100 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

Merhaba arkadaşlar,
Ben de yeni gelenlerdenim. Önce formu doldursam iyi olacak.

YENİ ÜYELERİN KATILIM FORMU

ADINIZ: Başak

YAŞINIZ: 41

BOYUNUZ:157

KİLONUZ:116

HEDEF KİLONUZ:60

KİLO ALMA NEDENİNİZ: . Kilo almamın sebeplerinin başında stresle başa çıkmanın en kolay yolu olarak yemek yemeyi gören duygusal yeme problemi. Sonra hareket kısıtlılığı getiren sağlık sorunları ve tiroid problemleri. Ve birçok yanlış yeme alışkanlıkları.
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ: Hareket kısıtlılığı getiren bir sağlık problemim var ve bunu hafifletmenin en iyi yolu kilo vermek. Ve ben sağlığımı geri kazanmak istiyorum. Bu nedenle kilo vermek istiyorum. Kilo verince koşmaya başlamayacağım belki ama en azından çok daha rahat hareket ederek normal hayata daha kolay adapte olabileceğim. Bir de erkek arkadaşım yürümeyi çok seviyor ama ben ona ayak uydurmakta çok zorlanıyorum. Onun için yürümek bir yaşam biçimi. Boş günlerinde 10 km'den uzun yürüyüşler yapmaktan keyif alıyor. Onunla birlikte sabah yola çıkıp akşam eve dönebilecek kadar sağlıklı olmak istiyorum. Çok şey mi istiyorum :)

BİZE KENDİNİZİ ANLATSANIZA: Doğduğumda çok zayıf olduğum için uzun yaşamayacağımı düşünürmüş ailem. Ama sonra aniden kilo aldım. 11 yaşındaydım sanırım. Ve o günden beri de kilom hep ortalamanın üstündeydi. 90lı yıllarda başlayan şu zayıflama trendleri döneminde insanlar sürekli üç beş kilo fazlası olanları eleştiriyorlardı. Ben de o dönemde üniversite yıllarında 10 kilo fazlası olan bir gençkız iken gördüğüm tepkiler nedeniyle sık sık depresyona girdim ve 10 kilo fazla oldu 20 kilo sonra da 30 kilo fazla. 11 yıldır yaşadığım sağlık sorunları nedeniyle 50 kilo daha alıp 130'a dayandım. Ağustos ayında 126 kiloydum ve ev ve şehir değiştirdim. Çok stresli olan işimden ayrıldığım için kendime zaman ayırma fırsatı buldum ve 116 kiloya düşmeyi başadım. 1 ay önce tiroid problemim olduğu ortaya çıktı. Bir aydır tedavi oluyorum. İlk hedefim açıkcası 99 kiloyu görmek. :)

Merhaba arkadaşlar,

KİLO ALMA NEDENİNİZ: . Kilo almamın sebeplerinin başında stresle başa çıkmanın en kolay yolu olarak yemek yemeyi gören duygusal yeme problemi. Sonra hareket kısıtlılığı getiren sağlık sorunları ve tiroid problemleri. Ve birçok yanlış yeme alışkanlıkları.
KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ: Hareket kısıtlılığı getiren bir sağlık problemim var ve bunu hafifletmenin en iyi yolu kilo vermek. Ve ben sağlığımı geri kazanmak istiyorum. Bu nedenle kilo vermek istiyorum. Kilo verince koşmaya başlamayacağım belki ama en azından çok daha rahat hareket ederek normal hayata daha kolay adapte olabileceğim. Bir de erkek arkadaşım yürümeyi çok seviyor ama ben ona ayak uydurmakta çok zorlanıyorum. Onun için yürümek bir yaşam biçimi. Boş günlerinde 10 km'den uzun yürüyüşler yapmaktan keyif alıyor. Onunla birlikte sabah yola çıkıp akşam eve dönebilecek kadar sağlıklı olmak istiyorum. Çok şey mi istiyorum :)

BİZE KENDİNİZİ ANLATSANIZA: Doğduğumda çok zayıf olduğum için uzun yaşamayacağımı düşünürmüş ailem. Ama sonra aniden kilo aldım. 11 yaşındaydım sanırım. Ve o günden beri de kilom hep ortalamanın üstündeydi. 90lı yıllarda başlayan şu zayıflama trendleri döneminde insanlar sürekli üç beş kilo fazlası olanları eleştiriyorlardı. Ben de o dönemde üniversite yıllarında 10 kilo fazlası olan bir gençkız iken gördüğüm tepkiler nedeniyle sık sık depresyona girdim ve 10 kilo fazla oldu 20 kilo sonra da 30 kilo fazla. 11 yıldır yaşadığım sağlık sorunları nedeniyle 50 kilo daha alıp 130'a dayandım. Ağustos ayında 126 kiloydum ve ev ve şehir değiştirdim. Çok stresli olan işimden ayrıldığım için kendime zaman ayırma fırsatı buldum ve 116 kiloya düşmeyi başadım. 1 ay önce tiroid problemim olduğu ortaya çıktı. Bir aydır tedavi oluyorum. İlk hedefim açıkcası 99 kiloyu görmek. :)
Tatlim burasi aktif bi grub degil
Cuma kilo verme yarismasina katilmak istersen 3.takima gelebilirsin

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...lama-yarismasi.38584/page-17651#post-58402719

Merhaba arkadaşlar,

Merhaba canım inan seni çok iyi anlıyorum 147 kiloyu gormug biri olarak ilk hedefim 99 senin gibi çok şükür ulaştım inşallah sende verirsin canım 10.takimdayim arada ugra

Arkadaşlar ilk etapta Cuma zayıflama Yarışmasının genel geçer kurallarını uygularız En Büyük KK

Cumadan cumaya tartılırız. Listeleri ben hazırlarım.

İlk gelen arkadaşlar şu formu doldursunlar (Kaynak 7. Takım) ben de birazdan doldurucam

ADINIZ:

YAŞINIZ:

BOYUNUZ:

KİLONUZ:

HEDEF KİLONUZ:

KİLO ALMA NEDENİNİZ:

KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ:

BİZE KENDİNİZİ ANLATSANIZA:
Merhaba boyum 170
Kilom 100
Hedef kilom 75
Kilo alma nedenim düzensiz ve sağlıksız beslenme
Kilo vermek istemem sağlıklı r hamilelik gecirmek için
Açıkcası 1 senedir kilo vermek için ugrasıyorum ama tek basına biraz zor oluyo ama bir grup halinde olundugu zaman hırs azim oluyor o sekilde kilo verebiliyorum İnşAllah benide aranıza alırsınız🤗

Merhaba :KK200:

Katılmak isteyenler beklerim yarışa

Arkadaşlar ilk etapta Cuma zayıflama Yarışmasının genel geçer kurallarını uygularız En Büyük KK

Cumadan cumaya tartılırız. Listeleri ben hazırlarım.

İlk gelen arkadaşlar şu formu doldursunlar (Kaynak 7. Takım) ben de birazdan doldurucam

ADINIZ:merve

YAŞINIZ:27

BOYUNUZ:160

KİLONUZ:105

HEDEF KİLONUZ:70

KİLO ALMA NEDENİNİZ:fazla yemek

KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ:saglikli guzel olmak

BİZE KENDİNİZİ ANLATSANIZA:ben merve kilo alma sebebim fazla yemek bende ailemle yasiyorum 27 yasim oyle iste

grup aktif degil yazılmış hep. neden degil ki? 100 üzeri kimse kalmadi mi:)

yarın malum 1 ocak. duble pazartesi etkili bu diyet gununu yeni baslangiclar yapmadan gecemeyiz:p

yarin buraya yazmaya baslayacagim. boy 1.69 kilo 112 filan herhalde tam bakarim yarin sabah. yas 38 oldu. erken menopoz riskim var girmeden kilo vermek istiyorum mümkün oldugu kadar sonrası cok daha zor olacak çünkü. kimse gelmezse de ben buraya yazmaya calisacagim.

başlangıç 112.5

sabah: muz 1 dilim armut 6 7 yabanmersini 2 kaşık kuruyemişli müsli ve 150 ml süt.

ara: 1 kk peynir yarım dilim etimek, az sütlü kahve

berbat hissetsem de sözümü tutmak için dışarı çıktım. dolaştım. 20 dk anca sürdü ve kalçamdaki ağrı yüzünden ancak sürünerek gidebildim.

ara: yarım armut, 1 kk peynir

akşam 1 dolu tabak kıymalı pırasa 2 kaşık yoğurt, 1 dlm etimek

ara: 1avuç fıstık

biraz çok yedim akşama doğru ara öğün yemek cs hepsi arka arkaya oldu. öğlen öğünü eksik olunca böyle olması normal sanırım.

1.gün ✔️

kahvaltıda şöle süper yumurtalı peynirli salata yaptım

Eklentiler

• 20240102_114642.jpg
    20240102_114642.jpg
    92,5 KB · Görüntüleme: 20
yumurtalı peynirli salata yarım dilim kepek ekmek 1 bardak y çay

1 portakal 6 7 yabanmersini

1 avuç karışık çiğ kuruyemiş

yarım muz yarım protein bar

sonra salona gittim nihayet haftalardır ya hastayım ya şehir dışı. 10 dk bisiklet 20 dk yürüyüş 5 dk eliptik 10 dk da karışık aletlerde takıldım 3x10 şeklinde. aferin bana

2.5 lt suyumu da zorunannn içiyorum bu arada.

akşam 2 3 kaşık pırasa yemeği, 1 bardak ayran, 4 kaşık püre, 3 köfte

şimdi de mirvari kahvesi içiyorum. bu saatten sonra sapıtmazsam bugün de tamamdır çok şükürr

2.gün ✔️

biraz acıktım sonra ve salatalık ve havuç doğradım bir tasa yedim. ahaha insan açken her şeyin tadı geri geliyor hiç aklıma gelmezdi normalde böyle bir atıştırmalık yapmak. keşke huya dönüştürebilsem böyle şeyleri.

bir dilim kepek ekmek domates 1.5 kk peynir

ara 1 avuç çiğ kuruyemiş
10 12 yabanmersini,

1 trabzon hurması

1 tabak dolusu kurutulmuş taze fasulye kavurması, 1 kase cacık

2 hurma 1 ceviz 3 badem

2 kk peynir

sonuncu gereksiz oldu çok sinirliydim o yüzden yedim..

20 dk yürüyüş ancak yaptım. gece uyuyamadım öğün atladım geç kalkınca da ve o yüzden ara öğünler biraz fazla gibi.

3. gün✔️

X