Zerdaçalın Lekelerle Savaşı

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
6 Mart 2012
17.613
21.927
45
طريقة-عمل-ماسك-الكركم.jpgHem cilt renginizi beyazlatmak hem de ciltteki koyu renk pigmentasyonundan kurtulmak için zerdeçal maskesi çok faydalıdır. Cilt lekelerine karşı doğal ve evyapımı zerdaçal maskesi tarifini buradan okuyabilirsiniz.
Cilt Lekelerine Zerdeçal Maskesi ve Zerdeçal Maskesi Tarifi

Zerdeçal sivilce izleri, güneş ışığı ve ciltteki koyu renk pigmentasyonunu ortadan kaldırır mı? Zerdeçal, Asya’da yaygın olarak kullanılan yaygın bir baharat olup, ciltteki koyu pigmentasyondan kurtulmak ve farklı cilt problemlerini iyileştirmek için de kullanılmaktadır. Cilt rengini beyazlatmak için Zerdeçalı nasıl kullanacağınız ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacağız. Sivilce lekelerinden, koyu renk lekelerden ve güneş ışınlarından kurtulmak için farklı zerdeçal cilt beyazlatma tariflerinden faydalanabilirsiniz.
Zerdeçal Cilt Hiper pigmentasyonunu Gerçekten Aydınlatıyor mu?

Zerdeçal gerçekten ciltte Hiper-pigmentasyonu hafifletir mi? Hiper pigmentasyon, aşırı koyu melanin üretimi nedeniyle oluşur ve dengesiz cilt tonlamasına neden olur. Aşırı melanin üretimi, vücudun hormonal değişimi, aşırı güneş ışığına maruz kalma, yanma, zararlı kimyasallarla teması, deri enfeksiyonu, tahriş ve cilt yaralanması gibi faktörlerden kaynaklanmaktadır. Zerdeçalı, koyu cildi aydınlatmak ve herhangi bir yan etki yaratmadan etkili bir şekilde koyu renkli lekelerden kurtulmak için kullanılan en doğal ilaçtır. Güçlü bir anti-inflamatuar olan curcumin ve melanin üretimini (koyu cilt rengini veren bir madde) azaltmada önemli bir rol oynayan antioksidan bileşen içerir ve belirsiz cildinizi güzel ve parlak cilde bırakır. Zerdeçal, aynı zamanda daha düşük kolesterolü vardır, anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve sivilceleri tedavi eder.

Zerdeçal Nasıl Cilt Aydınlatır?

Curcumin zerdecikte ciltte koyu renkli, koyu lekeler, pürüzlü cilt lekeleri ve akne yara izi vermekten sorumlu melanin üretimini düzenler. Bu daha düz tonlu bir cilt kazandırır, cildinizi daha aydınlık ve gençleşecektir. Zerdeçalın yan etkisi bulunmamaktadır.

Zerdeçalı bir antioksidan olarak vücuttaki toksinleri atarak temizleme işlevini yerine getirir. Bunu yaparak cildin iyi performans göstermesine ve dolayısıyla melanin üretiminin vücutta düzenlenmesine izin verilir.

Zerdeçal Cilt Aydınlatması için iyi mi?

Cilt çok hassastır ve kendisiyle temas eden her şeyde dikkatli olunması gerekir ve bazı hafifletici çareler cildinize karşı sert olabilir. Cilt aydınlatmasıyla ilgili olarak, zerdeçal gerçekten cilt için herhangi bir tehlike teşkil etmez. Zerdeçal cilt aydınlatma sonuçlarının kalıcı olmayabileceğini ve sonuçların korunması için çare kullanımını düzenli olarak yapmanız gerektiğini de belirtmek gerekir.

Cildin hafifletilmesi için zerdeçalden ayrı olarak cildinize fayda sağlayacak ve size kusursuz bir cilt kazandıracak bazı faktörlere sahiptir. Zerdeçal curcumin içermekte olup yaklaşık% 3’ü mevcut. Bu, zerdeçektini herhangi bir yan etki yaratmadan verimli bir şekilde çalışmasını sağlar ve kalıcı olarak aydınlatır.

Çok güçlü bir antioksidan, antibakteriyel özelliklere ve güçlü bir anti-inflamatuvar cilde çok faydalıdır. Diğer ilaçlarla karıştırılan zerdeçal tozu birkaç cilt rahatsızlığını yan etkileri olmadan iyileştirir ve bu da eşit ve güzel bir cilt kazandırır.

Bakteriyel enfeksiyonu uzak tutmak için anti-bakteriyel yönü de küçük kesikleri iyileştirmeye ve yanmalara yardımcı olur. Bu cildinizin sağlıklı ve taze olmasını sağlayacaktır. Zerdeçal doğal bir antiseptik olarak cildi rahatlatır. Zerdeçal sütle karıştırıldığında deriyi inceler ve çeşitli cilt hastalıklarından korur ve nemlendirir.
Zerdeçal, Cildi Yaşlanmaya Karşı Korur

Zerdeçal, cildi hafifletmek ve lekeleri gidermek için kullanılan en doğal çare. Bu, curcumin adı verilen, koyu renkten ve pürüzlü yamalardan sorumlu aşırı melanin üretimini kesen bir bileşen içerdiğinden mümkün olur. Antioksidan zerdeçal diğer maddeyle karıştırılarak, yumuşak, genç görünümlü bir cilde kavuşması, Anti-Aging çare olarak işlev görür. Bu, sonuç olarak cildin esnekliğini artıracaktır.​

Zerdeçal maskesi ölü hücrelerin yok edilmesine yardım eder. Düzenli olarak kullanıldığında, ölü hücrelerden kurtulup parlayan ve leke bırakan bir cilde dönüşebilir.
Zerdeçal Maskesi Tarifi
Zerdeçal, Cilt Pigmentasyonunu, Koyu Parlaklıkları Beyazlatır mı?
Çoğu genç ve bazı yetişkinler, koyu lekeler ve sivilce izlerinden muzdarip, iyi haber, mutfağınızda doğru bir çözüm bulunmasıdır. Akne izleri, sivilcenin neden olduğu hasarı onarması beklenen aşırı veya yetersiz kollajen üretiminin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Zerdeçal, sivilce yara izi veya koyu lekelerin tedavisinde etkilidir; çünkü yan etkilerden arındırılmış doğal bir çözümdür ve kolaylıkla bulunur. Zerdeçal bir macun haline getirilir ve sivilcelere sahip bölgelerde uygulanır, sivilceye neden olan bakterileri yok ederek etkili bir şekilde çalışabilir ve cilt yağını hafifletir.​

Bazen sivilcenin sıkışması nedeniyle cilt enfekte olabilir, zerdeçal antiseptik olarak cildinizi rahatlatıcı ve taze bırakır.

Zerdeçal, düzensiz renk veya koyu lekelere neden olan aşırı melanin üretimini kesen curcumin adı verilen bileşene bağlı olarak cilt pigmentasyonunu beyazlaştırır. Curcumin ayrıca koyu renk lekeleri ve renk lekelerini önlemek ve oluştuktan sonra beyazlatmak için yardımcı olur.
Kara lekeler ve Akne İzleri İçin Zerdeçal
Zerdeçal, limon ve bal gibi diğer ilaçlarla karıştırılarak mükemmel bir şekilde çalışır. Çünkü limon ağartır, geniş gözenekleri sıkar ve cildi temizler, zerdeçal renkleri önlerken ballar nemlendirir ve öldürür.​
Koyu lekeleri ve lekeleri aydınlatmak için zerdeçal maskesi tarifi
Bir çorba kaşığı bal, bir çay kaşığı süt ve bir tutam zerdeçal toz ile karıştırarak zerdeçal maskesi olarak kullanacağınız bir macunu yapın.
Tırnaklarınızın lekelenmesini önlemek için temiz plastik eldiven kullanın. Karışımı cildinize eşit şekilde uygulayın.
Kurutun, daha sonra sade saf su (ılık kullanım) kullanarak yıkayabilirsiniz.
Sivilceleri gidermek için uygulanan diğer bir karışım zerdeçalı ve sütü karıştırmak, 15-20 dakika cildinizde bekletin. Temiz su ile yıkayın. İşte zerdeçal maskesi tarifi bu kadar basit, zerdaçal maskesi düzenli kullanıldığında en iyi ve hızlı sonuçlar elde edilir.​
Zerdeçalı ve limon cildi aydınlatıyor mu?​
Limon zerdeçalla karıştırıldığında doğal olan güçlü bir beyazlatma tedavisine yol açar. Zerdeçal, cildi kurutmadan limonun cilt aydınlatma özelliğini arttırdığı ve limon suyunun sıkıcı etkisini maskelediği için bu iki ilaç birlikte iyi çalışıyor. Bu karışım sivilce tedavisi, koyu lekelerin giderilmesinde etkilidir.​
Cilt Beyazlatma ve Pigmentasyon için Zerdeçal Nasıl Kullanılır?
Kalın bir macun yapmak için limon suyu 15 ml’si zerdeçal tozuyla 5 ml karıştırın
Etkilenen alana veya ilgi alanına eşit şekilde uygulayın.
15-25 dakika bekletin.
Sade saf su ile durulayın.
Hızlı ve en iyi sonuçları elde etmek için bunu her gün yapın​
Güneşten Kalan Cildi Hafifletmek İçin Zerdeçal Maskesi Nasıl Kullanılır?
Cildi hafifleten zerdeçal maskesi tarifi:
2 tatlı kaşığı sandal ağacı tozu, 2 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı zerdeçal
Bunu temiz ve kuru etkilenen bölüme eşit şekilde uygulayın.
Kurumasını bekleyip sade suyla durulayın
Eğer bu her gün yapılırsa, sonuç güzel ve net bir cilt olacaktır.


UYARI: Yukarıdaki besinlerden herhangi birin alerjiniz varsa uygulamanızı tavsiye etmiyorum. Hassas bir cilde sahipseniz tahrişe, alerjik reaksiyonlara sebep olabilir . Maskeleri uygulamadan önce elinizin üzeri veya boynunuzun küçük bir kısmında deneyebilirsiniz. Kızarıklık, yanma, şişme gibi durumlarda hemen soğuk su ile temizleyin ve maskeleri uygulamayın.​

Aklınız da olsun ..

Işıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız yediklerinize dikkat edin. Bolca su için, asla makyajlı yatmayın, cildinizin günlük bakımını mutlaka yapın, zararlı yiyeceklerden ve içeceklerden kaçının. Sizin için en uygun maskeyi bulun. Maskeler arasında her iki günde bir alternatif yapabilirsiniz. Sürekli kullanıldığında akne, kuru ya da yağlı cilt ve koyu lekelerdeki iyileşmeleri görebilirsiniz.

 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-02-2022

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın