2012 Haziran Anneleri Doğurdu

kızlaaar benim oğlum bugün hiç uyumadı.gece uykusu zaten yok
devamlı emmek ve kucak istiyor.göğüsümde uyuyo yatagına koyunca uyanıp ağlamaya başlıyor.ne yapacağımı şaşırdım valla.oğlum uyumayınca bende uyuyamıyorum.acaba sütüm mü yetmiyor? emzik mi versem bilemedim.

mama ver bı kere bakalım uyuyacak mı cnm bazen benımkıde öle yapıo hatta bızde cok sureklı uyanıyoruz doymuo bazen dayanamayıp mama verıorum hemen uyuyo

kızlar oğlum susmayınca acaba sütüm mü gelmiyor diye sağmayı denedim ve sağ göğüsümden başta çok az süt geldi sonra hiç gelmedi.sol göğüsümde sağdıktan sonra acayip acımaya ve yanmaya başladı.oğlum sağdığımız sütü içti gazı çıktı ama hala ağlıyor susmadı ve öğleden beri hiç uyumadı.mama mı versem acaba? emzik mi versem? az kadıbu çaresizlikten derdini anlamamktan çıldırcam

kızlar benim acil yardıma ihtiyacım var.37 haftalık oldum 3 gündür ağrılarım vardı dün gece doğum hastanesine gittik orda 1cm açılma ve nst de düzensiz ağılarım çıktı.ordan kendi doktoruma özel hast gittik orda sNCIM çıkmadı açılma 1cm dedi ebeler.doktorda serum veridirdi ve bizi ünv hastanesine sevk etti o gece çocuk doktoru yokmuş özelde.ünv hastanesindede ağrılarım ve 1cm açılmam çıktı.tabi ben bu arada 3 hastanede de çatı muayesenesi oldum.canım çoook yandı.sonra bu sabah tekrar kendi doktorumagitim tekrar çatı muayenesive nst oldu.nst de ağrı çok az çıktı açılmada yine 1cm.nidilat diye bir ilaç verdi 6 satte bir içicem ve perşembe akşamı son hapı içip bırakıcam doktora gidicem.şimdi benim sabah doktordan geldikten sonra hafif pembe pembe kanamalarım oldu.bir ara geçti sandım az önce wc ye gittim tuvalet kağıdınla sildim ki açık kahve sümüksü bişey anlamadım bu nişanmı yoksa dünden beri çok oynandı ondanmı.kafam karıştı çoook.

mama ver bı kere bakalım uyuyacak mı cnm bazen benımkıde öle yapıo hatta bızde cok sureklı uyanıyoruz doymuo bazen dayanamayıp mama verıorum hemen uyuyo

şimdi eşim mama almaya gitti oğluma da fön makinasını açtık rahatladı biraz.hiç susmadan ağladı o ağladıkça bende ağladım

kızlar oğlum susmayınca acaba sütüm mü gelmiyor diye sağmayı denedim ve sağ göğüsümden başta çok az süt geldi sonra hiç gelmedi.sol göğüsümde sağdıktan sonra acayip acımaya ve yanmaya başladı.oğlum sağdığımız sütü içti gazı çıktı ama hala ağlıyor susmadı ve öğleden beri hiç uyumadı.mama mı versem acaba? emzik mi versem? az kadıbu çaresizlikten derdini anlamamktan çıldırcam

canım sütün yetmiyor olabilir,ne kadar süt sağdınız peki ?
benim kızımda mızıkladığı zaman mama teklif ediyorum doymadımı acaba diye,bazen içiyor bazen içmiyor.
sende en iyisi mama vermeyi bir dene,zaten aç olduklarında deli gibi saldırıyorlar.
baktın mamayı içmedi hala ağlıyor,o zaman emzik denersin.

kızlar benim acil yardıma ihtiyacım var.37 haftalık oldum 3 gündür ağrılarım vardı dün gece doğum hastanesine gittik orda 1cm açılma ve nst de düzensiz ağılarım çıktı.ordan kendi doktoruma özel hast gittik orda sNCIM çıkmadı açılma 1cm dedi ebeler.doktorda serum veridirdi ve bizi ünv hastanesine sevk etti o gece çocuk doktoru yokmuş özelde.ünv hastanesindede ağrılarım ve 1cm açılmam çıktı.tabi ben bu arada 3 hastanede de çatı muayesenesi oldum.canım çoook yandı.sonra bu sabah tekrar kendi doktorumagitim tekrar çatı muayenesive nst oldu.nst de ağrı çok az çıktı açılmada yine 1cm.nidilat diye bir ilaç verdi 6 satte bir içicem ve perşembe akşamı son hapı içip bırakıcam doktora gidicem.şimdi benim sabah doktordan geldikten sonra hafif pembe pembe kanamalarım oldu.bir ara geçti sandım az önce wc ye gittim tuvalet kağıdınla sildim ki açık kahve sümüksü bişey anlamadım bu nişanmı yoksa dünden beri çok oynandı ondanmı.kafam karıştı çoook.

nişandır büyük bi ihtimalle,yarın tekrar bi kontrole git istersen.
hayırlı doğumlar...

kizlar bisey sorcam musait olunca yazarsan sevinirim simdi oglum tek gogsumu emiyo emerken uyuyakaliyor 10 dk icinde en gec uyaninca hemen ikinci gogsu mu vercem yoksa tek gogus 2 saat idare eder mi bir de verirken yeni gogsu mu vericem uyaninca yoksa eskiye devam ki edicem ben bosaldigini anlamiyorum sutum epey var tasiyor hatta

kizlar bisey sorcam musait olunca yazarsan sevinirim simdi oglum tek gogsumu emiyo emerken uyuyakaliyor 10 dk icinde en gec uyaninca hemen ikinci gogsu mu vercem yoksa tek gogus 2 saat idare eder mi bir de verirken yeni gogsu mu vericem uyaninca yoksa eskiye devam ki edicem ben bosaldigini anlamiyorum sutum epey var tasiyor hatta

vallahi canım henüz doğuramadım ama okudum kadarıyla,göğüsten ilk başta su gibi sıvı geliyormuş bebeğin susuzluğunu gideriyormuş ardından karnını doyuran kalorili süt geliyormuş..yani bence tek göğüsten devam etmelisin ki doysun,sütüm de var taşıyo diyosun.bence aynı göğüsten devam:)

cnm benım sutum gelıor fakat öle akmıor yanı az sutum sanırım dedıgın gıbı doymuor doydugu zaman uc saatıde buluyor uyanması o zamanda kendımı kotu hıssedıorum uc saat cok gec neden uyanıp vermedım dıorum cogunlukla bızım bebıs benı uyandırıor yoksa kalkamıorum ama mık demesını dahı duyuyorum annelık ıc gudusu olsa gerek yoksa top patlasa duymam cnmcım bızde her yaz tatıle gıdıoduk zaten ılk senemız balayı na gıtmıstık ıkıncı senemızdede canakkaleye gıtmıstık bı hafta tatıl yapmıstık bu yaz bızde tatıle gıdenlere hatta pıknık yapanlara hatta ve hatta dısarı cıkanlara bıle ozenır oldum..bu esım ıcın gecerlı dııl ben tatıle gıderım bırakırsın heralde dıo uyuz oluyorummmmmmmmm seneye tatıl yapmanın hayallerını kuruyorum bendeee

bebeğin 3,5 kg üstü ise ve sarılığı yoksa 2,5 -3 saatte beslenmesi gerek zaten, ama gece sık uyanıyorsa gündüz çok uyutmayın 2 saati geçirmeden uyandırın diyorlar

ütopya ilk zaman çok cansız emiyorlar yani 10 dk. emmekle 2 saat duramaz bebek, mama veriyorsan ayrı ama 3. günden sonra en 30-45 dk. emzirmen gerek, 20 dk. sağ 20 dk. sol göğüs dedi doktorum ama ben bitene kadar veriyordum her göğsü ve 40 dk. tamamlamaya çalışıyordum, son verdiğin göğüsten başlıyorsun bir sonrakinde- sütün şu anda taşıyo olabilir ama bebek az emdikçe azalıyor, dikkat et derim, sağabilirsin hiç acımıyor, hem mama yerine kendi sütünü verirsin eksta olarak

İlk önceleri karışık bi durum gibi görünüyor ama sonra anne iç güdüsü ile nasıl vereceğini öğreeniyor.Daha önce de yazmıştım. Bebeğin sağlıklı kilo alımı için İkinci kez vereceğin meme, en son verdiğin meme olacak.Önceleri bende boşaldığını anlamıyordum. bir hafta on gün geçsin emilmeyen göğüste kitle gibi bezeler oluşmaya başlayacak. O şekilde anlarsın sende canım. Sütüne de maaşallah.

Canım şu ana kadar kahverengi nişan duymadım. Her gelen pembe renkli dedi. Bana kalırsa senden gelen, çatı muayenesi sonucu oluşan bişey ama yine de dikkatli ol. Ben açılmam 1 cm olduktan 20 saat sonra doğurdum. Şimdiden hayırlı doğumlar.

canım benim de sütüm baştan beri çok geliyor:nazar: göğüsten önce bebeğin su ihtiyacını karşılayan sıvı geliyor bir süre daha sonra besleyici süt geliyor.normalde 1 emişte 20-25 dk emmesi lazım. 1o dk. emiyorsa mutlaka tekrar aynı göğüsü emdir.
ben her 2 göğüsümüde elimle yokluyorum hangisi daha dolu şiş geliyorsa mutlaka onu emziriyorum. benim bebiş 25 dk emiyor. önceden her emzirdiğimde diğer göğsümü veriyordum. artık doluluğuna göre elimle anlayıp veriyorum.bebişim emdiği halde bazen çok şiş olabiliyor o zaman 10 dk. sağıyorum sütümü.bayağ çıkıyor. onlarıda derindondurucuda biriktiriyorum.ama ömrü 3 aymış.ne yapacağım o sütleri bilmiyorum:44: sürekli böyle çok gelirse sütüm.ihtiyaç olmayabilir.
bennimde göğüslerim tam boşalmıyor ama hem bol bol emip hemde sağınca bayağ yumuşuyor.oradan anlıyorum boşaldığını.
ayrıca ben süt arttırıcı hiç bir şey kullanmıyorum.boşa almışım hepsini.

kızlar lohusa sendromunda durumlar nasıl, ben çok inip çıkan bir ruh hali içindeyim, bazen sanki hiç baş edemeyeceğim gibi geliyor, özgür günlerimi özlüyorum ama bebeğimi de çok seviyorum, sanki hayatım bitmiş gibi yoğun hüzün anları yaşıyorum, günler biran önce geçsin istiyorum

kızlar lohusa sendromunda durumlar nasıl, ben çok inip çıkan bir ruh hali içindeyim, bazen sanki hiç baş edemeyeceğim gibi geliyor, özgür günlerimi özlüyorum ama bebeğimi de çok seviyorum, sanki hayatım bitmiş gibi yoğun hüzün anları yaşıyorum, günler biran önce geçsin istiyorum

ben lohusalığı dıbıne kadar yaşıyorum.nasılsın deseler ağlıyorum.ben de bı de çocuk 2 tane.buyuge bakıp bakıp ağlıyorum.1 çocuk yetermıydı hata mı acaba dıye duşunuyrum.sonra mınıgıme akıp onun gunahı ne.sen getırındın dunyaya dıye ağlıyorum.bak şu an gene ağlıuyorum.çok sınırlerım bozuk.1.yı buyutmuşken oh dıyecekken şimdi gene herşey sil baştan.çok buyuyor gözumde ama gececek ınşallah.

Merhaba anneler.Hamileyken daha mutluydum.Lohusa bunalımını yaşıyorum resmen.Sürekli mutsuzum.Amaçsız,hedefsiz kalmış gibi hissediyorum kendimi.sürekli ağlamak istiyorum.Çok garip bir duygu.Dışarıya çıkamamak ta çok zor.Bebeğim 18 günlük oldu.Uyanır, ağlar emziremem diye eve hapsoldum.Sizde durumlar nasıl?

ben lohusalığı dıbıne kadar yaşıyorum.nasılsın deseler ağlıyorum.ben de bı de çocuk 2 tane.buyuge bakıp bakıp ağlıyorum.1 çocuk yetermıydı hata mı acaba dıye duşunuyrum.sonra mınıgıme akıp onun gunahı ne.sen getırındın dunyaya dıye ağlıyorum.bak şu an gene ağlıuyorum.çok sınırlerım bozuk.1.yı buyutmuşken oh dıyecekken şimdi gene herşey sil baştan.çok buyuyor gözumde ama gececek ınşallah.

canım çok haklısın, ben ikinciyi asla doğurmam diyorum şimdiki psikolojimle, herşeyi sil baştan yaşamak zor olmalı, 3-4 çocuk yapanları ayakta alkışlamak istiyorum ama kimi anneler çok geniş tabi, ben çok pimpirikli ve gerginim hâla, ağlayabilmen de güzel, ben uğraşmama rağmen tek damla gözyaşı akıtadım belki ağlasam rahatlarım

Merhaba anneler.Hamileyken daha mutluydum.Lohusa bunalımını yaşıyorum resmen.Sürekli mutsuzum.Amaçsız,hedefsiz kalmış gibi hissediyorum kendimi.sürekli ağlamak istiyorum.Çok garip bir duygu.Dışarıya çıkamamak ta çok zor.Bebeğim 18 günlük oldu.Uyanır, ağlar emziremem diye eve hapsoldum.Sizde durumlar nasıl?

bende hamileyken çok mutluydum, koca göbeğimle her deliğe girip çıkıyordum, şu anda süt sağıp gidebilirim ama sanki baş edemezler gibi geliyor çıkmıyorum, bebekle çıkıyoruz o zaman bile gerginim, aman uyanacak, ağlayacak diye, off ne zaman alışacağız acaba, artık anneliğin tadına varmak oğlumu büyütmekten, onunla olmaktan daha çok zevk almak istiyorum, Rabbime bin şükür

kızlar bende aynı durumdayım
sebebsiz yere ağla ağla şiştim
ne zaman geçer bu loğusa sendromu
her gelen bi şey söyler
bebek bütün gün üzerim de hep emmek istiyooo
memeler meydanda...
insanların bakışları soruları...
bende bu psikolojiyle asla 2. yapmam diyorum
uykusuzluk gaz sancıları
Allahım yardım etttttt....

slm kızlar ooo burası epey kalabalık oldu artık allah daha çok arttırsın inşallah

kızlar bebeğim bu gün isilik oldu
yüzü boynu kollarının altı...
ne yapıyosunuz isilik için

dün aile hekimi gaz için damla yazdı
onun biraz faydası var gb
allahtan o kadar çok ağlamıyor
etini koparır gb bağırıyordu
çok korkuyordum

X