1.5 AYDA 11 KİLO VERDİM

QUEENofTURKEY

Garson masa iyi, manzarayı değiştir.
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2017
3.816
7.459
31
Merhaba arkadaşlar.
3 sene önce boyuma göre kilomun fazla olması ve geçmişime baktığımda hep çok olmasa da balık etli olmam kilolu durmam canımı fena halde sıkmıştı. Artık değişmeye karar vermiştim. Kilom çok fazla değildi ama boyumun dezavantajları malesef kilolu durmama neden oluyordu.
NEYSE;
3 sene önce 1.55-1.58 boylari arasindayim tahminimce. Tartıda 66.5 kiloyu gördüm. Daha sonra yavaş diyetlerle, spor salonuna giderek 63 kiloya düştüm ama çok yavaş ilerliyordum. Kendi diyetimi kendim yazmaya karar verdim.

Sabahları kalktığımda ilk iş olarak Türk kahvesi şekersiz olarak tükettim. Şeker kullanmam zaten. (Türk kahvesinin zaten yağ yakıcı ve ödem atıcı özelliği bulunmakta.)Türk kahvesi yoksa nescafe tükettim.

Günde mutlaka ama mutlaka en az en az 2.5 litre su içtim. Hayatımda içmedigim kadar su girdi vücuduma. Çayı çok içtiğim icin su içmeden kac gün duruyordum ben bile düşünmek istemiyorum :-) Genellikle suyumun 1 litresini karbonatlı içtim çok faydasını gördüm ama karbonatim yoksa limonlu içtim 1 litresini.

Tuz çok ama çok tüketiyordum, tuzu yok denecek kadar kestim. Sabah kkahvaltısında bir tane etimek ( normal ekmekten daha az kalorili olduğu için tercih ettim.) elma ve haslanmis yumurta yedim. Yumurtaya tuz atmadim ama metabolizmayi hizlandirici özelliği oldugu icin kara biber, pul biber, kekik, nane bolca kullandim. Baharatlar doygunluk hissi veriyorlar. Uzun süreli diyet yapmayi beceremediğim için hızlı vermek istedim. O sıralar kefir içmeye takmıştım ve halada içerim, günde 2 bardak kefir içtim. Bunun yaninda kahve, limonlu sallama yeşil cay ve bitki çaylarını ayrica normal siyah çayı cok sevdigim icin sinirsiz siyah cay tukettim.

Ara öğünde bir meyve ya da yine bagirsak hizlandirici olarak kkalorisi düşük turp limonlayarak yedim ya da bir iki kaşık yoğurt yedim. Ara öğünler önemli.

Öğle yemeğinde yine hafif corba yanında çorba az katkılı olarak bazen hazir corba yaninda yoğurt ya da bir bardak süt iikisinide yemezsem bir yeşil elma yedim. Tabi ki 1 dilim yine etimek.

İkindi vaktinde, muz hariç baska meyveler hangisi varsa ya da yine bir yumurta yedim baharatlayarak.

Akşam yemeğinde ise bazen sadece yogurt ve etimek bir meyve ya da yine çorba ve etimek bir iki kaşık yoğurt. İlk gunler zorlanmadim 3. Günüm zor geçmisti. Sonrasinda midem küçüldüğü için ve sürekli ara öğünler olduğu için açlık hissetmedim ve alıştım.

SUYU icebildigimden fazla içtiğim 3 litreyi geçtigim zamanlar olmuştu. Mesela tavuk varsa o gün sadece tavuktan bir porsiyon beyaz et kısmından yağsız yiyordum o öğünde. Ya da balık varsa yine yeşilliklerle birlikte yiyordum. Sabahlari erken kalkmak cok ama çok önemli vucut erken çalışmaya başlıyor. Suyu soğuk içmeye özen gösterdim.

Bunun yanında dans etmeyi cok sevdiğim için günde en az 30 dakika toplamda olmak üzere mezdeke oynadım. Vücudumda sarkma vs olmasın diye. Evde spor yapmak bazen zor olabiliyor. Koşu bandım olduğu halde cikmiyordum üstüne.

1.5 ay bile olmadan ben 11 kilo vermiştim. Verdiğim kilolari geri lmadim. Yemek yemeyi seven birisi olarak :-) hala her gün olmasada oynarim. 52 kiloya inmistim yanlış hatırlamıyorsam.

Aradan 3 sene geçti su an 54 kiloyum bazen 55 oluyorum. Tekrar başlayım ddiyete dedim. Hedefim 47 bakalım ne olacak :-)

1.5 ayda 63ten 52ye dustun sanirim canim yanlis anlamadim di mi?
Peki daha sonra beslenmene nasil devam ettin? Spor yaptin mi?

1.5 ayda 63ten 52ye dustun sanirim canim yanlis anlamadim di mi?
Peki daha sonra beslenmene nasil devam ettin? Spor yaptin mi?

Canim doğru anladin sonra çok yediğimi düşünmeme rağmen 55 kiloyu geçmedim ama mesela bir iki kilo aldim sadece onu da epey bir zaman sonra midem küçülmüştü zaten. Cok hareketli değildim ama kahve, su devam ettim. Kefire de ayni şekilde her gün olmasa da. Ama ben spor yapmayi çok seven bir insan olmadığım için genellikle mezdeke oynadim cok faydasını gördüm. Hala da hergun olmasa da oynuyorum. Vücudum sert olmasi için. Sıkılastiriyor. Normal canımın istediklerini yedim sonrasinda ama asiriya kacmadan. Hala koruyorum kilomu. Alsam da cok fazla almiyorum çünkü bu kiloyu vucuduma oturttum sanırım. Tuzu azaltmak önemli. Seker zaten kullanmiyorum. Ekmek yyiyorum ama kahvaltida 2 dilim yiyorsam ya da pasta pugaca yiyorsam aksam ekmeyi cok az bir kac lokma aliyorum aksam 7 den sonra cok hafif seyler yemeye calisiyorum. Aklima geldikce de su tuketiyorum. Suyu hic icmezdim su cok farkettirdi. Artik sabah uyandigimda dilim damagim kurumus oluyor suya o cok alıştım. Eskiden kac gün icmeden dururdum. Vucudumda sislik cok oluyor onu da surekli taktigim yyyüzükten farkediyorum. Tuzu cok yedigim zamanlarda suyu azalttigimda. Hemen tuzu azaltip suyu fazlalastiriyorum. Çayıma çubuk tarçın koyuyorum. Cok cay tukettigim için. Ve türk kahvesini sekersiz tuketmek günde 2 bardak. O kadar onemli ki. Zaten bunlari bile bir iki gun yapinca vucuttaki degisiklik hemen kendini bbelli ediyor.

Ya ne kadar hırslandım şu anda anlatamam
Evleneli 7 ay oldu. 52 kiloyla evlendim ve şimdi 65 kiloyum.
Tam 13 kilo aldım, abur cubur düzensiz beslenme derken....
Boyum 1.58 kilom 65. Çokkk fazla benim vücuduma.
Taşıyamıyorum zaten artık çabuk yoruluyorum
Ben de zamanında çok çok az yiyerek 45 kiloya düşmüştüm ama sağlıksız olacak ki hemmen geri aldım kiloları.
şimdide her akşam çekirdek yiyorum o yüzden kilo aldığımı düşünüyorum
Kahve yanı çikolatalar tatlılar derken... Oldum panda gibi :63:
Dediklerinizi uygulamaya çalışacağım
Şimdilik 10 kilo versem yaza kadar bana yeter..
Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim :dua:

Ben de zamanında çok çok az yiyerek 45 kiloya düşmüştüm ama sağlıksız olacak ki hemmen geri aldım kiloları.
Rica ederim canım ben de 48 icin tekrar ugrasacagim. Beni de haberdar et. Hirslanalim. Abur cubur kendimizi tutalim. Ben cekirdege asla hayir diyemeyenlerdeyim ama hirs yapinca tutuyorum zamaninda tuttum. Kendimi hep en sevdigim tarzin icinde zayif hhayal ederdim kilom cok fazla degildi ama boyuma gore fazlaydi. Sonra disari ciktigimda falan milletten ne eksigim var falan derken basardim :KK70: mezdeke iyi ise yaradi bu arada.

Rica ederim canım ben de 48 icin tekrar ugrasacagim. Beni de haberdar et. Hirslanalim. Abur cubur kendimizi tutalim. Ben cekirdege asla hayir diyemeyenlerdeyim ama hirs yapinca tutuyorum zamaninda tuttum. Kendimi hep en sevdigim tarzin icinde zayif hhayal ederdim kilom cok fazla degildi ama boyuma gore fazlaydi. Sonra disari ciktigimda falan milletten ne eksigim var falan derken basardim :KK70: mezdeke iyi ise yaradi bu arada.

Ya en basitinden etek, elbise falan giyemiyorum
Çünkü bütün kilom bacaklarımda birikmiş, yumoş yumoş :KK12:
İstediğim gibi giyinmek istiyorum, kendim için kilo vermem lazım :KK76:
Mezdeke değil de şu evde yapılan sporlara başlıcam leslie falan, işe yarayacağını düşünüyorum :halay:

Ben yapamıyorum ya bravo valla nasıl başarıyorsunuz sabah diyete girip öğlen bozuyorum

Ben de çok bozmuştum. Ama motive edici bir hırs olunca sonucuna siz bile inanamazsiniz :KK70:

Kizben 74 kiloyum ve 160cm boyum, ay ben 15 kilo versem nerdeee, bebegom 11 aylik ,soda yi suya katip icmek ise yarotor mu, ah bi zayiflasam :dua::KK1:

Ben sade soda tükettim. Karbonati suya katıp icersen faydali olur. Azmetmek lazim. Bi müddet :KK70:

@QUEEN1905 süper valla umarım hiçbir gramın geri dönmez bir daha :)
Bir günlük menünü paylaşır mısın?
Sabah uyanıp erken uyanmak önemli şekersiz bir türk kahvesi
Sonra bir elma bir yumurta + etimek + çay sekersiz
Gün icinde bol bol su en az 2.5 litre. 1 litreye yakini karbonatli ictim.
Öğleye dogru bir elma yeşil.
Öğlen küçük bir tabakla corba + etimek
ikindi vakti 2 kaşık yogurda havuc rendeledigim oluyordu. Tuz ve seker kesinlikle yok.
Aksam salata varsa tatli kasigi yag ile salata cok az minicik tuz yaninda bir bardak süt ya da yoğurt ya da elma ve etimek. Bu şekilde bir günümü gecirdigim oluyordu

Kızlar mrb bende 17 kılo verdım 5 sene once,55 kadar dustum.. gecen ay 62 ye cıkmıstım sımdı 57 yim.53 olmak ıstıyorum tekrar

Bnde geçen yıl evlendim düğünden 6 ay sonra 12 kilo almıştım. Şuan 1 yıl oldu hala 15 kilo fazlayım :)

X