Göbek Yağlarından Neden Kurtulamıyoruz?

Kadınların en çok rahatsız olduğu konulardan biri de göbek yağlarından kurtulamamak. Peki göbek yağlarından neden kurtulamıyoruz dersiniz?

Diyet yapıyorsunuz üstüne sporunuzu da ihmal etmiyorsunuz ama yine de göbek yağları bir türlü yakanızı bırakmıyor mu? İşte sizler için bulduğumuz nedenler ve çözüm önerileri..

Göbek Yağlarından Neden Kurtulamıyoruz?

Göbek yağlarından kurtulmak kolay değil ve zaman alıcı şeyler hanımlar! Göbek yağlarınız 1 ayda belirmediği gibi 1 ayda da göbek yağlarınızdan kurtulmayı beklemeyin. Şimdi gelelim göbek yağlarınızdan kurtulmanızı engelleyen nedenler:

-Fazla karbonhidrat tüketiyor olabilirsiniz

Fazla karbonhidrat tükettiğinizde vücudunuz fazladan insülin üretir. Karbonhidrat tüketiminizi azalttığınızda göbek yağlarınızın eridiğini göreceksiniz.

-Yeterli C vitamini tüketmiyor olabilirsiniz

C vitamini hem kandaki şeker oranını dengeler hem de stresle baş eder. Sabahları C vitamini içeren gıdalar tükettiğinizde göbek yağlarınız erimeye başlayacak.

-Yeterli uyku uyumuyor olabilirsiniz

Bedeninizin ihtiyacı olan yeterli uykuyu almadığınızda vücudunuz kortizol üretmeye başlar ve buda kalıcı göbek yağlanmasına zemin hazırlar. Günde 8 saatten az uyumamaya özen gösterin.

-Yeterli su içmiyor olabilirsiniz

Yeterli su içtiğinize emin misiniz hanımlar? Her sağlığın başlangıcı su hanımlar. Bu nedenle göbek yağlarımdan neden kurtulamıyorum dediğinizde içtiğiniz suyu kontrol edin.

-Sürekli stresli hissediyor olabilirsiniz

Sürekli stres altındaysanız vücudunuz bunun üstesinden gelebilmek için kortizol üretmeye başlar. Bu da karın yağlarınızın oluşumuna zemin hazırlar.

Sizce haklı olabilir miyiz?