13 aylik bebegi olan anneler bakarmısıniz

duygutekin1336

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2023
130
15
26
yarın 13 aylık oluyor bebegim . geceleri uykusu düzensiz akşam 9 da yatiriyorum iki saat sonra kalkip emiyo sonra yatiyor bi saat sonra bidaha yeni dişinide cikartti 6 tane dişi var şuan rahatlamasi gerekmez mi başka diş mi geliyor acaba bide en fazla 4 5 kere kalkar di memede uyurdu hep. ama nedense iki gündür 10 kere kalkiyor ve ben çocuguma günduz odaklanip bakamiyorum uykusuzluktan küçükken ne güzeldi uykusu benim gibi ayni durum da olan anneler bebekleriniz düzeldi mi ve ya tavsiyeniz nedir

Benim de bebeğim 13 aylık .Gece sürekli emmek istiyor kesintisiz.Ben de tavsiyeleri bekliyorum .Gündüz çalıştığım için gece kopmak istemiyor mu diye düşünmüştüm ben ama bu dönemde normal galiba.

12. Ayligiz düzelmedi benim şuan üç dört kez uyaniyor emip tekrar dalıyor ..ek gıdada yediriyorum hem emziriyorum karnının aç olduğunu sanmıyorum ama sabaha kadar üç dört kez kalkıyor o şekilde emip uyuyor

12. Ayligiz düzelmedi benim şuan üç dört kez uyaniyor emip tekrar dalıyor ..ek gıdada yediriyorum hem emziriyorum karnının aç olduğunu sanmıyorum ama sabaha kadar üç dört kez kalkıyor o şekilde emip uyuyor
benimki 4 5 kere kalkiyor du iki gündür 0 kere kalkiyo ayakta zombi gibi dolasiyorum uykusuzluktan

bu tarz konulara yazdığım aynı cevabı yazacağım. kesin çözüm değil ama belki 10 yerine 3-4e düşürebilirsiniz. her uyandığında hemen emzirmeyin, geri uyutmaya çalışın. eğer çok mızmızlanırsa ve uyumazsa o zaman verirsiniz. her kalktığında verdiğiniz için alışkanlık oluyor, içtikçe daha çok içesi geliyor bebeğin. en azından bizimkinde öyle gözlemledim.

bir de odaları ayırmak da yardım edebilir. biz odaları ayırmıştık 9-10 aylık gibi, o zaman 1-2 kere kalktığı olmuştu, bazı gecelerse hiç uyanmamıştı. şimdi geri getirdik bizim odaya (uzun süreli misafirim var ve çocuk odasında kalması gerekti) kendi yatağında yatıyor ama 3-4 kere kalkar gece. en az 2 kere emziriyorum ben de. bir noktada duracağını ümit ediyorum. kolay gelsin.

yarın 13 aylık oluyor bebegim . geceleri uykusu düzensiz akşam 9 da yatiriyorum iki saat sonra kalkip emiyo sonra yatiyor bi saat sonra bidaha yeni dişinide cikartti 6 tane dişi var şuan rahatlamasi gerekmez mi başka diş mi geliyor acaba bide en fazla 4 5 kere kalkar di memede uyurdu hep. ama nedense iki gündür 10 kere kalkiyor ve ben çocuguma günduz odaklanip bakamiyorum uykusuzluktan küçükken ne güzeldi uykusu benim gibi ayni durum da olan anneler bebekleriniz düzeldi mi ve ya tavsiyeniz nedir
Benim bebeklerimden gece uyku problème hic olmadi ama,benim yaptigim soyle birsey var uyuduktan sonra sût istiyo kendisi biliyorum même emmedigi icin biberon veriyorum. Uyudugu halde habire agzi arar halde oluyo, biberon veriyorum iciyo uyurken hic uyanmadan devam ediyo uyumaya ilk uyudugu zaman yaptigim islem bu. Gece ben kendim kalkiyorum 3 gibi birdaha veriyorum süt, uyur halde iciyo hic uyanmadan. Birde bizim aksamlari uyuma saatimiz belli aksam 8 gibi uyur sabah 6 kalkar kesintisiz sekilde tabi oda ben sütü verdigim icin ac kalmiyo

Benim de devamlı uyanmaya başladı daha önce iki ya da üç kez uyanirdi şimdi 6 7 kere uyanıyor emzirmiyorum diş desem ne kadar sürecek bu böyle baya uzun sürdü iki taneler birbirlerini de kıskanmaya başladılar bilmiyorum ne yapacağım böyle

Bugün tam 14 aylık oldu. 1 yaşından sonra iyice kötüleşti uykuları. Diş ağrısı olsa bu kadar uzun sürmez. Meme bağımlılığı diye düşünüyorum. Çünkü gündüzde canı sıkıldıkça meme istemeye başladı. Bu yüzden dün itibariyle memeyi bıraktık. İnşallah düzelir

Merhaba 1 buçuk yaş erkek bebek kıyafetlerine ihtiyacım var bebeklerinize kullanmadiginiz kıyafetlerden verebilir misiniz

Benim bebeğim de 14 aylık. Uykusu her zaman için sorunlu oldu emerek uyuduğu için. Hatta 4. ayda burada başlık açmıştım. Defalarca uyanmalar, derin uykuya geçememeler hep vardı ama 8,9. aylardan yaklaşık 1 yaşına kadar filan biraz iyileşmişti oh be demek ki büyüdükçe düzeliyormuş demiştim ama 1 yaşından beridir de hem yeniden sorunlu uyumalar hem de gece uyanığ tekrar dalmada sorun yaşamalar başladı. Valla ne yapıcamı şaşırdım artık. Defalarca uyanıyor emiyor emiyor dalıyor yatağına bırakırken uyanıp sinirleniyor bağıra bağıra ağlıyor bir de 😒 valla çok zorlanıyorum inşallah şu süreç de geçiverir de rahatlarız en azından ben uyanmasına da razıyım uyanıp emip kolay dalsa razıyım

X