SDM diyeti ve bilinmeyenleri

SDM diyeti ve bilinmeyenleri sizlere makalemizde anlatacağız. SDM Diyeti ile zayıflama son zamanlarda “moda” olan diyetlerden olmayıp, 40 yıl önce doğmuş, bilimsel temellere dayalı ve çok geniş bir bibliyografiye sahip, ABD, Kanada ve Avrupa’da uzmanların obezite ve fazla kiloya karşı kullandıkları bir terapidir. Batı’da kırk yıldan fazla süredir birçok hastalığı tedavi eden ayrıca ketojenik diyet yöntemiyle zayıflatan SDM diyeti artık Türkiye’de…

Sdm diyeti
SDM ürünleriyle karbonhidrat değil protein alarak zayıflayabileceğinizi biliyor musunuz?

SDM Diyeti ‘nin Avantajları

Açlık hissinin çok az olması, vücut enerjisinin yüksek seviyede tutulması, bölgesel yağlanmalara ve selülite karşı çok etkin olması, kas dokularının ve deri gerginliğinin korunması bu metodun en önemli özellikleridir.

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ARTTI

SDM diyeti (Societa Dietetica Medica) batı dünyasında kırk yılı aşkın süredir kullanılan ketojenik ve düşük kalorili diyet sınıfına girer. SDM, kaliteli protein kaynaklarını alışılagelmişin dışında makarna, kurabiye, tatlı gibi ürünlerin yapımında kullanmıştır. Peynir altı suyu, yumurta, süt, bezelye gibi doğal kaynaklardan elde edilen yüksek kaliteli protein ve whey proteinlerini, SDM çorba, makarna, çörek, kurabiye, kraker, çikolata bar, puding gibi çok sayıda ürün geliştirerek çeşitliliği artırdı. Bu sayede bireylerin karbonhidrat ve tatlı tüketme ihtiyaclarını karşılıyor.

SEBZE TÜKETMEK ZORUNLU

Kişilerin boylarına göre olmaları gereken ideal ağırlığı hesap ederek günlük tüketilmesi gereken porsiyon sayısı belirleniyor ve bir menü oluşturuluyor. Bu menüye ek olarak izin verilen sebzelerin içinden tercih edilenlerin tüketilmesi de bir zorunluluk. Örneğin salatalık, marul, mantar, ıspanak gibi liste dahilinde verilen sebzeler içeriklerindeki mineral kaynakları ve enerjilerinden dolayı kesinlikle tüketilmeli. Sadece diyetisyen veya doktor kontrolünde uygulanmasına izin verilen bu ürünler, uzmanın reçetesi doğrultusunda firma tarafından kargoyla diyeti yapan kişinin ev veya ofisine gönderiliyor. Ürünlerin kullanım süreleri yeterli olduğu için tek seferde bir iki haftalık tüketilecek gıdayı göndermek mümkün. Kesinlikle uzman kontrolü olması koşulumuzun sebebi, kilo vermenin insan sağlığıyla olan direkt ilişkisidir. Ketojenik diyet günlük enerji tüketimini vücutta depo edilmiş yağlardan sağlar, bu sayede hem bölgesel hem de organlar arası yağların kaybına olanak verir.

Doğumdan sonra SDM Diyeti yapabilir miyim?

Emzirme süresinden sonra yapabilirsiniz.

SDM Diyeti diyetisyen kontrolü ile uygulanan bir medikal beslenme programıdır.

SDM Diyeti örnek menü

sdm diyeti örnek tarif

sdm diyeti bölgesel zayıflama

-SDM diyeti ile su ve kas kaybına uğramadan,4. günden itibaren vücudunuzda yağın en çok birikmiş olduğu yerden hızla kayıp olmaktadır.
-Standart diyetlerde ise lokal yağların birikmiş olduğu bölgelerden incelmek en zor ve en son aşamadır.

sdm diyeti bölgesel zayıflama
sdm diyeti bölgesel zayıflama