1 yıl dolmadan boşanmak zorunda bırakılıyorum

Bunu anlamıyorlar maalesef. O kadar kızıyorum ki. Yapmaz sanıyorlar. Ölümle biten ilişkiler de aynen böyle başlıyor haberleri yok. Şimdi eve dönecek ilk sorunda tokat yiyecek. Yine dönecek ölesiye dayak yiyecek. Sonrası malum.. sizin dediğiniz gibi arkasından dua ederlerse ne ala.
Valla artık böyle konularda boşan demekten ben bıktım yani onların canlarına inan ki bişey gelecek diye ben korkuyorum burda 🥺 yazık mi değil sen dünyaya bir dengesizle evlenip hayatını mahfetmek için mi geldin...

Hadi evlenmeden önce herşey çok güzeldi rüya gibiydi ama artık evlendin ve rüyalardan uyandın artık kabusa döndü hayatın daha nasıl ne kadar tek taraflı mücadele edilebilir ki😔

Merhabalar,
6 aylık evliyim. Eşimle sürekli ailesi ve özellikle annesi yüzünden kavga ediyorduk. Annesi beni hiç istemiyor, bana sürekli laf sokuyordu. İlk başlarda bunların oğlunu paylaşamamasının bir sonucu olduğunu düşünerek hiç sesimi çıkarmadım. Bana söylediklerini ya da yaptıklarını ta nişanlılık döneminden itibaren eşime anlattım. Eşim annesinin patavatsız, laftan sözden anlamayan bir kadın olduğunu, kendisinin de bu durumdan rahatsız olduğunu söyleyerek beni hep sakinleştirdi, benden annesinin düzeleceğini bunun zamana bağlı olduğunu bilmemi ve sabretmemi istedi. Evlendikten bir ay sonra eşimin ailesini eve yemeğe çağırdım. Annesi yemek yenildikten sonra mutfakta yaptığım yemekleri benim yaptığıma inanmadığını ima ederek bunları sen mi yaptın dışarıdan mı söyledin şeklinde sözler söyledi bana. Eşime bu durumu anlattığımda sinirlendi. Ancak annesine herhangi bir şey demedi. Bir süre sonra annesine kahvaltıya gittik. Kahvaltı masasını hazırlamak için kalktığımda çay bardaklarını tepsiye koyarken bana oğlunun koyduğum bardakta içmeyeceğini söyledi. Ben de bunda içsin ne olmuş dedim. Bardakları alıp başka bardak koydu ben de bu duruma sinirlenip tekrar aynı bardakları tepsiye koydum. Annesi bu tepkim karşılığında o kadar altına yatıp kalkıyorsun oğlumun hala huyunu öğrenemedin mi dedi. Sorun çıkmasın diye hep sustum. Bu son yaşadığım olayı eşime anlatmadım. Bunun gibi daha pek çok sorun yaşadım. Annesi sürekli olarak eşimi arıyor benim annemin babamın hatta akrabalarımın hakkında konuşuyor oğlunu dolduruyor ağza alınmayacak sözler söylüyordu. Anneme orspu babama şerfsz vs. Eşimle yine böyle bir konuşma yaptıktan sonra kavga ettik. O gün ilk kez dayanamayıp anneme söyledim yaşadıklarımı annesinin sürekli küfür ettiğini eşimin bu durum karşısında sessiz her zaman sessiz kaldığını çoğu zaman eşimin bana inanmadığını vs. Ailem evime geldi ve eşimle bu durumun kötüye gittiğini artık buna bi son verilmesini ve eşimin ailesiyle konuşması gerektiğini söylediler. Eşim aileme hak verdi. Bu arada son konuşmada annesi beni döveceğini saçımı başımı yolacağını söyledi. Ertesi gün eşime oturduğumuz yerden taşınmak istediğimi aileme çok uzak olduğunu annesinin böyle bir davranışı karşısında yalnız olduğumu ailemin yanıma çok geç geleceğini söyledim. Eşim ise bu duruma çok sinirlendi ve bana evden gitmemi nerede oturursam oturacağımı söyledi. Kısacası beni kovdu. Ben de gururuma yediremeyip ailemin evine döndüm. Eşim ben evden çıkar çıkmaz ailesini aramış evi terk ettiğimi vs söylemiş. Ben ailemin evine geldikten sonra sinirim geçince yuvam yıkılmasın diye gelip beni almasını istedim. Bana karımsan evine dönersin ben gelip seni almayacağım herkese sordum seni almam gerekmezmiş bu eve dönersen bir daha ailenle görüşmeyeceğini de kabullen gibi sözler söyledi. Ben gelip almasını söyledikçe o gelmeyeceğini söyledi. İki gün sonra elinde bir kağıtla çıkıp babamın evinin önüne geldi. Arabada konuşurken boşanma davası açacağını söyledi. Elindeki kağıdı imzalamamı ve ondan nafaka istemememi söyledi. Kağıdı imzalamadım ve bu duruma sinirlenip gitti. Bir ay boyunca her gün beni arayıp aileme boşanmak istediğini söylememi istedi. Benim yüzümü görmek istemediğini, annemden babamdan nefret ettiğini söyledi. Telefon konuşmalarında annemi öldürmekle tehdit etti. Bir ayın sonunda boşanma davasını açmış. Üstelik yalanlarla dolu bir dilekçe. Evi keyfi olarak terk ettiğimi yemek yapmadığımı bulaşık temizlik vs hiçbir şeyle ilgilenmediğimi yazmış. Hiçbir malımın mülkümün olmadığını bile bile bana 300 bin tllik tazminat davası da açmış. Birkaç gün önce aradı beni çok sevdiğini çok özlediğini bensiz yaşayabileceğinden emin olmadığını, bir ay boyunca neden eve dönmediğimi vs söyledi. Bu süreçte annesinin bana hiçbir şey yapmadığını annesinin melek olduğunu benim onu ailesine karşı kışkırttığımı, yalanlar söylediğimi ileri sürdü. Son aramasında da yine aynı şeyleri söyledi yapacak bir şey yok dedi. Dilekçede yazanları kafana takma yazmak zorunda olduğumuz için yazdık vs dedi.
Hem davayı açmasına hem de bu yaptıklarına anlam veremiyorum. Annesi bana kendisinin yanında dahi kötü davranıyordu hepsini görüp sesini çıkarmıyordu. Şimdi yalancı konumuna düşen ben oldum. Eşimi çok sevdiğim için boşanmak istemiyorum ama beni boşanmaya mecbur bıraktı. Dengesiz davranışları beni çok üzüyor. Ailem arkamda fakat boşanma konusunda çok huzursuzum. Henüz 25 yaşındayım. Hayatımın bu derece sarsılması ve sonrasında yaşayacağım zorlukları düşünmekten kafayı yedim. Çekişmeli boşanma süreci de gözümü çok korkutuyor.
Böyle koca düşman başına. Öncelikle senin de hataların olmuş çünkü en başta eşinin ailesiyle bu kadar açık bi şekilde sıkıntı yaşıyorsan eşin ne dersen desin evlilik maalesef aşkından ölsen de ilerlemez çok nadir gördüm ilerdiğini ama onlar da senin ki kadar değildi en azından eşleri ailesini susturuyordu ama burada eşin kayınvaliden hepsi sana düşman. Bu sayfa da çok fazla eşinin ailesi ile anlaşamadığını söyleyen oldu ama hepsi de evlenmeden öncede böyle olduğunu söylüyor bunu neden kabul ediyorsunuz? Eşiniz eğer en başından annesine karşı sizi savunsaydı hadi derdim ama hiç savunmamış sadece sizi geçiştirmiş. Yani bu durumları bilerek evlenmeniz ileri de böyle büyük sorunlara yol açıyor sadece eşinle değil eşinin ailesiyle de evleniyorsun bi nevi ha ben bu söze karşıyım çünkü aileler kimin ailesi olursa olsun evliliğe çok karışmamalı içinde de fazla bulunmamaları gerek. Hele ki ana kuzusuysa erkek affedersin sıçtın :KK70: Ya tamam deyip her lafı yutacaksın huyu bu diyeceksin ki bu kadarı mümkün değil ya da ayrılacaksın ortası seni hasta eder. O yüzden kadınlarımızın üzgünüm ama bu konu da çok hatası var ha hepsi de aşkından ölmüyor aslında gözü aşktan kör olur görmez ama böyle sorunlar hep varken evlenmek kabul etmek demek aslında. Umarım hayırlısı olur sizin için ben de 25 yaşındayım bu arada akrabalarım ailemin içinde bulunduğu evlilikleri görünce ömür boyu bekar kalsam gram üzülmem dedim :KK70: Bunu herkese anlatmam ama şöyle söyliyim annem zamanında öyle tanışıp buluşmak mümkün değildi o da tavsiye edilen biriyle evlenmiş bir yıl evli kalmışlar ve tabi çok karışık meseleler dahilinde annesinin dolduruşuna gelerek anneannemi bıçaklıyor babam denilen şahıs hapiste ise sadece 3 yılcık yatıyor neyse ki kendisini hiç tanımadan büyüdüm ama annem için hayat çok zor oldu. O da ana kuzusuymuş asla sözünden çıkmazmış. Tabi o ailesi verdiği için tanımadığı için evlendi ama artık günümüz de tanıma şansımız oluyor kimi 2 kimi 5 yılını veriyor sevgilisine ve erkekler çirkin yanlarına çok gizleyemiyor kuzenimin eşi de böyleydi herkesin içinde kızı rezil ederdi ben de cidden bununla mı evleneceksin dedim o da ya ben de kızıyorum o huyuna der geçiştirirdi gördü geçiştirmeyi :) böyle küçük görünen karakterler aslında çok büyük sorun

Bugün üye olmuş bugün üyelik iptali yapmış. Allah bilir kimin ikinci üyeliği. Şerrinden anana sığındığın kadının oğlu ile evli kalmaya çalışman aşırı saçma konu sahibi. Kocan istemese saçının teline dokunamazdı kimse, düşmanı uzakta arama, o koca sende oldukça kapın kilit tutmaz. Koca olmak negzel şey, dövüyon, aldatıyon, psikolojik ekonomik türlü şiddetle tanıştırıyon, anasına yedi ceddine kadar sövüyon, karın geliyor kaynana şöyle kayınbaba şöyle görümce böyle kayınço zaten böyle böyle diyo, sende zerre suç koymuyor, hiçbir şey bulamazsa büyü yapıyor oluyorlar sana, bak yine bi kanadın eksik.

gıcık olmak mı sadece benim midem kaldırmıyor böyle kadınları. kocalar annesinin her türlü psikopatlığına rağmen annlerine tek laf söyletmez. kadınlarımızsa annelerini nerdeyse paspas edecek altlarında. iğrençlikten başka bir şey değil.
Sonra kocam aileme saygı duymuyor. Duymaz tabi. Bi koca buldu diye anası babası yok gibi davranan birine saygı duymaz elin adamı.

Merhabalar,
6 aylık evliyim. Eşimle sürekli ailesi ve özellikle annesi yüzünden kavga ediyorduk. Annesi beni hiç istemiyor, bana sürekli laf sokuyordu. İlk başlarda bunların oğlunu paylaşamamasının bir sonucu olduğunu düşünerek hiç sesimi çıkarmadım. Bana söylediklerini ya da yaptıklarını ta nişanlılık döneminden itibaren eşime anlattım. Eşim annesinin patavatsız, laftan sözden anlamayan bir kadın olduğunu, kendisinin de bu durumdan rahatsız olduğunu söyleyerek beni hep sakinleştirdi, benden annesinin düzeleceğini bunun zamana bağlı olduğunu bilmemi ve sabretmemi istedi. Evlendikten bir ay sonra eşimin ailesini eve yemeğe çağırdım. Annesi yemek yenildikten sonra mutfakta yaptığım yemekleri benim yaptığıma inanmadığını ima ederek bunları sen mi yaptın dışarıdan mı söyledin şeklinde sözler söyledi bana. Eşime bu durumu anlattığımda sinirlendi. Ancak annesine herhangi bir şey demedi. Bir süre sonra annesine kahvaltıya gittik. Kahvaltı masasını hazırlamak için kalktığımda çay bardaklarını tepsiye koyarken bana oğlunun koyduğum bardakta içmeyeceğini söyledi. Ben de bunda içsin ne olmuş dedim. Bardakları alıp başka bardak koydu ben de bu duruma sinirlenip tekrar aynı bardakları tepsiye koydum. Annesi bu tepkim karşılığında o kadar altına yatıp kalkıyorsun oğlumun hala huyunu öğrenemedin mi dedi. Sorun çıkmasın diye hep sustum. Bu son yaşadığım olayı eşime anlatmadım. Bunun gibi daha pek çok sorun yaşadım. Annesi sürekli olarak eşimi arıyor benim annemin babamın hatta akrabalarımın hakkında konuşuyor oğlunu dolduruyor ağza alınmayacak sözler söylüyordu. Anneme orspu babama şerfsz vs. Eşimle yine böyle bir konuşma yaptıktan sonra kavga ettik. O gün ilk kez dayanamayıp anneme söyledim yaşadıklarımı annesinin sürekli küfür ettiğini eşimin bu durum karşısında sessiz her zaman sessiz kaldığını çoğu zaman eşimin bana inanmadığını vs. Ailem evime geldi ve eşimle bu durumun kötüye gittiğini artık buna bi son verilmesini ve eşimin ailesiyle konuşması gerektiğini söylediler. Eşim aileme hak verdi. Bu arada son konuşmada annesi beni döveceğini saçımı başımı yolacağını söyledi. Ertesi gün eşime oturduğumuz yerden taşınmak istediğimi aileme çok uzak olduğunu annesinin böyle bir davranışı karşısında yalnız olduğumu ailemin yanıma çok geç geleceğini söyledim. Eşim ise bu duruma çok sinirlendi ve bana evden gitmemi nerede oturursam oturacağımı söyledi. Kısacası beni kovdu. Ben de gururuma yediremeyip ailemin evine döndüm. Eşim ben evden çıkar çıkmaz ailesini aramış evi terk ettiğimi vs söylemiş. Ben ailemin evine geldikten sonra sinirim geçince yuvam yıkılmasın diye gelip beni almasını istedim. Bana karımsan evine dönersin ben gelip seni almayacağım herkese sordum seni almam gerekmezmiş bu eve dönersen bir daha ailenle görüşmeyeceğini de kabullen gibi sözler söyledi. Ben gelip almasını söyledikçe o gelmeyeceğini söyledi. İki gün sonra elinde bir kağıtla çıkıp babamın evinin önüne geldi. Arabada konuşurken boşanma davası açacağını söyledi. Elindeki kağıdı imzalamamı ve ondan nafaka istemememi söyledi. Kağıdı imzalamadım ve bu duruma sinirlenip gitti. Bir ay boyunca her gün beni arayıp aileme boşanmak istediğini söylememi istedi. Benim yüzümü görmek istemediğini, annemden babamdan nefret ettiğini söyledi. Telefon konuşmalarında annemi öldürmekle tehdit etti. Bir ayın sonunda boşanma davasını açmış. Üstelik yalanlarla dolu bir dilekçe. Evi keyfi olarak terk ettiğimi yemek yapmadığımı bulaşık temizlik vs hiçbir şeyle ilgilenmediğimi yazmış. Hiçbir malımın mülkümün olmadığını bile bile bana 300 bin tllik tazminat davası da açmış. Birkaç gün önce aradı beni çok sevdiğini çok özlediğini bensiz yaşayabileceğinden emin olmadığını, bir ay boyunca neden eve dönmediğimi vs söyledi. Bu süreçte annesinin bana hiçbir şey yapmadığını annesinin melek olduğunu benim onu ailesine karşı kışkırttığımı, yalanlar söylediğimi ileri sürdü. Son aramasında da yine aynı şeyleri söyledi yapacak bir şey yok dedi. Dilekçede yazanları kafana takma yazmak zorunda olduğumuz için yazdık vs dedi.
Hem davayı açmasına hem de bu yaptıklarına anlam veremiyorum. Annesi bana kendisinin yanında dahi kötü davranıyordu hepsini görüp sesini çıkarmıyordu. Şimdi yalancı konumuna düşen ben oldum. Eşimi çok sevdiğim için boşanmak istemiyorum ama beni boşanmaya mecbur bıraktı. Dengesiz davranışları beni çok üzüyor. Ailem arkamda fakat boşanma konusunda çok huzursuzum. Henüz 25 yaşındayım. Hayatımın bu derece sarsılması ve sonrasında yaşayacağım zorlukları düşünmekten kafayı yedim. Çekişmeli boşanma süreci de gözümü çok korkutuyor.
Belki bi nebze Bana yapılan şeyleri alttan alabilirim ama sesiz kalmam
Ama iş aileme geldiğinde baktım eşim annesine cvp vermiyor orda bir durup hem ailesine hem eş kişisine haddini bildirir çeker giderdim.. bir daha adliye kolidorlarında beni görürdü anca, konuşmazdım bile..

Annenizi öldürmekle tehdit eden, sizi evden kovan, annesine karşı sizi ezdiren biri hakkında seviyorum boşanmak istemiyorum diyorsunuz pes.

Gurursuz musunuz? Ülkede erkek kıtlığı mı var? Nedir yani anlamıyorum bu tarz kadınlarımızı.

Daha evlenmeden bile her şey ortadaymış çok safsınız bence boşuna yuva kurmuşsunuz böyle bir cibiliyetsiz ana kuzusu adam ile.

Donsen de bu evlilim yurumez once bunu soyleyim. Ikincisi onun sartlarinda bosanmak istemiyorsan karsi dava acmalisin. Umarim bir avukat ile gorusmussundur. Zaten evlilikte bir yil dolmadan bosanma oldugu icin anlasmali bosanamazdiniz. Evi terk etmedigini, kovuldugun icin evden gitmek zorunda oldugunu ailesinin tanikligi ile ispat edersin. Umarim karsi dava acmissindir yoksa hak kaybina ugrarsin. Takilarin onda ise taki davadi da ac. Bu adamdan maddi manevi tazminat da iste. Esin ve ailesi saygisiz.
Her ayrilik bir travma yasatir. Su an uzulmen cok normal ama gececek. Erken vakitte onlarin gercek yuzlerini gordugun icin sanslisin.

Böyle kocaları yatıran yere 40 katır mı 40 satırmı zaten bunlar çok korkak pasifler babanı karşısında görse korkudan altına yapar bende de vardı boşandım kurtuldum üstelik kardeşim üstüme yürüdü boşanmıycaksın barışcaksın bilmem ne kimseyi dinlemedim sokak ta yatarım öyle adamı çekmem daha ne olmasını bekliyorsun ayrılmak için

Seviyosanız affedin tabi dönün yuvanıza ☺️ İnanamıyorum ya okadar şey anlattınız hala kafanızda soru işaretleri var çekeceklerinizden bahsediyosunuz. Sanki güllük gülistanlık bi yaşamınız varmış gibi.

Çekişmeli bosanmak gözünüzü korkutuyor ama bu ahlaksız aileye geri dönmek ki üstelik eşinizin şartları da varmış, gözünüzü korkutmuyor. Eşinizin atmadığı iftira kalmamış, hala çok seviyorsunuz. Hakediyorsunuz bence, geri dönün eşinize.

Boşanmak zorunda bırakılıyorum mu???

Anasından danasına ikisi de arsız ve gelişimini tamamlayamamış insanlar. Annesinin çirkefliğine bir yere kadar susabilirsiniz ama yanınızda eş diye gezinen adam da dengesiz. Aklı yok fikri var adamın.

Bence boşanmak zorunda bırakıldığınız için değil, değer görmediğiniz için boşanın zaten.

bu adamın hiçbir mal varlığın olmamasına rağmen 300 bin tazminat talep etmesinin tek sebebi seni korkutup kuzu kuzu evine dönmeni sağlayıp daha çok ezdirmek başka bir açıklaması yok bi akıllı o zaten şerefsşze bak hele

Merhabalar,
Üzgünüm eşiniz ruh hastası. İşine gelmeyince tu kaka işine gelmeyince özleme. Özlemi de yalan.Çünkü size istediğini yaptıramadı.Narsitin teki.Annene afedersin o.... diyen insan seni özlese ne?

Pardon nesini seviyorsunuz eşinizin? iftira atmasını mı? Size küfür etmesini ve edilmesine izin vermesini mi? Sizi tehtid edip ailenizden uzaklaştırmak istemesini mi? Ayrıca bizim hukukumuzda o şekilde bir tazminat yok, insanları zenginleştiren yada fakirleştiren. Üstelik eşiniz kusurlu, sizi evden kovan o, o dilekçeye istediğini yazsın, onun yazdıkları mı kabul oluyor ? Şahit göstermesi lazım, sizin şahidiniz var üstelik. O da kusurlu olduğunun farkında o yüzden dönüş yapmaya çalışıyordur. Muhtemelen eziyet edecek siz de hiç bir şey almadan anlaşmalı boşanmaya ikna olacaksınız.

arkadaslar konu sahıbı burada yoğğgh :KK57:
gıtmıs
hatta konusu nıye acık onu anlamadım kendı kendımıze sinirlenıp konusuyoruz

X