2008 bebeklerinin doğumgünü hazırlıkları...

Bizim menümüz sanırım
Çikolatalı toplar
mercimekli köfte
küçük milföy börek (sosisli,kaşarlı)
yaprak sarma
kuskus salatası
bonibonlu ve vitray kurabiye
buzluk böreği (bugün yaptım attım buzluğa)

Daha bişey yapıp getirelim diyenler var biliyorum çok olcak bunlardan bazılarını onlara dağıtabilirim zaten mercimekli köfteyi annem yapacak,yaprak sarmayı sipariş usulü bi kadına yaptırcam..
Sizce nasıl?

[/URL[URL=http://img199.imageshack.us/my.php?image=bonibonlukurabiyep.jpg]

Kızlar bir sitede bu kurabiyeleri gördüm çok hoşuma gitti gerçi hiç denemedim tadı nasıldır bilmiyorum ama deniyeceğim aynı hamurla yapılıyormuş zaten birine bonibon şekerlerden koyuyorsun,diğerine de küçük renkli şekerle varya onlardan kırıp farklı renklerden koyuyorsun fırında sıcaktan eriyip vitray gibi oluyormuş güzel dimi? isteyen olursa malzemeleri yazarım

Son düzenleme:
deryacım bonibonlu kurabiyeler çok güzel oluyo tavsiye ederim cam şekerli kurabiyelre benimde menümde var
işte benim menümm
TUZLULAR:
Peynirli Susamlı teyzemin tarifi bi poğaça buda süpermişşş deniicem
bi tane dah ablam düşünüp söyliicek bakalım daha bi fikir gelemdi sanırım yufkalı yada milföylü çıtırlar olabilir
Sarma annemle birlikte perşembe sarcaz

SALATALAR:
Mercimek Köftesi kayınvalideme yaptırcam
yoğurtlu patatesli filan ablamddan şimdi alldıığım bi salata herke tam not vermiş deniiicem
Peynir Topları (dereotu havuç vs bulanmış)(bunda kararsızım)

TATLILAR:
Kurabiyeler .... Bonibonlu,Cam Şekerli,Lokumlu,tırtıl
Sultan Lokumu
Çikotop

ben bayaaa bi kurabiye çeşiti yapıcam galiba kek ağır olur çünkü pastanın yanında bide renkli kurabiyede yapıcam kırmızı boya var evde sadece kırmızı yaparım heralde zencefil ve tarçın koyucam bi kısmına

bunlar çikotoplar

sultan lokumu

renkli ve glazürlü kurabiyeler

bonbonlular

milföylü çubuklar

böyle bişeyle r olcak inşallah :KK70:

allahımmmyemeden doydumm bakarakk..
deryacım menun super daha ne olsun kızzz abartma bence o gunde az yee heee bak mayokını olayını unutmaaa :)))

yoksa dıger mavılı olanlardan bırınımı secmelıyım pastane bızden haber beklıyor .. fıkır verın bağaaa :)

deryacım koymustu bu resımlerı 2. sayfadan tekrar alıntı yaptım

cemredeniz pastalar süper bende 3 nolu pastayı yaptırmak istemiştim ama tam beceremediler değişik bişey çıktı:KK43:(
deryacım bende bonibonlu kurabiyeleri yapmıştım herkes çok beğendi ama vitraylı kurabiyede süper gözüküyo cokacimcoook

Denizcim ben o winnieli olan pastayı sipariş verdim ama zemin turkuaz mavi olacak bir de o pasta yerine aldığım bebekli biblo konulacak,b, deeee çiçek böcük yerine balık vs.konulacak daha erkeksi olsun diye

Benim menüme elmalı pasta ve ıslak kek de eklendi ablam ve teyzem yapacakmış bir de bi arkadaşım tuzlu bişeyler yapacağım dedi çok olacak ama napıyım yapcaz dediler,yesinler..ben yememmmmmm evet mayokiniye gircem:)

ayyy canım çekti kızlar bende yiyeceğim hepsinden banada yollayın bunlardan ben bayılır böyle aburcuburlara.....sanıırm denizcim kararını vermişsin ben 2.çok hoşuma gittii..1 şeklindeki pastalar çok güzel oluyor bende başta 2 tane yaptırıp 60 kişiyi tamamlasak olumuki diye düşündüm ama ayrı ayrı pasta olmaz dite caydım ama inş.2.yaş günlerinde yada 2.çocuğuma böyle bişey istiyorum..ozmana nasıl osa bu kadar kişi çağırmama ilkinde kalabalık oldu 2.miz az olur ...

serpil senin menüde güzel ortak şeylerimiz var ama kurabiye çok değilmi ya nasıl yetiştireceksin onca şeyi? Bu arada herkes biliyomus benim bonibonlu ve vitray kurabiyeleri ben ilk kez gördüm çok hoşuma gitti kolay ve güzel gözüküyor şimdi baktım esteda yapmış evet..

serpil senin menüde güzel ortak şeylerimiz var ama kurabiye çok değilmi ya nasıl yetiştireceksin onca şeyi? Bu arada herkes biliyomus benim bonibonlu ve vitray kurabiyeleri ben ilk kez gördüm çok hoşuma gitti kolay ve güzel gözüküyor şimdi baktım esteda yapmış evet..

evet canım yapımı çok kolay valla ben yaparken hem bonibonları yedim hem yaptım 2 kutu anca yetti benimkilere 1 kutuda benim hakkım :))

Davetiyemizin ön yüzü.. Ben tasarımı ile uğraşamadım hazır aldım mecburen!

Bu da içi bir sayfada bizim ağzımızdan,diğerinde Asrının ağzından yazı yazdım..

Son düzenleme:
deryacımmm sizin hazırlıklar bitmişş ne güzell bizim daha pasta yok ortada :KK70:
kurabiyeler çok olucak ewet ayrı ayrı hamur kar filan bide hepsini ben yapıcam bunların ama hallederim yani elim çabuktur benim :KK70: eceyi oyalasınlar yeter

yalnız sarmayı perşembe sarcaz annemle cuma akşamıda kurabiyeleri yapıcam evi süsliiicem
cumartesi sultan lokumu ve çikotop sonra poğaça sonra salata sonra sonra milföy ee hazırlancam kuaföre gidicem filan bayaaa bi işim var akşama haşatım çıkar :KK70:

Ayyyy okurken yoruldum serpil yaaa..bence de haşatın çıkar yani hepimizin aslında ama bi taneciklerimizin ilk d.günleri geçen sene onları ne özlemle bekliyorduk bu hazırlıklar onların yanında vız gelirrrr dimi ama?

kızlar ben konfeti aldım 2tane patlatıcaz veee askerler temizlicek ben bi zahmete girmicem valla çok şanslıyım bu konuda sanırsam yapılcak mamalarıda komşularım yapıcak süsleme işlerinide diğer çocuklar yapıcak ben bi pastaneden pasta alıp gelicem iş bitince doğru evimize gidicez çok şımarıkım demiiiii ama böyle bişeye ihtiyacım vardı gerçekten biliyosunuz ailevi sorunlarımızı kendimi toplamakta zorlanıyorum kafam allak bullak hala :KK43:

denizcim pastalar süperalkisalkisalkisalkisalkisalkis
bence üçü de olur,ama winnie li de güzel,aral severyerimseniben

X