2009 Mart Anne Adaylarından,Şekeri Yüksek Çıkanlar :(

sudemnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
45
0
MRB.Arkadaşlar.Şeker yüklemesi yüksek cıkanlar burda paylaşalım sorunlarımızı ve sorularımızı.Çünkü yavaş yavaş yüklemelerini yaptıranlar ve sonuçları alanlar vardır.Bende malesef yüksek cıktı,inşallah diger hamile arkadaşlar bu sorunla karşılaşmazlar.İlk ögrendiğimde biraz üzüldüm ama dedimki herşey rabbimden geliyor,boynumuz kıldan ince,o verirse bir bildigi vardır sabredicez.İlk gebeligimde düşükle sonuclandı o zamanda öyle demişdim.Ve inanın öyleymiş,eger o hamileligim devam etseymiş 5-6 ay sonrası yaşadıgım üzücü bir olay sonrası onu kaybedicektim belkide,dahada alışmış olacakdım benim için daha zor olacaktı.Rabbim inanın her zaman hakkımızda hayırlı olanı veriyor.
İlk anlar bunu anlamayabiliyor insan ama sonrasında herşeyi görüp düşünebiliyor.Neyse yaa...

Yapılan ogtt testi öncesi 12 yada 10 saat açlık sonrası yapılıyor.Tokken yapılmıyor.Tokken yapılan farklı.

50 gr şeker yüklemesi normalde:140 aşmaması gerekiyor

Eger 140 ve üzerindeyse,100 lük yapılıyor.

Bununda normal degerleri şöyle:açlık (akş):65 ile 100-110 arası
yüklemeden sonraki 1.saat:185 altında
2.saat:165 altında
3.saat:145 altında olması gerekiyormuş.
Eger 100 grlık olandan iki deger yüksekse gestasyonel diyebet teşhisi konuluyor.Yani gebelik diyabeti.

Benim cıkan sonuclarım 50 gr'lıkdaki akş: 69
yüklemeden 1 saat sonrası: 171

100 gr'lıkdaki akş: 83
yüklemeden 1 saat sonra: 225
yüklemeden 2 saat sonra: 153
yüklemeden 3 saat sonra: 86

Dr. sonucumun 1'nin yüksek,digerinin sınırda oldugunu söyledi fakat endokrin uzmanına yönlendirdi.Endokrin uzmanı gebelik diyabeti teshisi koydu ve diyetisyene yölendirdi.Diyetisyende kiloya,boya.çalıştıgım ortama ve neleri daha cok tercih ettiğime göre bakarak 2000 kalorilik diyet hazırladı.3 ara 3 ana ögün şeklinde ve ara öğünlerin arası 2,5 3 saat olmalıymış ve kesinlikle ögünleri atlamamız gerekiyormuş .
2 hafta sonra açlık ve tokluk 1 saat sonra ,tokluk 2 saat sonra tekrar ölçtürüp gelmemi,eger diyetle düşmezse insilüne başlıyacagını söyledi endokrin uzmanı.Tabiki gebelikde hiçbir şekilde diyet şekerler kullanılmadıgını belirtti.
Gebeligimin ilk başlarından beri deli gibi sabah kalkar kalkmaz şekerli birşeyler yerdim ama daha sonra aramazdım.Diyetisyenim muhtemelen şekerin düşüyordu o yüzden dedi.Aslında tatlıyı hiç sevmezdim ama şimdi nasıl arıyorum anlatamam.

İnanın diyet zormuş.başladıgım zaman niye bilmiyorum yemek saatlerini iple çekiyordum,ama şimdi biraz daha alıştım.
Ama herşey bebeklerimiz ve saglıklı hamilelik geçirebilmek için olsun bunada şükür.Bebeklerimiz için katlanıcaz.Allah herkese sağlıklı olmayı nasip etsin.Sağlıklı evlatlar nasip etsin.:nazar:

geçmiş olsun canım
benimde 50 gr.lık yükleme 155 çıktı bu yüzden 100 gr.lık yükleme yarın yapılacak sabah 8 de gideceğim bakalım ne olacak

merhabalar benim 50 gr yüklemem de 165 çıktı şeker yüklemesi çok sıkıntılı geliyor bana doktoruma 100 gr yükleme de yüksek çıkarsa ne olur dedim diyet yaparsın dedi sonuç diyetse 100 gr yükleme yaptırmadan gideyim diyetisyene dedim tamam dedi o da zaten 15 kilo aldım gebeliğin başından beri şimdi bir kaç gün açlık ve tokluk şekerimin takibi yapılacak diyet işe yarıyor mu diye

gebelik şekeri çıkan herkese geçmiş olsun kolaylıklar diliyorum

merhabalar benim 50 gr yüklemem de 165 çıktı şeker yüklemesi çok sıkıntılı geliyor bana doktoruma 100 gr yükleme de yüksek çıkarsa ne olur dedim diyet yaparsın dedi sonuç diyetse 100 gr yükleme yaptırmadan gideyim diyetisyene dedim tamam dedi o da zaten 15 kilo aldım gebeliğin başından beri şimdi bir kaç gün açlık ve tokluk şekerimin takibi yapılacak diyet işe yarıyor mu diye

gebelik şekeri çıkan herkese geçmiş olsun kolaylıklar diliyorum

canım bana diyetisyen toplamda en fazla 12 yada 13 alacaksın dedi ve haftada 1 gün sabah açken tartıl dedi.şuan 25,haftadayım ve 6 kilo aldım.1-2 haftadadırda diyetdeyim.1 iki hafta sonrada açlık tokluk degrlerime bakılacak.Ama en önemlisi daha önceden varmıydı.Dr.gidince Hemoglabin1ac yi yaptırmak istedigimi söylicem.Daha öncesi hakkında bilgi veriyor çünkü.
canım inşallah diyetle atlatırız bugünleri.Herkese geçmiş olsun.

benim 50ml grlık yüklemeden sonra 145 çıktı 100 grlık yapılacak stres oldum ya.

gecmiş olsun canlarım ben zaten dıyet yapıyodum kılom için benım normal cıktı şükür akş:86 50gr yukleme sonucu:94 cıktı inş. sizin şekerlerde kısa zamanda düzelir a.s.

kızalr benımde 50lık yuklemem 161 dedı doktor dırek dıyetısyene yönlendırdı oda dıyet verdı ama ben uymuyorum zaten 6aylık hamıleyım 5kılo aldım dıyet benı gerıyor resmen napıcagımı bılmıyorum

MRB.Arkadaşlar.Şeker yüklemesi yüksek cıkanlar burda paylaşalım sorunlarımızı ve sorularımızı.Çünkü yavaş yavaş yüklemelerini yaptıranlar ve sonuçları alanlar vardır.Bende malesef yüksek cıktı,inşallah diger hamile arkadaşlar bu sorunla karşılaşmazlar.İlk ögrendiğimde biraz üzüldüm ama dedimki herşey rabbimden geliyor,boynumuz kıldan ince,o verirse bir bildigi vardır sabredicez.İlk gebeligimde düşükle sonuclandı o zamanda öyle demişdim.Ve inanın öyleymiş,eger o hamileligim devam etseymiş 5-6 ay sonrası yaşadıgım üzücü bir olay sonrası onu kaybedicektim belkide,dahada alışmış olacakdım benim için daha zor olacaktı.Rabbim inanın her zaman hakkımızda hayırlı olanı veriyor.
İlk anlar bunu anlamayabiliyor insan ama sonrasında herşeyi görüp düşünebiliyor.Neyse yaa...

Yapılan ogtt testi öncesi 12 yada 10 saat açlık sonrası yapılıyor.Tokken yapılmıyor.Tokken yapılan farklı.

50 gr şeker yüklemesi normalde:140 aşmaması gerekiyor

Eger 140 ve üzerindeyse,100 lük yapılıyor.

Bununda normal degerleri şöyle:açlık (akş):65 ile 100-110 arası
yüklemeden sonraki 1.saat:185 altında
2.saat:165 altında
3.saat:145 altında olması gerekiyormuş.
Eger 100 grlık olandan iki deger yüksekse gestasyonel diyebet teşhisi konuluyor.Yani gebelik diyabeti.

Benim cıkan sonuclarım 50 gr'lıkdaki akş: 69
yüklemeden 1 saat sonrası: 171

100 gr'lıkdaki akş: 83
yüklemeden 1 saat sonra: 225
yüklemeden 2 saat sonra: 153
yüklemeden 3 saat sonra: 86

Dr. sonucumun 1'nin yüksek,digerinin sınırda oldugunu söyledi fakat endokrin uzmanına yönlendirdi.Endokrin uzmanı gebelik diyabeti teshisi koydu ve diyetisyene yölendirdi.Diyetisyende kiloya,boya.çalıştıgım ortama ve neleri daha cok tercih ettiğime göre bakarak 2000 kalorilik diyet hazırladı.3 ara 3 ana ögün şeklinde ve ara öğünlerin arası 2,5 3 saat olmalıymış ve kesinlikle ögünleri atlamamız gerekiyormuş .
2 hafta sonra açlık ve tokluk 1 saat sonra ,tokluk 2 saat sonra tekrar ölçtürüp gelmemi,eger diyetle düşmezse insilüne başlıyacagını söyledi endokrin uzmanı.Tabiki gebelikde hiçbir şekilde diyet şekerler kullanılmadıgını belirtti.
Gebeligimin ilk başlarından beri deli gibi sabah kalkar kalkmaz şekerli birşeyler yerdim ama daha sonra aramazdım.Diyetisyenim muhtemelen şekerin düşüyordu o yüzden dedi.Aslında tatlıyı hiç sevmezdim ama şimdi nasıl arıyorum anlatamam.

İnanın diyet zormuş.başladıgım zaman niye bilmiyorum yemek saatlerini iple çekiyordum,ama şimdi biraz daha alıştım.
Ama herşey bebeklerimiz ve saglıklı hamilelik geçirebilmek için olsun bunada şükür.Bebeklerimiz için katlanıcaz.Allah herkese sağlıklı olmayı nasip etsin.Sağlıklı evlatlar nasip etsin.:nazar:

canım çok geçmiş olsun inşallah rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eder herşey allahdan bende ıkı hafta sınra yaptırcam ınsallah bı sorun cıkmazALLAH yardımcın olsun cnm :emir_bebek:

kızalr benımde 50lık yuklemem 161 dedı doktor dırek dıyetısyene yönlendırdı oda dıyet verdı ama ben uymuyorum zaten 6aylık hamıleyım 5kılo aldım dıyet benı gerıyor resmen napıcagımı bılmıyorum
niye 100 lük yapmadılar acaba
benimde 50 gr. yüklemede 155 çıkmıştı doktor 100 gr lık yapmamız lazım dedi 2 gün sonra yaptırdım tüm şeker değerlerim düşük çıktı doktorum gebelik şekerin yok diyet yapmayacaksın dedi dünyalar benim oldu sende keşke yaptırsan 2. şeker yüklemesini

merhaba...bende 100 grlık yükleemde bir değeri yüksek çıkanlar arasıdayım..banada diyet verdi dr.um ilk hafta iyi uyduk şimdi biraz şaştı ama uymaya çalışıyorum...hızlı kilo alımın durdu inşallah bundan sonra sadece bebişim alır kiloyu..bayramdan sonraki hafta 100 grlık tekrarı var bende de hemde muayenem var..zaten muayeneden 10 gün sonra rapor alıp işten ayrılıyorum ..32 haftam doluyo..sonra evde devam diyete..

benim de şekerim yüksek olabilirmiş.bebişim haftasından baya önden gidiyomuş.bayramdan sonra şeker yüklemesi yapılacak.hamileliğimin başlarında tatlı hiç yiyememmiştim.şimdide bana göre çok yemiyorum.ama çayıma herzaman attığım şeker az geliyo ,sık acıkıyorum hadi hayırlısı diyet yapmadan yırtsam

kızlar ben bugun de uygulayamadim diyeti:KK43: cok da mutsuz etti beni diyette olma fikri, normalde yemeyecegim seyleri bile canım istiyor, ne yapacagim, nasıl konsantre olacagim???

su an bebegime zarar mi veriyorum diyeti bozarak???

basıma ne gelebilir??

doktora sordum ne zarari var bebege diye, bebek iri olur o kadar dedi, ama bir sitede ani bebek olumlerine sebep oldugu yazıyor yuksek sekerim Allahımmm korusuuuunnnnnn.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

bu konuda bilgisi olanlar??

biri beni bir guzel azarlasa da ben de su diyeti yapabilsem:1no2::1no2:

canım bana da diyet verdi doktor ama yapılmıycak bi şey yok nerdeyse 2 satte bir birşeyler yiyorum ve faydasını gördüm diyebilrim günlük şeker ölçümlerim normal çıkıyor
yüksek şeker erken doğuma bile neden olabiyormuş zaten çnüüzde fazla zaman kalmadı bebişler için biraz sıkıcaz kendimizi sonrasında vicdan azabı çekmektense
doğumdan sonra istediğin gibi ziyafet çekersin kendine canım sabret

canım bana da diyet verdi doktor ama yapılmıycak bi şey yok nerdeyse 2 satte bir birşeyler yiyorum ve faydasını gördüm diyebilrim günlük şeker ölçümlerim normal çıkıyor
yüksek şeker erken doğuma bile neden olabiyormuş zaten çnüüzde fazla zaman kalmadı bebişler için biraz sıkıcaz kendimizi sonrasında vicdan azabı çekmektense
doğumdan sonra istediğin gibi ziyafet çekersin kendine canım sabret

Ben de bayramdan sonra diyetisyene gidicem canım günlük şeker ölçümü nasıl yapılıyor ?

merhaba arkadaşlar benimde malesef ilk yüklemede şekerim 153 çıktı cumaya 100grlık yükleme yapılacak biraz endişem var kilom 64, 59 kg la hamile kalmıştım 5 kg aldım doktorum diyet verecekmi cumayı bekliyorum artık herkese geçmiş olsun

X