zeytinyagini cilde sürmeden evvel asidinden arindirmak

Köy yanarken taranan deli geldi nisam :)) konu sahibi 43 yaşına gelene kadar pek arayışlara girmediyse genetik olarak şanslı olma ihtimali yüksek, keşke ben de öyle olsaydım 🤓 öncelikle hep söylüyorum doğal ürünlere değil deney çalışmaları yapılmış ve etkinliği kanıtlanmış ürünlere inanırım, bilimsel yöntemlerin köpeğiyim :KK70: doğal ürün paraben vs bunların pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum.

Yağlarla herkesin tecrübesi farklı kiminin cildi iyi anlaşıyor fayda da görüyor ama benimki anlaşmıyor maalesef, şimdiye kadar hiçbir yağın aman aman faydasını görmedim ki 10 sene önce argandan pirinç kepeğine nar çekirdeğine kuşburnuna hint yağına kadar hepsinden kullandım. Kuşburnu yağı şimdilerde popüler ama içindeki a vitamini öyle birkaç ayda sonuç alınacak düzeyde değil az miktarda, onun yerine kontrollü olarak aknelyse (a vitamini-retinoik asit) sürüyorum ben anti aging ürün olarak. Kuşburnu yağındaki c vitamini hele cilt için yok düzeyinde çünkü malum bu vitamin yağda değil suda çözünür, yağda çözünen formu ciltte pek işe yaramaz. Ama ince yapılı bir güzel yağdır nemlendiriciye karıştırıp veya doğrudan yüze sürülünce güzel yumuşatır cildine iyi gelen kullanabilir yine sadece içindeki a ve c vitamininden medet ummayın diye şeyettim.

Lekeler de öyle tek ürünle geçen bişey değil maalesef öncelikle mevcut lekelerimizle barışsak ve yenilerini önlemeye çalışsak iyi olur :)) kendi tecrübeme göre lekeye en iyi gelen şey c vitamini ve a vitamini ve güneş kremi. Tabi cilt bariyerini güçlendirme ve nemlendirmeyi hep yapmamız lazım.
:KK70: :KK70: alemsin :KK70:

katılıyorum sana

bırde herkesın cılt yapısı genetıgı hatta gunluk rutınlerı yasam standartları farklı bu bıle cılde etkı edebılıyor dusunsene hergun taze kuruyemısler yıyen asla saglıksız beslenmeyen duzenlı spor yapan bırının cıldıyle ve kullandıgı urunlerden saglayacagı faydayla sureklı sıgara alkol kullanan su ıcmeyen spor yapmayan saglıksız beslenen bırının cıldı ve kullandıgı urunlerden yaglardan sagladıgı fayda bıle bır olamaz

saf sade yaglardan maksımum fayda saglamak ımkansız gorunuyor keske oyle bır dunya olsaydı bence eskılerın cıldının daha ıyı olmasının bır sebebı de makyaj yapmamıs olmaları daha proteın agırlıklı beslenmelerı falan eskı toprak sonucta :) zamanında yedıklerı meyve bıle meyveydı suan allah bılır hangı topraga nasıl bır kımyasal atıldı da hangı ulkenın ılaclanmıs asılanmıs meyvesını yıyoruz o bıle bellı degıl yanı o eskılerın cıltlerının elastık yapıları yuzlerıne surduklerı sadece zeytınyagından degıl kullandıkları sabun yuzlerını surduklerı yastık kılıfı hava kırlılıgı o zamanların gunes ısınlarının açısı hatta o zamanların hamam kulturu bıle ıncelenmelı :KK70:

Az ve öz ürün kullanmak bir de köklü bilindik markalardan şaşmamak lazım (avene cerave bioderma la roche vs, yine yerli markalardan cyrene-ama bu çok pahalı :KK43: ) kore markaları da çok iyi hatta benim çoğu ürünüm kore ama baya seçici olmak lazım onlarda çünkü üç aşama beş aşama diye bir sürü ürün iteliyorlar, onların pazarlama stratejisi en tehlikelisi bence :))
:KK70: sımdı korelılerde pısman :KK70: yenı yenı yenıden basladılar daha az urunle ısı bıtırmeyı

:KK70: sımdı korelılerde pısman :KK70: yenı yenı yenıden basladılar daha az urunle ısı bıtırmeyı
Ya işin parasını geçtim kimin her gün 123456 aşamalı bakım yapacak vakti var, o kadar adımda sanki bana bebekliğime mi dönecem :)) az daha sağlıklı ve parlak duracak cildim o kadar, şimdiki minimal rutinimde de öyle zaten. Hiçbir krem kırışıklığı geçirmez nemsizlikten kaynaklı ince kırışıklık değilse, iyi cilt %60-70 genetik kalanı da iyi bakmak iyi beslenmek dediğin gibi. Akşamları biraz tempolu yürüsem yüzüme kan geliyor tazeleniyor dolaşım artınca :)) hamam keza peeling dolaşımı artırıyor, eskiler köylerde bol oksijen alırdı hareket ederlerdi kendi yetiştirdiklerini yerlerdi, ömür boyu güneş altında çalışmadılarsa ciltleri tabi iyi olur, ben sabah dışarı çıktım duman kaplı her yer benim mi cildim iyi olsun 🤓

X