Sivilceli Ciltler Zorante 0.1 krem kullananlar hemen bakabilir mi?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Vildannn07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2019
2
0
23
Merhaba arkadaşlar. Sizlere acil olarak sormak istediğim bu zorante kremi kullananlar bir faydasını gördünüz mü acaba? Çünkü ben 10 gündür kullanıyorum ve yüzüm mahvoldu. Devam etmelimiyim bilemedim doktorum da başka hastaneye gitmiş. Bir kullanıcı ilk ayın soyduğunu ikinci ayın sivilce çıkardığını üçüncü ayın kurtulduğunu söylemişti. Peki kullanan arkadaşlar veya bilgisi olanlar bana bir yol gösterebilir misiniz lütfen 🙏🙏

Merhaba arkadaşlar. Sizlere acil olarak sormak istediğim bu zorante kremi kullananlar bir faydasını gördünüz mü acaba? Çünkü ben 10 gündür kullanıyorum ve yüzüm mahvoldu. Devam etmelimiyim bilemedim doktorum da başka hastaneye gitmiş. Bir kullanıcı ilk ayın soyduğunu ikinci ayın sivilce çıkardığını üçüncü ayın kurtulduğunu söylemişti. Peki kullanan arkadaşlar veya bilgisi olanlar bana bir yol gösterebilir misiniz lütfen 🙏🙏
Rahat ol lütfen :) Ben Temmuz basindan heri bu ilacı kullanıyorum. Çok güçlü bir jelmiş zaten. Yarım saat tutulması gerekiyor yüzde. Doktorum bana bu ilaci verdikten iki hafta sonra beni görmek istedi. Ve dediki yüzün çok iyi. Ama daha izlerim geçmemişti onlar zamanla geçicek dedi. Yüzdeki delik, sivilce izlerine çok etkisi varmış. Çok kapsamlı bir ilaç. Ama güneş kremini aksatmamaya çalış.

Rahat ol lütfen :) Ben Temmuz basindan heri bu ilacı kullanıyorum. Çok güçlü bir jelmiş zaten. Yarım saat tutulması gerekiyor yüzde. Doktorum bana bu ilaci verdikten iki hafta sonra beni görmek istedi. Ve dediki yüzün çok iyi. Ama daha izlerim geçmemişti onlar zamanla geçicek dedi. Yüzdeki delik, sivilce izlerine çok etkisi varmış. Çok kapsamlı bir ilaç. Ama güneş kremini aksatmamaya çalış.
10 günde mahvoldu demiş arkadaş, sizinse iki haftada çok iyi olmuş yüzünüz demiş dr.Kafam karıştı.
Ben 3 gün kullandım tahriş, yanma, kızarıklık had safhadaydı, sivilceler yaraya dönüşmüştü tahrişten.Korkudan ve acıdan kestim kullanmayı, 6 gün kullanmadım cildimdeki acı/yanma geçti.Şimdi tekrar başlayayım diyorum ams korkuyorum, ilk 1 ay fln arttırıyomuş sivilceyi diye okudum, e bi de kese kağıdı gibi kuruyo acıyo soyuluyo fln.Ne yapacağımı şaşırdım.
Sizin nasıl gelişmişti süreç, başta kötüleşti mi sivilceler, kaçıncı günden sonra düzelmeye başladı? Kuruluk için nemlendirici kullandınız mı, ne kullandınız çünkü ben evdekilerden sürünce çok yanmıştı cildim

Kizlar bu krem sadece sivilcelerdemi etkili benim cildim yagli sivilceden cok siyah noktalar ve cenemdeki kapali beyaz komedonlar beni cok rahtsiz ediyor clndoxcl nadixa benzamycn falan hep kullandim fayda etmedi

Arkadaşlar ben zamanında merak edip araştırmıştım o yüzden sonuçları yazayım merak edenlere faydası olsun.
Tetradoks hap (akşam 1)
Nadixa (sabah temiz cilde sür bırak)
Zorante (akşam 5 dk beklet suyla yıka)
Şeklinde tedavi vermişti dr.
Haptan yana yanetki yaşamadım ama yaşayan çok, akşam yemekten sonra tok karnına bol suyla içip üstüne 2 lokma da ekmek yut demişti dr.Anladığım kadarıyla aç yutuncamide bulantısı, yemek borusuna yapıştığında da boruyu delmeye varan yanetkileri var.Bir de hapı yuttuktan sonra en az yarım saat yatmamanız/uzanmamanız gerekiyor.
Nadixa yazmamış meğer aknefloks yazmış dr ama eczacı eşdeğer diye nadixa vermiş bana.Etken madde aynı nadixa yağlı gibi, aknefloks yağsız gibi.Bir ay nadixa kullandıktan sonra kontrole gittiğimde dr la konuşurken ortaya çıktı, meğer kadın aknefloks yazmış bana, 2.ayımda onunla devam ediyorum.Nadixa bi yapış yapıştı cilt emmiyodu fln uzun süre.Aknefloks sürünce hmn emiliyor, ağırlık yapmıyor.
Zorante yi akşamları sür 5 dk beklet suyla yıka yat demişti.O şekilde kullandım. Nette okudum önce/sonra başka kozmetik sürülmeyecek, şartsa arada en az 1 saat olacak.Sürerken cilt ıslak olmayacak.Sadece 5 dk beklettim, bazı arkadaşlar ‘çok süreyim, çok bekleteyim, daha çabuk iyileşir’ gibi bir mantık yürütmüşler ve yanmış/tahriş olmuş ciltleri aman diyeyim siz yapmayın öyle.
Kremleri göz çevreme ve dudaklarıma sürmemeye dikkat ediyorum.
Eee sonuç derseniz, ilk 2 hafta daha kötü oldu sanki.Beyaz, hassas ve alerjik bir cildim var zaten.Jeller 4-5 gün kullandıktan sonra artık çok tahriş oluyordu birkaç gün jelleri kullanamıyodum, kızarıklık-batma-soyulma fln yaşıyordum.bu tahrişten dolayı sivilcelerim sanki koca kızarıklıklara dönüştü, sürdükçe tahriş oluyor geçmiyordu fln kızarıklıklar.
2.haftadan sonra ne ara olduğunu anlayamadığım hızda düzelme oldu.
Cildim bebek poposu gibi oldu desem yalan, hala gözenekli hala eski sivilcelerden kalma izler var.Ama aktif sivilce yok gibi bişey artık.1 ay öncekinden çok farklı çok düzeldi cildim.
Jelleri de dr a sordum hergün sabah akşam kullanınca çok tahriş oluyo cildim, bi akşam birini bi akşam birini kullansam olur mu diye, olur dedi.Kafama göre takılıyorum şimdi.Hassaslaşınca cildim günde 1 krem, iyi durumdaysa 2sini de kullanıyorum fln.
1 ay geçen gün bitti işte dr nüksetmesin diye 1 ay daha tedavi verdi.2.ay bitince yine yazarım bitecek mi tedavi ne olacak diye.

Canim zorante tedavin nasil oldu..gectimi sivilce lekelerin..bide cok minik gozenekler var bende onlarida geciriyormu...ama en cok kirmizi mor lekeler.

X