zeyniş'in başarı öyküsü

zeynixsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
25
0
Çok üzgünüm çoookEvet yaklaşık bir yılda 37 kilo verdim. Ve nihayet zayıf bir insanım.

Hayatımdaki tek kompleksim şişmanlıktı. Ve ne acıdır ki hayatım çocukluğumdan beri rejimlerle geçmesine rağmen ilk defa işi sonuna kadar götürüp amacıma ulaştım… Bunun sebebi sanırım bardağın dolup taşmasıydı…

Şişmanlığı yaşayan insanlar neden bahsettiğimi daha iyi anlayacaklardır. Aslında şişmanlar da kendi aralarında ikiye ayrılıyorlar. Birinci bölümde yer alanlar kilolarını kabullenip mutlu mutlu yaşayan, yemeye içmeye devam eden şişmanlardır. Öyle bir salına salına yürürler ki 90-60-90 sanırsınız… Bir de benim bulunduğum ikinci grup vardır. Ve bu grup mutsuz şişmanlarla doludur. Her yediği lokmadan suçluluk duyup, giyinmenin işkenceye dönüştüğü, sokakta yürürken bile elini kolunu nereye koyacağını bilemeyen grup…Kısacası her bir kilo mutsuzluktur…
İşte bütün bu duygularla yıllarca yaşadıktan sonra 2005 yılının yaz aylarında bir sabah kahvaltısında eniştemle bu konuda tartışmaya başladık. Benim bu konuda ne kadar hassas olduğumu ve üzüldüğümü bildiği halde bana artık 30’umu geçtiğimi ve kilo veremeyeceğim konusunda ısrarlarını sürdürdü…Tartışma inatlaşmaya döndü…Ben de istersem daha önce de birkaç defa yaptığım gibi 3 ayda 20 kilo verebileceğimi iddia etim. Ve tartışma sonunda iddiaya girdik… Evet 3 ayın sonunda 20 kilo verdim…Kolay olmadı ama başardım…( Bu kadar ki kısmı için teşekkürler enişte&#8230:KK66: İddiayı kazandım. :) :) :)

Kazanmaya kazanmıştım ama hâlâ zayıf değildim. Ve bu sefer iddia için değil kendim için rejim ve spora devam ettim. Bu defa sonuna kadar diyordum…Ve daha yavaş adımlarla 17 kilo daha verdim…Ve inanın hayatımdaki en büyük mutluluk diyebilirim kendi adıma…

Merak edenler için söyleyeyim…Herhangi bir ilaç ya da yan ürün kullanmadım. Sadece uzun süre disiplinli bir şekilde rejim ve sporu hiç bozmadan uyguladım… Ama gerçekten katı kurallarım vardı…Meyvelerdeki şekerlerden, baklagillerdeki karbonhidratlara kadar hesaplayarak çok sıkı tuttum işi…Çevremdekileri sinir edecek kadar…Beyaz ekmek , pilav, makarna, pasta, börek, çörek, şekerli gıdalar hayal olmuştu…Ve en önemli püf noktası da herkesin bildiği sıvı tüketimi… Neredeyse su deposu olarak dolaşıyordum…İçtiğim su ve bitki çaylarının haddi hesabı yoktu…Bunların başında yeşil çay, papatya çayı, adaçayı, ıhlamur ve normal çay geliyor…Bir de çok özel günler dışında alkol kullanmadım. O özel günlerde de bildiğiniz gibi en az kalorili olan şarabı tercih ettim…Ve tabii gelelim spora… Özellikle ilk 20 kilo giderken oldukça fazla spor yaptım…Sabahları 5-6 km yürüyüşle güne başladım…Gün içinde bir iki kere 40-45 dakikalık yüzme ve su içi bölgesel hareketler yaptım…Evde de bu bölgesel karın ve bacak hareketlerini oldukça fazla yaptım…

Ve artık kilolarımdan kurtulmuştum. Eskiden alışverişe çıktığımda mağazalarda kıyafet bulamazken, ya da satış elemanının ‘üzgünüz bedeninize göre yok’ cümlesini işitip sıfır moralle çıktığınız mağazalarda şimdi 36 bedenlerin size uzatılması nasıl bir mutluluktur bilemezsiniz…Ya da herkese normal gelen ama benim ilk defa kullandığım kemerler…Bu da büyük bir mutluluk…Sizi uzun zamandır görmeyen insanların verdiği tepkiler ise görülmeye değer…
Şimdi işin en zor kısmını başarmaya çalışıyorum. Bu kiloyu muhafaza etmek inanın vermekten daha zor. Her gün tartı üzerinde sınav vermek ve frene basmak gerekiyor. Gerçekten isterseniz ve inat ederseniz oluyor bu iş…
Tabii biraz da vakit harcamak gerekiyor.
Ne diyeyim ‘ DARISI TÜM ŞİŞMANLARIN BAŞINA’

gercekten azim ve kararlılıkla insanın elinden hiçbişi kurtulmuyor..Bunu yazan bayanın hissettiklerini bugünlerde bende hissediyorum..Öylesine kilolarımla barışık bi insandım ki gerektigi yerde benim gibilere bile laf soylerdim kimsenin lafını umursamazdım inatla yedim içtim..Bi gün kendim için güzel gözükmem gerektigini düşündüm ve attım kendimi bu yola 3 sene olucak bu gunlerde ama sonunda artık sanırım istediğim kiloya kavuşmak üzereyim nerdeyse o zamandan bu zamana toplicak olursak 26 kiloya yakın bi bilo verdim ve alışverişe çıktıgımda beş karış suratla dönmüyorum kaç kilosun dediklerinde pat diye söyleyebiliyorum düşündümde şu anki kilomu acaba diorum en son kaç yıl önce gördüm :Roflol:
Hem kilolu bi bebektim hem kilolu bi çocuktum hemde kilolu bi genç kız DIM :eek:
Allah herkese(benm gibi olanlara) bu mutlulugu versin a.s.

bide sanırım şu var ki eger çevrenizdeki insanlar en sevdikleriniz,aileniz,dostlarınız bundan sikayet etmiyorsa siz hiç umursamıyorsunuz..Oysaki insan kendisi için güzel olmalı kimse için değil..
Annem ben kiloyken kızım çok kilo aldın yeme artık derdi,karışma derdim şimdi kilo verdim bu seferde kızım çok zayıfladın korkuyorum biraz kilo al bırak şu rejimi diyosırnaşık şey anne yuregi iste,gerci butun aile buyukleri taktı zayıflamama :Roflol: anlatsam fıkra gibi şeyler çıkar :Roflol:

canım kaç kiloydun kaç kilo oldun?yaaa hayran kaldım.nasıl bir iradeye sahipsiniz.demekki istedikten sonra yapılmayacak bişey yok.
kestane kebap acele cevap a.s.

canım ben 3 sene once işte ilk rejimi denemeye karar verdiğimde 87 kiloydum 164 boyum var yani obez gibiydim kafamçokkarıştı şimdi 62 kiloyum 4-5 kilom kaldı 2 beden birden küçüldüm ama işte o eski kilolarım yüzünden fiziğim hiçte 62 gibi durmuo spor şartt :çok üzgünüm::icecream:

Exjikocum sen nasıl zayıfaladın çok merak ettim . bisede anlaaaaaaaaaaaaattttttttttt

walla eski kilolarımı kendi kendime verdim abur cuburu çok seviyorum heleki tatlı yemek benim için hayatın mutlulugu gibi bişeyy ama bana faydası ne zaman olduki şimdi olsun :çok üzgünüm:
istikrar şart walla yoksa 2 gun yapıp pes ettiğim çok oldu benimde aralarda,öyle bi yapım varki kilo almaya çok musait yani kısacası benim hayat boyu rejimde olmam lasımsenağlama
tamamen olmasada kısmi olarak tatlıyı hayatımdan atmıştım,ama hamur işi ekmek makarna pilavı temelli çıkarmıştım 18 kilo verdigim 6 ay boyunca..Nasıl yemedim onu bende bilmiyorum..Her acıktıgımda peynir yedim bide patlıcan salatası yapıodum durmadan :Roflol:
ekmek yerinede gunde sadece 1 paket o tahta gibi olan form krakerlerden kafamçokkarıştı
bide o form çaylarını gunde 3 defa içiyodum dolayısıyla sürekli çalışıyordu vucudum..yerimseniben
bide tabi mekik cekip yürümek gerekiodu onuda belki haftada 2 yada 3 kez yaptım boylece verdim ama uzun bi zaman dilimine sıgdırdım tabi..
Sora tatile gidincede bırakmıştım 8 kilo geri aldım sırnaşık şey
Şimdide onları veriyorum ama anladımki artık o kadar iradeli değilimm :icecream:

ben de 3 aydan buyana dengeli beslenmeye çalışan biriym.7 kilo verdim .geçen hafta bıraktım ve tekrar eskisi gibi yemeye başladım veeee bişeyi anladım ki ben az yerken daha mutluyum.midem daha rahat karnım daha rahat gaz olmuyo vicdanım en rahat olan da o.şimdi dün tekrar başladım ve devam ediyorum benim prensibim herşeyden az az yemek.
daha verecek onlarca kilom var ve bu yaz en az 15 kilo atmayı dşünüyorum üzerimden.

Arkadaslar malesef bende kilo vermek istiyorum ama veremiyorum. Spor yapamiyorum haftada bir yuruyorum o kadar,evde asla kendimi motive edemiyorum. Cokda yemiyorum aslinda ama hareketsizim biraz yani yedigimi yakamadigimi dusunuyorum gecen sene 1 ay guzel bi rejim yapmistim oyle cok siki degildi ama tatli hic yoktu 7 kilo verdim. Tabii rejimi birakinca tatliya cok duskun olmadiigm halde cok yemeye basladim cok sukur simdi oyle degilim ama kilo veremiyorum diye uzuluyorum. Boyum 1.63 kilom da 61,ben 53 e dusmek istiyorum. Butun kilom kalca ve bacaklarimda yani orantili degil vucudum orantili olsa belki kilom cok degil ama malesef boyle.. Paylasinca biraz rahatladim arkadaslar birbirimize destek olalim,en azindan cok buyutmeyip kendimizi sevelim:çok üzgünüm:

Kızlar ne güzel keşke bütün kilolu bayanlar 38 bedene inebilseler ve hep o bedende kalabilseler. Size 2 ay önce başıma gelen bir olayı anlatayım. Ben 1.65 boyunda 69 kiloyum(2 ay önce, şimdi 66 kiloyum) önemli bir davete katılacağım çok şık olmam gerekiyor derken mağza mağza geziyorum hangi mağzaya girdiysem size göre kıyafetimiz yok(sanki 58-60 bedenim 42 beden giyiyorum) dediler kızlar nasıl moralim bozuldu. Kıyafet aramaktan vaz geçtim. 1 hafta sonra kendime kızdım niye vaz geçiyorum diye ve tekrar aramayabaşladım ve kendime uygun ve şık 3 adet elbise aldım(demek ne kadar kızdıysam siz düşünün). Geceye katıldım gerçekten çok şık olmuştum bütün Doktorlarım orada ve bana hepsi hayran kaldı. Diyeceğim şu Zeyniş arkadaşıma katılıyorum insan kendine bir kıyafet almaya kalkınca tezgahtarlar (sanki bütün insanlar 36 bedenmiş gibi) aşağılayıcı bir bakışla size göre kıyafetimiz yok diyor. Ben bu kilodaysam eğer rahatsızlıklarımdan dolayı. Ben hipotirod hastasıyım buna bağlı olarak damar tıkanıklığı çıktı başıma 3 yıldır hiç bırakmadığım sporu yaklaşık 7-8 aydır yapaımyorum çünkü yasak her an pıhtı atabilirmiş o yüzden daha yeni yeni kendime geliyorum şimdilik 3 kilo verdim ama daha çok vermek istiyorum. Doktorum en fazla 5 kilo daha verebilirsin daha fazlası kesinlikle olmaz diyor ama olsun 5 kilo da iyi bu hareketsizlikde.
Allahın izniyle olacak inşallah. Şu tezgahtarlara inanın çok kızıyorum

bence inatta bir murattır başaracam dedikten sonra her şey olabilir ama unutmamak lazım bu inat sadece kendi sağlığımız açısından olamlı ben kendimi böylede seviyorum çevrem beni böyle seviyor diye kendimizi bıraktığımızda artık ipin ucu iyice kaçıyor benim başıma geldi çünkü
otururken bile mideden dolayı nefes almaktan zorlanıyordum iradeli olup bu işi başarıcaz dayanmak lazım

merhabaarkadaşlar.ben de son iki senede ortalam ay da 1 kg alarak sonunda kendini berbat hissedenlerdenim.nasıl bir kısırdöngüyse..diet yapamıyordum.akşam sattlerinde tutan tatlı krizlerinden bahsetmeme gerek yok sanırım.aman fazla yapmayayım hepsini yerim diye cezvenin içinde kaaolu puding pişirmelerimi unutamıyorum.ama bunların ardı arkası kesilmedi.kendimi kontrol edemiyordum.sonra bu sitede barçman arkadaşımız sayesinde kromla tanıştım.daha önce de ramazanda tv de bir dietisyenden duymuştum ama durumumla ilişkilendirmedim.oruç sırasınsa kanşekerinin dengesi için öneriliyordu.neyse canlarım uzatmayayım.ben krom kullanmaya başladım ve gerçekten çok işe yaradı.tatlı yapmıyorum artık.canım tatlı bişi isterse biraz bal ya da bir iki diet bisküvi yetiyor.hatta istesem onları da yemem.sadece tatlı diil genel olrak iştahımı da kontrol altına aldı.artık alt yapım hazır.normale döndüm yani.artık diet yapabiliyorum.eğer siz de benimle aynı sorunları yaşıyorsanız öneriyorum.bir de tembelliğe karşı bir kapsül olsa:Roflol:

merhabaarkadaşlar.ben de son iki senede ortalam ay da 1 kg alarak sonunda kendini berbat hissedenlerdenim.nasıl bir kısırdöngüyse..diet yapamıyordum.akşam sattlerinde tutan tatlı krizlerinden bahsetmeme gerek yok sanırım.aman fazla yapmayayım hepsini yerim diye cezvenin içinde kaaolu puding pişirmelerimi unutamıyorum.ama bunların ardı arkası kesilmedi.kendimi kontrol edemiyordum.sonra bu sitede barçman arkadaşımız sayesinde kromla tanıştım.daha önce de ramazanda tv de bir dietisyenden duymuştum ama durumumla ilişkilendirmedim.oruç sırasınsa kanşekerinin dengesi için öneriliyordu.neyse canlarım uzatmayayım.ben krom kullanmaya başladım ve gerçekten çok işe yaradı.tatlı yapmıyorum artık.canım tatlı bişi isterse biraz bal ya da bir iki diet bisküvi yetiyor.hatta istesem onları da yemem.sadece tatlı diil genel olrak iştahımı da kontrol altına aldı.artık alt yapım hazır.normale döndüm yani.artık diet yapabiliyorum.eğer siz de benimle aynı sorunları yaşıyorsanız öneriyorum.bir de tembelliğe karşı bir kapsül olsa:Roflol:

arkadaşım kilo vermene çok sevindim.hayat daha güzel görünüyor dimi aynalarla barışınca.bende kilo vermeye çalışıp kan şekeri düşen ve tatlıya,abur cubura saldıran biriyim.kromu merak ettim eczaneden mi aldın.hap şeklindemi arkadaşım bilgilendirirsen sevinirim. yerimseniben

sevgili hanlev evet eczaneden aldım.aslında sipariş ettim,burası küçük bir yer de...90 kapsül 30-33 ytl gibi.birkaç merka var sanırım ama ben öneriler üzerine solgar marka aldım.şimdi sana tam adını yazıyorum: chromıum pıcolınate.ilk başta 1 hafta kadar günde iki kullandım,sonra günde 1.günde 3 e kadar çıkılabiliyor.ama unutmaki bu tek başına kilo verdiren bişi denemez.ama iştahını kontrol altına almanı sağlayarak zaten yeterince yardımcı oluyor bence.en büyük problemimiz bu diil mi?ayrıca bu bir ilaç diil.sadece mineral takviyesi.vitamin takviyesi gibi bişi..umarım senin de işine yarar.

Gerçekten kilo verdiğini bilmek ve bunu hissetmek şişman bir insanın en çok mutlu olacağı şey bence. Tartıdaki rakamın yavaş yavaş düştüğünü görünce zaten canım yemek filan istemiyor ki ve azimle devam ediyorum sağlıklı beslenmeye (artık diyet demek istemiyorum çünkü bıktım bu kelimeden). Biraz azmedin, birkaç kilo verdiğinizi görünce zaten bırakmıyorsunuz artık. Tabi bunun yanında sporda çok çok önemli çünkü ben 2 hafta çok kaçırmıştım yemeği, şimdi devam ediyorum ve hiç kilo almamışım. Nedeni mi? Dediğim gibi spor ve yavaş vermek :KK66:

tebrik ederim..ben de kilo vermeye çalışıyorum 93 ten 85 e düştüm ama şöyle..
ilk 3 kiloyu 1.5 ayda verdim spor salonuna gittim ama onun dışında evden çıkmadım, yememde değişmemişti.sonra spora gitmeden 3 haftada 5 kilo verdim ama okula başlamıştım artık ve yememi de azalmıştım..devamı gelecek..
bana kahvaltını nasıl yaptığını yazarmısın..

ya 30 kilolar diyosunuz bana 10 kilo bile hayal çünkü allah bana irade vermemiş gece çok geç saatlere kadar oturuyourm uyuyamıyorum bu yüzden devamlı yeme ihtiyacı hemen ekmek tabi gece gece ne yicem 78 kilo oldum karnımdan çok rahatsız oluyorum 2 günden fazla diyet yapamıyorum çıldırcam sanki yaaa :KK43::KK43::KK43:

elifyasinesra_elacanpek_yeniyil10030.jpg

8. takımdan LUBABE

mrb arkadaslar ben 2005 te 78 kg dm 2yıl ıcerısınde kendılıgınden dıyet yapmadan 68 dustum en son gecen ay sıkı dıyete gırdıgımde 62ydım fakat cabuk verdıgım ıcın cabuk aldım sıvı kaybı sanırım su an tektat 68 oldum cok sınırlerım bozulyor tekrardan kg vermelıyım ıstedıgım kg ıse 55 umarım verebılırım allah yardımcım olsun

merhaba arkadaşlar
eminim bunu yaşayan birçok arkadaşım olmuştur önemli bir davete gidilecek ve giyecek hiçbirşey bulamıyorsunuz evet alabilecek durumdasınız ama beğendikleriniz ya üzerinize olmuyor olanlar da tarzınızın dışında ne büyük bir yıkıntı ...
ben de kilolarını takmıyor gibi görünen ama yürüken orasını burasını çekiştirenlerdenim...
dün gece düşündüm 76 doğumluyum bu yıllarda istediğimi giyemeyeceğim de ne zaman giyeceğim
bu ara beni durum çok kasmaya başladı
ama nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum
bu arada çok moralim bozuk hiçbirşey yiyip içemiyorum demek nasıl bir duygu hep merak etmişimdir
ya da iştahsızım demek nasıl bir şey ...
ben bir de az yiyerek zayıflıyorum ekmeği kestim ama herşeyi yiyerek kilo veriyorum diyenlere hayret ediyorum

merhaba arkadaşlar
eminim bunu yaşayan birçok arkadaşım olmuştur önemli bir davete gidilecek ve giyecek hiçbirşey bulamıyorsunuz evet alabilecek durumdasınız ama beğendikleriniz ya üzerinize olmuyor olanlar da tarzınızın dışında ne büyük bir yıkıntı ...
ben de kilolarını takmıyor gibi görünen ama yürüken orasını burasını çekiştirenlerdenim...
dün gece düşündüm 76 doğumluyum bu yıllarda istediğimi giyemeyeceğim de ne zaman giyeceğim
bu ara beni durum çok kasmaya başladı
ama nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum
bu arada çok moralim bozuk hiçbirşey yiyip içemiyorum demek nasıl bir duygu hep merak etmişimdir
ya da iştahsızım demek nasıl bir şey ...
ben bir de az yiyerek zayıflıyorum ekmeği kestim ama herşeyi yiyerek kilo veriyorum diyenlere hayret ediyorum
aynı durumdayız arkadaşım.bende 1 aydır sık ve az yiyorum ama 2 kilodan başka giden birşey olmadı.sinirlerim çok bozuk ciddensenağlama
çok çok daha azaltmak gerekiyor sanırım ama nasıl offffff:1no2:

X