Tatil dönüşü saç bakımı

Güneş, kum, deniz… Yıpranan saçları onarma zamanı geldi.

BAKIM

Kişisel bakım maskeleri, günlük ya da uzun süreli saç kürleri sayesinde saçların eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

KIRIKLARDAN KURTULUN

Yıpranmış ve kırılmış saçlarlar tatil sonrası kaçınılmaz olur. Kişi yıpranmış saçlardan sonra eski saç tipine kavuşmak ister. Bu yüzden kendinizi kuaförünüzün eline bırakın ve kırık saçlarınızı 1-2 cm kestirerek saçlarınızın eski canlı görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

GÜNEŞTEN KORUMA

Avokadolu saç maskeleri güneşin stres yüklediği ve kuruttuğu her bir saç teline nem
kazandırır. Olgun bir avokadonun etli kısmını bir çatal yardımıyla iyice ezin, içine 1 çay kaşığı bal ve elma sirkesi ekleyin. Son olarak bir yumurta sarısını köpürene kadar çırpın ve 3 çay kaşığı zeytinyağını içine ekleyin. Elde ettiğiniz sıvı malzemeyi avokado karışımına aktarın. Saçlarınıza iyice yedirin ve 10 dakika etki etmesini bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayın.

SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLERE DİKKAT

Saça fön çekmek için kullanılan saç bakım aletleri, düzleştiriciler her ne kadar hoş görünmek için kullanmış olsanız da bu bakım ürünlerinden tatil dönüşü uzak durulması gerekir. Zaten saçlar da tatil dönüşü oldukça kırık oluşur. Bir de saç şekillendiricileri kullanıp saçlarımızda iyice kırık oluşmasına neden olmayın.