İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

Günaydınlar herkese,

bizdede durumlar aynı....
okuma şiir yazma toplama karışık hecelerden kelime bulma
birde 23 nisana kadar istiklal marşı ezeberlenecekmiş
öğretmen o yü<zden az ödev veriyorumuş
sınıfta 5-6 kıta ezberleyen olmuş sanırım
biz daha 1. kıtayı tamamlayamadık:KK43:
ezberletme yönteminiz nedir?
nasıl ezberliycez bilmiorum:KK43:

biz henüz istiklal marşını ezberleme olayına girmedik,kızım zaten ilk iki kıtasını okulda okuya okuya öğrenmiş,

valla ezberlemek için bol bol okuması lazım sanırım,şiirleri ben eve gidene kadar kızım ezberlediği için yardımcı olamıycam canım ya

Günaydınlar herkese,

bizdede durumlar aynı....
okuma şiir yazma toplama karışık hecelerden kelime bulma
birde 23 nisana kadar istiklal marşı ezeberlenecekmiş
öğretmen o yü<zden az ödev veriyorumuş
sınıfta 5-6 kıta ezberleyen olmuş sanırım
biz daha 1. kıtayı tamamlayamadık:KK43:
ezberletme yönteminiz nedir?
nasıl ezberliycez bilmiorum:KK43:

Merhaba zarifecim
ilk basladiklarinda manzara olfukca komikti ogretmen sinifta gulme krizine giriyormus az cok istiklal.marsini bildikleri icin bir mars halimde bir siir halimde soyluyorlardi
Ezberletme teknigi soyle cnm bol bol odasinda ozellikle bagirarak okuyor medela 5 kere okuyup bakmadan okuyor sonra bakmadan okuyor
ben okuyorum o tekrarliyor vb
Normal siirler i daha kolay birkac okumaya ezberlerken istiklal marsini su gibi okumasi 4 gununu aldi ama okulda tum igrenciler ezberleyene kadar hergun okuttu ogretmen
dedigij gibi sinifta on kitayi bile bilen var
simdilerde hergun okutuyor yaren 3.kitayi okulda ogrenmis
buraya yazdiktan sonrada 4.yu de iyi kotu ezberledigini farkettim

canım biizm hocamızda,hızlı okumalarını değil,okuduklarını anlamalarını istiyorum der her zaman,ben kitap okuturken bi anda kesip okuduğu yerden soru soruyorum,şükür ki anlıyor okuduğunu

bizde 2 li toplama ve çıkarma

3 işlemli problem çözme

eş anlamlı-zıt anlamlı kelimeleri yazma

kısa bir metni 5n1k şeklinde cevaplama

bol bol şiir ezberleme

durumundayız:KK34:

Ole canim okuduklarini anlamadiktan sonra anlami yok
Her metin ile ilgili sorularimiz mutlaka oluyor
zaman zaman ne anladiklarini ozet halinde yazdiriyor

Günaydın kızlar,

biz hala ezeberlemeye çalışıyoruz....
dün bütün gün hastanelerdeydik
sabah okula gider gitmez sıraya otturken sıra ile beraber geriye düşmüş:KK43:
babanne anneler öğretmen falan panik olmuş iç kanama olabilir diye
2 hastane acili bakmamış :KK43: tıpa gittik ordada normal muayene nasıl anlamadım
düşma olunca bayılmadan şüphelendiler sanırım egg çekilsin dediler 12 hazirana gün verdiler:) şaka gibiiiiii
sonra özeli falan varmış 5 den sonra akşam gidip çektirdik allahtan bişi yokmuş
aslında kafam karıştı bişey yoktan kasıt epilepsi yok
tabi böle bişe olmamsı çok güzel ama bizde bayılma sorunu yoktu
acaba mı diye olay nerlere geldi:KK43:
iç kananma varmı yokmu tespiti ????????
bunun niçin ne yapmalıydılar
çocuk olduğu için mi bakamadılar anlamadım...
acilde nasıl bakılmaz yokmudur bunun bir yolu
bilen varsa paylaşırsa sevinirim...

Arkadaşlar merhaba.1.sınıfa giden oğlum var.Ödevler dışında izin versem bütün gün tv başında durmak istiyor.Hatta ödevleri bile zar zor yaptiriyorum,çok isteksiz.Arkadaşlık yapabilecek yaşıtı da yok.Sizin çocuklarınız vakitlerini nasıl değerlendiriyor,neler yapıyorlar?

Merhaba, Oğlum 2014 Eylül'de anaokuluna ve sonraki yıl da ilkokul 1'e başlayacak. İlkokul'a başlayacağı okulun anaokuluna gitmesini istiyorum ve devlet okulu olacak. O yüzden şimdi okul araştırmasına başladım. Florya, Ataköy, Yeşilköy, Bahçelievler civarında önerebileceğiniz iyi bir devlet ilköğretim okulu var mı acaba? Çocuğu buralarda okula giden veliler yardımcı olabilirse sevinirim. Teşekkürler.

Özlem

Herkese Merhaba,

kızlar nerelerdesiniz?
kimseden ses seda çıkmıyor günlerdir:KK43:
kimler ara sıra uğruyo bakalım?

Ben giriyorum bakıyorum sakin çıkıyorum
Oğlumun okuması daha iyi Toplama Çıkarma yapıyorlar

Ben giriyorum bakıyorum sakin çıkıyorum
Oğlumun okuması daha iyi Toplama Çıkarma yapıyorlar

aynen bende giriyorum kimseler yok :KK43:
bizdede aynı okuma problem çözme toplama çıkarma
kelimelrden sözcük türetme vs...
bugün spor salonuna gidiceklerdi ilk kez

Herkese Merhaba,

kızlar nerelerdesiniz?
kimseden ses seda çıkmıyor günlerdir:KK43:
kimler ara sıra uğruyo bakalım?
EVET YAAA BİRAZ AKTİF OLMALIYIZ BİZDE BOL BOL OKUMA YAPILIYOR ÖZET ÇIKARTILIYOR SESLİ SESSİZ HARFLER NOKTALAMA İŞARTELERİ TOPLAMA ÇIKARMA PROBLEMLERİ YAPIYORLAR OKUMA HIZIMIZDA YAKLAŞIK 60-70 ARASI:nazar:

EVET YAAA BİRAZ AKTİF OLMALIYIZ BİZDE BOL BOL OKUMA YAPILIYOR ÖZET ÇIKARTILIYOR SESLİ SESSİZ HARFLER NOKTALAMA İŞARTELERİ TOPLAMA ÇIKARMA PROBLEMLERİ YAPIYORLAR OKUMA HIZIMIZDA YAKLAŞIK 60-70 ARASI:nazar:

Ben de bakıyorum... Biz zıt anlamlı kelimeler, toplama,çıkarma, masal tamamlam yapıyoruz.. Boş bırakmayalım burayı. Sevgiler.

Selamlaaar
Sanırım hepimiz zor dönemleri geride bıraktık
Biz de okuduğunu anlama, zıt anlamlılar, noktalama işaretleri, toplama, çıkarma yapıyoruz
Okumamız da daha serileşti
Vay be çocuklarımız 2 ay sonra 2.sınıf olacaklar
Şimdi de okuma bayramı telaşeleri başlar

slmmm

çok boşlamışım burayı,

nasılsınız anneler,nasıl gidiyor okullar,büyüyor kuzularımız 2.sınıf oluyoruz artık,ilk yazdığım msjlara bakıyorumda ne korkmuşum ya

3 lü toplama

eldeli toplama

çıkarma

3 lü problem

bölme

eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimler

katı,sıvı,gaz ile ilgili örnekler

atamızın hayatı

türkçe 5n1k

noktalama ve imla kuralları

ödevlerimiz test şeklinde yukarıda sorular türünde geliyor

şükür bi sıkıntımız yok,ödevlerinin yüzde 80 ini eve gelmeden yapıyor

ödevlerimiz halen önlü arkalı fotokopi şeklinde gliyor 30 dak bitiriyor ortalama

okumamız daha seri,ilk eline aldığı kitabı 1 dak.60 kelime civarı

2.okumasında 75 civarı okuyor

hocamız bunun çok çok normal olduğunu,bu hızla okuduğunu rahat anladığını bu şekilde devam etmesini istediğini söyledi

23 nisanda tiyatro oyunumuz var,kıyafetleri dikiliyor

mayısın ilk haftasıda 2. okuma bayramımız var çayda çıra oynayacaklar bize

Ben de bakıyorum... Biz zıt anlamlı kelimeler, toplama,çıkarma, masal tamamlam yapıyoruz.. Boş bırakmayalım burayı. Sevgiler.

sanıyorum hepimiz aynı hızda gidiyoruz,ama bana sanki dersleri ağır gibi geliyor ne biliyim bizim zamanımızda biz 4 e geçerken öğrenirdik çoğu şeyi,şimdi ise temelden öğreniyor kuzular ve evet ara ara buraya mutlak uğrayalım

Okuma setleri önerileriniz bayanlar

ben okuma seti deilde,kırtasiyen 300 sayfalık hikaye kitapları aldım 3-4 tane
farklı farklı hikayeler ve her hikayenin sonunda 5n1k şeklinde soruları var,okulun yanındaki kırtasiyeler bu konuda bilgili canım:KK34:
bide ayrıca özdebir yayınlarının test kitaplarından aldık haftasonları yaptırıyorum ondan

Selamlaaar
Sanırım hepimiz zor dönemleri geride bıraktık
Biz de okuduğunu anlama, zıt anlamlılar, noktalama işaretleri, toplama, çıkarma yapıyoruz
Okumamız da daha serileşti
Vay be çocuklarımız 2 ay sonra 2.sınıf olacaklar
Şimdi de okuma bayramı telaşeleri başlar

evet şükür ki o zor zamanlar geçti,heleki ben çok yıprandım,hastane sonrası toparlanması geri kaldığı o harfleri öğrenmesi beni çok yordu,şükürki kuzularımız çok akıllı:nazar:

okuma bayramımızda şiirimiz var ezberledik hazırda bekliyoruz,bide çayda çıra oyunumuz var bekleyip görücez

slmmm

çok boşlamışım burayı,

nasılsınız anneler,nasıl gidiyor okullar,büyüyor kuzularımız 2.sınıf oluyoruz artık,ilk yazdığım msjlara bakıyorumda ne korkmuşum ya

3 lü toplama

eldeli toplama

çıkarma

3 lü problem

bölme

eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimler

katı,sıvı,gaz ile ilgili örnekler

atamızın hayatı

türkçe 5n1k

noktalama ve imla kuralları

ödevlerimiz test şeklinde yukarıda sorular türünde geliyor

şükür bi sıkıntımız yok,ödevlerinin yüzde 80 ini eve gelmeden yapıyor

ödevlerimiz halen önlü arkalı fotokopi şeklinde gliyor 30 dak bitiriyor ortalama

okumamız daha seri,ilk eline aldığı kitabı 1 dak.60 kelime civarı

2.okumasında 75 civarı okuyor

hocamız bunun çok çok normal olduğunu,bu hızla okuduğunu rahat anladığını bu şekilde devam etmesini istediğini söyledi

23 nisanda tiyatro oyunumuz var,kıyafetleri dikiliyor

mayısın ilk haftasıda 2. okuma bayramımız var çayda çıra oynayacaklar bize

Bizde bolme disinda ayni gidiyoruz
hala cikarmadayiz
Hepimizin endiseleri son buldu cok sukur
Dun ara karnelerimisi aldik
Yaren icin cok ovgu dolu sozler duydum ogretmenimizden agzim hala kapanmadi dunden beri:)
Ikinci donem kizik cok ataga gecmis ki brn ogretmen diyene bu kadarinin farkinda degildim herkese yareni anlatti cok gurur vericiydi
rabbim tum cocuklqrimiza zihij acikligi versin

sanıyorum hepimiz aynı hızda gidiyoruz,ama bana sanki dersleri ağır gibi geliyor ne biliyim bizim zamanımızda biz 4 e geçerken öğrenirdik çoğu şeyi,şimdi ise temelden öğreniyor kuzular ve evet ara ara buraya mutlak uğrayalım

Canim dun ogretmenle bunu konustuk
sinifimiz genelinden memnunum kapasiteleri yuksek ondan onlara gore gidiyorum dedi biz birinci sinifi astik attik dedi
Sisimde sinifim seviyesindrn dolayi bunsekildedir

Arkadaşlar Selam,

çocuklarınızın hangi okullara gittiğini paylaşırsanız çok memnun olurum okul arayışı içerisindeyim....

X