2012 kasım bebekleri büyüyor..

Arkadaşlar selamlar,

nasılsınız görüşmeyeli ? biz bugün 40 günlük olduk. yüzümüzde yaklaşık 10 gündür kırmızılıklar var, pütürtü bildiğiniz, doktorumuz geçer benim kızımda da olmuştu ilaç kullanılacak birşey değil 15 20 güne geçer dedii, bişi kullanmıyoruz bizde

şu malum fan fin fon meselesini de eşimle 1 kez denedik amanınnn nasıl canım acıyor yapamadık tam anlamıyla, eşinde zorlamadı, bu durum bana evlendiğimiz ilk geceyi hatırlattı :) sizlerde aynı durumu yaşadınız mı? ne yaptınız sizler? paslanmış mıyım yoksa :)

ay çok sevindim.ben normalde aralık annesiydim ama kızım aceleci davrandı.
canım ben de çok kararsız kaldım.ilk ay oğlumu hastalanınca götürdüğümüz ilgi çocuk sağlığındaki ömer beye götürdük.çok iyi bir doktor teşhisleri ve tedavileri hep doğru çıkmıştı.ama kızım küçük şöyle takibini ve tetkiklerini birlikte yapabileceğim bir yer olsun istiyorum. osmde doğum yaptım çok memnun kaldım ama iyi bir çocuk doktoru denk gelmedi bir türlü. academiada 24 saat uzman doktoru olması çok iyi.sanırım oraya gidicez bu ay.kalça ultrasonu falan çekilecek.

hankar sen çektirdin mi.fark aldılar mı.

kızlar merhaba.bende kasım annesiyim ve urfadayım.uzak bir ilçesindeyiz.size bi sorum olacak.çocuk doktoru olarak hangi hastane ve doktora gidiyorsunuz.kızımı bir kere osm de bi doktora götürdük.devit 3 damlasını günde 5 kere 3 damla ver deyince şok oldum bi daha kimseye götürmedim.doktorlarada güven olmuyor.kalça usgsini çektirmedik hala haftaya 2 ay bitecek.

Cnm sen Siverekte mısın ben de siverekteyim. Biz Academia ve siverekte Gulhayat tıp merkezi , Dicle tıp merkezi arasında mekik dokuyoruz. Henüz hala icime sinen bir yer bulamadım. Şimdilik bunlardan memnunum cok tatmin olmasam da bir nevi mecburuz gecenin bir vaktinde hastalansalar bebişler Urfa uzak kalıyor mecburen burada iyi bir doktor arayışı içindeyim.
Arkadaşlar selamlar,

nasılsınız görüşmeyeli ? biz bugün 40 günlük olduk. yüzümüzde yaklaşık 10 gündür kırmızılıklar var, pütürtü bildiğiniz, doktorumuz geçer benim kızımda da olmuştu ilaç kullanılacak birşey değil 15 20 güne geçer dedii, bişi kullanmıyoruz bizde

şu malum fan fin fon meselesini de eşimle 1 kez denedik amanınnn nasıl canım acıyor yapamadık tam anlamıyla, eşinde zorlamadı, bu durum bana evlendiğimiz ilk geceyi hatırlattı :) sizlerde aynı durumu yaşadınız mı? ne yaptınız sizler? paslanmış mıyım yoksa :)

Bizim kırmızılık leke seklinde alnının ortasında var damar genişlemesi olmus hamilelikte geçer dedi doktor. Kiminde 4 ayı bulurken kimide yasını tamamlaması gerekiyormuş.

Ben sezeryan olmama rağmen esim anca kırk gun dayanabildi ve hiç ağrım olmadı. Korkum vardı ama hiç bir sancı dikişlerde acıma filan olmadı.

ay çok sevindim.ben normalde aralık annesiydim ama kızım aceleci davrandı.
canım ben de çok kararsız kaldım.ilk ay oğlumu hastalanınca götürdüğümüz ilgi çocuk sağlığındaki ömer beye götürdük.çok iyi bir doktor teşhisleri ve tedavileri hep doğru çıkmıştı.ama kızım küçük şöyle takibini ve tetkiklerini birlikte yapabileceğim bir yer olsun istiyorum. osmde doğum yaptım çok memnun kaldım ama iyi bir çocuk doktoru denk gelmedi bir türlü. academiada 24 saat uzman doktoru olması çok iyi.sanırım oraya gidicez bu ay.kalça ultrasonu falan çekilecek.

hankar sen çektirdin mi.fark aldılar mı.

Cnm ben kalça ultrasonumu ve cogu asımızı özel de yaptırdım İstanbul'da. Abimin çalıştığı hastane olduğu için doktor yakını olduğumdan dolayı bir ücret almadılar bizden. Kalça ultrasonu iki dk bile sürmüyor. Bi sag popoya bir de sol popoya ultrason cihazı ile bakıp ölçüm yapıyorlar. Biz de cok şükür bir sey çıkmadı. Yalnız ikinci ayına kadar yapılması gerek diye biliyorum geç kalma canım Allah muhafaza bir sey varsa bile hemen geç kalınmadan müdahele edilir.

Cnm sen Siverekte mısın ben de siverekteyim. Biz Academia ve siverekte Gulhayat tıp merkezi , Dicle tıp merkezi arasında mekik dokuyoruz. Henüz hala icime sinen bir yer bulamadım. Şimdilik bunlardan memnunum cok tatmin olmasam da bir nevi mecburuz gecenin bir vaktinde hastalansalar bebişler Urfa uzak kalıyor mecburen burada iyi bir doktor arayışı içindeyim.

Bizim kırmızılık leke seklinde alnının ortasında var damar genişlemesi olmus hamilelikte geçer dedi doktor. Kiminde 4 ayı bulurken kimide yasını tamamlaması gerekiyormuş.

Ben sezeryan olmama rağmen esim anca kırk gun dayanabildi ve hiç ağrım olmadı. Korkum vardı ama hiç bir sancı dikişlerde acıma filan olmadı.

canım ben normal doğum yaptım alttan müdahale olunca işler değişiyor belki?

bnm oğlum 36 haftalık doğdu o yüzden doktor a c d vitaminin olduğu bi ilç vermişti ilaç bitince aradım, devit 3 e geçin dedi ama ne kadar kullanacağımı sölemedi
günde bi kez 3 damla mı kullnım şekli ?

bnm oğlum 36 haftalık doğdu o yüzden doktor a c d vitaminin olduğu bi ilç vermişti ilaç bitince aradım, devit 3 e geçin dedi ama ne kadar kullanacağımı sölemedi
günde bi kez 3 damla mı kullnım şekli ?

Evet Cnm günde bir kere uç damla. Emzirmeden yarım saat önce ve sonra verebiliyorsun.

bizim bi de pamukçuğumuz oldu ilaç kullanıyorum karbonatlı suyla siliyorum

kaç günde geçiyomuş bilginiz var mı hiç

kızlar hepinizin kafası karışmış sanırım devit 3 günde 3 kere 5 damla veriliyor... 5 kere 3 damla diyen arkadaşımız sanırım yanlış anladınız...multitabs kullananlarsa 18 damla veriliyor...

aşı sonrası veya öncesi ağrı kesici vermek mantıklı değil.. aşı olduğu gün ateş takibi yapın baktınız yükseliyor ozaman verin... mesela bizim 2. ay aşımızı olduktan saatler sonra gece ateşimiz oldu ben takip ettiğim için fazla yükselmesine izin vermeden hemen ilaç verdim..

benim büyük oğlum mesela hiç ateşlenmezdi aşı sonrası... belki bebeğiniz hiç ateşlenmeyecek boşuna ilaç vermeyin bence...

Hanimlar merhaba benim oglum 44 gunluk oldu. 2.ay asilarinin stresi daha simdiden sardi bendi. Atesolcer olarak ne kullaniyorsunuz. Alindan olcen elektronik olanlar var bider koltuk altindan olcen bildigimiz atesolcerler. Hangisi daha sagliklidir acaba?

kızlar hepinizin kafası karışmış sanırım devit 3 günde 3 kere 5 damla veriliyor... 5 kere 3 damla diyen arkadaşımız sanırım yanlış anladınız...multitabs kullananlarsa 18 damla veriliyor...

aşı sonrası veya öncesi ağrı kesici vermek mantıklı değil.. aşı olduğu gün ateş takibi yapın baktınız yükseliyor ozaman verin... mesela bizim 2. ay aşımızı olduktan saatler sonra gece ateşimiz oldu ben takip ettiğim için fazla yükselmesine izin vermeden hemen ilaç verdim..

benim büyük oğlum mesela hiç ateşlenmezdi aşı sonrası... belki bebeğiniz hiç ateşlenmeyecek boşuna ilaç vermeyin bence...

cnm yanlışın var gunde 1 kere 3 damla saglıkocaktanda dr da aynı söyledı

Canim yanlisin var devit3 gunde 1defa 3damla olarak kullanilmali. Saglikocagida kendi cocuk doktorumuzda bu sekilde soyledi.

Hanimlar merhaba benim oglum 44 gunluk oldu. 2.ay asilarinin stresi daha simdiden sardi bendi. Atesolcer olarak ne kullaniyorsunuz. Alindan olcen elektronik olanlar var bider koltuk altindan olcen bildigimiz atesolcerler. Hangisi daha sagliklidir acaba?

Ası zamanı yaklaştıkça beni de stres sarmıştı kendimi bebegim için gerekli bunlar onun iyiliği için seklinde telkinlerle rahatlattim. Ben braun kulaktan ölçen kullanıyorum memnunum.

ayyyyyyyyyy canım ya benim kafa gitmiş yanlış yazmışım:) hergün günde 5 damla veriyorum gelmişim buraya 3 kere yazmışım:) bana dr 5 damla dedi biliyosun ben hiç sağlık ocağına gitmiyorum.. 1 şişe kullandım ondan şimdi multitabsa geçtim geri:)gerçi ben günde 1 kere 18 damla multitabs veriyorum:) çok yoğun ve yorgunum bugün baya misafir ağırladım :) şimdi okuyunca kendime güldüm ...

Son düzenleme:
bizde böle kullanıyoruz 1kere3damla
Arkadaşlar selamlar,

bu pütürtü ve küçücük kırmızı sivilcemsi seyler bizdede var
:KK1:

ayyyyyyyyyy canım ya benim kafa gitmiş yanlış yazmışım:) hergün günde 5 damla veriyorum gelmişim buraya 3 kere yazmışım:) bana dr 5 damla dedi biliyosun ben hiç sağlık ocağına gitmiyorum.. 1 şişe kullandım ondan şimdi multitabsa geçtim geri:)gerçi ben günde 1 kere 18 damla multitabs veriyorum:) çok yoğun ve yorgunum bugün baya misafir ağırladım :) şimdi okuyunca kendime güldüm ...

nası ya günde 1 kere 5 damla mı veriyosun devit3'ü:44: napıyosunuz canım IRON MAN mı yetiştiriyosunuz :KK52:

bizim aşımızada çok az kaldı çok üzülüyorum ama hankarın dediği gibi kendimi telkin etmeye çalışıyorum bebeğim için gerekli ama3 aşı aynı anda çok acı duyacak onu öyle görmek beni bitiriyor.

ateş ölçer olarak bizim doktorumuz en sağlıklı ölçenler koltukaltı ve ağızdan dijital yada civalı eski tip olanlar dedi.
kulaktan olanlar da 2 derece fark ediyormuş.

herkese merhaba, herkes iyi inşallah bebekler büyüyor,
oğlum ayın 16 sında 2 ayını doldurcak ama gazlar tavan yapmış durumda, kolik bebek oldu iyice, her zaman gazlı ama fena olduğu zamanlar akşam 9 da bir başlıyor 1.30a kadar çığlık çığlığa, valla annem olmasa çok bağırır da annem sakinleştiriyor tecrübeli tabi, 1 aydır annemdeyiz evde tek başıma olsam çıldırırım herhalde

bu arada d3lereden bahsedilmiş, biz sağlık ocaklarında ücretsiz dağıtılan monovit d3 kullanıyoruz, günde 3 damla şeklinde demişti hemşire o şekilde veriyorum

ayrıca ateş düşürücülerden bahsedilmiş, henüz 2. ay aşılarını olmadık ama ben ilaç verme taraftarı değilim, ateş vücudun mikroplara karşı savaşması demektir, belli bir dereceye kadar ateşin çıkması iyi birşeydir, hemen baskılamak gereksiz, kaldı ki aşıdan önce vermek çok mantıksız, bir arkadaşımız karaciğere yük demiş tamamen katılıyorum, ufacık bebeğe gereksiz yere ilaç vermek mantıksız, ben metsil ve türevlerini bile vermiyorum, bebek bu dünyaya adepte olana kadar gazlanacak da ağlayacak da
2. ay aşımızı olalım da bakalım ateş çok yükselirse vericem , o da calpol veririm fitile hiç hiç gerek yok

birde kızlar bezde kaç numara kullanıyorsunuz, ben hala 1 numara yenidoğandayım, küçük geldiğini nasıl anlayabilirim? gerçi kiloya bakıyorum, şu an huggies kullanıyorum, diğerlerine göre daha küçük gibi, bundan sonra 2 numaraya geçerim herhalde

birde foto ekleyelim bakalım teyzeleri maşallah bize :):nazar:
$sofy_alieren.jpg

Son düzenleme:
Aşı konusunda herkes bir şey yazmış bende fikrimi yazayım biz olduk gitmeden fitil atın gelin dediler kafama göre atmadım , attık aşımızı vurulduk geldik 4 saat sonra çocuk alev alev yanıyordu ağlamak ağrı tavanda tekrar attım 8 saat sonra tekrar alev aldı tekrar attım yarım ertesi gün yine huzursuzluk ağlama ateş bu sefer calpol verdim , verdim memnunum çocuk zaten gazdan acıdan ağlaya ağlaya bir hal oldu birde ateş içinde ağrı içinde çocuğun dayanıkılığını test etmek için atmamazlık yapamazdım çok çıknca etkisini gösterene kadar ağlardı çok yani buda benim fikrim :nazar:

D vitamini için bizede asmde ağzına damlatacaksan 3 damla kaşıkla vereceksen 5 damla dedi, hastanedeki doktoru başta multitab vermişti ama asmde ebe daha 1 aylık çocuğa o kadar vitamin yüklemek anlamsız heleki anne sütü alıyısa diyince mantıklı gelmişti bana, bunlarda benim bildiklerim :KK66: he fitil konusuna gelince ben şimdiye kadar 4 farklı doktor test ettim (bizim bi dönem kaslarında sertlik var diye sorununuz olmuştu o yüzden) hepside paranox fitili çok gazı olupta sancılanırsa bile ver çocuk ızdırap çekmesin dedi yani o kadarda korkulcak bişey değil demekki, annemde bana verirmiş hep :))

X