Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

samp24a03cabf37624b8.jpg

a.s. 1. Takımcım a.s.

Cuma Yarışması 49. etapta birinci olduğunuz için tebrikler.

Ayrıca sevgili SEKEY i, bireysel sıralamada etap birincisi olduğu için tebrik ediyorum.

:nazar:

Son düzenleme:
takımımıza yeni katılan herkese merhaba sevgili arkadaşlar, a.s
bizler burada yediklerimiz içtiklerimiz ve yaptımız sporları paylaşıyoruz, onun dışında kafamızı bozan fanni dünya işlerini diyiveriyoruz..hani birine aşık olursak alıyoruz burda soluğu, ya da kocamızla neyin kavga edersek söylüyoruz içimiz rahatlıyor deil mi herbaryumcum, ya da nişanlanıyoruz filen, gelip anlatıyoruz deil mi gözyaşıcım :)
yani istediin herşeyi paylaşabilirsin bizimlenn, bizlerde uygun oldukça gelip okur, yorum yazarız..

aşağıdaki linkleri vakit buldukça okumanızı tavsiye ederim

yarışma kuralları bu linkte;
http://www.kadinlarkulubu.com/cuma-y...509/index.html

hesaplama da şöyle yapılıyor tekrar hatırlatayım dedim..
ilk sıradaki geçen haftaki kilonuz : (A)
ikinci sıradaki bugün ölçüm yaptığınız kilonuz : (B)
üçüncü sıradaki bugünki kilonuz ile geçen haftaki kilonuz arasındaki fark, DİKKAT, eğer kilo almış iseniz - çıkması lazım :)) :KK43:B-A)
dördüncü sıradaki ise; bu ikisi arasındaki farkın geçen haftaki kilonuza bölümü )ve sonrasında da 100 ile çarpımı, işte hepsi buuu

FORMÜL : ( A / B / (B-A) / % [(B-A)/A] x 100 KOLAY GELSİİİNNNN

not:önüüzdeki haftadan itibaren takıma resmi olarak katılıp kuralları uygulamaya başlayacaksınız, o sebeple hesaplamalrın nasıl aypıldığını sistemin nasıl çalıştığını biraz çalışırsanız çok i yi olur kelebekler :))

ana kraliçe, kuğu gölü balesinin en güzel balerini bu linkte, mümkünse bu linkin tüm sayfalarını oku
http://www.kadinlarkulubu.com/diyeti...401/index.html

sevgili azime, mevsimlerin en güzeli, çoko damlalı püsküütüm: bir azim öyküsü;
http://www.kadinlarkulubu.com/zayifl...771/index.html

Son düzenleyen: Moderatör:
vereyim sana tarifi 3 lt suya 2 elma ve 1 limonu kabuklarıyla birlikte atıyorsun, bir tatlı kaşığı karabiber, bir tatlı kaşıığı karanfil ve rulo halindeki tarçını atıp elmalar porsuncaya kadar kaynatıyorsun. yalnız tarcın rulo halinde olacak ve karabiber öğütülmemiş olacak yoksa içemezsin. aktarlarda tarif ettiğim şekilde satılıyor. 3 litre su elmalar porsuncaya kadar 2lt ye düşüyor. bunu yemeklerden 10-15 dk. sonra bir kupa içmeni tavsiye ederim. ayrıca sıcak içersen daha iyi olur. ben günde iki kez içiyorum. bu sana yaklaşık 3 gün yeter. bitince tekrar kaynatırsın. birde şekersiz içeceksin haa sakın şeker atma :) çikolata canavarı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar eksiye düşmüşsünüz bu hafta :KK43: ama diğer takımlar hem sayı olarak fazla hemde daha şişkolar benim gibi :) şişko oluncada daha çok kilo veriyorlar burda haksızlık olmuyor mu?

Hayır Aslıcım.. Haksızlık olmaması için bu sistemi kurdum zaten.
Farkındaysan, değerlendirmeleri sayılar üzerinden değil de yüzdeler üzerinden yapıyoruz.

Örnekle açıklayayım:

A yarışmacısı 50 kilo.
Bir haftada 5 kilo verdi.

B yarışmacısı 100 kilo.
Bir haftada 6 kilo verdi.

1- Biz eğer sistemi, "kim daha çok kilo verdiyse o kazanacak" temeli üzerine kurmuş olsaydık bu durumda kazanan B yarışmacısı olurdu. Çünkü A yarışmacısı 5 kilo verirken, B yarışmacısı 6 kilo vermiştir.
6, 5 den büyüktür. O zaman B yarışmacısı 1. dir.

2- Ama gerçekte, yani Cuma Yarışması işleyişinde; verilen kilonun toplam ağırlığa oranı hesaplanmaktadır. Yüzde kayıp olarak incelersek ;
A yarışmacısı, 5 kilo vererek, ağırlığının %10 unu kaybetmiştir.
B yarışmacısı, 6 kilo vererek, ağırlığının %06 sını kaybetmiştir.

Kaybedilen kiloya bakıldığında B yarışmacısı daha iyi durumdayken, yüzdeye bakıldığında A yarışmacısı 1. olmaktadır.

Ki zaten doğru hesaplama biçimi bu şekildedir.

Yarışmayla ilgili bütün detaylar için "cuma yarışması nedir?" başlığının incelenmesini rica ederim.

a.s.

merhabaaa herkese,
ne iyi etmişisniz gelerekk :))
öperim hepiniziii

şimdiiii
bu topik epey kalabalık olmuşş :)) öncelikle bi konuya hakim olalım minik kelebekler

bizler burda bir ertesi günü , bir önceki gün ne yediysek onalrı yazıyoruz ve yaptığımız sporları da ekliyoruz mesajlarımıza, başta kaba taslak kalori ölçümüne de girmiştik ama o konuda pek randıman alamdık yendein bir denemeye tabi olabiliriz.

şimdi bilmek istediğim bir kaç şey var, püsküüttcüğümün bir önceki sayfda gönderdiği linki kimlerrr çalıştı bakalım?
sınav yapcam arkadaşlarr?? hiç şakam yok :))

öncelikle cuma yarışması nedir ne değildir? bir bu konuda hem fikri olalım..
ayrıca paylaşımda bulunmaya gayret gösterelim mazeretsiz (geçtiğimiz hafta dilieğimde olduğu gibi) cuma günleri bildirim yapmayanlar için gerekli uyarılar yapılır ve kişi dönüşü olmaksızın takımsız kalır.
Sebep1:cuma yarışması bireysel değil birçok kişinin sorumluluğunda yürüyen bir yarışma olduğu için kişisel olarak algılamayalım olayları :))
Sebep2:cuma yarışması sorumluluk biilinciyle hareket edilmesini gerektirdiğinden 1. ikazdan sonra takım dışı kalınmasını çok da anormal bir durum olarak algılamyalım lütfen.

işimdi genel gidişat, paylaşımda bulunma dinamiğine bağlı.. lakin cuma günü hiç bir şekilde kadınalr klübüne giremeyeceğini düşünen arkadaşlar için iki öneri sunmuştuk, bunu gözyaşı ile başarılı bir şekilde teyit de edtmiştik, öyle değil mi?
1. seçenek: telefon numaranızı bana özelden mesaj aatrsınız ve ckarşılıklı interaktif iletişime geçeriz.
2.seçenek: perşembe günü tartılırsınız, yazarsınız buraya bir mesajla:))

anlaştık mı kelebekler??

şimdi aşağıya bir liste yayımlıyorum, cuma yarışması genel kuralalrını okuyan herkes bu ufak sınavı başarı ile geçecektir..

Kızlar size 1400cal'lik şahsi hazırlanmış diyet listemi yazıyorum. İnşallah size de faydası olur.Listede / işareti yada demektir. Birini yerseniz diğerini yemiyorsunuz.

Kahvaltı: 1 dilim az yağlı peyir /1 haşlama yumurta
2 dilim ekmek/yarım simit
5 zeytin/2ceviz
çay(şekersiz)
salata

Ara: 1 porsiyon meyve (2 kurukayısı)

Öğle: 2 köfte büyüklüğünde et/8 kaşık kuru baklagil
1 porsiyon sebze (4-5 kaşık taze fasülye)
1 porsiyon ağsız salata
2ince dilim ekmek/ 6kaşık bulgur pilavı

Ara: 1porsiyon meyve
yarım bardak yoğurt/ 1 bardak ayran/ 3-4 kepekli bisküvi

Akşam: 2 köfte büyüklüğünde et/1 tavuk but
1 porsiyon sebze yemeği
1 kase çorba/ yarım haşlama patates
1 bardak yoğurt
1porsiyon yağsız salata
2 ince dilim ekmek/ 6 kaşık erişte

Ara: 1porsiyon meyve
yarım bardak yoğurt/ süt

Son düzenleme:
eveet arkadaşlarrr
gelelim fasülyenin faydalarına..

1. takım listesi aşağıdaki gibidir. Bu liste kişilerin takıma dahil olmalarına göre bir kronoloji içermektedir. Şİmdi listeyi incelediğimizde gözyaşı ve d.harmanın son iki haftadır herhangi bir paylaşımda bulunmadığını görmekteyiz. Bu durumda iki arkadaşımıza elveda demek istiyorum. Kendim de dahil olmak üzere geriye kalan 7 kişi için ctesi ve pazar hariç(diyelim şimmmdiliikkk) hafta içi hergünn en az 2 paylaşım istiyorum. Bu paylaşımlar lütfen kilo bildiriminde olduğu gibi tek bir mesajdan editlenerek gitsin. Nasıl kilomuzu yazarken editliyorsak aynı özeni bu mesajlarda da isteyeceğim. 1. paylaşım 1 önceki gün ne yediler ise ona yönelik. İkinci paylaşım da yapılan hareketlere yönelik..yani günün sonunda 7 kişinin ne yedikleri ve hangi hareketleri yaptıkları 2 ayrı mesajda liste halinde gözüksün. Net mi bu kısım?

cuma günü konusunda oldukça hassas olmaya çağırıyorum herkesi. daha önceleri neşemeşenin ve bu hafta da sekey'in takımın editleyeceğimiz kilo listesini bizler için hazırlmaları büyük incelik ve de takım sorumluluk paylaşımına verilebilecek örnekler.
önerim şu: her hafta takımdan 1 kişi bu listeyi hazırlasın!

sonuç olarak;
2 kural koydum:
1) ctesi ve pazar hariç en az 2 paylaşım mesajı, içerği yukarıda yazdım!
2)cuma günleri editleyeceğimiz takım kilo listesini her hafta perşembe gününden 1 kişi hazırlasın. O kişi de aşağıda isimleri siyahla yazılı olan sıraya göre olsun..

ONAYLAYANLAR? ONAYLAMAYANLAR?sebepler, gerekçeler ve öneriler ile birlikte lütfen :))
öpüldünüzz kelebeklerrr

1.Takım Kişi Listesi
nrmyn
herbaryum
gözyaşı
neşemeşe
d.harman
sekey
_ASLI_
dileğim
buğdaysarisi

Son düzenleme:
samp1cc34d16268a85d4.jpg

a.s. 1. Takımcım a.s.

Zayıflama Yarışması 58. etapta birinci olduğunuz için tebrikler.

:nazar:

selam kıslar bende takımınıza katıldım ..

58 li kilolardaydım ama rahatsızlandım serumlar ilaçlar derken 64 kadar çıktım ve diyetle hemen 61 düştüm şuan 61 kg yum sopr yappıyorum yıllardır zaten deli gibi, diyet yapıyorum sandolozlu elma sirkesi kulanıyorum ve 3 kg yu vermemde çok fayda etti , hergün en az 2 fincan yeşil çay içiorum , bol bol su içiyorum akşam 6 dan sonra asla bişi yemiyorum hamur işi , ekmek ve nejjadar kilo vermeyi engeleyen şey varsa hepsine yıllar önce veda ettim zaten azıma bile koumuyorum nerdeyse çok azimliyim .. geçen sene 76 kg 2 aya kalmaz 60 kg düştüm ve mayıs ayında 58 kg düştüm işte rahatsızlanınca düzenim bozuldu yemekten değil tabikide serumlardan . halada kan ilacı vitamin ne ararsanız kullanıyorum o yüzden kilo vermem biraz zorlaşıyo ama ben sizinde desteğinizle inşallah ideal kilom olan 50 kg düşmek istiyorum inşallah bei aranıza alır desteklerinizi esirgemessiniz .. buarada 25 yaşıma yeni girim iki çocuk annesiyim vee artık 50 kg olmak istiyoruummm!!

HAMİDACIM;
ben 8 kiloyu nasıl werdimCADIARZU ımm ben cok çikolata tatlı büsküvi yerdim,onları azalttım,dikkatini cekiorum azalttım bırakamadım:roflol:.düzenli beslenmeye calıştım ekmekte yemedm.bide eti formlar warya ben mukavva diyorum ben onalra sırnaşık şeyana yemeklerdede ondan yedim her yemein yanında yedim sabah kahvaltısında 1paket yedim ondan yanında cnm ne istiyorsa domtes, tam yağlı peynr, labne ,zeytn, recell,:roflol:
öğlende genelde sebz eyemekelri yedim haslanmıs patates yada döner yine mukavvayla yoğurtws.aksamalrıda mukavva yedim yemeklerin yannda zaten bu mukavva insanı cok doyururyor az yemek yiyorsun ordanda etkili hemde ekmek yerine geciyor abur cubur yemeyncede kiloalr gişdiyor ama suan az veriyorum kilo tekrar mukavva yemeye baslıcamm:1closedeyes:

kızlar ben geldim kendimi bir tanıtayım önce ben bayan merak şuanda 59-60civarı dgişen kilodayım evleneli ikbuçuk sene oldu ikibuçuk senede tam 11-12kilo aldım bu kilolarıda iki kürtaj iki düşük yaptım bu esnalarda serumlar igneler ilaçlar derken şiştim kaldım üstüne birde ben birazcık yedim kilolarım oturdu ve 70-71 kilo felan oldum ve bünyem çok çabuk kilo alır ve çok az kilo çok zor kilo veririm metobolizmam az çalışıyor herhalde ama yaklaşık bir ay önce çok moralim bozuldu içine giremedigim kıyafetleri görünce ve karar verdim kilo vermeye ve allaha şükür bir ayda 10 kilo verdim ve evlendigimde 63 liloydum nişanlandıgımda da 53-54 felendım yani nişanlandıgımda ki kiloma dönmek istiyorum bir ay boyunca nefsime çok hakim olmuştum ama şimdi nefsime yavaş yavaş teslim olmaya başladım bunun içinde sizlerin verecegi motivasyona ihtiyacım var bunun içinde burdayım birbirimize yardımcı olalım kızlar:lepi::hooray::teytey::1hug:a.s.

Genellikle bu diyeti uygulayanlar .. hafta içi rejime girip, hafta sonu serbest besleniyorlar. Haftada 2
kilo verdirmeyi amaçlayan bu rejimi ideal kiloya ininceye kadar uygulayabi¬1irsiniz. Bu diyet, beslenme alışkanlıklarınlzı düzenlemeyi ve daha sonra bunlan bir yaşam tarzı haline dönüştürmenizi amaçlıyor. Asıl hedef nokta¬sı kilo kaybını kalıo bir hale getirmek. 5 günlük forma gir formda kal diyetini, zayıflamaya karar verdikten hemen sonra uygulayabilirsiniz. Bu rejimin biı diğer özelliği, esnek oluşu. Yani 3 ana öğünde yiyeceklerinizi 6 ara öğüne bö¬lerek de alabilirsiniz. 5 günlük "Forma Gir, Formda Kal" diyetini uygula.yarak ve düzenli olarak egzersiz yaparak, her hafta 2 kilo verebilirsiniz.

Bir ay boyunca bu rejimi uyguladıktan sonra, verdiğiniz kiloları geri alınamak için şu tavsiyelere uymanızda yarar var:

*Yağlı süt yerine az yağlı veya yağsız süt içmeyi tercih edin.
*Alışveriş yaparken üzerinde az yağlı yazan yoğurtlan tercih edin.
*Salatalarınızda sos veya mayonez kullanmayın.
*Kaşar ve tulum peyniri yerine az yağlı beyaz peyniri tercih edin.
*Kızarmış yiyecekler yerine haşlan¬mış veya ızgara olanları tercih edin.

*Kırmızı et yerine balık ve tavuk yıyın.

Zengin soslu ve kremalı yiyecekler¬den uzak durun. Canınız çok istedi¬
ğinde haftada bir kez olmak koşuluy¬la

KAHVALTI
1.seçenek : 1 bardak süt, 1 bardak ıeyva suyu, 1 orta boy muz.

2. seçenek: 1 tas sütlü comflakes, 1 küçük dilim peynir,1 elma.

3. seçenek: 1 kah pişmiş yumurta, 1 dilim reçelli tost ekmeği, 1 kase meyveli yoğurt

4. seçenek: Yarım taze greyfurt, 1 çay kaşığı bal, 1 dili.rn tost ek¬meği, 1 kibrit kutusu büyüklü¬ğünde beyaz peynir.

5. seçenek: 1 dilim kepek ek¬meği, 1 çay kaşığı tereyağı, 1 çay kaşığı marmelat, 1 bardak elma suyu veya portakal suyu.

6. seçenek: 1 bardak süt ve 3 çay kaşığı kakao ile hazırlanmış sıcak ka¬kao, 2 diyet bisküvi ve iki çay kaşığı krem peynir.

ÖĞLE YEMEĞİ
1. seçenek: 1 domates, 50 gr. ton balığı, 1 çaykaşığı mayonez, 1 kaşık haşlanmış mısır, kıvırcık salata, 1 salatalık, 1 kaşık zeytinyağı ve li¬monla hazırlanmış salata. Ardından 1 orta boy muz.

2. seçenek: 2 ince dilim ekmek, 2 çay kaşığı tereyağı, 2 dilim peynirle hazır¬lanmış sandöviçin yanında 1 bardak portakal suyu ve elma.

3. seçenek: 1 tas domates veya ka¬rışık sebze çorbası, üzerine krem peynir sürülmüş 1 dilim tost ekme¬ği, 1 dilim karpuz.

4. seçenek: 1 katı pişmiş yumurta, 1 tabak yağsız yeşil salata, 50 gr. haşlan¬mış tavuk eti, 1 portakaL.

5. seçenek: 1 tas yoğurtlu çorba (3 kaşık haşlanmış lapa pirince, 3 kaşık
yoğurt ve bir miktar sıcak su ilave ederek kanşhrın, üzeri¬ne nane serpin.) 2 adet ızgara köfte, 1 tabak söğüş doğran¬mış salatalık ve domates.

6. seçenek: Balık şnitzel (2 orta büyüklükte balık fileto¬sunu galeta ununa batırarak hafif yağda kızartın), 1 tabak mevsim salata, 1 salkım üzüm

AKŞAM YEMEĞİ

1. seçenek: 1 tas mercimek çorbası, 100 gr. haşlanmış tavuk, 1 tabak haşlanmış sebze, vanilyalı bir top dondurma.

2. seçenek: 3 adet haşlanmış sosisin yanında 1 haşlanmış patates, yeşil soğan ve maydanozla hazırlanmış patates salatası, ı kase meyveli yoğurt

3. seçenek: 1 tas domates çorbası, 3 adet etli kabak dolması, 1 tabak meyve salatası.

4. seçenek: 1 tabak yağsız makama, 2 adet ızgara balık, 2 top meyveli dondurma.

5. seçenek: 2 yumurta, 100 gr haşlanmış mantar, biraz peynir, maydanoz ve margarinle hazırlanmış mantarlı omlet, 1 bardak ayran, 1 elma.

6. seçenek: 1 tas sebze çorbası, 3 köfte, 1 tabak havuç salatası, 1 şeftali.

kızlar ben kasım 2007 den şubat 2008 e değin 5 kilo kadar verdim sadece 6 öğün beslenerek, oda interntte gezinriken bu site ile tanışmamdan sonra oldu :))
58 leri bile gördüm, baktım ki kilo veriyorum şımardım resmen ve şuan 60 kiloyum :KK43:(

şimdi yaptıkalrımı paylaşayım sizinle..
düzenli yeşil çay ve bitki çayları içtim..
ekmek yerien diyet bisküvi kullandım o da sadece sabahları
ara öğünlerde mutlaka ama mutlaka süt/ yoğurt ve meyve tükettim.

şimdi bizler de bir saat belirleyelim mesela saat 11:00 yeşil çay içme vakti, mesela 16:00 ikinci bitki çayımızı içme vakti gibi:))
kabyul edenler etmeyenlerrr??
kabul edilmiştirr :))))

teşekkür ederim hemen kısaca anlatmaya bailayayım nasıl kilo aldığımı.55 kg dan 2 sene içerisinde 77 ye yükseldim.2 sene önce babamı kaybettim ve felaketler birbirini takip etti.bu arada işimide bıraktım (basketbol antrenörüyüm) son 1 aydır yeme alışkanlığımı değiştirdim.abur cubur hastasıydım ama 1 aydır hiç biri yok.belli bi rejim listem falan yok.dikkat ediyorum kg aldıracak şeylere günde 3 litre su içiyorum sık sık hareket ediyorum. birde her akşam kendime bi program yaptım kol,göbek ve basen hareketi yapıyorum. ekliyceklerim bukadar.hepimize şimdiden kolay gelsin.

birde kızlar bunu ben bir yerden duymuştum ve bununda faydası var ama her metobalizma için uygunmudur bilelemem yani her vücutta fayda gösterirmi bilemem tama söylüyorum belki sizlerde biliyorsunuzdur ama ben söyleyeyim
SODA EVET SODA HER YEMEKTEN SONRA BİR BARDAK SODA ÇOK FAYDALIYMIŞ SİNDİRİME FAYDASI VARMIŞ VE KULLANANLAR ÇOK MEMNUN AMA DEDİGİM GİBİ HERKEZDE AYNI TEPKİYİ VERİRMİ BİLEMEM DENMEKTE FAYDA VARa.sa.sa.s

benim yarın yapıcak oldugum diyetim soyle; vaktim varken yazayım dedim
sabah: 1 dilim kepek ekmegi, cay (tatlandırıcı) kucuk bir peynir domates,salatalık

kusluk: 1 porsiyon meyve

oglen: 7 yemek kasıgi sebze yemegi 1 dilim ekmek sınırsız salata(1 tatlı kasıgi) yarım bardak yogurt

ikindi: 1 porsiyon meyve

aksam: 1 dilim kepek ekmegi(veya 1 kase corba), salata, kofte, 5 yemek kasıgı sebze
yatarken: 1 bardak sut

2,5 litre su :)

Son düzenleme:
X