2012 Eylül Anneleri Paylaşım Alan

Iyiler allaha Şükür kuduruklar bu ara teyzesi.senin kizin nasıl neler yapiyor.bebis geliyo heyecan varmi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

selam anneler inşallah herkezler iyilerdir bebişlerde iyidir umarım.ayyy hepinizi çok özledim artık bebişlerimiz kcaman oldular anakucaklarına koyup burada yazışma dönemleri bitti yada örümceğe koyup.şimdi çıkmadıklaır yer kalmadı bilgisayar açtırmıyor bana hala öğle uykuları uzun olmadığından giremiyorumda o uykudayken iş güçle geçiyo zaman.bensiz oyunlar kurup oynamaya yeni başladı biraz rahatladım şükür.ben olmadan oyun falan oynamıyordu.
dişlerimizde hala çıkıyor bitmedi 3.köpek dişi çıktı en son 1 kaldı.ön dişleri tamam 4 azı tamam köpek dişi 1 kaldı son 4 azı ne zaman çıkıyor acaba baya bi ara verip çıksada biraz rahat etsem.gce uyklaımız çok bölünüyo hala bu dişlerden sanırım.diş aralarında uykularımız iyi de diş zamanları felaket.

tuvalet olayı konuşulmuş bizimki çişini söylemiyo kakasını söylüyor eee eee diyor kakaya.ama onuda her zmana söylemiyor bu yaz alışsa diyorum ama nasıl yaparım hiçbi fikrim yok lazımlık falanmı almak lazım acaba annem öle diyor alayımda bakayım dyorum bende olucakmı olmayacakmı.

benimki hala konuşmuyor biçok kelime söylüyor ama hepsini tam tlaffuz edemiyor yei yeni her duyduğunu söylemeye baladı.ne zaman konuşurlar acaba.

sekoş canım cinsiyetiniz belli olucakmış allah gönlüne göre verir inşallah.

moon canım sen nasılsın nasıl gidiyor hem fatih hem dükkan hem ev baya kilo vermişsindir bu koşuşturmada.bu arada saçımı sultan bakıra boyadım bende çok hoşuma gitti.bi ara konuşmuştukya oğluş memeyi tamamen bırakınca hemen boyadım bende.

ha bu arada oğluşun öndeki 2 dönencesi düzeltmedi saçlarını kazıttığımız halde berber düzelebilir demişti ama olmadı boşuna kazıttım şimdi uzasın diye bekliyorum gerçi 1.5 ay oldu uzadı kelliği gitti ama eski uzun saçlarını istiyorum.

ben kaçıyorum şimdi kendinize iyi bakın oğluş çekiştiriyor yine

selamun aleykum hanimlar pek yazan yok gibi ama ben yine de ufaktan oglumun sikintilarini anlatayim belkide tavsiyede bulunursunuz...
oglum bana karsi geliyo surekli dediklerimin tersini yapmak istercesine.. bazen itaat ediyor oda aferin cekersem alkis falan yaparsam oda seviniyor tabi :)) yemek yerken bazen kasigi firlatiyor yada kasikla oynamak istiyor yedikerini agzina biriktirip hep tukuruyor resmen savas halinda oluyoruz ve cok stresleniyorum, oglum karaktersiz bi cocuk olur ve ilerleyen zamanlarda gecmez diye endiseleniyorum
oyun oynnarken zaten hep yaninda olmamiz lazim tek basina oynamiyor surekli arkasini topluyorum surekli sil supur yoruluyorum, allah tan esim isten gelince ilgileniyor yoksa napardim ::))
dis konusunda nerdeyse tum cikti en arkalarinda 3/4 dis kaldi galiba, su siralar sel sumuk oyleyiz yani yanaklar kipkirmizi oluyo
gece uykulari iyi sayilir gerci gece yarisindan sonra yanimiza gelmek istiyo ve aliyoruz bizde..
bazen kendimi cok gucsuz hissediyorum oglumun hereketliligine yetisemiyorum vllh, su an 5 aylik hamileyim disari cikarken kucagimda tasiyorum surekli yoksa saga sola kaciyor belim ve kollarim kopuyor..
daha kolay olacagini saniyodum ama dahada cok zorlasiyor insallah gecer en azindan konusmayi becerince duzelir gibime geliyor ama daha coook var sabir etmekten baska caremiz yok allah im saglik versin butun cocuklarimiza

Elifoykum sana bi suru sey yazdiydim ama silindi malesef. Bende seni ozledim gel artik kiz ben zayifkamadim ayniyim emziriyom diye yiyom ama azaldi sutum benimde biraz.yasa doğru kesicem tamamen inşallah kendi biraksa ne güzel olur:)

Sesiz fırtına A.s. benimkide inatlik var kenfi dedigi olsun istiyor2.5 yaşa kadar sabir yeni yetmelil donemi deniyormus hemen hemen hepsi böyle.

sizleri sıhbetlerimizi çok özledim ara ara bakıyorum kimsecikler yazmamış...bir zamanlar herşeyi yazardık paylaşırdık...sanırım artık wakit kalmıyor...bende sabah erkenden iş akşamda ewde iş güç derken çok az ilgilenebiliyorum kızımla..21 aylık olucak way be ne zaman büyüdüler şaşırıyorum....benımde kızım 1 haftadr acayip yaramaz oldu ne laf dinlyo ne söz...konuşmasına gelince dedıklerımı tekrarlıyo 2 kelimeli cümle çok az kulalnıyo anne geldi baba gitti.. baba kalk gibi....:KK16::KK16: ben hala blendırdan geçirerek yemeklerini yediriyorum o da tw karşısında yoksa hayatta yemıyo napıcam bilmiyorum:KK15::KK15: uyku konusundada sallayarak uyutmayı meşhur ağlatma yöntemiyle 2 günde bıraktık o dertten kurtuldum en azından:21::21: hala zayıf benım kızım 10 kilonun üstüne çıktığımızı sanmıyorum epeydr dr a götürmedim....bizde durumlar böyle...
yawaş yawaş koltuk arkalarına saklanıp tuwaletını yapmaya başladı....komşular eğitim zamanı geldi diyo ama...nisa kesınlıklee ne çişini ne de kakasını söylemıyo...hiç tık tok :18::18: sizler napmayı düşünüyosunuz bu konuda....
hepinizi sewgiyle öpüyorum hamiş arkadaşlara bolll şanslar diliyoırum : ) bakalım biz ne zaman cesaret ederiz ya kısmet.....

selam sizleri okudukça ben de bakıyorum gelişimlerine bizimkilerin:)
sizinkiler elle bir şey yemeye başladılar mı ,kaşık çatal tutuyorlar mı merak ettim:))

Cnm hosgeldin bayadir yoksun.daha erken tuvalet icin 2 yas olsun öyle simfi daha yeni yeni algiliyolar .benimkide asiiiii bu ara yeni yetmelik dönem indeyiz.iki bucuk yasa kadar zor bi donem allah yardimcimiz olsun bol sabir

sizinkiler elle bir şey yemeye başladılar mı ,kaşık çatal tutuyorlar mı merak ettim:))
ewt bayadır kendısının yemesıne ızın verıyorumm ılk bastan cok doktu batırdı ortalıgı ama sımdı catal kasık gayet gusel kullanıyor ama arada bırakıpp ellede daldıgı varr :))
cnm hosgeldin bayadir yoksun.daha erken tuvalet icin 2 yas olsun öyle simfi daha yeni yeni algiliyolar .benimkide asiiiii bu ara yeni yetmelik dönem indeyiz.iki bucuk yasa kadar zor bi donem allah yardimcimiz olsun bol sabir

2 yasını doldurmasını beklıyorum bendee ..

selamun aleykum hanimlar pek yazan yok gibi ama ben yine de ufaktan oglumun sikintilarini anlatayim belkide tavsiyede bulunursunuz...
oglum bana karsi geliyo surekli dediklerimin tersini yapmak istercesine.. bazen itaat ediyor oda aferin cekersem alkis falan yaparsam oda seviniyor tabi :)) yemek yerken bazen kasigi firlatiyor yada kasikla oynamak istiyor yedikerini agzina biriktirip hep tukuruyor resmen savas halinda oluyoruz ve cok stresleniyorum, oglum karaktersiz bi cocuk olur ve ilerleyen zamanlarda gecmez diye endiseleniyorum
oyun oynnarken zaten hep yaninda olmamiz lazim tek basina oynamiyor surekli arkasini topluyorum surekli sil supur yoruluyorum, allah tan esim isten gelince ilgileniyor yoksa napardim ::))
dis konusunda nerdeyse tum cikti en arkalarinda 3/4 dis kaldi galiba, su siralar sel sumuk oyleyiz yani yanaklar kipkirmizi oluyo
gece uykulari iyi sayilir gerci gece yarisindan sonra yanimiza gelmek istiyo ve aliyoruz bizde..
bazen kendimi cok gucsuz hissediyorum oglumun hereketliligine yetisemiyorum vllh, su an 5 aylik hamileyim disari cikarken kucagimda tasiyorum surekli yoksa saga sola kaciyor belim ve kollarim kopuyor..
daha kolay olacagini saniyodum ama dahada cok zorlasiyor insallah gecer en azindan konusmayi becerince duzelir gibime geliyor ama daha coook var sabir etmekten baska caremiz yok allah im saglik versin butun cocuklarimiza

biİmkindede var asilik hez zaman değil ama onu anlamadığımız zaman çok sinirleniyor.internette araştırdım da bu dönem normalmiş bunlar.tatlı sinirli bi dönemdelermiş.buda daha konuşup bişeyleri anlatamadıklarından.ne zaman geçer bilmiyorum bu geçse bu seferde 2 yaş sendromu varmış.hamilelikten buyana sürekli belli dönemlerin geçmesini bekliyoruz sanırım bunlar evlenip gidene kadar hiçbişey bitmeyecek :KK9::KK9:

çok fazla kucağına almamaya çalış ama bence canım hamilesin allah korusun kendine dikkat et eşin olmadan çıkma bence dışarı.
Elifoykum sana bi suru sey yazdiydim ama silindi malesef. Bende seni ozledim gel artik kiz ben zayifkamadim ayniyim emziriyom diye yiyom ama azaldi sutum benimde biraz.yasa doğru kesicem tamamen inşallah kendi biraksa ne güzel olur:)

Sesiz fırtına A.s. benimkide inatlik var kenfi dedigi olsun istiyor2.5 yaşa kadar sabir yeni yetmelil donemi deniyormus hemen hemen hepsi böyle.

mooncum okumuş kadar oldum dicem ama merak ettim kız ne yazdın.:KK9:inşallah kendiliğinden bırakır canım bazıları bırakıyormuş bırakmaları gereken dönemde kendiliğinden.
benimki kendiliğinden bıraktı biraz erken oldu tabi.birde göğsümü mıncırmayı bıraksa çok iyi olucak.sürekli eli orda özellikle uykusu varsa dışarda bile yapıyo sanırım bunu bıraktırmak daha zor olucak.bişeyler sürüp emmeyi bıraktırıyolar bunu nasıl bıraktırcam bilmiyorum.tam karar aldım ağlasada zırlasada bıraktırcam diyordum hasta oldu kıyamadım şimdide son köpek dişleri çıkardı bitmiyor vallahi:KK9:ama kararlıyım bıraktırıcam.

sizleri sıhbetlerimizi çok özledim ara ara bakıyorum kimsecikler yazmamış...bir zamanlar herşeyi yazardık paylaşırdık...sanırım artık wakit kalmıyor...bende sabah erkenden iş akşamda ewde iş güç derken çok az ilgilenebiliyorum kızımla..21 aylık olucak way be ne zaman büyüdüler şaşırıyorum....benımde kızım 1 haftadr acayip yaramaz oldu ne laf dinlyo ne söz...konuşmasına gelince dedıklerımı tekrarlıyo 2 kelimeli cümle çok az kulalnıyo anne geldi baba gitti.. baba kalk gibi....:KK16::KK16: ben hala blendırdan geçirerek yemeklerini yediriyorum o da tw karşısında yoksa hayatta yemıyo napıcam bilmiyorum:KK15::KK15: uyku konusundada sallayarak uyutmayı meşhur ağlatma yöntemiyle 2 günde bıraktık o dertten kurtuldum en azından:21::21: hala zayıf benım kızım 10 kilonun üstüne çıktığımızı sanmıyorum epeydr dr a götürmedim....bizde durumlar böyle...
yawaş yawaş koltuk arkalarına saklanıp tuwaletını yapmaya başladı....komşular eğitim zamanı geldi diyo ama...nisa kesınlıklee ne çişini ne de kakasını söylemıyo...hiç tık tok :18::18: sizler napmayı düşünüyosunuz bu konuda....
hepinizi sewgiyle öpüyorum hamiş arkadaşlara bolll şanslar diliyoırum : ) bakalım biz ne zaman cesaret ederiz ya kısmet.....
ğımda
nasıl bıraktı 2 günde canım iyi olmuş ama.benimki öğlen uykusunu kucağımda akşamda çok yorgunsa kucağımda yoksa sallayarak uyuyo yani her halukarda benimle uyuyo sonra yatağına alıyorum.

ben bu yaz deneyeceğim eğitimi wc için ama bilmiyorum kaka yapınca sölüyor ama canı ısterse çişi hiç sölemedi.nasıl olucak bilmiyorum.

bizimki bayadır kaşık çatal kullanıyor ama çorbaları vermiyorum hala diğerlerinide çok muntazam yemiyo tabi döküyor arada oynuyo falan ama ben alışsın diye bırakıyorum en son doymadıysa kendim yediriyorum yada eline destek oluyorum.

Merhaba canlar

Elifoykun dwdigin gibi ancak evlenince rahata kavuscaz ozaman da torundu tombalakti cikar biz hicccc rahat edemeyiz artik allah can Sağlığı versin yavrularimiza tatlı telaslarimiz olsun.

Elifoykun dwdigin gibi ancak evlenince rahata kavuscaz ozaman da torundu tombalakti cikar biz hicccc rahat edemeyiz artik allah can Sağlığı versin yavrularimiza tatlı telaslarimiz olsun.

merhaba canım :KK54:

aynen bu seferde torun tombalak uğraşırız dediğin gibi allah onlara sağlık versinde gerisi önemli değil anneyiz biz neticede kim dediki annelik kolay diye bile bile getirdik dünyaya bu melekleri.allah onları başımızdan eksik etmesin.

bende bugün diş hastanesine gittim kanal tedavisi için randevum vardı hamileyken kırılmıştı dişim anca baktırabildim.doktor bile nerdeydin bu zaman kadar dedi bende doğumdu bebeydi uğraşıyodum dedim beklerken emiride gördü kocaman olmuş beben şimdimi geldin dedi.çok şükür bitti bu işte.baya zormuş ama kanal tedavisi :KK14:

merhaba canım :KK54:

aynen bu seferde torun tombalak uğraşırız dediğin gibi allah onlara sağlık versinde gerisi önemli değil anneyiz biz neticede kim dediki annelik kolay diye bile bile getirdik dünyaya bu melekleri.allah onları başımızdan eksik etmesin.

bende bugün diş hastanesine gittim kanal tedavisi için randevum vardı hamileyken kırılmıştı dişim anca baktırabildim.doktor bile nerdeydin bu zaman kadar dedi bende doğumdu bebeydi uğraşıyodum dedim beklerken emiride gördü kocaman olmuş beben şimdimi geldin dedi.çok şükür bitti bu işte.baya zormuş ama kanal tedavisi :KK14:

Geçmiş olsun cnm.eee ancak sira geliyo ne yapalım. Bende kadin dogumcuya gitmem lazım kasiklarda agri var ne zamandir gidemiyorum

Merhabalar 20 haftalik hamileyken bebegimde bobrek buyumesi tespit ettiler aranizda hic duyan yada yaşayan var mi?

Merhaba anneler herkes nasil ?:KK3: Epeydir giremiyorum firsat olmuyor hic aksamin nasil oldugunu anlamiyorum bile eylülün performansi son sürat simarikliklarla dolu:KK4: herhalde cogumuz artik katilamiyor fazla önceden hepimiz buradaydik bebeler büyüdükce firsat olmuyor Rabbim yavrularimiza can sagligi versin Ikinci bebis yolda olan varmiss hayirli ugurlu olsun InsaAllah saglicakla kucaginiza alin!:emir_bebek:
umarim herkesin bebislerinde keyfi yerindedirr?!:KK16:

Merhabalar 20 haftalik hamileyken bebegimde bobrek buyumesi tespit ettiler aranizda hic duyan yada yaşayan var mi?

merhaba bende 2012 eylül annesiyim .benim oğlumda var böbrek genişlemesi 36 haftalık hamileyken öğrendik.şu an sadece takip ediliyor.ilk zamanlar 3 ayda kontrlole gidiyorduk bundan sonra 6 ayda bir kontrle gideceğiz.ben ilk öğrendiğimde çok telaşlandım çok şükür şuan korkulacak bişey yok.doktorumuz sünnet yaptırmamızı önerdi enfeksiyon kapmaması için 2 aylıkken sünnetini yaptırdık.bebeğin erkekmi

merhaba bende 2012 eylül annesiyim .benim oğlumda var böbrek genişlemesi 36 haftalık hamileyken öğrendik.şu an sadece takip ediliyor.ilk zamanlar 3 ayda kontrlole gidiyorduk bundan sonra 6 ayda bir kontrle gideceğiz.ben ilk öğrendiğimde çok telaşlandım çok şükür şuan korkulacak bişey yok.doktorumuz sünnet yaptırmamızı önerdi enfeksiyon kapmaması için 2 aylıkken sünnetini yaptırdık.bebeğin erkekmi

Evet erkek buyume erken haftalarda olustugu için bobregin zarar gorebilecegini söylüyorlar insallah olmaz öyle bişey sizin bebeginizin fazla değildi herhalde buyumesi gecmis olsun

X