2010 Ocak Anneleri Doğum Sonrası Korunma Yöntemleri

bugün sağlık ocağındaki kontrolünde hemşireye sordum.
ya prezervatif kulamamızı ya da spiral taktırmamı önerdi.
troid problemim olduğu için hormon içerikli bir yöntem düşünmüyorum.
kendi doktoruma cuma günü gideceğim onada sorucam ayriyeten.

birde bu dert var dimi ekşın olayı:)bilmiyorum ne nane yicez kırkımızdan sonra:)

dr bana korunma yöntemi condom olacak dedi
ve 1 buçuk yıl hamile kalmayacakmışım 3 sebepten
1 sezeryan
2 emzirme
3 depolarım boşadığı için

zaten zor hamile kalmıştım
hayırlısı olsun

geri cekme yöntemine güvenmeyin kizlar, beni tanidigim bir cok kisi böyle hamile kaldi...
Spiral´i ben kendi adima önermiyorum, cünkü bende kaydi ve en ufak birseyde hemen kanamam oluyordu.. Mesela bir kitap dahi kaldirdigimda altimdan kan geliyordu...
Ben dogumdan sonra kol alti implantindan taktiracagim insallah öyle korunacagiz

ecemcim ben ilk çocucuğumdan sonra implant taktırmıştım koluma ama sürekli hep leke leke kanamam oldu 1.5 yıl idareettim ama olmadı eşim isyan etti ne bu ya deyince çıkartırdım vebeden önce taktıran arkadaşlarım 3 4 kişi onlar dahada önce dayanamayıp çıkartırdılar doktorumda demişti ozaman kime taktıysam geri çıkarırdı en uzun süre sen dayandın diye ben tavsiye etmiyorum iyi araştır derim

bugün dr a gittim
dr spiral hariç diğer tüm yöntemlerin hormon yüklemesi
olduğunu söyledi bunlar da ilerde erken menapoza sebep olduğunu söyledi
emzürme süresince prezervatif kullanılcak dedi
sonra da hap kullanabilirsin dedi

hamile kalmaya uğraşırken ne rahattık
prztf benim çok canımı yakıyo hiç istemiyorum zaten anca alışılıyo hamileyken hiç olmadı ilişki üstüne ousalık derken
spral i tavsiye etmiyolar kanamalardan bel ağrısı falan yapıyo diye
3 aylık iğnelerde hormoon sırf ne olacak bilmiyorum

ben takvim yöntemiyle korunmayı düşünüyorum bir kaç arkadaşım var bu yöntemle korunan hap kullanmayı düşünmüyorum çünkü gebe kalmadan önce çok uzun zaman kullandım 7 sene kadar adet düzensizliğim var diye ama yumurtalıklarımı çok baskılamış tembelleştirmiş şimdi korkuyorum doğrusu o kadar tedavi gördüm bebek için

ama sütten dolayı zaten adetimiz düzensiz olacak
düzenli olsa şugünler arası ilişki olmasın yada o günelrde geri çekilme yöntemi uygulansın diyebiliriz ama

ben ateşş ölçmeyi bile düşündüm ama adetler düzensiz ne zaman yumurta oluşacak çatşayacak hiç belli olmaaz süt verirkn pek de güvenilir değil bence canım bir daha düşün

draje takvim yöntemini kullanmak için adetlerinin düzene girmesi gerek miyormu?
ben dün doktora gittim henüz yumurtalıklarda folikül oluşmamış dedi
şimdi ben ne zaman oluşacağını bilemem ki?

bende dogum yapmış arkadaşıma sordum neyle korunuyosunuz diye en garanti yöntem ayrı yatıyoruz dedi:)))ne nane yicez bilmem ya hamile kalırsam diye düşünüp duruyom.önceden korkum yoktu şimdi korku bastı beni.

RİA...enfeksiyon yapıyo kullandım 7 yıııll rahmi çok yoruyo ayrıca..

offf nas yapacaz ya? ben 3 aylık iğnelere güveniyordum
dr olmaz dedi
prezervatifi de ben hiç sevmiyorum
takvim yöntemi iyiydi ama onu da şimdi hesaplayamayız adetler düzene girene kadar
bir de ben hamile kalmak için çok zorlanmamıştım onun için daha da çok korkuyorum

secdedu 40'ınız çıktımı siftah oldumu..prezervatif ii degil ya.allahım ne yapcaz..takvim yönetemine güven olmaz yaa onunla hamiş kalan çok oluyor.

ecrin biz bugün 42 olduk
ekşın başladı
daha fazla uzatma taraftarı değilim ben
hem kocişlere de yazık
hamilelik lohusalık derken çok bile sabretmiş oluyorlart
yüzlerini güldürmek lazım

offf nas yapacaz ya? ben 3 aylık iğnelere güveniyordum
dr olmaz dedi
prezervatifi de ben hiç sevmiyorum
takvim yöntemi iyiydi ama onu da şimdi hesaplayamayız adetler düzene girene kadar
bir de ben hamile kalmak için çok zorlanmamıştım onun için daha da çok korkuyorum

ben korunurken hamile kalmıştım valla nası içinden çıkıcaz bu işin bilmiyorum..doktorumlada konuşmadım zaten.benim kırk çıkalı 2 hafta olcak nerdeyse geri çekme yöntemiyle idare ediyoruz..ama yeniden adet olmadan hamile kalma ihtimalimiz yok diye biliyorum ben.yanılıyomuyum

kızlar birde erkeklere vurulan 3 aylık iğneler varmış..ben gidince sorcam dr uma ama benden önce giden olursa sorabilir

X