Zirkonyum kaplama yaptıranlar?önerenler? Önermeyeler?

rupeldaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2021
1
1
25
C40C5BC7-AE73-46C4-853B-A97735DA0E25.jpeg
Arkadaşlar merhaba. Henüz 22 yaşındayım ama dişlerimden hiç memnun değilim.hepsi sağlıklı ama estetik açıdan kötü. Yıllar yılı en son ne zaman toplum içinde güldüğümü bile hatırlamıyorum.Zirkonyum kaplama sonuçlarını görsel olarak beğeniyorum ama çoğu insan sağlam dişlerinizi heba etmeyin diyor :KK43: sizce ne yapmalıyım ya? Ciddi bir ekonomide istiyor yaptıran memnun kalan kalmayan yorumlarınızı alabilir miyim? Ve ücretleri nasıl?

Kaplama yaptırmak demek sapasağlma dişlerini kestirmek küçücük bırakmak demek, yaşınız daha cok genç bence sorun edeceğiniz bir diş yapınız yok. Sağlam dişleri kestirmek bence cok mantıklı değil

Benim üst dişlerim komple zirkonyum kaplama, estetik olarak evet gerçekten çok güzeller, ama sakın... Dişlerin gayet güzel, hiç kestirme o kadar pişman olursun ki. Sadece ön iki dişine estetik dolgu vs. Yaptırarak şekillendirebilirsin belki bir doktorla konuş. :)

bu arasa dişlerin gerçekten güzel, benim eski dişlerimi görseydin ağlardın :KK43:

Eki Görüntüle 2869769 Arkadaşlar merhaba. Henüz 22 yaşındayım ama dişlerimden hiç memnun değilim.hepsi sağlıklı ama estetik açıdan kötü. Yıllar yılı en son ne zaman toplum içinde güldüğümü bile hatırlamıyorum.Zirkonyum kaplama sonuçlarını görsel olarak beğeniyorum ama çoğu insan sağlam dişlerinizi heba etmeyin diyor :KK43: sizce ne yapmalıyım ya? Ciddi bir ekonomide istiyor yaptıran memnun kalan kalmayan yorumlarınızı alabilir miyim? Ve ücretleri nasıl?
Ben yaptırdım evet estetik olarak fena değil ama yıllardır ısırarak elmayı bile yiyemiyorum ...tek tek yapıldı ön 4 dışım bütün değil yani kaç kez düştü yapıştırdım tekrar en son hekim ön dişlerinizi kullanmayın dedi en sonunda ..
Ben mecburiyetten yaptırdım ön dişlerim çürük olduğu için ama dişleriniz sağlamsa asla tavsiye etmem zira insanın kendi dişi gibisi yok
10 yıl kadar oldu ve şu an sararmaya başladı galiba değişme vakti geldi hiç gözüm yemiyor
Biktim uğraşmaktan

Kaplama yerine dolgu yaptırabilirsin. Kendi dişinin yerini tutmuyor kaplama

Eki Görüntüle 2869769 Arkadaşlar merhaba. Henüz 22 yaşındayım ama dişlerimden hiç memnun değilim.hepsi sağlıklı ama estetik açıdan kötü. Yıllar yılı en son ne zaman toplum içinde güldüğümü bile hatırlamıyorum.Zirkonyum kaplama sonuçlarını görsel olarak beğeniyorum ama çoğu insan sağlam dişlerinizi heba etmeyin diyor :KK43: sizce ne yapmalıyım ya? Ciddi bir ekonomide istiyor yaptıran memnun kalan kalmayan yorumlarınızı alabilir miyim? Ve ücretleri nasıl?
Merhaba rupeldaa hanim, sirf size yanit verebilmek icin uye oldum. Disleriniz gercekten düzgun. Fakat kisi istekleri ve beklentileri cok onemli. Dis estetigi tam olarak burada devreye giriyor. Disleriniz icin birkac secenek var. Kaplama, bununda zirkonyum ve lamina olarak cesitleri var. Zirkonyumda kendi disleriniz fazla kesilir. Sizin ozellikle isteginiz olmadigi surece bu disleriniz icin bu pek Yapilmasi tercih edilmez. oncelikle gingivektomi yani dis eti estetigi yapilmasi gerekir. Ardindan da lamina yapilabilir. Lamina da disler bazen hic kesilmez veya cok az kesilir. Tabi karar yine hekiminizde. Reel olarak muayene edilmesi tabi cok daha saglikli olacaktir. Klinikte dijital agiz ici tarama Cihazi varsa tedavi öncesinde, tedavinin sonunda nasil gorunecegini dijital ortamda gorebilirsiniz. Onemli olan sizin beklentiniz ve istekleriniz. Ama dişlerinize iyi bir hekim ve ekiple cok guzel sonuclar elde edebilirsiniz. Hic uzulmenize ve bu genc yasinizda gülüşünüzü saklamaniza gerek yok. Saglicakla kalin

merhaba bende zirkonyum yaptırıcaktım fakat doktorumun önerisiyle dişlerin en az kısaltıldığı laminate veneer işlemini yaptırdım. maliyet olarak bir tık daha yüksek olsa da sonuç mükemmel oldu. Diş yüzümüzde bütünlüğü sağlayan en önemli yapı bu sebeple eğer fiyat sizin için sorunsa biraz daha bekleyip lamine yaptırmanızı öneririm. hatta dişleri kesmeden sadece üzerine yapıştırılarak yapılan incecik lamineler bile var, yani kendi dişinize hiçbir zarar gelmiyor

X