2012 Kasım Anneleri

Bizim .....

• Ankete Katılan
    370
aa ttalım yaptınmı doğumunu hadı gözun aydın cnm ama bak bız senı kasım annesı olarak kabul ettık malum bende ekımde doğum yaptım
bıraz sıkıntılı olmuş cnm doğumun cok ıstemene ragmen normal doğum gercekleşmemeış ama önemlı olan saglıcakla kucagında olması tabı
rabbım uzun ömurlu sağlıklı bı evlat olmasısnı nasıp etsın

teşekkür ederim canım...zaten size çok alıştım başka topiklerde kendimi yabancı hissediyorum :) allah hepimizin bebeğini korusun sağlık versin inşallah.annelik çok güzel bir duygu...Allah, isteyen herkese bu mucizeyi yaşamayı nasip etsin...

hoşgeldin canım allah kabul etsin mevlütünüzü bakalım bizim daha çok var 25 günlük olduk zor oluyo mevlüt işi telaşeli oluyo oglumda çok kalabalıktı bu sefer o kadar kalabalıgı kaldırabilirmiyim bilemiyorum bayabi yorucu oluyo uzun zamandır girmiyodun bebiş nasıl maşallah siz erkenden aldınız bebişleri kucagınıza zaman çok çabuk geçiyo insan hiç anlamıyo kuzucuklarla zamanın nasıl geçtiğini

evetttt ne telaşşş ne telaşşş sormaa :) Allaha şükür onu da atlattık :KK34:
bebişte , bende cok iyiyiz.. aynen valla 2 ay bitti bilee :)

Ben de okuttum Mevlüt'ümuzu biz de 13 günlük olduk inanamıyorum kizlar.
Applepay arabalarımız aynı Umarım memnun kalırız cok araştırıp aldım ben de.

Aynen:) Tahin helvası, tahin pekmez, yaban mersini, meyve kompostosu, üzüm hosafi... Bol bol humana still tea...
Maşallah diyeyim, Allah hepinizin sütunu arttırsın

bizim 2 ay bitti bende ona inanamıyorum :)
memnun kalıcagımıza eminim cünkü bebek arabasında bir numara bi marka maclaren :KK34:
iyi günlerde kullanalım..

selam kızlar nasılsınızzz

her hafta rutin kontrollerimize gidiyoruz yalnız benim bir sıkıntım var içimdeki kanı tam atamıyormuşum içimde kan pıhtıları varmış hala, doktorum daha hızlı atmamı beklerken kanamalarımın az az olmasına şaşırıyor. gerekirse dışardan müdahale edip temizleyeceğim dedi. bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu? çok önemli benim için.. karşılaşanlar ya da duyanlar yazabilir mi lütfen

selam kızlar nasılsınızzz

her hafta rutin kontrollerimize gidiyoruz yalnız benim bir sıkıntım var içimdeki kanı tam atamıyormuşum içimde kan pıhtıları varmış hala, doktorum daha hızlı atmamı beklerken kanamalarımın az az olmasına şaşırıyor. gerekirse dışardan müdahale edip temizleyeceğim dedi. bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu? çok önemli benim için.. karşılaşanlar ya da duyanlar yazabilir mi lütfen

aaa tarcın bnmde kanamam cok az hatta bıttı bıtecek gıbı ama dr um bana bışı demedı acaba bnmde ıcımde bole bı durum warm ıdır ? ssenın kanaman nasıldı ?

aaa tarcın bnmde kanamam cok az hatta bıttı bıtecek gıbı ama dr um bana bışı demedı acaba bnmde ıcımde bole bı durum warm ıdır ? ssenın kanaman nasıldı ?

ilk günler nispeten daha fazlaydı tabi ama pedi taşmıyordu gitgide azaldı bugün 18. gün ve çok çok az geliyor, doktorum ultrasonla bakıyor her hafta gittiğimiz kontrollerde, içinde hala atmamış olduğun kan var diyor, daha hızlı atmanı bekliyorum diyor eğer atamazsan 5 dak. lık bir dışardan müdahale yapıp o kanı almam gerekebilir diyor, kanın içerde kalması vucut için zararlı demek ki.... ama ben müdahale ile alsın istemiyorum kendi kendine çıksın istiyorum ama yapabileceğim bişi var mı bilmiyorum bilenler karşılaşanlar varsa yazabilir mi lütfennn

Son düzenleme:
ilk günler nispeten daha fazlaydı tabi ama pedi taşmıyordu gitgide azaldı bugün 18. gün ve çok çok az geliyor, doktorum ultrasonla bakıyor her hafta gittiğimiz kontrollerde, içinde hala atmamış olduğun kan var diyor, daha hızlı atmanı bekliyorum diyor eğer atamazsan 5 dak. lık bir dışardan müdahale yapıp o kanı almam gerekebilir diyor, kanın içerde kalması vucut için zararlı demek ki.... ama ben müdahale ile alsın istemiyorum kendi kendine çıksın istiyorum ama yapabileceğim bişi var mı bilmiyorum bilenler karşılaşanlar varsa yazabilir mi lütfennn

benımde 40 gun az az geldı sımdı bıde boyle yesıl gıbı sarı gıbı gelıyor akıntıdan braz fazla ama akıntımıdır emın dglm kafam karıstı doktorum hıc bakmadı benım usg ıle sadece dıkıslerıme bakıldı herkese bakıldımı sezeryanla dogum yapanların bende arycam doktorumu hala korunma yontemıne karar veremedık ve 2ay cınsel pehıs verdı daha zamanımız var arayıp doktrumu spıral ıcın danısıcam bakalım

benımde 40 gun az az geldı sımdı bıde boyle yesıl gıbı sarı gıbı gelıyor akıntıdan braz fazla ama akıntımıdır emın dglm kafam karıstı doktorum hıc bakmadı benım usg ıle sadece dıkıslerıme bakıldı herkese bakıldımı sezeryanla dogum yapanların bende arycam doktorumu hala korunma yontemıne karar veremedık ve 2ay cınsel pehıs verdı daha zamanımız var arayıp doktrumu spıral ıcın danısıcam bakalım

merhaba benimde aynı durum başlangıçta nispeten daha fazlaydı 1 haftadan sonra az az gelmeye başladı pedi doldurmuyordu bile şimdi 22 günlüğüz hemen hemen hiç gibi çok çok az geliyor. doktorum dikişlerimi ilk 2 hafta alttan kontrol etti ve ultrasonlada içerde kalan kanı takip etti alttaki dikişlerin kontrolünü bıraktı ama ultrason takibine devam ediyor, seninkinin hiç yapmamış olması ilginççç ya benim başka bir doktorada mı danışmam gerekiyor acaba? ki benim doktorum bana normal doğum yaptırdı kısmet böyleymiş gerçi ama hani çok da güveniyorum doktoruma napsam bilemedim?

merhaba benimde aynı durum başlangıçta nispeten daha fazlaydı 1 haftadan sonra az az gelmeye başladı pedi doldurmuyordu bile şimdi 22 günlüğüz hemen hemen hiç gibi çok çok az geliyor. doktorum dikişlerimi ilk 2 hafta alttan kontrol etti ve ultrasonlada içerde kalan kanı takip etti alttaki dikişlerin kontrolünü bıraktı ama ultrason takibine devam ediyor, seninkinin hiç yapmamış olması ilginççç ya benim başka bir doktorada mı danışmam gerekiyor acaba? ki benim doktorum bana normal doğum yaptırdı kısmet böyleymiş gerçi ama hani çok da güveniyorum doktoruma napsam bilemedim?

benım hıc usg ıle bakılmadı cnm sadece dıkıslerıme baktı doktrum zaten estetık dıkıs yapıldı cok ıyı dedı bıdaha cagırmadı ama ben sezeryanla dogum yaptım onun ıcın olabılır ne guzel bak senın doktrun ultrasonla takıp bıle yapmıs sımdı asıl ben sasrdım benım doktrum nye hıc usg bakmadı dye herkse bakıldımı acaba kızlar sezeryan dogum yapanlar usg ıle bakıldımı sızlerınde

benım hıc usg ıle bakılmadı cnm sadece dıkıslerıme baktı doktrum zaten estetık dıkıs yapıldı cok ıyı dedı bıdaha cagırmadı ama ben sezeryanla dogum yaptım onun ıcın olabılır ne guzel bak senın doktrun ultrasonla takıp bıle yapmıs sımdı asıl ben sasrdım benım doktrum nye hıc usg bakmadı dye herkse bakıldımı acaba kızlar sezeryan dogum yapanlar usg ıle bakıldımı sızlerınde

cnm benım doğumdan sonra 5.gunde ve 40.guınde usg ıle bakıldı
aslında bu cok önemlı rahıme baktı kanama yeterlımı temızlenmışmı dıye baktı
kıst yok dedı ona baktı
mesela arkadaşa ödem var demıştı sanırım bence bı usg ıste

kıst yok dedı ona baktı

ben bırde pko hastasıydım benden istemesi lazımdı ozamn hayret bsy nye ıstemedı acaba aslında detaylı bır doktordur ama arycam spıral ıcın bu aralar ozam bakılır zaten

kıst yok dedı ona baktı

evt usg ile içerde kanın temizlenmiş olup olmadığına bakıyor doktor, iyi de 40 günde atmıyor mu vucut kanı, belki vucut az az atıyor illa ki çok çok mu atması gerek, ya da belki kanın dışarı tamamen atılması 40 günden fazla sürecek olamaz mı? illa ki müdahale edilmesi gerekir mi dışardan, gerekmesin ya inşallah

sezeryanda doktor temizliyor zaten karından kanı, normal doğumda kendi kendine atıyor vucut. benim normal doğum ve 27 inde 1 aylık olacağız inşallah doktora gideceğim bakalım

Son düzenleme:
Kızlar benim bebeğime hem anane hem babanne süpriz yapmak için salıncak almışlar .ben birini kullanmaya diğerini satmaya karar verdim.gitti gidiyorda satışa açtım ama burdada üyeliğim olduğu ve ucuza sattığım için burdada yayınlamak istedim ilgilnen arkadaşlar varsa yardımcı olmaya çalışırım. $arda_lux.jpg

İlgilenen arkadaslar bana özelden ulaşabilir sorularınızı yanıtlarım.Salıncsağın fiyatı 75 TL dir...

sayfa öksüz yetim kalmış...herkes doğuurnca sıpalardan vakit kalmıyo tabi...

hepinizi öpüyorum..

Arkadslar bugum ccokk kotu birsey oldu 11haftalik hamileyim sabah birdenn su gibi kan bosaldu doktora gittum bebek duruyor kalp atislari var dedi progestan verdi kullan artarsa kanama gel dedi yine var ama axaldi sankibenim gibi olsn varmi aranizda

sayfa öksüz yetim kalmış...herkes doğuurnca sıpalardan vakit kalmıyo tabi...

hepinizi öpüyorum..

vallahi ya oglum canima okuyo
pcye girmeye vakit bulamiyorum
kocam raht raht kkya giriyim diye tablet alms saolsun simdi besiki sallarken kkya giriyorum:KK9:

Arkadslar bugum ccokk kotu birsey oldu 11haftalik hamileyim sabah birdenn su gibi kan bosaldu doktora gittum bebek duruyor kalp atislari var dedi progestan verdi kullan artarsa kanama gel dedi yine var ama axaldi sankibenim gibi olsn varmi aranizda

geç gördüm mesajınızı umarım bebeğiniz sağlıkla sizinledir. ben yaşadım 2 defa sizin gibi kanamayı ama çok şükür bebeğim kucağımda. Bazen almayan Allah almıyor.

ana kucağı haşimişcanda 55 tl idi canım...eşine taşıtacaksan sırt çantası al....siyah felan şık bişey...ben sırt çantası aldım...ayrıca anne çantası olacak büüyklükte çok güzel kol çantalarım vafr hepsi valiz gibi onalrı dolduracam...eğer biberon vs. Gerek olursa anne çantası alıcam....oldum olası sevmedım anne çantalarınıç...butikteki 100 tl olanlar çok güzel....bakalım belki vipe daha ucuza gelır ben bekliyom...yada lımongoya felan...trendyolda uyguna verıyo ama.çocuk butiği fazla yok orda....crazy ın bı tulumu vıpte 17 ,unnadoda 18,5 trendde 12,90 mesela...2 ay vaktim var...belki daha fazla...
Bide evde gündüzleri ana kucaında felanda uyutursun....salonda felan...geceleri yatağında yatar...
Sulu köfte...yemek topiğinde var...oraya bak...

sudemcim ,haşim işcanda tam olarak nerede bu? Teşekkürler

Merhaba anneler uzun zamandır bu topiğe kimse uğramamış gördüğüm kadarıyla ama inşallah biriniz soracağım soruları görür v yanıtlar.. Kızım 11 aylık ve yaklaşık 1 haftadır burun akıntısı var öksürük var balgamı var ve doktorun dediği kadarıyla geniz akıntısı da var.. Özellikle burnu çok dolu dedi doktor sprey ve peditus verdi.. Ben ara ara ateşlendiğini de söyledim ateşlenince dolven ver dedi.. Ama 1 hafta oldu hala geçmedi tam iyileşiyor diyorum sonra hooopp tekrar başa sarıyoruz. Sizlerinde başınıza böyle bir durum geldi mi sizler neler yaptınız ben hala daha beklemeli miyim yoksa çocuk kbb doktoruna mı gitmeliyim?? Alternatif toptan faydalandınız mı bitkisel neler yaptınız??

X