Bebek Beslenmesi 2 aylık bebeğim sadece mama yiyebiliyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

peribalim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2010
338
172
Merhaba tecrübeli anneler 2 aylık kızım asla anne sütü almadı görüşümdeki kist dolayısı ile acıydı sütüm. Hiç bir şekilde emmedi ne yazık ki ben artık emer, emzir dene aç bırak acı olmaz sözlerinden usandım. Yemiyor hiç bir şekilde zorla 10 cc kadar içiriyordum onu bile kustu bebeğim. Şöyle ki sadece mama ile besliyorum onu da zar xor yiyor, similac sma aptamil conformil golden goat hipp humana tüm bu mamaları denedik şuan humanayı az sevdi gibi 60 cc bitirmiyor. Ac bıraktım 6,9,12,3,6,21 saatleri ile de denedim ama yemiyor 60 cc bile bitirmiyor çok üzülüyorum aç yavrum napıcamı şaşırdım kaka yapmatiyı bile bilmiyor termometre ile uyarıyorum öyle yapıyor. Kakası normal sarı renk. Kaç saatte kaç cc yemeli yendiği yeterli mi kimsem Yok yardım alabilecek lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Lütfen deneyimli anneler kimsemiz Yok bunları soracak dr dediği mama değiştir kullanmadığımız marka kalmadı aç yavrum

Az yedigi icin yapmiyo olabilir kaka.benimde bi gogsumde kist vardi diger gogsumle emzirdim ama mamada verdim.iki aylik bebek iki saatte bir 60cc yeterli.1.ay 30cc 2.ay 60 cc 3.ay 90cc diye devam eder.aptamil conformil tadi kotu.similac guzel bebegim iciyor.aptamil ve bebelac.genelde bebekler tarafindan seviliyor.mamayi bulana kadar hep degistir.

Doruk47 Doruk47 emzirmek için 5 saat göğsümde tuttuğum günler oldu. Kararıp kararıp ağlıyordu dr da şüphelendi sütünden olabilir diye ki öyleymiş yavrum sarılık oldu beslemedi sonra mamaya başladık zaten hastanede mamaya alışmış aptamil 1 kullandık sırasıyla conformil similac humana hipp golden goat şuan humanayı az az içiyor ev mama mezarlığı oldu çok üzülüyorum. Hiç anne sütü almıyor ne yazık ki yinede 2 saatte bir 60 cc yeterlimi şuan tam 70 günlük

Doruk47 Doruk47 emzirmek için 5 saat göğsümde tuttuğum günler oldu. Kararıp kararıp ağlıyordu dr da şüphelendi sütünden olabilir diye ki öyleymiş yavrum sarılık oldu beslemedi sonra mamaya başladık zaten hastanede mamaya alışmış aptamil 1 kullandık sırasıyla conformil similac humana hipp golden goat şuan humanayı az az içiyor ev mama mezarlığı oldu çok üzülüyorum. Hiç anne sütü almıyor ne yazık ki yinede 2 saatte bir 60 cc yeterlimi şuan tam 70 günlük
Tahmin ediyorum.benim evimde bi suru mama olmustu.anne sutu icin bnde kendimi ypratmistim.bnm bebgmde kilo almiyodu takviye yaptm mamayi.buyudukce dusunuyosun saglikli olsun da..elimizde degilki.benimki 60 iciyodu.ucncu ay yavas yvas 75 snra 90a cikardim.dedigin mamalarin hepsini denedim.similactan memnunuz suan.bebegnn doyup doymadini cisli bezinden anlayabilirsin.gunde 6kere bezin agirligi yumurta agirliginda olmali.

Similac'ı bir hafta yedi sonra yemedi. Günde 4 defa değiştiriyorum bezini bazen 5 de oluyor 60 cc mama yapıyorum en fazla 40 cc içiyor gerisi çöp. Şuan 62cm ve 5.800 gr

Alerji olabilir mi acaba??Baktırdınızmı
Bide kaka yapmıyor termometre ile uyarıyorum demissiniz ya orayı ben anlamadım nasıl uyarıyorsunuz??
İki aylık kilosu boyu iyi gibi ama

Eklentiler

• Screenshot_20170103-231947.png
    Screenshot_20170103-231947.png
    249,8 KB · Görüntüleme: 143
X