2012 kasım bebekleri büyüyor..

düzenli olarak takip edemiyorum onun için bilmiyorum aranızda bebeğine hem anne sütü hem mama veren var mı benim kızım uterin arterlerimdeki yiksek rezonans teşisiyle 39. haftasında 2360 kg olarak dogdu sarılık olmasın diye*cünkü o kadar kücüktü ki ememiyordu biraz mama verdik su anda 2 aylık günde 90ml mama takviyesi alıyor günde sadece 1 kere akşamları veriyorum yatmadan önce..onun dıiında gün içinde emiyor. fakat ben azaltmaya çalışıyorum bu mama olayını gecen hafta 150 ml takviye alıyordu bu hafta 90 ml ye düştü. merakım şu ki eger siz de mama takviye ediyorsanız nasıl kullanıyorsunuz bebişleriniz nasıl kilo alıyor ve de sütümü arttırmak için ne yapabilirim simdiden cevaplarınız için teşekkürler yardımınıza ihtiyacım var

cnm bu süt sorunu birçoğumuzun problemi.hepimizde okadar çok şey denedikki.sana tavsiyem humana çay,bol su,moral ve en önemlisi uyku (tabi bebişinden uyuyabiliyorsan:)) benim sütüm az olduğu için doktor günde 3 kez 60 ml mama ver dedi.vermeye başlayınca oğluşum kilo almaya başladı.bence moralini bozma sütün azsa mamayla takviye yapıyorum diye kendini suçlu hissetme.ben genelde mamayı uyku öncesinde veriyorum uykuyu iyi alması için

cnm bu süt sorunu birçoğumuzun problemi.hepimizde okadar çok şey denedikki.sana tavsiyem humana çay,bol su,moral ve en önemlisi uyku (tabi bebişinden uyuyabiliyorsan:)) benim sütüm az olduğu için doktor günde 3 kez 60 ml mama ver dedi.vermeye başlayınca oğluşum kilo almaya başladı.bence moralini bozma sütün azsa mamayla takviye yapıyorum diye kendini suçlu hissetme.ben genelde mamayı uyku öncesinde veriyorum uykuyu iyi alması için

ben 3*4 gündür sadece akşam 8 de 90 ml veriyorum ondan önce sabah 11 de akşam 6 da 60 ml veriyordum ama dediğim gibi mamayı azaltmaya çalışıyorum. ısırgan otu cayı dogadan lactate çay rezene çayı içiyorum günde 3 lt su içiyorum. ben arada sağıp bakıyorum ama sürekli emzirdiğim için ne kadar var bilemiyorum. yalnız sabah emzirmeden sağarsam 2 göğüsten 90 ml çıkıyor bu kadarcık yani kızım 2360 dogdu parmak kızdı ama küvezde kalmadı sarılık olmadı ilk ay 3300 idi 940 gram almıştı sonra ara ara sağlık ocağına götürüp tarttırdım en son 51 günlükken 3600 düayın 15 inde 2 ay olacak kilosu az tabi küçük doğduğu için ama kilo alım hızı iyi ben de yavaş yavaş mamadan vazgeçirmek istiyorum sütüm artsın istiyorum aranızda sütünü sağıp veren varsa ne kadar zamanda ne kadar sütünüz oluyor bebek biberona alışır mı şimdilik hem beni emiyor hem biberon alıyor ama 3 aydan sonra sorun olur diyorlar

merhaba kızlar uzun bir hastane sürecinden sonra tekrar evimize dönebildik durumumuz kötüleşince yogun bakıma alınan minik kızım bugun taburcu oldu dünü serviste kontrelde gecirdik artık evimizdeyiz allahım kimseyi evledıyla sınamasın kimseyide düşürmesin oralara çok zor tamamen yıpranmış durumdayım 1 gece yogun bakıma aldılar beni kızına bakabilirsin bizim çok hastamız var diye ama ömrümden ömür gitti yavrum sabaha kadar agladı meger kolundaki damar yolu şişmeye başlamış berbat bir geceydi agladı kucagıma bile alamadım oksijen alması gerektiği için küvezden çıkarmadılar 3 saatte bir onada minik kızım nasıl dayansın hem açıklık hem serum yolu hem başındaki huk mahvetti yavrumu şükürler olsun allahım daha beterinden saklasın bebişleri koruyun salgın varmış hastane minik bebişlerle dolu üst solunum yolu enfeksiyonlarından pek kalabalık ortamlara girmeyin derim kendinize ve kuzulara iyi bakım dilerim herkes iyidir...

çok geçmiş olsun canım iysinizdir inşallah.sağlıkla huzurla büüyt bebişini inşallah bundan sonra.

düzenli olarak takip edemiyorum onun için bilmiyorum aranızda bebeğine hem anne sütü hem mama veren var mı benim kızım uterin arterlerimdeki yiksek rezonans teşisiyle 39. haftasında 2360 kg olarak dogdu sarılık olmasın diye*cünkü o kadar kücüktü ki ememiyordu biraz mama verdik su anda 2 aylık günde 90ml mama takviyesi alıyor günde sadece 1 kere akşamları veriyorum yatmadan önce..onun dıiında gün içinde emiyor. fakat ben azaltmaya çalışıyorum bu mama olayını gecen hafta 150 ml takviye alıyordu bu hafta 90 ml ye düştü. merakım şu ki eger siz de mama takviye ediyorsanız nasıl kullanıyorsunuz bebişleriniz nasıl kilo alıyor ve de sütümü arttırmak için ne yapabilirim simdiden cevaplarınız için teşekkürler yardımınıza ihtiyacım var

canım sütünün çok olmasını istiyorsan kabak tatlısı yiyeceksin. ben ne zmn yesem ğöğüslerim doluyo dokunurken bile acıyo. kendi kendine akıyo . o derece süt yapıyo kabak tatlısı. bi dene göreceksin canım. :)

yardım lütfen bu kalça filmi dedikleri seyle kalça ultrasonu ayrımı birinde malum radyasyon var yaptıranlar nasıl yaptırdı acil cevap ltfn

canım ben kalça ultrasonunu yaptırdım kızımın. poposunu açıp yan yatırıyorsun bebeği sonra karnımıza baktıkları ultrason cihazı var ya onunla kalçalarına bakıp ekrandan fotosunu alıyo. sonra dr a gösteriyosun bu kadar. çok şükür bizde bişey çıkmadı. inş sizlerdede bi sorun olmaz

maltana içecegi gercekten süt artırıyormu hanmlar artırıyorsa bide hangi türü şeftalimi armutmu

Selam kızlar

Bugun 70 günlük olduk. Gelişimimiz cok şükür iyi gidiyor. 59 cm 5430 gramiz. Gaz sorunlarımız rezene cayı ve biogaia sayesinde minimum seviyeye indi. Arada kendini zorlasa da eskiye oranla cok iyi seviyedeyiz

20 gun onceye kadar gece gündüz ayrımını yapamıyordu neyse ki öğrendi ve ben cok rahatladım. Dünya varmış diyorum onceden birkaç saat yarın yamalak uyku ile gunu bitiriyordum. Kızımda iyi uyuyamadigi için kilo iyi alamıyordu. Su an uyku nazar değmesin maşallah düzene girdi. Gündüz cok az yatıyor ama gece cok iyi uyuyor maşallah. Öyle korkuyorum ki nazar değmesinden o yüzden kimseye diyemiyordum. Kızlar sabr edin yoluna girmeyecek diye düşünmeyin hersey zamanla rayına oturuyor Dünyaya adapte olmaları en aşağı iki ayı buluyor sonrası ise keyifli günler başlıyor.

Hep derdim ki bir sabah da ağlamanla degıl gülmenle uyanacak miyiz diye şimdi bir haftadır gülerek uyanıyor :) hele bir agulari var ki sormayın nasıl guzel bir sey ya.

Ve asıl size önermek istediğim bir sey var. Ben anakucağı aldığımda sık olsun diye bir sürü para verip hiç kullanıssiz bırsey almışım sadece one arkaya sallaniyordu ve salla salla uyumuyordu. Bir tane ana kucağı keşfettik kuzenim önerdi ve aldığım günden eri kuzenime dua ediyorum. Hem fiyatı ucuz hem de bebegim icinde saatlerce kaliyo ihih yapmaya başladığı an yan yan sallıyorum anında susuyo. Anne dizi beşiği diye geçiyor. Adı üzerinde anne dizi gibi yan sekilde sallıyor artık ayağımda saatlerce sallamıyorum beşiğine koyup gözünü de mendille kapıyorum ve on dk icinde uyuyo. Kesinlikle tavsiye ederim.

kullandığınız ana kucağının markası ne ? oğlumda sadece sallanarak uyuyabiliyor artık bacaklarım kas yaptı :)

Kızlar oğlum bugün çok hapşurdu
Biraz da huysuzdu ve yeşil kaka yaptı
Çok sulu değil
Kanlı değildi ve ateş yok
Önemsemeliyim ne dersiniz
Bugün humana nın kimyonlu rezenesini almıştım
Onu verdim hem rahatlar hem içi ısınır die
Önemli bişey yoktur di mi:26:

Kızlar oğlum bugün çok hapşurdu
Biraz da huysuzdu ve yeşil kaka yaptı
Çok sulu değil
Kanlı değildi ve ateş yok
Önemsemeliyim ne dersiniz
Bugün humana nın kimyonlu rezenesini almıştım
Onu verdim hem rahatlar hem içi ısınır die
Önemli bişey yoktur di mi:26:

Benim kızım sürekli çok hapşuruyo ama doktor 4-5 defa peşpeşe hapşurmuyosa normal demişti inşallah seninde ciddi bişey yoktur

tebrik ediyorum kendimi sonunda grip oldum.inşallah bebeğime geçmez :26:emmiyor ama dipdibeyiz :KK25:

tebrik ediyorum kendimi sonunda grip oldum.inşallah bebeğime geçmez :26:emmiyor ama dipdibeyiz :KK25:

Bende gecenlerde griptim bebegime bulasmadi cok sukur. Surekli ihlamur adacayi, kusburnu ictim birde iclerine elma kabugu atarsan cabuk atlatirsin insallah. Kesinlikle maske kullan ellerinide her emzirmeden once yikarsan bulastirmadan atlatirsin insallah. Gecmis olsun...

Bende gecenlerde griptim bebegime bulasmadi cok sukur. Surekli ihlamur adacayi, kusburnu ictim birde iclerine elma kabugu atarsan cabuk atlatirsin insallah. Kesinlikle maske kullan ellerinide her emzirmeden once yikarsan bulastirmadan atlatirsin insallah. Gecmis olsun...

evet içim dışım çay oldu zaten ama işe yarıyor gibi.
Malesef artık emmiyor sağ göğsümdeki süt tamamen bitti soldan da 2 3 damla geliyor onu bile veriyorum kaşıkla
:26:

mrb kızlar oğlum hasta çok öksürüyordu bugün dr.a gittik bronşit başlangıcı dedi buhar tedavisi verdi cumaya kadar öksürük geçmezse azalmazsa röntgen çektircez dua edin nolur cumaya kalmasın öksürüğümüz :KK43:((

Benim kızım sürekli çok hapşuruyo ama doktor 4-5 defa peşpeşe hapşurmuyosa normal demişti inşallah seninde ciddi bişey yoktur
Yok arka arkaya değil ama gün içinde baya hapşurdu bide öksürük başlar gibi oldu ama bugün daha iyi gibi çok şükür

Annemde kalıyorum bi süredir
Burda kardeşim ve babam ağır grip oldular
Maske kullanıolar evde bide elma tarçın ıhlamur çayı içtiler
Bugün daha iyiler
Ama maske kullan bence de
Önlem olur en azından

mrb kızlar oğlum hasta çok öksürüyordu bugün dr.a gittik bronşit başlangıcı dedi buhar tedavisi verdi cumaya kadar öksürük geçmezse azalmazsa röntgen çektircez dua edin nolur cumaya kalmasın öksürüğümüz :KK43:((
Ay çok geçmiş olsun ya
İnşallah geçer
Benim oğlanda dün biraz öksürdü ama bugün yok gibi
Umarım bir an önce geçer, hafif atlatırsınız en azından

Bunların yanı sıra benim oğlanın elleri ve ayakları çok terlio neden anlamadım
Terleynce soğuo üstünde kuruo
Doğal olarak üşüyünce gaz yapıo
Ne yapacağımı şaşırdım:26:

herkese merhaba, herkes iyi inşallah bebekler büyüyor,
oğlum ayın 16 sında 2 ayını doldurcak ama gazlar tavan yapmış durumda, kolik bebek oldu iyice, her zaman gazlı ama fena olduğu zamanlar akşam 9 da bir başlıyor 1.30a kadar çığlık çığlığa, valla annem olmasa çok bağırır da annem sakinleştiriyor tecrübeli tabi, 1 aydır annemdeyiz evde tek başıma olsam çıldırırım herhalde

bu arada d3lereden bahsedilmiş, biz sağlık ocaklarında ücretsiz dağıtılan monovit d3 kullanıyoruz, günde 3 damla şeklinde demişti hemşire o şekilde veriyorum

ayrıca ateş düşürücülerden bahsedilmiş, henüz 2. ay aşılarını olmadık ama ben ilaç verme taraftarı değilim, ateş vücudun mikroplara karşı savaşması demektir, belli bir dereceye kadar ateşin çıkması iyi birşeydir, hemen baskılamak gereksiz, kaldı ki aşıdan önce vermek çok mantıksız, bir arkadaşımız karaciğere yük demiş tamamen katılıyorum, ufacık bebeğe gereksiz yere ilaç vermek mantıksız, ben metsil ve türevlerini bile vermiyorum, bebek bu dünyaya adepte olana kadar gazlanacak da ağlayacak da
2. ay aşımızı olalım da bakalım ateş çok yükselirse vericem , o da calpol veririm fitile hiç hiç gerek yok

birde kızlar bezde kaç numara kullanıyorsunuz, ben hala 1 numara yenidoğandayım, küçük geldiğini nasıl anlayabilirim? gerçi kiloya bakıyorum, şu an huggies kullanıyorum, diğerlerine göre daha küçük gibi, bundan sonra 2 numaraya geçerim herhalde

birde foto ekleyelim bakalım teyzeleri maşallah bize :):nazar:
Eki Görüntüle 597285
resiim süper :))

bu arada senin pisi oğluşundan büyük .:))

biz 3 numara kullanıyoruz. 6 kilo olmuşuz dün tartıldık.

barlas çok sık emiyor sürekli aranıyor gibi yapıyor hele akşamları ağlayarak emiyor. acaba süt yetmiyor mu diye düşünüyordum dr. 2 ayda 3 kiloya yakın aldığı için gayet yeterli dedi. benim oğlumda akşamları 7den sonra başlıyor 12 gibi bitiyor uyumuyor ağlamas pek yok gibi sürekli mızmız... ama 10.30dan sonra çığlıklar başlıyor.katılıncaya kadar bağrıyor bizde biraz oto koltuğunda sallanıyor,biraz dizde,biraz mobilya beşikte,biraz çingene beşiğinde en son battaniyede sallayarak geceyi kapatıyoruz:)) bu saat oldu hala uyuyor. 2-3 saatte bir emip devam ediyor uykuya:)

bu arada poposu kızarmış hafifçe.. pişik kremi ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
yukarıyı yenı okudum ALLAH acılarını yasatmasın cok gecmıs olsun miniğine acıl sıfalar

geçmiş olsun dumanoğlu rabbim bir daaha yaşatmasın kimseyi evladıyla sınamasın rabbim..

cnm çok geçmiş.Allah hastaneyi hayatımızdan eksik etmesin ama düşürmesinde.inşallah kızınla bu son ayrılışınız olur.sen burda kızımdan ayrıyım diyince çok üzüldüm.kızınla sana evde mutlu günler dilerim

Dumanoğlu geçmiş olsun
Allah hiç birimizi evladımzla sınamasın
Bir daha da hastanelere düşürmesin

çok geçmiş olsun canım iysinizdir inşallah.sağlıkla huzurla büüyt bebişini inşallah bundan sonra.

çok sagolun kızlar bugunde kuzumu aşıya götürdük yavrum her yeri delik deşik oldu igne degmeyen yeri bi başı kalmıştı onuda damar yolu ararken açtılar yavrumu o halde görünce aglamaktan helak oldum şükrediyorum ki sütüm kesilmedi gözlerim hala acıyo dilerim kimsenin başına gelmez tekrar söylüyorum gribin arkasına çok çabuk gelişiyomuş ne olur dikkat edin geçmez demeyin..

selamlar annecikler dört gün sonra iki aylık olacağız Allah ın izniyle , birkaç gün öncede anneannemiz gitti kaldık oğlumla yalnız .
kırkı dolduktan daha uykusuz bir bebek oldu, sallanmayan karyola almıştım uykuya dalmada zorlandığı için tekerlek taktırdım uykuya dalana kadar ileri geri hareket ettirebilmek için . annem burdayken farkında değildim pek ama hiçbir iş yapmıyormuşum iki üç gündür ev işiydi , oğlumdu eşimdi derken dün gece damla süt gelmedi mama verdimde uyudu açlıktan ortalığı inletmişti :KK43:
çok ağladığında da kendi kendime başa çıkamıyorum hiç durmuyor battaniyede sallıyorum bir ben bir eşim kucağında tutuyor küçük bebek oyalanmıyorda , bazen eşim geç gelebiliyor veya nöbeti oluyor gece çağırıyorlar yalnız olduğumda ağlasa ne yaparım diyorum elektrikli ana kucağı almayı düşünüyorum "mamaroo" yu gördüm e bebek te çok hoşuma gitti biraz pahalı desem az olur sanki , pahalı bir model , ilk doğduğu andan itibaren olsa 6 ay kullansa parasını çıkaracak ama şimdi olduk 2 aylık kullansa kullansa 6. - 7. aya kadar kullanabilecek zaten boyu uzun doğdu ayakları dışarı sallandırır kullanırım diyorum ama kararsızım sizin tavsiye edeceğiniz model var mı ?

Bayadır giremedim.Yazdığım soruya cevap veren annelere çok teşekkür ederim.Bi arkadaşımızın dediği gibi sağlık ocağına güvenmeyip bi çocuk doktoruna gittik bronşit dendi zatürre başlangıcı hastaneye yatış serumlar,iğneler,havalar :KK43: Hatırlamak istemeyeceğim şeyler.Şimdi evimizdeyiz iyileştik çok şükür rabbime ama dün gece sabaha kadar süren gaz sancısı ağlamaları ne yiyeceğimi şaşırdım inanın.Zinco kullanıyorum karnına sıcak havlu koyuyuorum.İlk çocuğun verdiği tecrubesizlikle elim ayağıma dolaşıyor.kuran yapmıştım kırkkı çıkınca keşke yapmasaydım küçük bünyesi kaldıramadı çocuğumun sizlere tavsiyem kesinlikle kalabalık ortamlara ve hasta insanlara yaklaştırmayın bebeğinizi bünyeleri altı aylık olana kadar kaldıramıyormuş doktorumuz söyledi.Bedeli çok ağır oluyor.Gerçektende annelerin hakkı neden ödenmiyor daha bir anlıyor insan.Sabır taşı gibiyim rabbim selamet versin. Hala bacakları karnında yavrumun :KK43:

kızlar bebeğim 2 aylık ve gazdan kurtulamadık hala o yetmedi bi de üstüne kaka problemi çıktı geçen 6.günde zor yaptı yavrum oda bizim zorlamamızla makattan z.yağı verdik ama şimdi yine 2 gün geçti kaka yok bide beni her emişinde yada gaz çıkarmaya ovalarken bağırsaklarından gelen sesi duyuyorum ve çok üzülüyorumm sizde böle sorun varmı

X