2012'nin TAZE GELİNLERİ BURADA TOPLANALIM,YARDIMLAŞALIMM ! :)

Tabi ki canım rahat olamıyosun en önemlisi sonuçta yeni evlisin dimi
uzun bi süre misafir almamayı düşünüyorum kafam rahat esin biraz
nerdeyse misafirsiz günümüz olmadı evlendiğimizden beridir.

Tabi ki canım rahat olamıyosun en önemlisi sonuçta yeni evlisin dimi
uzun bi süre misafir almamayı düşünüyorum kafam rahat esin biraz
nerdeyse misafirsiz günümüz olmadı evlendiğimizden beridir.

bizimde çok gelen giden oluo canım..düşündügümzden farklı galıba ....

misafirin eksık olmayacak galıba canım allah sabır kolaylık versin..zamanla duzene girer muhakkak eşinde sıkılır bir sure sonra sonuçta evde biri olunca eşiyle sohbet bıle edemıo ınsan..

evet kesinlikle .. bizim de bu zaman zarfında 4 defa misafir ağırladık :)

çalıştığımız için haftasonları gelmek istiyorlar genelde

hem iyi hem kötü .. bi taraftan cumartesi temizlik pazar gezme dinlenme planın altüst oluyo bir taraftan misafir ağırlamak güzel bir duygu

yaa evet güzel duygudur da valla ben tadını çıkaramadım resmen.. evliliğimizin 2.haftasından başladık misafir ağırlamaya
daha yeni yeni rahatladım uzun bi sürede almamayı düşünüyorum zaten çalışıyoruz bi pazarımız var onuda yiyorlar..:KK70:
şaka bi yana herşeyin abartısı bunaltıyor insanı

aynen fazlası zarar :)

neticede bunu herkesin düşünmesi gerekiyor aslında

yeni evlililer rahatsız edilmez çok fazla

anneme gelsenize diyorum yeni evlilere ev ziyaretine durmadan gelinmez öyle diyolar

bencede alma canım sen bi süre kafanı dinle bencede

Onu yapıcam zaten yaa sinir oldum zaten çalışıyorum kafamın rahat olduğu gün yok
misafir bitmek bilmedi ama geçen 1,2 arkadaş daha söledi size gelicez diye salladık valla
ee ne yapalım yani
allahtan görümcem de gitti biraz daha kalsaydı çıldıracaktım

iyi etmişsin sallamakla :)

acelesi yok gelirler daha sonrada..

yemek temizlik işini nasıl yapıyosun canım

yetiştirme konusunu

iyi etmişsin sallamakla :)

acelesi yok gelirler daha sonrada..

yemek temizlik işini nasıl yapıyosun canım

yetiştirme konusunu

canım açıkçası ben kocacığım tarafından azıcık kandırıldım:)
şöyle ki nişanlıyken özelliklede yemek konusunda bana yardımcı olacağından bahsediyordu ama nerdeee
suyunu bile benden istiyor sağolsun
işten gelir gelmez yemek yapmaya başlıyorum 6 civarı falan işte tavuk yemekleri yapıyorum daha çok eşim onu seviyor çünkü temizliği pazar günü yapmaya çalışıyorum ama bazen hafta içi hem temizlik hemde yemek yaptığımda oluyor. bayada zorlanıyorum açıkçası ama elimden geldiğincede ev hanımlığınıda iyi bir şekilde yapmaya özen gösteriyorum
pratik olmak adına mesela nohut haşlayıp buzluğa atıyorum ki hemen kullanabileyim diye
haftada 1 günde annemlerde yiyoruz zaten kayınvalidem başka şehirde pek faydalanamıyoruz onlardan :))

aman da aman bizim tazeciklere de bak sen,evlenmişlerde misafirlerden şikayet eder olmuşlar...:KK1::KK1:

Şaka bi yana kızlar Allah yardımcınız olsun,sıkıntılı bir durum eşimle aynı memleketli olunca akrabalarda hep aile dostu,evimi serdik görmek istediler, bende ramazandan sonra evimde dua okutacağım o zaman herkesi davet edeceğim dedim ;kimselere izin vermedim,evlendikten 5 gün sonrada ramazan giriyor zaten kimsecikleri kabul etmeyeceğiz:KK1::KK1:Bir de bizim adetlere göre uzun bir süre yeni evlilere gidilmez:)))

Son düzenleme:
canım açıkçası ben kocacığım tarafından azıcık kandırıldım:)
şöyle ki nişanlıyken özelliklede yemek konusunda bana yardımcı olacağından bahsediyordu ama nerdeee
suyunu bile benden istiyor sağolsun
işten gelir gelmez yemek yapmaya başlıyorum 6 civarı falan işte tavuk yemekleri yapıyorum daha çok eşim onu seviyor çünkü temizliği pazar günü yapmaya çalışıyorum ama bazen hafta içi hem temizlik hemde yemek yaptığımda oluyor. bayada zorlanıyorum açıkçası ama elimden geldiğincede ev hanımlığınıda iyi bir şekilde yapmaya özen gösteriyorum
pratik olmak adına mesela nohut haşlayıp buzluğa atıyorum ki hemen kullanabileyim diye
haftada 1 günde annemlerde yiyoruz zaten kayınvalidem başka şehirde pek faydalanamıyoruz onlardan :))

:))

derler canım .. :))

iyi sen baya organize olmuşsun ev işlerinde temizliğinde

bende evimle ilgilenmeyi temizlik yapmayı seviyorum

bende alıştığımı düşünüyorum artık dün akşam akşam yemeğine dayımlara gittik mesela ayrı bir

bireyken aynı zamanda minik bir aile olmakda güzelmiş .. onu hissettim

yemek konusunda eşimden yana şanslıyım ne yaparsam

ne varsa o.. :)

Benim eşimde yemek seçmez ama istektede bulunur
sen çalışıyordun değil mi?

ben çalışıyorum ama neredeyse pes edicem çok zorlanıyorum böyle çalışma saatlerim,iş temposu çok ağır geliyor
tahmini bi kaç ay sonra bi aksilik olmasa bırakıcam sanırım
çocuk düşünüyor musun peki

yok canım şimdilik düşünmüyoruz

çalışıyoruz kendimizi toparlayalım

alışalım ev hayatına .. tadını çıkaralım..

çünkü çocuk sorumluluk demek .. birden hayatının rotası değişiyor ...

nasip kısmetse sonraki yıllarda inşaAllah :)

Canım valla bende ikilemdeyim açıkçası eşimin yaşı büyük diye istiyorum bide ben çocukları çok severim ondan sıcak bakıyorum ama benimde eşim hiç istemiyor bakıcaz artık hayırlısı

aman da aman bizim tazeciklere de bak sen,evlenmişlerde misafirlerden şikayet eder olmuşlar...:KK1::KK1:

Şaka bi yana kızlar Allah yardımcınız olsun,sıkıntılı bir durum eşimle aynı memleketli olunca akrabalarda hep aile dostu,evimi serdik görmek istediler, bende ramazandan sonra evimde dua okutacağım o zaman herkesi davet edeceğim dedim ;kimselere izin vermedim,evlendikten 5 gün sonrada ramazan giriyor zaten kimsecikleri kabul etmeyeceğiz:KK1::KK1:Bir de bizim adetlere göre uzun bir süre yeni evlilere gidilmez:)))

Sizinkide büyük cesaret doğrusu evlendikten 5 gün sonra ramazan yaa zor olur bayaa

Canım valla bende ikilemdeyim açıkçası eşimin yaşı büyük diye istiyorum bide ben çocukları çok severim ondan sıcak bakıyorum ama benimde eşim hiç istemiyor bakıcaz artık hayırlısı

acele etme elbet olacak alacaksın kucağına bebeğini :) dua et iste Rabbim en uygun zamanda verecektir...
biz aslında şu zaman bu zaman diyoruz ama Rabbim zamanını biçmiş .. O ne zaman isterse o zaman olur elbet :)

Tabi ki öyle allah hepimize herşeyin hayırlısını nasip etsin
bende şimdi iş yerindeyim eve gidince ne yemek yapsam diye düşünüyorum.evlilik çok güzel bişey şu an için bu düşünceler bile tatlı geliyor insana umarım hep böyle devam eder.

X