2.5 yaşında kızım zeka testi

E benim cocuklar über zeki o zaman.
Okumayı öğretirim biraz daha üstelesem.
4 işlem harfler rakamlar havada uçuyor bizim evde.
Bu cocuklarimin üstün zekali oldugu anlamina gelmiyor.
Benim ilgilenmem ve cocuklarima öğretmem anlamına geliyor.
Üstün zeka belirtileri görmüyorum 😂😂😂

Zeka; kardesim 1,5 yaşında olabilir olmayabilir. Teyzem sakız çiğnerjen bakmış ibcelemiş. Sakız cigneyip balon yapiyormus agzinda.
Bu bir zekadır.
Testlerde hep üstün cikardi.
Zaten kendisi de liseyi 2,5 senede fen bölümünü dereceyle bitirip, iyi bi bölüm bitirdi üni de.
Enterasan bir özellikle dikkat çekmesi gerekiyor.

Sizin dediklerinizi her ilgili anne babanın cocugu yapıyor.

E benim cocuklar über zeki o zaman.
Okumayı öğretirim biraz daha üstelesem.
4 işlem harfler rakamlar havada uçuyor bizim evde.
Bu cocuklarimin üstün zekali oldugu anlamina gelmiyor.
Benim ilgilenmem ve cocuklarima öğretmem anlamına geliyor.
Üstün zeka belirtileri görmüyorum 😂😂😂

Zeka; kardesim 1,5 yaşında olabilir olmayabilir. Teyzem sakız çiğnerjen bakmış ibcelemiş. Sakız cigneyip balon yapiyormus agzinda.
Bu bir zekadır.
Testlerde hep üstün cikardi.
Zaten kendisi de liseyi 2,5 senede fen bölümünü dereceyle bitirip, iyi bi bölüm bitirdi üni de.
Enterasan bir özellikle dikkat çekmesi gerekiyor.

Sizin dediklerinizi her ilgili anne babanın cocugu yapıyor.
Daha bahsettmedigim yapabildiği çok şey var da tabi ki hepsi zeka göstergesi olmayabilir.. özel bir çocuk olduğunu uzmanlardan söyledi ileri ki yaşlarda yaptırmayı düşünüyorum. Ne güzel kardeşiniz adına sevindim başarılı bir şekilde yönlendirilmiş hayatı🙂

Daha bahsettmedigim yapabildiği çok şey var da tabi ki hepsi zeka göstergesi olmayabilir.. özel bir çocuk olduğunu uzmanlardan söyledi ileri ki yaşlarda yaptırmayı düşünüyorum. Ne güzel kardeşiniz adına sevindim başarılı bir şekilde yönlendirilmiş hayatı🙂
Daha yapabildiği şeyleri yazarmısınız çok merak ettim.

Şu yazdıklarınızı hepimizin çocuğu yapıyor çünkü.

Ben cocuklarima az kaldi okuyami ogreticem, akıldan toplama çıkarma yapıyorlar,bana göre bi zeka göstergesi değil benim ilgilenmem benim başarım.

Kimse hayatını yönlendirme, adam zaten zeki. Kazandı gitti.
Birisinin ilgili vs gerek yoktu.
Özel bir eğitim, kurs vs almadı. Devlet okulunda okudu sınıf 70-80 kişiydi, devletin en iyi üniversitelerinden birinde okudu.

Daha yapabildiği şeyleri yazarmısınız çok merak ettim.

Şu yazdıklarınızı hepimizin çocuğu yapıyor çünkü.

Ben cocuklarima az kaldi okuyami ogreticem, akıldan toplama çıkarma yapıyorlar,bana göre bi zeka göstergesi değil benim ilgilenmem benim başarım.

Kimse hayatını yönlendirme, adam zaten zeki. Kazandı gitti.
Birisinin ilgili vs gerek yoktu.
Özel bir eğitim, kurs vs almadı. Devlet okulunda okudu sınıf 70-80 kişiydi, devletin en iyi üniversitelerinden birinde
Her zeki çocukta kendiliğinden kazanıp gitmiyor.. yolunda gitmeyen hayatlarda olabiliyor bazen. illa ki ailesinin olumlu yönde etkisi olmuştur şimdi ki başarısında.. Aynen bende az kaldi okuma yazma öğretmeye başladım söktü sökecek az kaldı.😉 sakız çignemeninde zeka göstergesi olduğu hiç duymamıştım 😁

Ay şimdi yeni bir tartışma konusu açacağım ama bunları öğrettiniz diye de çok çok ilgili anne olunmuyor . Uzmanlar bile çocukların renkleri, sayıları 3 yaşında öğrenebileceğini daha öncesinde bunları öğrenmeye gerek olmadığını , onlarla geçirdiginiz zamanların oynadığınız oyunların daha önemli olduğunu söylüyor
Böyle her şeyi öğretmeye çalışarak bir süre sonra da çocuktaki o öğrenme, keşfetme arzusunu köreltiyorsunuz. Çocuk neden keşfetsin ki sonuçta anne her şeyi dikte ederek öğretiyor .
Ama yok bizim halk olarak takıldığımız nokta çocuğun kesfetmesi değil ki 2 yaşında tüm renkleri sayıları bilmesi
Çok ilginç bir anne olma amacım yok zaten. Evet uzmanla görüştüğümde bu yaşta çocukta biz sayılar , renkler bunlari söylemesini beklemeyiz zaten dedi.. Ben veya benim gibi bunlari öğreten çok anne var ögretmeyince birşey olmadığı gibi öğrenince de bir şey olduğunu veya olabilecegini düşünmüyor.. kendisininde keşfetmesine fırsat verdiğim bir çok konu olabiliyor veya olacak..

Her zeki çocukta kendiliğinden kazanıp gitmiyor.. yolunda gitmeyen hayatlarda olabiliyor bazen. illa ki ailesinin olumlu yönde etkisi olmuştur şimdi ki başarısında.. Aynen bende az kaldi okuma yazma öğretmeye başladım söktü sökecek az kaldı.😉 sakız çignemeninde zeka göstergesi olduğu hiç duymamıştım 😁
Cocugunuzun ne gibi degisik ozellikleri var yazarmisiniz?
Merak ettik???
Degisik özellikler neler?

İste sizin okuma ogretmeniz cocugunuzun zeka göstergesi değil.
Kendi basına yapabilmesi zeka göstergesi.

Benim annemde 5 yasinda okumayı kendi basina sökmüs bu bir zeka göstergesi.

Ama sizin öğretmeniz değil.

Konu balon yapması hanımefendicigim, sakizi sizde cignemissiniz ama zekanız normal😂😂😂. 1,5 yasinda izleyip balon yapabildiniz mi.

Zeki olsa idiniz konunun o kadar kucuk cocugun sakizi balon yapip patlatmasinin ve kendi basina yapmadinin zeka oldugunu anlardiniz😂😂😂

Burada herkesin cocugunun yaptigi seylerde kizinizi zeki görmeniz.

Ne anaokullari var cocuklari okuma ogretiyorlar.
O cocuklarin zeki oldugu anlamina gelmiyor.
Ogretilmis cocuk oluyor.

Merak ettik???

Konu balon yapması hanımefendicigim, sakizi sizde cignemissiniz ama zekanız normal😂😂😂. 1,5 yasinda izleyip balon yapabildiniz mi.

Zeki olsa idiniz konunun o kadar kucuk cocugun sakizi balon yapip patlatmasinin ve kendi basina yapmadinin zeka oldugunu anlardiniz😂😂😂

Ogretilmis cocuk
Merak ettik???

Ogretilmis cocuk oluyor.
Size katılıyorum. Ben öğretmenim ve okuldan önce okuma yazma öğretme taraftarı kesinlikle değilim . Okuma yazmayı öğrenip gelen çocuk kendini aynen böyle diğer arkadaşlarından zeki sanıyor. Tavırları değişiyor. Bir süre sonra ders dinlemiyor , sıkılıyor. Öğrenci de bir süre sonra geride kalmalar başlıyor. Her şey zamanında güzel o yüzden .

Merak ettik???

Ogretilmis cocuk oluyor.
Sizin de okuma yazmanız olsa idi çocugumu zeki görüyorum demedim burada deneyimli annelerden fikir almak istediğimi ifade ettim bunu algılardınız. yorum yapan güzel kalpli annelere çok teşekkür ederim sizin gibi lüzumsuz konuşmak için konuşan anneleri de ciddiye almiyorum. Benim ailemde en yakınım üstün zekalı zaten. kendi kızım için deUzmandan destek aldim. saçma yorum ve tavrınızı kendinize saklayın.

Test yaptırmanıza hiç gerek yok. Şuan bu yorumu yazan kişi ne kadar normal dese de kaynanasını ikna edemeyip test yaptırmış biri. Benim kızım 9 aylıkken basit kelimelerle konuşmaya başladı. Daha 2 yaşına gelmeden bizimle ciddi ciddi sohbet ediyordu. 2 yaşından önce sayıları 20ye kadar sayıyor. Rakamları sembol olarak tanıyordu. Yine 2,5 yaşında renkleri tanımayı bırak ingilizcesini öğretebilmiştim. Güzel ol deyince saçlarını savurur, çirkin ol deyince yüzünü buruştururdu. Sonuç normal zekalı çıktı. Şimdiki çocukların çoğunda bu saydıklarınız var. Çocuğunuzu oyun gruplarına götürün akranlarının da aynı olduğunu göreceksiniz. Gözünüzde çok büyütmeyin, sonra kendinizi kaynanam gibi hayal kırıklığı ile test yanlış bir kere derken bulursunuz.
Evet olabilir gerekte kalmayabilir.. ama inanın hayal kırıklıgı olacak kadar büyütmüyorum bu durumu öyle algılandım sanırım ama degil. Kreşe gidiyor öncesinde oyun gruplarınada gittik.. Yaşıtlarının çoğunda göremedim aslinda ama olanda vardır illa ki..denk gelmemişte olabilir. Yorumunuz çok tatlı kaynanasını ikna edememiş ve test yaptırmış biri 😊

Benim 1.5 yaş oğlum da mal, yuh, oha diyor. Bayağı bayağı diyor. Hepsini 9 yaşındaki ablasından öğrenmiş. Hatta kitap okuyorlar kızım bir oğlan çocuğuna bak canım bu mal demiş artık o kitabı okurken sürekli o oğlan çocuğu görününce oğlum işaret ederek mal diyor. Zeki oğlum benim çabuk öğreniyor 🤗🥸

Sizin de okuma yazmanız olsa idi çocugumu zeki görüyorum demedim burada deneyimli annelerden fikir almak istediğimi ifade ettim bunu algılardınız. yorum yapan güzel kalpli annelere çok teşekkür ederim sizin gibi lüzumsuz konuşmak için konuşan anneleri de ciddiye almiyorum. Benim ailemde en yakınım üstün zekalı zaten. kendi kızım için deUzmandan destek aldim. saçma yorum ve tavrınızı kendinize saklayın.
Hiç de lüzumsuz değil, sizin beklediginiz cevaplar olmayınca lüzumsuz, kötü kalpli, ciddiyetsiz oluyoruz.

Ben kesinlikle kötü kalplı değilim çocuğunuzdaki olağan şeyler.
Değişik dediğiniz nedir onu merak ettim.
Kaçtır yazıyorum.
Çocuğunuzda değişik ne gibi şeyler var.
Merak ettik suç mu merak etmek.

İste uzmandan destek aldığınız degisik özellikler nedir???

Bu platforma konu açtıysanız herkes yorum yazar, karşıt görüşlere tahammülünüz yok ise yoku açmayın.

Evet olabilir gerekte kalmayabilir.. ama inanın hayal kırıklıgı olacak kadar büyütmüyorum bu durumu öyle algılandım sanırım ama degil. Kreşe gidiyor öncesinde oyun gruplarınada gittik.. Yaşıtlarının çoğunda göremedim aslinda ama olanda vardır illa ki..denk gelmemişte olabilir. Yorumunuz çok tatlı kaynanasını ikna edememiş ve test yaptırmış biri 😊
Kızım okula başladı. Dersleri, iletişimi iyi ama sınıftaki çocukların çoğu aynı zaten. Ama kv. hala kabul etmiyor. Öncesinde benim emeklerim, şimdi de öğretmenin emekleri diye düşünmüyor. Ona göre çocuk farklı, çok zeki. Çünkü oğlunun çocuğu.

Size katılıyorum. Ben öğretmenim ve okuldan önce okuma yazma öğretme taraftarı kesinlikle değilim . Okuma yazmayı öğrenip gelen çocuk kendini aynen böyle diğer arkadaşlarından zeki sanıyor. Tavırları değişiyor. Bir süre sonra ders dinlemiyor , sıkılıyor. Öğrenci de bir süre sonra geride kalmalar başlıyor. Her şey zamanında güzel o yüzden .
Okullarda çocuğunu üstün degişik sanan böbürlenen anneler var. Gördük bunları yaşıyoruz.

Arkadaşım hırsından yüz felci gecirdi.
Yemin etmeyi sevmem ama yeminle anne yüz felci geçirdi.
Cocuk normal zekada ama anne cok üstün zannettiği için cocugum ilk okumaya öğrenecek diye kendini hasta etmiş.

Bende tam öğretecekken öğretmen arkadaşım x asla öğretme dedi. Sonra sen zorlanırsın anlattı. Ne kadar yanlış yaptığımın iyi ki öğretmedigime sevindim.
Harfleri öğrettim ve bıraktım.
B ve D M ve N karıştırıldığı için bunaltmadan harfleri öğrettiyorum.

İsmini yazmıcam özel bir okulun üstün zekalılar icin sınıfı var. Sınıfda zaten 5-6 öğrenci var.
Bu sınıfa alım oldugunda atıyorum mühendis baba, doktor anne çocuğa öğretiyor sınavdan geçiyor. Ama cocuk sınıfta hemen ayrıldığı için tekrar kendi sınıfına dönüyor.

Cocuk normal zeka da ben öğretmişim öğrenmiş, nesi degisik olabilir ki…

Bu arada;
Öğretmenlere o kadar büyük saygım ve sevgim arttı ki cocuklarım olunca.
Benim ilkokul öğretmenin cok kotu bir kadindi.
Ama simdi ki ogretmenler süper.

Okullarda çocuğunu üstün degişik sanan böbürlenen anneler var. Gördük bunları yaşıyoruz.

Arkadaşım hırsından yüz felci gecirdi.
Yemin etmeyi sevmem ama yeminle anne yüz felci geçirdi.
Cocuk normal zekada ama anne cok üstün zannettiği için cocugum ilk okumaya öğrenecek diye kendini hasta etmiş.

Bende tam öğretecekken öğretmen arkadaşım x asla öğretme dedi. Sonra sen zorlanırsın anlattı. Ne kadar yanlış yaptığımın iyi ki öğretmedigime sevindim.
Harfleri öğrettim ve bıraktım.
B ve D M ve N karıştırıldığı için bunaltmadan harfleri öğrettiyorum.

İsmini yazmıcam özel bir okulun üstün zekalılar icin sınıfı var. Sınıfda zaten 5-6 öğrenci var.
Bu sınıfa alım oldugunda atıyorum mühendis baba, doktor anne çocuğa öğretiyor sınavdan geçiyor. Ama cocuk sınıfta hemen ayrıldığı için tekrar kendi sınıfına dönüyor.

Cocuk normal zeka da ben öğretmişim öğrenmiş, nesi degisik olabilir ki…

Bu arada;
Öğretmenlere o kadar büyük saygım ve sevgim arttı ki cocuklarım olunca.
Benim ilkokul öğretmenin cok kotu bir kadindi.
Ama simdi ki ogretmenler süper.
Bilsem sınavlarına hazırlık için kitap alan , kursa yollayanlara ne demeli peki:) hepsi çok komik cidden sonra o her şeyi çok bilen çocuklarında bir şey eksik oluyor o da duygu :) sonra biz nerede yanlış yaptık diye ahlanmalar. Böyle o kadar çok veli var ki . Keşke cocuklari biraz serbest bıraksalar .

Hiç de lüzumsuz değil, sizin beklediginiz cevaplar olmayınca lüzumsuz, kötü kalpli, ciddiyetsiz oluyoruz.

Ben kesinlikle kötü kalplı değilim çocuğunuzdaki olağan şeyler.
Değişik dediğiniz nedir onu merak ettim.
Kaçtır yazıyorum.
Çocuğunuzda değişik ne gibi şeyler var.
Merak ettik suç mu merak etmek.

İste uzmandan destek aldığınız degisik özellikler nedir???

Bu platforma konu açtıysanız herkes yorum yazar, karşıt görüşlere tahammülünüz yok ise yoku açmayın.

Benim 1.5 yaş oğlum da mal, yuh, oha diyor. Bayağı bayağı diyor. Hepsini 9 yaşındaki ablasından öğrenmiş. Hatta kitap okuyorlar kızım bir oğlan çocuğuna bak canım bu mal demiş artık o kitabı okurken sürekli o oğlan çocuğu görününce oğlum işaret ederek mal diyor. Zeki oğlum benim çabuk

Benim 1.5 yaş oğlum da mal, yuh, oha diyor. Bayağı bayağı diyor. Hepsini 9 yaşındaki ablasından öğrenmiş. Hatta kitap okuyorlar kızım bir oğlan çocuğuna bak canım bu mal demiş artık o kitabı okurken sürekli o oğlan çocuğu görününce oğlum işaret ederek mal diyor. Zeki oğlum benim çabuk öğreniyor 🤗🥸
😲 maşallah 😁

Kızım okula başladı. Dersleri, iletişimi iyi ama sınıftaki çocukların çoğu aynı zaten. Ama kv. hala kabul etmiyor. Öncesinde benim emeklerim, şimdi de öğretmenin emekleri diye düşünmüyor. Ona göre çocuk farklı, çok zeki. Çünkü oğlunun çocuğu.
Bırakın öyle kalsın gözunde demek ki öyle görüyor ne güzel aslında torununa baya düşkün babanneymiş🙂

Bilsem sınavlarına hazırlık için kitap alan , kursa yollayanlara ne demeli peki:) hepsi çok komik cidden sonra o her şeyi çok bilen çocuklarında bir şey eksik oluyor o da duygu :) sonra biz nerede yanlış yaptık diye ahlanmalar. Böyle o kadar çok veli var ki . Keşke cocuklari biraz serbest bıraksalar .
Yorumunun altına imzamı atarım.
Cocukta varsa vardır.
Sen al test vs öğret öğret ne olacak.

Okulda iki kardeş vardı, nasıl zekiler anlatamam. Fakirlikten annesi çamaşır suyu plastiklerine su koyuyordu. Düşünün yokluğu..
İki kardeş muhteşem bi zeka, anne baba cahil.
Öğretmen annelerine sen bu cocuklara ne yaptin diye sormuş.
Kadın ne desin ki ben ne bilirim öğretmen bey demiş.

O kadar haklısın ki duygu his ne kadar önemli.
Geçenlerde oğlum bişey için öyle hisli içten ağladı ki hoşuma gitti.

Sevgi, birlik bilinci, evrenin şifresi matematik ama bunların hepsini yolu pozitif alandan geçiyor.
Duygunun önemini bir bilsek…

30 aylik kizim bunlari ve bi tik fazlasini yapıyor. Bende ara sira ya bu cok zeki diye boburleniyorum, sonra bakiyorum anlamsiz bi konuda sacmaliyor ve icime kaciyorum, yok yahu benim kizim normal diye.

Ama bak 13 aylikken yürüdü, evde boyle bir davranis olmadigi halde (ben kimsenin ayagina terlik uzatmam) babasi eve geldiginde ayagina terlik getiriyordu 15 aylikken ve parmagini uzatip baba teeyllik diyordu.

Aramizi bozacakti eşoglusu.

X