2. Sinema Günleri (üçüncü hafta) **Türk Filmleri**

2. Sinema Günleri (üçüncü hafta) Türk Filmleri

• Ankete Katılan
    24
  • Anket Kapalı .

Malice

WTF?!
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
1.021
5
LÜTFEN SıNEMA KULÜBÜNE ÜYE OLMAYANLAR OY KULLANMASIN

Deli Deli Olma
Deli-Deli-Olma.jpg

IMDB Puanı:7.2/10
Yapım:2008 ~ Türkiye
Tür:KK70:ram, Komedi
Yönetmen:Murat Saraçoğlu
Senaryo:Hazel Sevim Ünsal
Yapımcı:Tolga Aydın
Görüntü Yönetmeni:Mustafa Kuşcu
Müzik:Mehmet Erdem, Özgür Akgül
“93 Harbi” sonrasında Çar’ın Rusya’da yaşamasını istemediği Malakan kavminin bir kısmı Kars’a göçe zorlanır. Göç edenler arasında Mişka’nın (Tarık Akan) ailesi de vardır. Filmde Mişka 70’li yaşlardadır. Bir zamanlar köyün değirmenini işleten Mişka, modern makineler çıktıktan sonra, işini yapamamış ve maddi sıkıntıya düşmüştür. Köyün huysuz ihtiyarı Popuç (Şerif Sezer), Mişka’dan nefret eder ve köyde yaşamasını istemez. Köylüler bir zarar görmedikleri hatta sevdikleri kendi halinde, barışçı, yardımsever Mişka ile Popuç arasında kalmışlardır. Popuç, oğlu Şemistan (Levent Tülek), gelini Figan (Zuhal Topal) ve üç torunuyla yaşar. Torunlarından en küçüğü Alma dik başlı, sevecen bir kızdır ve doğuştan iyi bir müzik kulağına sahiptir. Alma’nın öğretmeni Metin, Alma’daki yeteneği fark etmiştir ve kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini düşünür. Alma ve Mişka arasında sıcacık bir dostluk vardır. Metin öğretmenin uğraşları sonucunda Alma konservatuar sınavlarına girer…
Mişka hastadır. Köyde Mişka’nın yakında öleceği konuşulur. En sonunda iki yaşlı geçmişlerini sorgularlar ve aralarındaki büyük sır ortaya dökülür.

Ağır Roman
yako_6066.jpg

IMDB Puanı:7.5/10
Yapım:1997 ~ Türkiye
Tür:KK70:ram, Romantik, Suç
Yönetmen:Mustafa Altıoklar
Senaryo:Mustafa Altıoklar, Metin Kaçan
Senaryo (Kitap):Metin Kaçan
Yapımcı:Müjde Ar, Mehmet Soyarslan, Sabahattin Çetin
Görüntü Yönetmeni:Ertunç Şenkay
Müzik:Atilla Özdemiroğlu, Balık Ayhan, Uğur Dikmen
Ağır Roman genelde Kolera Sokağı'nı, özelde bir ailenin parçalanışının belli bir zamana denk düşen öyküsünü anlatır. Metropol, Kolera Sokağı'nı adeta bir ateş çemberi gibi sarmıştır. Bu çemberin içindeki akrep ise ailenin küçük oğlu Salih'tir (Okan Bayülgen). Ateş çemberinin sardığı Kolera Sokağı, kan ve şiddete hep insanca yanıtlar verir. Arap Sado (Burak Sergen) sustalarını ve şanını bu yüzden Salih'e devreder. Fakat naif Salih, Kolera'nın bütün umudunu bir sustalıyla taşıyabilecek güçte değildir. Arap Sado ve Salih yanlış zamanda ve yanlış yerde dururlar. Kolera, kozmopolit bir bütünlüktür; çok sesli ve çok renkli... Müslümanı, Hıristiyanı, Yahudisi, Süryanisi, Türk'ü, Rum'u, çingenesi, köylüsü, mafyası, camisi, kilisesi, kerhanesi ile... Her biri bir yanıyla komik, bir yanıyla trajik ama çoğu zaman alaycı karaterleriyle... Onlar bugünlerin rastgele yaşarken, yarınlarına umarsızdırlar.

Sultan
sultan.jpg

IMDB Puanı:8.0/10
Yapım:1978 ~ Türkiye
Tür:Aile, Dram, Komedi, Romantik
Yönetmen:Kartal Tibet
Senaryo:Yavuz Turgul
Yapımcı:Ertem Eğilmez
Görüntü Yönetmeni:Erdoğan Engin
Müzik:Cahit Berkay
Gecekondu mahallesinin dul ve güzel kadını Sultan mahalledeki bütün erkekler tarafından beğenilmektedir. Muhtarın çapkın oğlu da (Bulut Aras) Sultan'ı elde etmek ister ama aşık olur ..Sultan kendini çocuklarına adamıştır. Ancak muhtarın oğlunun ilgisi karşısında dayanamaz. Muhtarın oğlu babasına karşı çıkarak Sultan'a evlenme teklifi yapar.
Bu arada gecekonduların yıkım işlemi başlamıştır. Muhtarın yardımlarıyla gecekonduların yerine binalar yapılacaktır.. Mahallede ayaklanma başlar.Muhtarın oğlu da aralarına katılır.

Son düzenleme:
hangi ara açtınız anketi kaydirigubbakcemile3
evet emeğine sağlık malice olumunekankayizsmile
türk sineması haftası hayırlı uğurlu olsun hihoyyyt

ben bayılıyorum sultan filmine:asigim:
hele bibirlerini çamurda dövdükleri sahne yok mu bayılıyorumÇok üzgünüm çoook boshayallersmile

Sonunda açabildiniz kızlar anketi tebrik ediyorum :) ben derimki artık gruplarındakiler şimdiden filmlerini öğrensinler özelden msjlaşıp arkadaşlarıyla haftaları geldiğinde de zorluk çekmeden açarlar :KK70:

Ağır roman ve sultan filmini izlediğim için ki Ağır Roman mükemmel başucu filmlerimdendir , oyum deli deli olmaya gitti :lepi:

seyy sinema günlerine katılmayanlarda oy veriyormu boshayallersmile

hepsini izlediğim halde yeni bir film olduğu için deli deli olma'ya oy verdim ben de. yorum sonra, daha celda'yı izlemedim, sıvışıyorum.

güzel seçimler..
ağır romana gitti oyum çok uzun zamandır izlemek istediğim bir film..

Kurallar çerçevesinde oylama yapacağım için seçme şansım ne yazık ki yok:)) İki filmi izledim haliyle izlemediğim tek filme gidecek oyum. Fakat "Sultan"ın seçilmesini isterdim, tekrar izlemek keyifli olurdu:)

Deli Deli Olma ne zamandır izlemek istiyodum zemuszemus bide aklımda bi soru var şimdi ben aksiyon kategorisindeyim hep öyle mi kalıcam yoksa liste bitince bunlar değiştirilcekmi yani öyle olsa daha güzel olur gibi geldi bana herkes değişik tarzda filmler önermiş olur :kedi:

nerden indiriyosunuz peki? Türk filmlerini hep sevmişimdir :)

Deli Deli Olma ne zamandır izlemek istiyodum zemuszemus bide aklımda bi soru var şimdi ben aksiyon kategorisindeyim hep öyle mi kalıcam yoksa liste bitince bunlar değiştirilcekmi yani öyle olsa daha güzel olur gibi geldi bana herkes değişik tarzda filmler önermiş olur :kedi:

başa döndüğümüzde gruplarda değişecek canım :)

X