Çamaşır ve Kurutma Makineleri 10 yılda 2. çamaşır makinesi

zifiri

Guru
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2011
364
211
hanımlar merhaba yaklaşık 10 sene içinde 2 kere çamaşır makinesi değiştirdim gerçekten şaka gibi gelecek bazılarınıza ama hepte en iyi markaları aldım bir süre sonra hepsinde iyi yıkayamama ve kıyafetlere zarar vermeye başladı deterjan değiştirdim makine değiştirdim her yıkama sonrası filtre temizliği vs derken bu seferde iyi sıkmamaya başladı makinelerim. eşim sondaj işi yapıyor yağlı kıyafetlerini yıkıyorum yani hem yağ hemde o kokular makinelerime hep zarar vermiş olabilir mi? Yeni bi makine aldım simdi diğerlerini hep köye göndermiştim bi sekilde kullanılır diye aynı sorunları bundada yaşamak istemiyorum sizce neden böyle oluyor

hanımlar merhaba yaklaşık 10 sene içinde 2 kere çamaşır makinesi değiştirdim gerçekten şaka gibi gelecek bazılarınıza ama hepte en iyi markaları aldım bir süre sonra hepsinde iyi yıkayamama ve kıyafetlere zarar vermeye başladı deterjan değiştirdim makine değiştirdim her yıkama sonrası filtre temizliği vs derken bu seferde iyi sıkmamaya başladı makinelerim. eşim sondaj işi yapıyor yağlı kıyafetlerini yıkıyorum yani hem yağ hemde o kokular makinelerime hep zarar vermiş olabilir mi? Yeni bi makine aldım simdi diğerlerini hep köye göndermiştim bi sekilde kullanılır diye aynı sorunları bundada yaşamak istemiyorum sizce neden böyle oluyor
makine yağı zarar vermiştir canım makinene eğer yağı kıyafetten arındırmadan direk attıysan. her yıkama öncesi küvette falan bi yıkasan aslında iyi olur kir tıkıyor olabilr

makine yağı zarar vermiştir canım makinene eğer yağı kıyafetten arındırmadan direk attıysan. her yıkama öncesi küvette falan bi yıkasan aslında iyi olur kir tıkıyor olabilr
her seferinde uğraşamamki bende çalışan biriyim günlük yıkanıyor kıyafetleri bide  başka çözüm yok mu

Kullandığımız sulardaki kireç kalsiyum oksit oluşturduğu için haliyle su sert oluyor hem makineye hem de kıyafete zarar veriyor kireç önleyici kullanmak şart

Deterjanların hepsinde kireç önleyici olduğunu söylerler bide ama sularımızda kireç oranı gerçekten yüksek yetmiyor ayrıyeten kireç önleyici kullanmak lazım
inanın hiç aklıma bile gelmedi ya kireçten olabileceği önereceğiniz bişey varmı peki hiç kullanmadım daha önce

inanın hiç aklıma bile gelmedi ya kireçten olabileceği önereceğiniz bişey varmı peki hiç kullanmadım daha önce
Calgon kullanabilirsin her yıkamada, ben öyle yapıyorum makinemde 15.senesine girecek yani kireç kıyafeti de çok yıpratır kokuda yapar öyle kazan temizleme programıyla olcak iş değil bilgin olsun 

Kireç önleyici kullanmak şart hem sadece kireci değil kiri pası kokuyu falan da makineden uzak tutuyor ben calgon kullanıyorum öneririm.
kazan temizleme programı varsa her yıkama sonrası onu çalıştırcan o zaman
Kazan yıkama programı çok elektrik harcıyor ben çokta etkisini görmedim sadece koku için etkili oluyor bence.

konuyu yanlış yere açtığınız için varsayım üzerine yazıyorum ; calgon'u yanlış yere koyuyor olabilir misiniz?

Önerim müşteri hizmetlerini arayıp makinama ne zarar veriyor, hatam ne olabilir diye fikir alabilirsiniz. Veya şikayet vara yazıp en azından size dönüş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Cahilce bir yorum ama beyaz eşyanın biraz şans işi olduğunu düşünüyorum.

Makinanızın neden dolayı bozuluyor yani şu an sıkmıyor diyorsunuz tamirci neden sıkmadığını söyledi mi? İçinde ki bir alet edevat mı kırılmış nolmuş? Ancak annemden deneyimlediğim babamın aşırı kirli kıyafetleri için merdaneli çamaşır makinasını kullanır bulabilirsen merdaneli al hem tertemiz yapıyor hem sağlam oluyor

Bende 9 yıllık evliyim bu yıl benim makinanın da kazanı gitti bataniye koyduğum için.ilk makinam çokta büyük bı marka değildi bu sefer iyi bilinen bı marka aldım.beyaz eşya şans işi diyorlar doğru bence,bazen en iyi markalar bile bozulabiliyor.

bende 9 yıllık evliyim kazan benimde sıkıntı kazan dönerken acayip ses çıkardı tamirat için baktı hallettim dedi sonuç iki gün sonra aynı oldu
beko marka ama şans dediğiniz gb

Kazan temizliği yapacaksınız. Ön yıkama yapıyor musunuz? Bu kadar bozulması hiç normal değil.

Kıyafetler çok yağlı diye bozulmaz arada bir bulaşık makinesi tapleti koyun çamaşırlarla ve kireç önleyici kullanın ayakkabı gibi şeyler tambura zarar verir sıkma ayarını düşük tutmak gerekir böyle şeyler atınca

Bir rivayet kireç önleyicilerin bir etkisi olmayası
1695217832390.png

X