2010 nisan bebeklerinin cicileri

esracığım sen ne yaptın bebişin cicilerini ekleyecektin annesi hadi eklede görelim canımopuyorumnanaktan

Bebek Giysileri Alırken

Giysiler makinede yıkanabilir olmalıdır - elde yıkamak için ne zamanınız ne de sarfedeceğiniz gücünüz olacaktır.
Yumuşak (pamuklu gibi) doğal kumaşlar bebeğinizin cildi için birebirdir.
Body'ler bebeğinizin bezinin kaymasını engeller ve bebeğinizi daha sıcak tutar. Bebeğinizin bezini değiştirmek kolaylaşır.
Birçok bebek yüzlerinin örtülmesinden nefret eder, geniş yüzü kapatmayan tarzda kıyafetler almaya dikkat edin.
Parmaklı eldivenler, elleri parmak için yapılan boşlukların içinde sıkışabileceği için elverişli değildir. Parmaksız eldiven tercih edin.
Çorap, tayt ve botlarının hafif bol olmasına dikkat edin.
Yeni doğan bebeğiniz için 0-3 yaş arası satılan bebek giysileri alın, yenidoğan giysileri almaktan daha pratiktir.

alıntıdır..

* Çift kat dokunmuş kumaştan üçgen olarak katlanmış veya orta kısmı hav­luyla beslenmiş bezler.
* ilk iki hafta için, mevsime veya evde­ki ısıtma tertibatına göre yünden veya pamuklu kumaştan yapılmrş kundak bezleri. (Bebekler günümüzde sıkı sıkı sarılmamakta, bacaklarını istedikleri gi­bi oynatmalarına izin verilmektedir)
* Pamuk ipliğinden örülmüş beli ilikli ınce ketenden kolsuz gömlekler
Yıkanınca çekip küçülmeyen uzun kollu yün zıbınlar Yün hırkalar
* Yün hırkaları korumak için keten ön­lükler
* Bebek göğüslükleri
• Ketenden yapılmış parmaksız eldi­venler
* Yün çoraplar
* Beşik için yorgan, yatak çarşafları ve yastık kılıfları
* Yedek yastık kılıfları
* Bebek banyodan çıktığı zaman sar­mak için bornozlar
* Bebeği sokağa çıkarırken kullanıla­cak olan ve kışın yünlü, yazın pamuklu kumaştan yapılan kapişonlu pelerinler
* Bebek arabası için mevsime göre in­ce yünlüden veya pamuklu kumaştan yapılmış battaniyeler
• Bebeği, örneğin yatağından çıkarıldı­ğı zaman sarmaya yarayacak olan çok ince yünden örülmüş bir şal • Beşik için şilte ve yastık
* Araba için şilte ve yastık
Ayrıca bebeğin yüzünü temizlemek için kullanılan, mikropları öldürmek için kaynatılabilecek cinsten, çok yumuşak kumaştan yapılmış küçük bezler; bebe­ğin kakasını veya kusmuğunu temizle­mek için kullanılacak kağıt mendiller; burnu ve kulakları temizlemek için kul­lanılacak uçları pamukla kaplı ince ve esnek çubukçuklar; bebeğin yüz ve vü­cut temizliği yapılırken kullanılacak le­ğenler ve süngerler; plastik bebek ban­yosu; beşiğe ve arabaya (çarşafın altın­dan) serilecek iki adet muşamba da ha­zırlamak gerekir. Bebeğin temizliği için iyi cins bir sabun, bir yağ ve bir krem, losyon, talk pudrası, temizleyici bir süt, % 2.5 borik asitli su, çok yumuşak bir fırça almak yerinde olur. Diğer yararlı eşyalar: Bir biberon ve las­tiği; bebek mamayla besleniyorsa, ma­maları hazırlamak için gerekli olan kaplar; banyo suyunun sıcaklığını ölçmek için bir termometre; bir sıcak su torbası; bebeğin suyu ve sıvı ilâçları kolayca içmesini sağlayan, ucunda büyük bir delik bulunan, üstü kapalı bir kaşık. Ay­rıca bir iki paket papatya, lavman için armut biçimli lastik şırınga, gliserin, çocuk doktorunun öğütleyeceği ağrı dindirici ilâçlar da ecza dolabında bu­lundurulmalıdır.

alıntıdır...

esracim bende yanls bir anlamda demedim emn ol erken diye
yanlis anlasilmak istemem
bende 8 haftalik hamileyim inan senin kadar sabirsizlaniyorum
ama benim dez avantajim bitane oglum var yani ben cnsyetini beklemek zorundayim
cünki eger erkekse alacak cok fazla biseyim yok
ama madem sen bu kadar sabirsizlaniyorsun
bence ikisninde giyebilecegi renkler var onlardan baslayabilrsin
simdiden kolay gelsin sana

melis cim çok üzüldüm canım ya işallah en kısa zamanda yeni meleğine kavuşursun .. düşük arkasından daha kolay hamile kalınıyor kendine dert etme işallah çok beklemeden alırsın bebeğini kucağına allah yardımcın olsun tatlım...

ne yazıkkı bebegımı kaybettım hıc bırsey alamam artık:KK43:((

çok geçmiş olsun canım ben iki tane yaşadığım için üzüntünü anlayabiliyorum.
Bu ciciler topiğine de o yüzden hiç girmemiştim. Çünkü 7-7,5 aydan önce kesinlikle hiçbirşey almayacağım. Allah bizimkileri kucağımıza sağlıkla almayı nasip etsin inşallah. En kısa zamanda da sana sağıklısını versin inşallah.:1hug::teselli:

X