Sivilceli Ciltler Zoretanin Günlüğüm

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba ben bu ilacı ünv giderken kullanmıştım. Yüzümde sivilce çukurları kaldı onun dışında hiçbir yan etki yaşamadım çok şükür. O çukurların sebebi ilaç mı bilmiyorum.
Herneyse umarım size şifa olur her ay karaciğer durumuna bakmak için kan vermeyi unutmayın.
Evet ben de her ay kan veriyorum. Umarım yüzümdeki izler geçer. Size de çok geçmiş olsun bu arada:)

Evet ben de her ay kan veriyorum. Umarım yüzümdeki izler geçer. Size de çok geçmiş olsun bu arada:)
Bu arada tedavi sonrası birdaha sivilce çıkmıyor pürüzsüz hale geliyor. Ama yüz aşırı derecede yıprandığı için güneş lekesi oluyor. Ben bilinçsiz davrandım güneş koruyucu kullanmadım. Sonradan aklım başıma geldi ama artık çok geç.

Bu arada tedavi sonrası birdaha sivilce çıkmıyor pürüzsüz hale geliyor. Ama yüz aşırı derecede yıprandığı için güneş lekesi oluyor. Ben bilinçsiz davrandım güneş koruyucu kullanmadım. Sonradan aklım başıma geldi ama artık çok geç.
Yaaa söyledikleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim benim için çok kıymetli bilgiler. Dikkate alacağım...

3. ayın 12. günündeyim. Yaklaşık bir iki haftadır belirli aralıklarla dışkı yaparken makatımdan kan geliyordu. Başta önemsemedim ama bugün çok kanadı. İlaçla ilgili olduğunu düşünmediğim için buraya yazma gereği duymamıştım ama ilacın prospektüsünde dışkı bölgesinde kanama diye yan etkisi yazıyordu bugün dikkatimi çekti. İnternetten araştırdım benim dışımda bu ilacı kullananların da başına gelmiş bu durum. Kuruluktan oluyormuş sanırım. Normalde pazartesi günü muayene günüm değil ama yine de doktora gidip danışacağım aklımda kalmasın. Umarım tedaviyi yarıda bırakmaz bir buçuk ayım kaldı boşa gitsin istemiyorum. Diğer yan etkilere gelince saçta kuruluklarım arttı normalde bir iki günde bir duş alan biriyim hemen yağlanır saçım ama bıraksam dört gün falan dayanacak galiba. O derece kuruyor. Onun dışında dudak kuruluğu hâlen had safhada. Cildim de aynı şekilde kuru. Yeterince nemlendirmezsem eğer derim soyuluyor. Dudaklarımın kenarlarında yarıklar var yemek yerken yeterince açamıyorum ağzımı acıyor. İştahsızlık var ve psikolojik olarak depresyona meyilliyim ama bu ilaçtan kaynaklı olmayabilir yine de yazayım. Ve alnımda şu an büyük bir sivilce var. Dokunmayacağım bu sefer dokunmadan kendisi geçer umarım:) Şimdilik bu kadar herkese iyi ve sağlıklı geceler

3. ayın 12. günündeyim. Yaklaşık bir iki haftadır belirli aralıklarla dışkı yaparken makatımdan kan geliyordu. Başta önemsemedim ama bugün çok kanadı. İlaçla ilgili olduğunu düşünmediğim için buraya yazma gereği duymamıştım ama ilacın prospektüsünde dışkı bölgesinde kanama diye yan etkisi yazıyordu bugün dikkatimi çekti. İnternetten araştırdım benim dışımda bu ilacı kullananların da başına gelmiş bu durum. Kuruluktan oluyormuş sanırım. Normalde pazartesi günü muayene günüm değil ama yine de doktora gidip danışacağım aklımda kalmasın. Umarım tedaviyi yarıda bırakmaz bir buçuk ayım kaldı boşa gitsin istemiyorum. Diğer yan etkilere gelince saçta kuruluklarım arttı normalde bir iki günde bir duş alan biriyim hemen yağlanır saçım ama bıraksam dört gün falan dayanacak galiba. O derece kuruyor. Onun dışında dudak kuruluğu hâlen had safhada. Cildim de aynı şekilde kuru. Yeterince nemlendirmezsem eğer derim soyuluyor. Dudaklarımın kenarlarında yarıklar var yemek yerken yeterince açamıyorum ağzımı acıyor. İştahsızlık var ve psikolojik olarak depresyona meyilliyim ama bu ilaçtan kaynaklı olmayabilir yine de yazayım. Ve alnımda şu an büyük bir sivilce var. Dokunmayacağım bu sefer dokunmadan kendisi geçer umarım:) Şimdilik bu kadar herkese iyi ve sağlıklı geceler
Neden fotoğraflamıyorsunuz aşama aşama

Herkese merhaba uzun zamandır vakit bulup yazamadım. Doktora dışkı bölgemden kan geldiğini söylediğimde kan istemi yaptı. İlacın içerisindeki yoğun miktarda A vitamini D vitamini eksikliğini ortaya çıkarıyormuş. D vitaminin eksik dedi kan değerlerime baktıktan sonra. Devit ampul yazdı. Ama hapın yan etkisi olmadığını diğer değerlerimin iyi çıktığını söylediği için hapa devam kararı aldık. 4. Aya geçtim. Diğer kuruluk, halsizlik vs yan etkiler devam ediyor. Şimdilik bu kadar.

Merhabalar d vitamini takviyesi aldıktan sonra bir daha kanamam olmadı çok şükür. Yüzümde dudaklarımdaki kurumalar son hızda devam ediyor. Ama artık o kadar sıkıldım ki yaklaşık 12 gün sonra tedavim bitiyor galiba ama ben de bittim yani psikolojik olarak. Ruj sürmeyi falan özledim. Dudaklarım sürekli soyuluyor. Kuruyor. Gülerken çatlıyor. Yarılıyor. Bi an önce bitsin gitsin istiyorum. Ayda bir lip balm bitiriyorum o bile yetmiyor. Bazen saldım çayıra mevlam kayıra misali hiç sürmüyorum lip balm o zaman da insanlar sana noldu diye soruyor hastalıklıymışım gibi. Tabi buraya içimi dökmek için yazıyorum. Yoksa bunları göze alarak başladım tabi ki ilaca. Ama d vitamini eksikliği de bu ilaç da depresyonu tetiklediği ve hayatımda da güzel şeyler olmadığı için ciddi anlamda iyi hissetmiyorum. Onun dışında pek bir yan etkisi yok çok şükür. İyileşme kısmına gelirsek de bilmiyorum biraz kafam karışık aslında zaten leke sivilce şikayetiyle gitmemiştim. Çok az leke vardı yüzümde tedaviye başlarken. Daha çok çukurumsu izler nedeniyle gitmiştim. Lekeler geçti evet, izler de sanki küçüldü gibi Ama yine de duruyo gibiler. İçime sinen devasa bi iyileşme göremiyorum ya. 6 aya tamamlasam tedaviyi daha iyi olur mu acaba. Neyse şimdilik bu kadar. Hoşçakal günlük🍃

Arkadaslar, dun zoretanine basladim, 59 kiloyum boyum 172cm, ve oyle 10-15 sivilce olsa yuzumde 5i dolu, sisik veya agrili, cildim ise kuru/karma ve hassas. doktorum 20mg lik haplari aksamlari tok 3'er tane yani gunluk 60mg ile baslamami, 1 hafta sonraki tahlilin ardindan ise sabah 3 aksam 3 yani gunde toplam 120mg almami soyledi, internette okuyorum sabahtan beri kimse bu dozda almiyor. hic anlamadim bu dozda alan var mi? doktoru salip kendi dozumu kendim belirlesem mi acaba? daha sadece dun gece aldim sabah asiri yorgun uyandim, migdem bulaniyo, basim agriyo. kisacasi tripteyim lutfen yardimci olsun bilen biri.

Arkadaslar, dun zoretanine basladim, 59 kiloyum boyum 172cm, ve oyle 10-15 sivilce olsa yuzumde 5i dolu, sisik veya agrili, cildim ise kuru/karma ve hassas. doktorum 20mg lik haplari aksamlari tok 3'er tane yani gunluk 60mg ile baslamami, 1 hafta sonraki tahlilin ardindan ise sabah 3 aksam 3 yani gunde toplam 120mg almami soyledi, internette okuyorum sabahtan beri kimse bu dozda almiyor. hic anlamadim bu dozda alan var mi? doktoru salip kendi dozumu kendim belirlesem mi acaba? daha sadece dun gece aldim sabah asiri yorgun uyandim, migdem bulaniyo, basim agriyo. kisacasi tripteyim lutfen yardimci olsun bilen biri.
Ben de bu kadar yüksek dozda başlayan ilk defa duydum açıkçası ya 20yle başladım ben günlük şu an 30 mg kullanıyorum. Gerçi koskoca doktor sonuçta vardır bir bildiği ama yine de ben olsam başka doktora da görünürdüm geçmiş olsun bu arada

Ben de bu kadar yüksek dozda başlayan ilk defa duydum açıkçası ya 20yle başladım ben günlük şu an 30 mg kullanıyorum. Gerçi koskoca doktor sonuçta vardır bir bildiği ama yine de ben olsam başka doktora da görünürdüm geçmiş olsun bu arada

dimi ben de ilk kendimi duydum boyle kullanan, doktor inatla soruyorum ama hayir bu normal diyor onerebileceginiz doktor var mi avrupa yakasinda?
size de gecmis olsun cok

Kızlar merhaba. Benimde yüzümde uzun zamandir tek tük sivilce çıkıyordu artık kesin bir çözüm istedim ve 7 kasımda zoretanin tedavisine başladım. Günlük 40 mg ile başladık. Ve antibiyotik verdi doktorum. Lazer ve ağdayı yasakladi.

Benimde dudaklarım çok kuruyor. 2 gündür sırtımda ağrı var. Bir de 2 e tırnağım sanki çok derin kesmiş gibi ağrıyor. Yüzümde çok sivilce yoktu ama 1 haftadır 5 6 tane sivilce çıktı. Yuzumde lekeler ve siyah noktalar da var. Insallah onlara da etkisi olur.

Benim doktorum sadece decubal dudak balmi verdi. Yüzüne temizleyici ve nemlendirici kullanma dedi. Hatta güneş kremine bile zor izin verdi.

Ilaca baslayip yüzümde kuruluk olup pul pul dökülmeler yaşayınca bi nemlendirici yazdı ama hic memnun kalmadim.

Kızlar merhaba. Benimde yüzümde uzun zamandir tek tük sivilce çıkıyordu artık kesin bir çözüm istedim ve 7 kasımda zoretanin tedavisine başladım. Günlük 40 mg ile başladık. Ve antibiyotik verdi doktorum. Lazer ve ağdayı yasakladi.

Benimde dudaklarım çok kuruyor. 2 gündür sırtımda ağrı var. Bir de 2 e tırnağım sanki çok derin kesmiş gibi ağrıyor. Yüzümde çok sivilce yoktu ama 1 haftadır 5 6 tane sivilce çıktı. Yuzumde lekeler ve siyah noktalar da var. Insallah onlara da etkisi olur.

Benim doktorum sadece decubal dudak balmi verdi. Yüzüne temizleyici ve nemlendirici kullanma dedi. Hatta güneş kremine bile zor izin verdi.

Ilaca baslayip yüzümde kuruluk olup pul pul dökülmeler yaşayınca bi nemlendirici yazdı ama hic memnun kalmadim.

Öncelikle geçmiş olsun. Nemlendirici olarak magnis kremi tavsiye ederim. Kozmetik bir krem değil. Reçeteyle satılan bir çeşit ilaçtır. Yan etkisi olmamakla birlikte böyle sivilce tedavilerinde yüzü yumuşak tutmak, deri soyulmalarını en aza indirmek için kullanılıyor. Benim bu süreci hafif atlatmamda yardımcımdı. Doktorunuzun güneş kremine zor izin vermesinin sebebi gözenekleri tıkadığı içindir. Benim doktorum böyle demişti. Bu süreçte yüzünüzün temizliği çok önemli. Verdiği mg miktarı ise kiloya bağlı olarak değişiyormuş sanırım. Benim 4 ay bitmişti. Aslında 4 aylık bir tedaviydi. vizelerimden dolayı gidememiştim kontrole. 3 hafta sonra falan tekrar gittim. 1 ay daha kullan dedi. Normalde 30 mg olan dozu 20ye indirdi. Bakalım şimdi tekrar1 ay daha kullanacağım dudaklarım düzelmişti şimdi yine kuruyacak:KK43: ah biz kadınlar.... Güzellik için her yol mübah deyip nelere katlanıyoruz. Son durumunuz ne diye sorarsanız da çok şükür sivilce çıkmıyor uzun zamandır. Lekeler de gitti ama izlerim duruyor. Umarım onlar da geçer

bugün 2.ayıma başladım. Yüzüm kendi kendine kızarıyor yanıyor. Hiç makyaj yapamıyorum fondoten yemiyor cünkü. Aşırı kuruluk var böyle soyuluyor her saat :KK43:( cildim hic temiz gelmiyor lekeler siyah noktalar izler... Bir de yüzümdeki ayva tüyleri daha da uzadı sanki onlara ayrı takıldım..

bugün 2.ayıma başladım. Yüzüm kendi kendine kızarıyor yanıyor. Hiç makyaj yapamıyorum fondoten yemiyor cünkü. Aşırı kuruluk var böyle soyuluyor her saat :KK43:( cildim hic temiz gelmiyor lekeler siyah noktalar izler... Bir de yüzümdeki ayva tüyleri daha da uzadı sanki onlara ayrı takıldım..
Aslında bunlar 3. Ayın sonuna kadar normal diye biliyorum ama yüzdeki aşırı soyulmalar alerjik olabilir onu bir doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim. Dudaklardaki soyulmalar normal ama. Makyaj da zaten yapmayı çok önermiyorlar bu dönemde ben de sadece göz makyajı yapabiliyordum :KK43:

Aslında bunlar 3. Ayın sonuna kadar normal diye biliyorum ama yüzdeki aşırı soyulmalar alerjik olabilir onu bir doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim. Dudaklardaki soyulmalar normal ama. Makyaj da zaten yapmayı çok önermiyorlar bu dönemde ben de sadece göz makyajı yapabiliyordum :KK43:
benim ki sivilce tedavisi olmadıgı için nemlendirici kullanmam yasak muhtemelen o yüzden soyuluyor ilac bitince düzelir inşallahh

Daha önce yazan olmuş ama ben de yazayım, kullanmayı bıraktıktan 8-10 ay sonra tekrar çıkıyor fazlasıyla.Yapmayın etmeyin :)

İlk ayımda kolestrolüm 236 çıktı yani baya yükseldi. Kolestrolün yükselmesini engellemek için neler yaptınız

X