2 3 sene asgariye çalışmak mı yoksa 2 3 sene atanmayı beklemek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sınıf ogretmenligi okusaniz hem devlette hem ozelde sansiniz olur.
Iibf okusaniz insan kaynaklari, pazarlama gibi bolumlerde ya da devlet kurumlarinda şansınız olur.
Hemşirelik okusaniz ozel hastanede, devlet hastanesinde sansiniz olur.
Liste uzar gider.
İlahiyat okuyan kadinlarin meslek alani cok kısıtlı.
Hak veriyorum
KPSS çalışırken DGS de çalışmış olursunuz. İlk hedefiniz atanmak olsun. Hem memur olarak çalışın hem de 4 yilliga tamam

O da onlisans kpss düz memurluk bakalım atanabilecek miyim şimdi sadece dgs çalışsam olmuyor sadece kpss çalışsam olmuyor hep dua ediyorum isyan da ediyorum bazen Allaha çok hatalıyım biliyorum Allah affetsin beni önüme güzel bir kapı açsın en kısa surede😞 lisede 1 senw sınıfta kalan benim ders konusunda ondan iyi olduğum kız guvenlik olmuş çalışıyor artık kaç alıyor bilmem havaalaninda çalışıyor havaalaninda para daha çok

2010 da onlisans bitirmistim. Ben lisansta okuycam diyip güzel bi üni de 2016 da dgs ile lisans kazandim. 2019 da lisansi bitirdim. Daha erkende biterdi de 1 dersten sürekli kaldım 😄2013 te evlendim cocugum oldu fln bu arada. 2022 de kpss ye girdim ve ayni sene işe girdim. 2 senedir calisiyordum 2 hafta önce atandim. Arada çalıştığım o iki senede kazandığım her kuruş için iyi ki yapmışım diyorum, iyi ki oturup beklememişim atamaları. Hayat kalitem arttı, tek maaşla bisey alırken on kere düşünüyordum ben de kazanmaya baslayınca bir miktar insani sartlara eriştik ailecek.
Şu yorumu kk sitesinin en görünen yerinde başa tutturmak lazım keşke seneler önce okusaymışım
Neyse : )

KPSS çalışırken DGS de çalışmış olursunuz. İlk hedefiniz atanmak olsun. Hem memur olarak çalışın hem de 4 yilliga tamamlayın.
Kpss çalışırken dgs de çalışacağım ayni anda götüreceğim yapacak bir şey yok dün saatlerce ağladım ama bir işe yaramıyor bu bi hastalık mı omu da anlamadim önce erteliyorum erteliyorum sıkışınca ağlamaya dua etmeye başlıyorum ama asla değişmedi bu durum her zaman aynı ayrıca ilahiyat öyle yüksek puanlarla atama yapan bölüm değildir Kutan kursu ogreticisi de olunur çok güzel ama tabi dhbtden iyi çalışmak lazım en fazla 60 ister dhbt den güzel bi puan alırsak dhbt de 4 yılın özeti kitap sözlü mülakatta var tabi kuran okumaya bakarlar kuran bilgine

Önceliğin okul olsun
Ve okulla beraber bir işe gir çalış
Gerekirse sabah çıkıp eve gece 12 de dön ama nefes almadan hem okul hem işte çalış
Daha genceciksin
Buraya yazıp millet ne deri kafaya takacağına harekete geç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X