Zeytinyağlı Enginar Dolması

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
228.821
447.717
39
Hemşom ellerine sağlık her zaman olduğu gibi yine çok güzel yapmışsın🤩🤗Maşaallah sen zaman geçtikçe çıtayı yukarı çıkarıyorsun🤩
Kazen Kazen ne kadar şanslı😀

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
6 Mart 2012
17.539
20.091
45
Böyle dolma olunca yaprakları yeniyo dimi yumuş yumuş oluyo mu? Çünkü onlar çok çok faydalıymış tüketmek lazımmış
Ben normalde hiçbir şeyi atmaya kıyamadığım için (armudun sapı, üzümün çöpü....)bunu zaten hiç atamadım. Birde sayısız faydasını okuyunca..O kopardığım dış yapraklarının bir kısmını tencerenin altına dizdim. Kalanını kaynattım ,şişeye doldurup iki gündür içiyorum.
Dolmanın pişen yapraklarını ise yedik.Dediğin gibi yumuşacık oluyor. :KK39:

Bonus

Dışım içimden gelir, yani gölgem kendimden 🎶
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
11 Nisan 2007
48.147
264.955
Ben normalde hiçbir şeyi atmaya kıyamadığım için (armudun sapı, üzümün çöpü....)bunu zaten hiç atamadım. Birde sayısız faydasını okuyunca..O kopardığım dış yapraklarının bir kısmını tencerenin altına dizdim. Kalanını kaynattım ,şişeye doldurup iki gündür içiyorum.

Saplı bulursam inşallah aklımda 😍😌

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
228.821
447.717
39

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
6 Mart 2012
17.539
20.091
45
Hemşom ellerine sağlık her zaman olduğu gibi yine çok güzel yapmışsın🤩🤗Maşaallah sen zaman geçtikçe çıtayı yukarı çıkarıyorsun🤩
Kazen Kazen ne kadar şanslı😀
Sağol canım benim. Kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum. :oops:Biliyorsun siz gibi bende mutfağı çok seviyorum..
Kazen Kazen ,biliyor canım ne kadar şanslı olduğunu :işsiz:

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
12 Temmuz 2006
19.134
60.022

Heeee bende mölemeye başladım :)

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
228.821
447.717
39
Sağol canım benim. Kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum. :oops:Biliyorsun siz gibi bende mutfağı çok seviyorum..
Kazen Kazen ,biliyor canım ne kadar şanslı olduğunu :işsiz:
Maşaallah hayranlıkla takip ediyorum🤩🤗
Çok şanslı olduğunun farkında o sebeple bu şekilde övüyor🤭Benim eşimde öyle sağ olsunlar 🤭

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
228.821
447.717
39