2012 Haziran Anneleri Doğurdu

kızlar bebişleriniz kusuyomu? benimki yoğurt gibi kusuyo bazende ağzının kenarlarından sıvı şeklinde dolu dolu çıkarıyo sizce normal mi? özellikle emzirdikten sonra kendi kendine gazını çıkarıp ıkınmaya çalıştığı zaman oluyor :KK19:

Selam annecikler. Bizde bugun 2 haftalık olduk çok şükür. ilkçim o kusma sayılmıyor. Bebeğin yediğini iyi öğütüyor demekki. Halk arasında çökelek çıkardı diyolar. Sütünü iyi öğütüp posasını çıkarıyor. benimki de 2 gündür başladı. Karbonat ve su konusu konuşulmuş. Kızlar karbonat pamukçuğa iyi geliyor evet ama gögüs için çok zararlı Allah korusun çatlak ve mantara sebep olabiliyor. Bebeğinizin içtiği ilk süt zaten su gibi geliyor. Ekstra suya ihtiyacı yok ki. Su küçücük midesini doldurur. Eğitimde bana hava 40 derece olsa su verme dediler. 20 dk dan sonra sarı süt yani kalorili süt başlıyor. Bu yüzden emzirmeyi bitirdiğinizde tekrar başlarken aynı memeyi verin ki yağlı sütünüz heba olmasın. Bana gögüse pedi kullanma dediler ama neredeyse bacaklarımdan akıyor sütüm mecbur kaldım kullanmaya ama sık degiştiriyorum ve arada hava aldırıyorum. Yarın d vitaminine başlayacagız. aranızda başlayan oldu mu nasıl verdiniz?

kızlar benim kızım 10 günlük olmak üzere ama doğduğundan beri tutusundan ara ara balgam gibi sarı akıntı yada kanlı sümüksü akıntı geliyodu şimdi pek yok fakat ben merak ettim böyle bişey duydunz mu siz yada sizde oldumu ben daha önce yiğenimi büyüttüm ama erkek bebek olduğu için böyle bişey görmedim ?

Evet ben duydum canım. Endişe edecek birşey yok. Kız bebeklerde anneden geçen hormonlar genital bölgede akıntı ve kanamaya sebep olabiliyor. Gayet doğal bir durum. Kısa zamanda düzelecek inş.

Annecikler daha öncede diğer topikte yazmıştım. Malumunuz gaz sancısı hepimizin genel konusu ben 2 haftalık anneyim çok şükür ki hiç yaşamadım. Yediklerimin içine mutlaka az da olsa kimyon ekiyorum. Sabah kahvaltımdaki yumurtama bile. Bir de sütünüz çok olsun diye hazır meyve suları tüketmeyin. Onlar da gaza sebep oluyor. En güzeli kompostolar.

Selam annecikler. Bizde bugun 2 haftalık olduk çok şükür. ilkçim o kusma sayılmıyor. Bebeğin yediğini iyi öğütüyor demekki. Halk arasında çökelek çıkardı diyolar. Sütünü iyi öğütüp posasını çıkarıyor. benimki de 2 gündür başladı. Karbonat ve su konusu konuşulmuş. Kızlar karbonat pamukçuğa iyi geliyor evet ama gögüs için çok zararlı Allah korusun çatlak ve mantara sebep olabiliyor. Bebeğinizin içtiği ilk süt zaten su gibi geliyor. Ekstra suya ihtiyacı yok ki. Su küçücük midesini doldurur. Eğitimde bana hava 40 derece olsa su verme dediler. 20 dk dan sonra sarı süt yani kalorili süt başlıyor. Bu yüzden emzirmeyi bitirdiğinizde tekrar başlarken aynı memeyi verin ki yağlı sütünüz heba olmasın. Bana gögüse pedi kullanma dediler ama neredeyse bacaklarımdan akıyor sütüm mecbur kaldım kullanmaya ama sık degiştiriyorum ve arada hava aldırıyorum. Yarın d vitaminine başlayacagız. aranızda başlayan oldu mu nasıl verdiniz?

anladım canım saol, ben başladım 2 haftalıkken başlanıyor günde 4 damla veriyorum akşam 9 gibi tabi saati önemli değiil, sağlık ocağı ücretsiz veriyor d vitaminini doktorum devit yazmıştı eczaneden alacaktım sağlık ocağında topuk kanı olayı vardı o zaman hemşire biz ücretsiz veriyoruz ve her bittiğinde alabilirsiniz dedi bilgin olsun.

Annecikler daha öncede diğer topikte yazmıştım. Malumunuz gaz sancısı hepimizin genel konusu ben 2 haftalık anneyim çok şükür ki hiç yaşamadım. Yediklerimin içine mutlaka az da olsa kimyon ekiyorum. Sabah kahvaltımdaki yumurtama bile. Bir de sütünüz çok olsun diye hazır meyve suları tüketmeyin. Onlar da gaza sebep oluyor. En güzeli kompostolar.

canım ben kimyon yemeye başladım benim kızdada 2 haftalıkken yoktu 3 4 gündür yaşıyoruz bunu, bu arada ben kayısı kompostosu yaptım içtim ogün benide bebeğide mahvetti gazdan sancıdan:KK50:

anladım canım saol, ben başladım 2 haftalıkken başlanıyor günde 4 damla veriyorum akşam 9 gibi tabi saati önemli değiil, sağlık ocağı ücretsiz veriyor d vitaminini doktorum devit yazmıştı eczaneden alacaktım sağlık ocağında topuk kanı olayı vardı o zaman hemşire biz ücretsiz veriyoruz ve her bittiğinde alabilirsiniz dedi bilgin olsun.

Bende sağlık ocagı kontrolünde ücretsiz aldım canım günde 3 damla ver dedi. Avrupada yasaklandı bu yüzden endişe ettim ve doktoruma sordum o da ver dedi. başlayacagız yarın ama kaşıkla mı yoksa ağzına mı damlatacagım bilemedim. bi de dışkılamada bi degişiklik oldu mu vitaminden sonra, içeriğinde ayçiçek yağı var da.

canım ben kimyon yemeye başladım benim kızdada 2 haftalıkken yoktu 3 4 gündür yaşıyoruz bunu, bu arada ben kayısı kompostosu yaptım içtim ogün benide bebeğide mahvetti gazdan sancıdan:KK50:

İnsanın aklına gelmeyecek şeyler gaz yapabiliyor. Hemşire bana taze fasulye yeme dedi.:44: bi de armutun gaza sebep olduğunu duydum. meyveleri de yemeden bir iki saat önce dolaptan çıkartıp ılıtmak gerekiyor.

Bende sağlık ocagı kontrolünde ücretsiz aldım canım günde 3 damla ver dedi. Avrupada yasaklandı bu yüzden endişe ettim ve doktoruma sordum o da ver dedi. başlayacagız yarın ama kaşıkla mı yoksa ağzına mı damlatacagım bilemedim. bi de dışkılamada bi degişiklik oldu mu vitaminden sonra, içeriğinde ayçiçek yağı var da.

sağlık ocağı 3 damla ver dedi benim doktorum 4 damla dedi, doktorumuza soyledim sağlık ocağı ilk 1 ay 3 damla sonra 4 damla verin dedi dedim bana 4 damla ver sen dedi.dışkılamasında problem yok ama ondan sonra sanırım gaz problemleri başladı, ben çaykaşığına damlatıp ağzına veriyorum bence ağzına damlatma allah korusun fazla falan kaçar.

İnsanın aklına gelmeyecek şeyler gaz yapabiliyor. Hemşire bana taze fasulye yeme dedi.:44: bi de armutun gaza sebep olduğunu duydum. meyveleri de yemeden bir iki saat önce dolaptan çıkartıp ılıtmak gerekiyor.

evet onu bende duydum karpuzda ciddi gaz yapıyomuş en sevdiğim yaz meyvası:KK50:

ayy soracağım ne çok şey varmış, benim kız memede uyuyor biraz tutuyorum gazını çıkartmaya çalışıyorum çıkarmıyor yatağına koyuyorum ondan birkaç saniye sonra veya birkaç dakika sonra biryerden düşüyomuş gibi sıçrıyo sonra uykusu kaçıyo uyumuyo gaz sancısı tutuyo yattığı yerden emziriyorum o şekilde uyuyor ama ara ara şeytan dürtmesi derler ya halk arasında o şekilde oluyo bu neden olur? ben gazdan şüpheleniyorum ama kucağımda uyurken sıkıntı yok yatağa yatırdıktan sonra oluyo çok nadir olarak kucağımda da olduğu zamanlar var.

ayy soracağım ne çok şey varmış, benim kız memede uyuyor biraz tutuyorum gazını çıkartmaya çalışıyorum çıkarmıyor yatağına koyuyorum ondan birkaç saniye sonra veya birkaç dakika sonra biryerden düşüyomuş gibi sıçrıyo sonra uykusu kaçıyo uyumuyo gaz sancısı tutuyo yattığı yerden emziriyorum o şekilde uyuyor ama ara ara şeytan dürtmesi derler ya halk arasında o şekilde oluyo bu neden olur? ben gazdan şüpheleniyorum ama kucağımda uyurken sıkıntı yok yatağa yatırdıktan sonra oluyo çok nadir olarak kucağımda da olduğu zamanlar var.

canım benim kızımda da aynı şey oluyor. Gazını çıkarsam uykusu kaçıyor uyumuyor. tekrar ağzıyla meme arıyor. çıkarmasam uyuduğu yerden sıçrıyor. bende bilemedim ne yapacağımı:26:

kızlaaar benim oğlum bugün hiç uyumadı.gece uykusu zaten yok
devamlı emmek ve kucak istiyor.göğüsümde uyuyo yatagına koyunca uyanıp ağlamaya başlıyor.ne yapacağımı şaşırdım valla.oğlum uyumayınca bende uyuyamıyorum.acaba sütüm mü yetmiyor? emzik mi versem bilemedim.

mrb kızlar uzun bir zamandan sonra günümden 6 gün geçti ve 11.06.2012 tarihinde dr hastaneye yatış verdi

suni sancı verildi bana gece yarısı 1:30 tan sonra ağrılarım başladı 04:50 oğlumu doğurdum çok güzel bir duygu

zor ama onu görünce hersey unutuluyor

merhaba kızlar,
bizde 25 günlük olduk bugün,
dün kontrole gittik,20 günde 900 gr. almış kızım çok sevindim:21:
günde bi kere 30-60 cc kadar mama veriyodum doyduğundan tam emin olmadığım için,oda bazen yemiyodu yada ben zorla veriyodum falan :KK53: ama demekki sütüm yetiyormuş :KK52:
biraz öncede banyo yaptırdım ve tırnaklarını kestim ilk kez,veee eldivenleri çıkardım :KK24:

kızlaaar benim oğlum bugün hiç uyumadı.gece uykusu zaten yok
devamlı emmek ve kucak istiyor.göğüsümde uyuyo yatagına koyunca uyanıp ağlamaya başlıyor.ne yapacağımı şaşırdım valla.oğlum uyumayınca bende uyuyamıyorum.acaba sütüm mü yetmiyor? emzik mi versem bilemedim.

Canım muhtemelen oğluşun kokuna alışmıştır. Günde en az 3-4 defa bezi kirleniyosa sütün yetiyo demektir.

canım benim kızımda kaksını zor yapıyo bu zeytınyagı yalatma işini günde kaçkere yapıyosunuz bide kim önerdi?

canım emekli hemşire komşum var o söyledi annemde sürekli söylüyordu biz bebekken hep vermişler
o kadar zorlanıyor ki kaka yaparken bende dayanamadım denedim faydasını gördüm kakası bile daha fazlaydı hergün vermiyorum
ne zaman çok zorlanıyor o zaman veriyorum

canım benim kızımda da aynı şey oluyor. Gazını çıkarsam uykusu kaçıyor uyumuyor. tekrar ağzıyla meme arıyor. çıkarmasam uyuduğu yerden sıçrıyor. bende bilemedim ne yapacağımı:26:

Benim minnak da çok sıçrıyo. Önce dudaklarını büzüyo, sonra gülüyo, sonra gözlerini yarı açıyo, baygın baygın duruyo, sonra yeniden uyuyo. Heralde huriler bi gelip bi saklanıyolar oğluma.

mrb kızlar uzun bir zamandan sonra günümden 6 gün geçti ve 11.06.2012 tarihinde dr hastaneye yatış verdi

suni sancı verildi bana gece yarısı 1:30 tan sonra ağrılarım başladı 04:50 oğlumu doğurdum çok güzel bir duygu

zor ama onu görünce hersey unutuluyor

Gözünaydın canım. Sağlıkla mutlulukla büyütmek nasip olsun inş.

Evet ben duydum canım. Endişe edecek birşey yok. Kız bebeklerde anneden geçen hormonlar genital bölgede akıntı ve kanamaya sebep olabiliyor. Gayet doğal bir durum. Kısa zamanda düzelecek inş.

komşumun ızında da olmuştu, dr. a götürdük, normal dedi dr. kız bebeklerde olabiliyormuş.

tatlım bende 2 buçuk sene bebiş düşünmedim dediğin gibi rahatlığa çok alışmıştım ve her pazar dışardaydık bizde bende epey bunalmıştım evde geçen gün eşim dışarı gezmeye götürdü bizi maaşallah bebişim çok usluydu, kendime kıyafet falan aldım yemek yedik sonra evimize geldik ama bayağ motive oldum arada sende çık bence.

valla cnm ıyı cıkmıssın ama benım kı sureklı emmek ıstedıgı ıcın bırazda nasıl emzırcegımı dusunup cıkamıorum emzırdıkten sonra bazen kayınvalıdeme bırakıp alısverıse cıkıoruz oda hemen gelelım dıyıp alel acele bıseyler alıp gelıoruz o bıle bana ıyı gelıor bazende aksamları bes dk dısarı cıkıp hava alıyorum ama gercekten cok bunaldım valla bızde her pazar dısarda yerdık bı pazarı bıle atlamadık carrefour a gıdıp alısverıse cıkardık sımdıı nerdeee püfff

çok sık uyanıyor canım, tam doymuyor demek ki, sütünü sağıp baktın mı ki her sıktığında süt gelmesi bol olması anlamına gelmiyor, bu kadar sık uyanma açlık alameti gibi geldi bana, valla hepimiz rahata alışıktık, ben her sene bu zaman tatilde, denizde olurdum, yazı karşılardım, esmerleşirdim, bu sene ciğerci kedisi gibi tatile gidenlere bakıyorum :) seneye oğlumla gitmenin hayalini kuruyoruz...
eşine de maşallah yani :KK43:

bizde hep çıkıyoruz ama sokakta teyzelerden, kargocusuna herkes '' bu kadarcık çocukla dışarı çıkılır mı'' diyor, 40' ını beklemeliymişiz de bıdı bıdı bıdı, herkes herşeye maydanoz valla, bu arada ilkcim göğsüne karbonat sürme, bana da görümcelerim sür dediler pamukcuk için, doktora sordum, sakın sürme göğsünü çatlatır dedi, bebeğin ağzını al yeter

zeytinyağını bende merak ettim ve mantıklı da geldi, daha geniş bilgi lütfen?:)

cnm benım sutum gelıor fakat öle akmıor yanı az sutum sanırım dedıgın gıbı doymuor doydugu zaman uc saatıde buluyor uyanması o zamanda kendımı kotu hıssedıorum uc saat cok gec neden uyanıp vermedım dıorum cogunlukla bızım bebıs benı uyandırıor yoksa kalkamıorum ama mık demesını dahı duyuyorum annelık ıc gudusu olsa gerek yoksa top patlasa duymam cnmcım bızde her yaz tatıle gıdıoduk zaten ılk senemız balayı na gıtmıstık ıkıncı senemızdede canakkaleye gıtmıstık bı hafta tatıl yapmıstık bu yaz bızde tatıle gıdenlere hatta pıknık yapanlara hatta ve hatta dısarı cıkanlara bıle ozenır oldum..bu esım ıcın gecerlı dııl ben tatıle gıderım bırakırsın heralde dıo uyuz oluyorummmmmmmmm seneye tatıl yapmanın hayallerını kuruyorum bendeee

kızlar bebişleriniz kusuyomu? benimki yoğurt gibi kusuyo bazende ağzının kenarlarından sıvı şeklinde dolu dolu çıkarıyo sizce normal mi? özellikle emzirdikten sonra kendi kendine gazını çıkarıp ıkınmaya çalıştığı zaman oluyor :KK19:

ya evt bole ekşimik gıbı kusuyor dedıgın gıbı kendı kendıne gazını cıkarıyor sıkınıyor sıkınıor bı gorsenız sonunda bakıorum altından gök gurultusu :)))
o zaman rahatlayıp bana bakısları varya cok datluuu yaa

cnm bende hep kayısı kompostosu ıcıyorum hatta meyve suyuuda ama maşşallah gaz problemımız olmadı ıns da olmaz

X