Zor günler

Yavrum ıcın ya batacağız bitecek yada düzeltecek bu huylarını oyüzden iki gündür kararlı bir duruş sergiliyorum adım atmıyorum normalde aman Ayşe hadi huzurun ıcın büyüklük sende kalsın git derdim hep yemin ettim geri adım atmayacağım bu evliliği artık Ben kurtarmayacağım diyorum
Ayşe biz sana güveniyoruz. Burda yapamam diyen ne kadınlar vardı, neler yaptılar neler.
Gelişmeler olursa haberdar edersen seviniriz.

Merhaba arkadaşlar ilk defa içimi dökmek istedim on yıldır evliyim evliliğimde ne yaşarsam yaşayayım kendi başıma yaşadım eşimle sorunlarımı asla ailemle paylaşmadım artık yüklerim ağır geliyor onlar damatlarını mükemmel bilsin ilişkileri bozulmasın diye o yüklerin altında kaldım.eşimle genel olarak güzel giden bi evliliğimiz olsada gün geliyor onun küçücük şeyleri sorun etmesiyle yapmadığım şeyleri yaptığımı düşünmesiyle hep büyük kavgalara sürükleniyoruz ben her defasında aman yuvam aman çocuğum huzursuzluk olmasın diyip hatalı olmasamda özür dileyip yalvar yakar barışıyorum bu on yıldır böyle o bir kere bile yalvarmadı beni kaybetmekten korkmadı ona o fırsatı ben verdim.konum uzun kendimi ifade edemezsem sıkarsam kusura bakmayın. Gelelim son konuya abimin eşi misafir perver değil biz onları çok güzel ağırladık ama bir türlü tam eşimin beklentisini karşılayacak kadar bizi ağırlamadılar bu konuda eşimin haklı sebepleri var diye tamam haklı dedim sürekli gelip davet etmedikleri ıcın araya eşimden kaynaklı soğukluk girdi abinler bizi kullanıyor izin veremem dedi tamam dedim ama abim canım ciğerim sucu yok o evime gelebilir dedim tamam dedi bi gün annem bizdeyken abim börek alıp kahvaltıya gelmek istedi eşim bunu duydu cıldırdı istemiyorum abinde gelemez ben şuan kardeşim ve annemle plan yaptım gidiyorum diyeceğim dedi anneme ve abime ben ona annem duymadan yalvar yakar yapma dedimsede öyle bi cıldırdı ki beni tutamazsın gideceğim dedi ve gitti annem duysa bir daha evime adım atmaz artık anneme dedim işten çağırdılar ona gidicek dedim ve gitti annemde anlamadı abimde anlamadan ben bu gizli kapılar ardında yaşanan kabusu sakladım neyse eşim cekti gitti annemlerde akşam olmadan evlerine döndü eşim o gün akşam dokuzda eve geldi ve iki gündür küsüsüz konuşmuyor benimle ben her zaman adım atardım ama artık gücüm bitti beni böyle zira soktu tükendim sizlere sorum şu ben bu durumdan nasıl kurtulacağım ben abime nasıl derim abi seni evine istemiyor diye abimin hıc sucu yok eşiyle anlaşamıyorlar zaten ama eşim suan abime gereksiz yere taktı ve biz bu noktadayız İnan’ın artık çok yoruldum adım atmayacağım inceldiği yerden kopsun zaten gelip adım atsın istemiyorum bu yaşattığı saçmalığı sindiremiyorum ailemi de görseniz ölür ona bilmiyorlar böyle iki yüzlü olduğunu herşeyi geçtim zoruma giden aynı sehirdeyis annemler 3 ay olmuş ilk kez geliyor abim beş ay dur ilkex geliyor onun ailesi her hafta bende kardeşiyle annesi ben bunu bile asla sorun etmem ilişkilerimiz güzel ailesi değerli benim ailemde eşime çok değer verir ama biz nerde hata yaptık ne dediyse yaptım hatam bu sanırım yengen gelip gidip yiyor ıcıyor ona hizzet ettirmem diyor tamam dedim şimdide abinde gelemez diyor o geldi diye evi terk etti düşünsenize anneniz bi odada ben eşimle yatak odasında yalvardım ona böyle yapma meselemizi onlara yansıtmayalım sonra konuşalım gitme dedim ama bana böyle değer verir mi bi insan beni ezdi ailemi ezdi geçti gitti çok yoruldum ne olur akıl verin siz olsanız ne yapardınız
Çok afedersinizde bir yerde duyup bu nedemekmiş ya diyip anlamadığım bir laf vardı, şimdi anladım galiba, karı gibi adam….
Abinizin eşi misafirperver olmak zorunda değil, sizi dört dörtlük ağırlamayı bırak bir bardak su vermek zorunda değil. Eşiniz kim oluyorda yengeniz onu beklentilerine göre ağırlayacak, sen kimsin sadrazamın hangi tarafından düştün demeyip haklısın kocacım altın kakmalı taht koymaları lazımdı sen gidince oturasın diye dediğiniz için bu adam bu kadar edepsiz
Bir de kadın zurnanın son deliğinin beklentisini karşılamamış diye herifin haklı sebebi var diyorsunuz, siz de kocanıza benzemişsiniz
Yıllarca suçlu değilken özür dilemişsiniz, neden? Kocanızla aranız bozulsa ne olur, dünya tersine mi dönecek, neden bukadar korkuyorsunuz?
Aileniz kocanızı neden mükemmel zannetsin? Olduğu gibi bilse olmuyor mu? Mükemmel insan diye bilmediğimiz bir tür mü var?
Adamda bir hata varsa sizde bin hata var, siz göz yummuşsunuz, özür dileye dileye göklere çıkartmışsınız, adamda buna uygun davranıyor
Düşünsenize diye başlayan cümlenize de yanıtım; kocam böyle bir edepsizlik yapmaz, ikincisi yapamaz yaptırmam, üçüncüsü hadi yaptı diyelim gidip başka odada yalvarmam etme eyleme diye, giderim herkesin duyabileceği bir yere abimide ararım açarım haperlörü derim yenge hanımın ağırlamasını yeterli bulmamış ağa kocam abinde karısıda evime gelemez diye bir tarafını yırtıyor, buyrun siz bildirin haddini…..bukadar yani….

Çalışmıyorum en son kızım doğana kadar çalıştım ona bakmak ıcın ayrıldım aslında en azından bu konuda ona tavız vermedim aileme ceker giderim diye Aslan gibi öttüğüm oldu hani çalışmadığım için çaresiz kalacağımı düşünmesin diye
yani cimriliginden mi yapiyor diye dusundum ama basbaya ailenizle gorusmek istemedigi icin bahane ariyor bence.
ne zamana kadar idare edebilirsiniz bunu boyle

Zamanla böyle bir eşle,sürekli haksız ve güçsüz hissetmen çok normal.. Hâlbuki bir silkelenip gücünün farkında varsan, rüzgar nasıl tersten esiyor goreceksin.Eşin fazla şımarmış.Bak okuyorum yazdıklarını,onun ailesinden bir kere bile şikayet eden bir cümlen kötü sözün yok..
Ama hakkını savunmayı öğreneceksin.Evet başta zor gelecek,yadirgayacaksin ama sonra ben neden daha önce böyle yapmadım diyeceksin.Eve kapatma kendini,al kızını çık yürüyüş yap hava al.Uzgun durma eşinin yanında.Sende umursamaz davran.zamanla gerçekten umrunda olmayacak zaten😉
Çok değer verirsen kıymetin olmazmış çok iyiyim diye hakettiğim değeri görmezmişim bunu bildiğim halde uygulanamadım düşünsenize abim evime gelebilsin diye kendi gelebilir değil mi ailesi olmadan bile dedim kaderimi ailemi onun seçimine bıraktım ah çok Aptalım bunları yaşarken ben ailesi hafta ıcı hafta sonu tatili gezmesi her anı yanımızda kız kardeşiyle şuan çok iyiyiz ama zamanında küçük dü sorun çöl yaşadık kıskandığı ıcın abisini ona rağmen bir kere bile kardesın böyle demedim abim ise bir kere bile kırmadı eşimi hep Ekremim diye hitap eder abimin tek sucu misafir seven bi eşi. bizle görüşse olur görüşmese olur abiminde çabası karidesinden kopmamak görüşmek ister ama bunun adı oldu cıkarcı

Hele hele hareketlere herşey istediği gibi olunca tabii onu istemem bunu istemem çok yüz verilmiş madem öyle sizdd onun ailesi geldiğinde bir gidin bakalım ne oluyor olayı nasıl boşanmaya getiriyor. Bazılarına gerçekten hakettiğinden fazla değer vermeyeceksin kendini ezdirmeyeceksin.

Çok afedersinizde bir yerde duyup bu nedemekmiş ya diyip anlamadığım bir laf vardı, şimdi anladım galiba, karı gibi adam….
Abinizin eşi misafirperver olmak zorunda değil, sizi dört dörtlük ağırlamayı bırak bir bardak su vermek zorunda değil. Eşiniz kim oluyorda yengeniz onu beklentilerine göre ağırlayacak, sen kimsin sadrazamın hangi tarafından düştün demeyip haklısın kocacım altın kakmalı taht koymaları lazımdı sen gidince oturasın diye dediğiniz için bu adam bu kadar edepsiz
Bir de kadın zurnanın son deliğinin beklentisini karşılamamış diye herifin haklı sebebi var diyorsunuz, siz de kocanıza benzemişsiniz
Yıllarca suçlu değilken özür dilemişsiniz, neden? Kocanızla aranız bozulsa ne olur, dünya tersine mi dönecek, neden bukadar korkuyorsunuz?
Aileniz kocanızı neden mükemmel zannetsin? Olduğu gibi bilse olmuyor mu? Mükemmel insan diye bilmediğimiz bir tür mü var?
Adamda bir hata varsa sizde bin hata var, siz göz yummuşsunuz, özür dileye dileye göklere çıkartmışsınız, adamda buna uygun davranıyor
Düşünsenize diye başlayan cümlenize de yanıtım; kocam böyle bir edepsizlik yapmaz, ikincisi yapamaz yaptırmam, üçüncüsü hadi yaptı diyelim gidip başka odada yalvarmam etme eyleme diye, giderim herkesin duyabileceği bir yere abimide ararım açarım haperlörü derim yenge hanımın ağırlamasını yeterli bulmamış ağa kocam abinde karısıda evime gelemez diye bir tarafını yırtıyor, buyrun siz bildirin haddini…..bukadar yani….
Haklısınız bunu bu canavarı ben yaptım eşimin hanımına gelince hak verme sebebimi açıklamam gerekirse kendi gelir günlerce gelir kalır şehir dışında kendini ağırlarım yatar kalkar evine giderim hizmetini ben ederim gıkım çıkmaz ama evine gittiğimde ben böyle sevmiyorum der böyleden kastıysa caya gtmişşszdşr günler öncesi haber ederiz eve gidelim yemeğe ben yaparım tamam ben abim için bunları sorun etmem yengemdir der geçerim gelmemizi öyle istemes ki kapıda hoşgeldin demez ben hepsini görmezden geldim ha bu demek oluyor zaten iki kez gittim eşimle ozaman yaşadık ama işte eşim gereksiz yere takıldı ben tabi herşeye rağmen abim canım ciğerim diye savununca da zoruna gitti işte haklısınız çok değer verdim herşeyine sustum yuttum bunun bedelini ödüyorum geniş detaylı gözümü açan yorumlarınıza çok teşekkür ederim

Hele hele hareketlere herşey istediği gibi olunca tabii onu istemem bunu istemem çok yüz verilmiş madem öyle sizdd onun ailesi geldiğinde bir gidin bakalım ne oluyor olayı nasıl boşanmaya getiriyor. Bazılarına gerçekten hakettiğinden fazla değer vermeyeceksin kendini ezdirmeyeceksin.
Bende bunu düşündüm günlerdir annesine dedim hatta ben yapsam beni boşamaya kalkardı dedim annem duysa onun yüzüne bakar mı ben sana yapsam sen benim yüzüme bakarmısın dedi haklı buluyor tabi

Çok değer verirsen kıymetin olmazmış çok iyiyim diye hakettiğim değeri görmezmişim bunu bildiğim halde uygulanamadım düşünsenize abim evime gelebilsin diye kendi gelebilir değil mi ailesi olmadan bile dedim kaderimi ailemi onun seçimine bıraktım ah çok Aptalım bunları yaşarken ben ailesi hafta ıcı hafta sonu tatili gezmesi her anı yanımızda kız kardeşiyle şuan çok iyiyiz ama zamanında küçük dü sorun çöl yaşadık kıskandığı ıcın abisini ona rağmen bir kere bile kardesın böyle demedim abim ise bir kere bile kırmadı eşimi hep Ekremim diye hitap eder abimin tek sucu misafir seven bi eşi. bizle görüşse olur görüşmese olur abiminde çabası karidesinden kopmamak görüşmek ister ama bunun adı oldu cıkarcı
Hayat böyle öğreniliyor..Sende bunlari tecrübe say,bundan alman gereken ders neyse onu al ve ona göre bir hayat yolu çiz kendine..Sen iyi bir insansın,iyi niyetinden dolayı kendini suçlama.Karsimiza çıkan insanlar bize biseyler öğretiyor.Sen dersini aldın.Simdi öğrendiklerini uygula.Bunu kendin ve kızın için yap.Sen eğildiğin için yukarıda görüyorsun onu,bir dik dur o zaman eşit olduğunuzu göreceksin...

Ben de 7 yillik evliyim annemlere tartistigimizi bile soylemem ama sizin ki cok abarti bir hal almiş. Evlilik guzel gitmiyor siz ittiriyorsunuz olsun, yurusun diye resmen. Bu kadar da adami mukemmel gosterme cabaniza anlam veremiyorum ben. Gerektiginde tartismak lazim diye dusunuyorum, herseye haklisin bağlamiş gidiyorsunuz.

Eşinizin bekledigi agirlama ve hizmeti yapmak zorunda degil kimse, yeterli gormuyorsaniz yengeniz ve abiniz sizi nasil agirliyorsa siz de oyle agirlarsiniz olur biter. Şu konuda da adama haklisin diyip abinize özel izin kopartmaya calişmişsiniz.

Evlilik, herseye evet diyeyim yurusun şeklinde bir hayat degil. Gordugunuz gibi boyle de yurumuyor.

Hayat böyle öğreniliyor..Sende bunlari tecrübe say,bundan alman gereken ders neyse onu al ve ona göre bir hayat yolu çiz kendine..Sen iyi bir insansın,iyi niyetinden dolayı kendini suçlama.Karsimiza çıkan insanlar bize biseyler öğretiyor.Sen dersini aldın.Simdi öğrendiklerini uygula.Bunu kendin ve kızın için yap.Sen eğildiğin için yukarıda görüyorsun onu,bir dik dur o zaman eşit olduğunuzu göreceksin...
Bundan sonra geri vites yok bana nekadar değer verirse ona göre görecek karşılığını İnan’ın gelsin düzelsin diye dua bile etmek gelmiyor içimden Allah’ım diyorum hayırlı değilse bugün bitsin artık bu son olsun

Ben de 7 yillik evliyim annemlere tartistigimizi bile soylemem ama sizin ki cok abarti bir hal almiş. Evlilik guzel gitmiyor siz ittiriyorsunuz olsun, yurusun diye resmen. Bu kadar da adami mukemmel gosterme cabaniza anlam veremiyorum ben. Gerektiginde tartismak lazim diye dusunuyorum, herseye haklisin bağlamiş gidiyorsunuz.

Eşinizin bekledigi agirlama ve hizmeti yapmak zorunda degil kimse, yeterli gormuyorsaniz yengeniz ve abiniz sizi nasil agirliyorsa siz de oyle agirlarsiniz olur biter. Şu konuda da adama haklisin diyip abinize özel izin kopartmaya calişmişsiniz.

Evlilik, herseye evet diyeyim yurusun şeklinde bir hayat degil. Gordugunuz gibi boyle de yurumuyor.
İşte çözüm bulamıyorum adam iletişim özürlü kendi doğrusu neyse o asla haklı olsamda derdimi anlatamıyorum ak diyor kara demiyor Nuh diyor peygamber demiyor yani resmen at gözlükleri var bende onunla mücadele etmekten yoruluyorum yavrum huzursuz ortamda etkilenmesin diye aşamadığımız sorunları kapatmak zorunda kalıyorum

yani cimriliginden mi yapiyor diye dusundum ama basbaya ailenizle gorusmek istemedigi icin bahane ariyor bence.
ne zamana kadar idare edebilirsiniz bunu boyle
Yaptığının yanlış olmadığını doğru olduğunu düşünen bir adama doğruyu öğretmen çok zor ve her konuda o doğrudur maddi sıkıntı değil işte bazı şeyler karşılıksızdır herkesten karşılık beklemezsin ama bu bekliyor işte

Ayşe biz sana güveniyoruz. Burda yapamam diyen ne kadınlar vardı, neler yaptılar neler.
Gelişmeler olursa haberdar edersen seviniriz.
Sizler sayesinde daha güçlü hissediyorum zaten İnan’ın öyle bi noktadayım ki onu kaybetmekten korkmuyorum onsuzluktan korkmuyorum bunları bitireli çok olmuş gemileri yakasım var ama son bi şans için bekleyişim yavrumun yuvasını elinden mi alıyorum kaygısı oyüzden beklemedeyim

İşte çözüm bulamıyorum adam iletişim özürlü kendi doğrusu neyse o asla haklı olsamda derdimi anlatamıyorum ak diyor kara demiyor Nuh diyor peygamber demiyor yani resmen at gözlükleri var bende onunla mücadele etmekten yoruluyorum yavrum huzursuz ortamda etkilenmesin diye aşamadığımız sorunları kapatmak zorunda kalıyorum

Cunku adamin gecinmeye gonlu yoook. İletisim ozurlu degil bence bilerek yapiyor.
Adam da saf degil goruyor sizin bu hallerinizi, kocasini kaybetmekten ödü kopan, biri birsey duymasin diye ödü kopan bir kadin var karşisinda niye orta yola gitsin ki???? Orta yol bulup iletisim kurmasina gerek yok adamin zaten.

Birbiriyle geçinmeye gonlu olan, birbirini kaybetmekten korkan ciftler iletisim kurar, ortayolu bulur. Lakin tek tarafli olmuyor hicbisey, bir ilişkide tek tarag kaybetmek korkuyorsa boyle eziyet olur o ilişki

Sizler sayesinde daha güçlü hissediyorum zaten İnan’ın öyle bi noktadayım ki onu kaybetmekten korkmuyorum onsuzluktan korkmuyorum bunları bitireli çok olmuş gemileri yakasım var ama son bi şans için bekleyişim yavrumun yuvasını elinden mi alıyorum kaygısı oyüzden beklemedeyim
O şans ne zaman olur biliyor musun? Sen kendi kıymetini anlayınca. Sen kendine değer verirsen, seni seven de değer verir. Yok hâla anlamıyorsa ki eşin anlamaz, yol ver gitsin. Senin bir tane canın var, bunun gibi yaratıklara, 5 para etmezlere harcama

Gece gece sinirim zıpladı.ben artık maruz kaldigim hiçbir narsist psikolojik şiddeti kendim çekmiyorum.aileme canlı yayin yaptigim gunden beri insan taklidi yapıyor benimki.yapamam sandı yaptim.4 duvar arasında yaşanan 4 duvar arasın da kalır da bir yere kadar.artik sizin kimin ne mal olduğunu ortaya sermenizin zamanı gelmiş.ciddi bir resti hakediyor.onun ailesi degerliyse sizin de aileniz değerli.siz değerlisiniz.geriye bir tek kozum kaldi çeker giderim.bunu ona demiyorum.dersem sözümü yemeden gitmem lazım.ne zaman atak geçirirse yine, hadi bana eyvallah.size önerim:CALISİN.

Okurken kör oldum, noktalama işareti koysaydınız ya da paragraflara ayırsaydınız keşke.

Yengem kocamı iyi ağırlayamadı vs bunlar çok basit şeyler. Bu kadar aile ilişkilileriniz iç içe vıcık vıcık olmasın.

Evet evet çok taviz verdim ben iyi oldukça daha iyi olur sandım demek yanılmışım benim aile tarafı sülale pek yoktur kopuklar evime on yılda bi dayım geldi onu sülalesini ağırladım laf etmiyorum baş tacı ettim helali hoş olsun hep bol gönüllü oldum ama gün sonunda o benim bitane abime ben içimin bile katılamaması

Abiniz yengeniz falan önemli değil aslında konu buda değil...
Bakın kaç yasında sınız bilmiyorum. Ama hayatın ve 18 yıllık evliliğimin bana öğrettiği en önemli şey asla alttan almamak(hatalı bile olsanız) üste çıkıp,çemkirip hatta yerine göre eşinizi alttan alttan aşağılayacaksınızki o yetersizlik hissiyle daha fazla çabalasın..sürekli poh poh ,idare etme ,alttan alma egosu nu şişirir ve sizi ezer..yapmayın bunu kendinize..bırakın naifliği..
O sizin ailenize nasıl davranıyor sa aynısını yapacağınızı söyleyin ve uygulayın suçları olmasa da onları ağırlamak zorunda olmdığınızı söyleyip birkaç kez geri çevirin..ilk etapta kavga edecek hatta size kapıyı falan gösterecektir ..konu boşanmaya dahi gelebilir hazırlıklı olun..
Böyle bir durumda kusurunuz varmış gibi ezilip büzülmeyin sakın ..
Kendini o kadar önemli zannetme dünya etrafında dönmüyor boşanmak istiyorsan tmm zira bende artık sana karşı yoğun duygular hissedecek,ayrılamayacak,acı çekecek yaşta değilim olursa olur olmazsa olmaz zorlamayalım bitirelim deyip ailesinin yanına gönderin
O çok sevdiği ailesi arayıpta sorun ne diye sorarlarsa hepsini anlatın kararlı olduğunuzu da bildirin..
Maddi imkanlarınızı bilmiyorum ama avukata gidip anlaşmalı boşanma protokolü hazırlatın üzerine eşinizin imkanları ne ise ona göre taleplerde bulunun.ve bunu eşinize mesaj yoluyla iletin
Senden boşanmak istiyorum anlaşmalı boşanalım isteklerimi kabul et beni uğraştırma falan diye kesin konuşun. Bu arada onu sık sık aşağılamayı unutmayın ..ee yıllarca övmüş evereste çıkarmışsınız çıtayı... birden yere çarpın ki ne olduğunu anlayamasın🤣
İddaya girerimki anlaşmalı boşanmayı kabul etmeyecek boşamıyorum seni hadi bakalım sürün diyecek..kabullenemez çünkü aşağılamanız onurunu zedeleyecek
Dahada hırslanıp üstünüze gelecek daha bir gerecek sizi belki ailenizi...taviz yok.. dik duruşa devam
Baktı olmuyor mecbur alttan alıp yok olan egosunu tamir için gene kapınıza gelecek barışalım diye...sakın hemen yelkenleri suya indirmeyin... dik duruşa devam
Sizi ne kadar zor elde ederse o kadar kıymetini zi bilecek
Bunun için sabır şart..biraz kadınlığınızı kullanın birazda taktik uygulayın...evde sizi görmezden gelmesini engelleyecek kıyafetler dekolteler firikikler ve hafif bir parfüm iş görür zannımca ha tabi cinsel anlamda libidosu fazlaysa...
Bu tarz adamlara naiflik yalvarma alttan alma asla çözüm olmaz.. Bunlara çemkiren cazgırlık yapan daha cazip gelir
Yazdıklarım uzun oldu ama aklıma gelen bunlar şimdilik konuyu takipte kalacağım gelişme olursa ona göre yön belirleriz

Abiniz yengeniz falan önemli değil aslında konu buda değil...
Bakın kaç yasında sınız bilmiyorum. Ama hayatın ve 18 yıllık evliliğimin bana öğrettiği en önemli şey asla alttan almamak(hatalı bile olsanız) üste çıkıp,çemkirip hatta yerine göre eşinizi alttan alttan aşağılayacaksınızki o yetersizlik hissiyle daha fazla çabalasın..sürekli poh poh ,idare etme ,alttan alma egosu nu şişirir ve sizi ezer..yapmayın bunu kendinize..bırakın naifliği..
O sizin ailenize nasıl davranıyor sa aynısını yapacağınızı söyleyin ve uygulayın suçları olmasa da onları ağırlamak zorunda olmdığınızı söyleyip birkaç kez geri çevirin..ilk etapta kavga edecek hatta size kapıyı falan gösterecektir ..konu boşanmaya dahi gelebilir hazırlıklı olun..
Böyle bir durumda kusurunuz varmış gibi ezilip büzülmeyin sakın ..
Kendini o kadar önemli zannetme dünya etrafında dönmüyor boşanmak istiyorsan tmm zira bende artık sana karşı yoğun duygular hissedecek,ayrılamayacak,acı çekecek yaşta değilim olursa olur olmazsa olmaz zorlamayalım bitirelim deyip ailesinin yanına gönderin
O çok sevdiği ailesi arayıpta sorun ne diye sorarlarsa hepsini anlatın kararlı olduğunuzu da bildirin..
Maddi imkanlarınızı bilmiyorum ama avukata gidip anlaşmalı boşanma protokolü hazırlatın üzerine eşinizin imkanları ne ise ona göre taleplerde bulunun.ve bunu eşinize mesaj yoluyla iletin
Senden boşanmak istiyorum anlaşmalı boşanalım isteklerimi kabul et beni uğraştırma falan diye kesin konuşun. Bu arada onu sık sık aşağılamayı unutmayın ..ee yıllarca övmüş evereste çıkarmışsınız çıtayı... birden yere çarpın ki ne olduğunu anlayamasın🤣
İddaya girerimki anlaşmalı boşanmayı kabul etmeyecek boşamıyorum seni hadi bakalım sürün diyecek..kabullenemez çünkü aşağılamanız onurunu zedeleyecek
Dahada hırslanıp üstünüze gelecek daha bir gerecek sizi belki ailenizi...taviz yok.. dik duruşa devam
Baktı olmuyor mecbur alttan alıp yok olan egosunu tamir için gene kapınıza gelecek barışalım diye...sakın hemen yelkenleri suya indirmeyin... dik duruşa devam
Sizi ne kadar zor elde ederse o kadar kıymetini zi bilecek
Bunun için sabır şart..biraz kadınlığınızı kullanın birazda taktik uygulayın...evde sizi görmezden gelmesini engelleyecek kıyafetler dekolteler firikikler ve hafif bir parfüm iş görür zannımca ha tabi cinsel anlamda libidosu fazlaysa...
Bu tarz adamlara naiflik yalvarma alttan alma asla çözüm olmaz.. Bunlara çemkiren cazgırlık yapan daha cazip gelir
Yazdıklarım uzun oldu ama aklıma gelen bunlar şimdilik konuyu takipte kalacağım gelişme olursa ona göre yön belirleriz
22 yaşında evlendim o 25 yaşındaydı şimdi 32 yaşındayım tecrübeleriniz öğütleriniz birer altın değerinde büyük küçük fark etmeksizin zehir gibi güçlü kadınlardan destek ömrü olsa alamazdım günüm etrafımdaki insanlar anlatsam verecekleri nasihatleri biliyorum hepimiz bunları yaşıyoruz geçecek sabret yuvanı yıkma ama dizler öyle mi siziniz olması gereken gerçekleri aktarıyorsunuz kayınvalidem aradı konuştuk her zaman beni tutar hak verir bugünde öyle oldu ama biliyorum gün sonunda herkesin kendi evladı yaptığı şeyleri anlatıyorum beni yumuşatmak vın yaptığı güzel şeylerde oldu kızım diyor ama bi anlamı yok dddim on yıldır bukadar büyük sorunlar yapmasın ama gezdirmesin eğlendirmesin yedirmesin ıcırmesin dedim eşim normalde çok düşkün ve gezdirir en iyisin yaşartır buna cabalar hemen bunu söylüyor abinle annenlerle görüş dışarda görüş yuvan ıcın kızım diyor oğlu haklı değil biliyor adım atma affetme gelsin sen gitme diyor ama sonrasında yine ben kabullenmek zorundayım düşünün işte boşanma noktasına gelince korkacağını düşünüyorum babanın evine git rahat edersin diyor

X