günlük yasakta hallettim.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Amh değerim düşük olduğu için tedaviye başlanacak
Adetinizin ilk 1_3 günü arasında sabah erken saatte (8,30 gibi) tüp bebek merkezinize gidip sıraya giriyorsunuz. Ultrason ve kan testlerinin yapılıyor ve size gitmeniz gereken doktor listesi veriliyor, dahiliye,psikiyatri,anestezi ve genel cerrah(meme ultrasonu istiyor devlette çok sıra var özelde ultrasonu çektirip cerraha gidebilirsin) her bir doktordan sana verilen forma imza alman gerekecek. Eşinin sperm testi isteniyor(devlette bunun içinde sıra var özelde testi yaptırıp, zeynepkamil üroloji doktoruna sonucu gösterip imza alıyorsun tüm imza süreçleri bittiğinde , rapor bölümüne formu veriyorsunuz sonrasında 10 gün içinde raporunuz çıkmış oluyor. Bu arada hsg rahim filmi de zorunlu dışarda cektirmenizi öneririm filmi. (Dipnot son 1 yıl içinde kültür ve smear sonucuniz yok ise sistemde mutlaka jinekolojide bu işlemleri de yaptırmanız gerekli benim 13 ay oldu diye jinekoloji isim uzamisyi sırf buyuzden.

Rapor cikincada tüp bebek bölümünden sekreterlik ilaç ve sisteme giriş yapıyor. Sonrasında adetinizle birlikte tüp bebekten randevu alıyorsunuz (yada dış merkez özel hastane ise oradan alınıyor)

Başka bir sorunuz olursa da yardımcı olurum. Eğer adetliyken gittiğiniz gün 2 randevu alırsanız yukarıda yazdığım bölümlerden daha az gelgit yaparsınız hastaneye :)

Sizde Zeynep Kamil tedavisi ile ki hakile kaldınız

Selamlar,

Ben adetimin 3.günü yani dün kan ve usg verdim.Bazı sonuçlarınız yarın bi tanesi 10 gün sonra çıkacak dediler.( AMH 'ta çıkmış aslında 10 gün çok uzun geldi bunu da anlamadım )

Bana 10 gün sonra tüp bebekten randevu al gel size süreci doktor anlatacak dendi. Doktor listesi verilmedi açıkcası.

"21.gün aç karna sistematik rapor için gelin" yazıyor verilen kagıtta sanırım bahsettiğiniz bu. Hangi bölümlerden randevu almam gerek ?(Sadece dahiliye,psikiyatri,anestezi ve genel cerrah mı ? )

HSG , Meme ultrasonu ,semar ve kültür testini özelde yaptırabiliriz diye anlıyorum.

Eşimin şubat ayında özel de çektirdiği sperm testi var.

benim şimdi ikinci adımım ne olmalı? Çok kafam karıstı.

Şimdi 3. Günü üst ve kan verildi tmm.
Arada randevu almana gerek yok

Ardından 21. Gün sabah gidin.
Kan vereceksiniz.
Size bı kagit verecek sağlık raporu için.

Genel cerrahı - anestezi - psikiyatri - dahiliye bunların 4 inden onay alıp o kağıdı sağlık kuruluna vereceksiniz .

Siz 21. Güne Alabilirsiniz bunların 3 unden randevu alın onu da halletmiş olun.
Hatta genel cerrahı meme usg isteyecek onu Zeynep Kamil 2 ay sonraya dolu vermiyor randevu. Özelde 150 TL ye hallettim ben. Ultrason ile birlikte gidin genel cerrahı ye 2 kere ugrasmayin.

Diğerleri birşey yaptırmıyor. Direk imzalıyor eğer tahliller iyi ise.

Hsg için ise ben Sonomed de yaptırdım.
acı eşiğim çok düşük. 800 TL verdim. 5 dk sürmedi. Aneztezi ile iyi ki yaptırmamışım. Zaten orada çok güzel ilgilenip sakinlestiriyorlar. Siz yine de önceden arayıp özel durumunuzu anlatin

Hangi hastanede siniz işlemler için bilmiyorum ama zeyney pakmilde yukarıda yazdığım stepleri gerçekleştirdim. Bölümler doğrudur ayrıca rlesinozin sperm test sonucunu üroloji ye onaylamanız gerekli. Amh için 10 gün bekleme derler sizin bayağı erkekn çıkmış onun dışındaki tahliller bir günde çıkıyor.

Ek olarak eğer smear testimiz ve kültürümüz yoksa jinekolojide nde randevu alınız. Smear,sperm,hsg(rahim filmi),meme ultrason bu işlemleri özelde yaptırabilirsiniz devlet en az üç ay sonraya randevu verir.

Hepsini tamamladığınızda randevuları alıp hızlıca imza alarak süreci tamamlarsiniz.

Bir sorunuz olursa ben burdayım eğer Amh çıktıysa beklemeyin bence birbiki güne randevu alın tüp bebek merkezinden. Eğer Amh 1 in altındaysa yada sperm sayısı az ise 3 yıl evlilik şartı aranmadan ve aşılama yapmadan direk tüp bebek hakkinkz doğuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…