İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

mevcannnnnnnnn bende şimdi baktım hepsi 100 :KK52::KK52::KK52::KK52: bisiklet istemişti bizimkisi :KK34: çok hoş güzellikler bunlar .
Okula yazdırma , okumayı öğrenme ,telaşını hep birlikte yaşadık kızlar :KK34: 2.sınıfta buluşmak üzere 2.sınıf formunuda aç mevcannn :KK52::KK52:

tebrik ederim kuzunu canım :nazar::nazar:

çok güzel telaşlardı evet :KK1: hele benim telaşlarım geçen ilk sayfaları okudumda nasıl paniklemişim öyle,bildiğin paranoyak olmuşum kafamda kurmuşum ya olursa diye deprosyona bile girmişim:KK9:

şimdiden güle güle kullansın bisikletini,bizede bisikleti dedesi alıcak söz vermişti.

dün tableti geldi,bende bir sür oyun yükledim çoğu matematik üzerine:KK9:

bakalım cuma günü ne tepki verecek

KIZLAR BİZİM PUANLARIMIZDA 90/100 :)
Hepimizin miniklerine maşalalh:nazar:
Aynen ne kadar stres yaptık üzüldük helede çalışan anneler olarak
Kocaman bir yılı geride bıraktık.
Rabbim emeklerimizi karşılıksız bırakmadı.
Formu her gün 10-15 kez kontrol etmişimdir.
2. sınıftada hep birlik olalım yine....
Herşey paylaştıkça güzelll....

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba kızlar. E okula baktım ben de dün. Maşaallah ilk dönemki gibi hepsi 100 paşamın notlarının. 😜👏 gururlanmamak elde değil tabi.
Beklediğim gibi çok iyi atlattık ilk yılımızı, son 1 ay 7 ayrı deneme yaptı öğretmenimşz. Genelde 1-2 yanlışı çıkıyordu oğlumun. Sınıfta ful yapan da vardı, ilk 3 deydik hepsinde maşaallah. Yaptığı yanlışlar bilmediğinden değil, okumayı sevmediği için az okuyor ve anlamıyor bazı soruları maalesef. Matematik de 7 sınavda 1 yanlılı vardı, matematik aşkı büyüyerek devam etti bu senede. Hep test çözeyim diyor ama okuma istemiyor. 5 ayda 6000 den fazla soru 9 ayrı yayın bitirdik, bu öğretmenimizin değil bizim tercihimiz tabi. Abartılı gelebilir bazılarınıza ama oğlum seviyor ben de alıyorum.
Tatil programını da kendi yaptı paşam, oyun eğlence bol ama derslerini de ihmal yok tabiki. Günlük okumalar, testler ve konu çalışmalarını da kendi ekledi programına.
Herkese ii tatiller, çok yorulduk bu sene

Kızlar öncelikle sizleri ve çocuklarınızı tebrik ediyorum. Gerçekten güzel notların hepsi.. Bizim de mat, hayat bilgidsi, Türkçe, oyun 100, iki dersi üzik ve görsel sanatlar 98. Onlar da nazarlık sanırım.. Ama biz çok çalışmadık.. Hele son ay hep dışarıda bisiklet sürüyor, 8:30 akşam eve zor giriyor, iki sayfa fotokopi yapıp hop yatıyordu. Ben de saldım tabii. Topik devam ederse biz de buradayız.. Bu arada oğluşum ilimizde 8 yaş altı çocuk satranç turnuvasında 2. oldu. Ben de oğlumun 6 yaş olup, kendinden 2 yaş büyük çocukları yenmesinden ayrıca mutluluk duydum. Sizlerle paylaşmak istedim. Herkese iyi tatiller.

Son düzenleme:
Bizim matematigimiz ilk dinem 8o di simdi 1oo basarisi okadar arttiki masalla
ogretmen diger velilere bile ornek gosteriyor nasil yasandi bu degisim bilemedim:)
Cokcok zorlayici 3 4 islemli sorularinasilsa yapiyor kelebegim

bizim hediyelere gelimce
babamizdan bisiklet
bendeb topukli ayakkabi malesef coxukta hic ama hic sevmiyorim ama karneyi bahane etti el mahkum:KK43:
Birde bale kursumuz var
kwndi biriktirdigi paralarlada tablet almak istiyor sanirim benden izin cikicak
bakal kardesinden de birswy isticekmi:)

dün kızımı okula yollamıştım,hocamız aradı kimse gelmedi diye,bende büyükbabasını gönderip aldırdım,bugünde göndermedim,

yarın büyük gün ben çok heyecanlıyım,kızımdan çok:KK9:

beraber gidicez karne almaya,ağlarım ben ya

bu arada bana sabah,anne bende isterdim hepsi 100 olsun ama,ben çocuğum bazen zorlanabilirim anlamakta dimi dedi.:KK53:

bende sarıldım 90-100 farketmez annecim karnenin hepsi 5 her zaman böyle olsun,seninle gurur duyuyorum dedim.

zarife,jordan,nazah,yaren kuzucuklarınızı tebrik ediyorum :nazar:

yaz için kafamda plan yaptı,

1 hafta kendi haline bırakıcam

sonar hergün bir kitap vericem okuması için ( allahtan okumayı çok sever)

yaz kitapları aldık,test hepsi, 5 sayfa babaannede yapıcak ve kitabı okuyacak

akşamlarıda aynı kitabı bana okuyacak,2-3 sayfada evde beraber test çözecek,sıkmayı kesinlikle düşünmüyorum,haftasonları sadece gezmeye ayırıcam

dedesinin bisiklet sözü var,haftasonu bisiklet sürücez bol bol

dün kızımı okula yollamıştım,hocamız aradı kimse gelmedi diye,bende büyükbabasını gönderip aldırdım,bugünde göndermedim,

yarın büyük gün ben çok heyecanlıyım,kızımdan çok:KK9:

beraber gidicez karne almaya,ağlarım ben ya

bu arada bana sabah,anne bende isterdim hepsi 100 olsun ama,ben çocuğum bazen zorlanabilirim anlamakta dimi dedi.:KK53:

bende sarıldım 90-100 farketmez annecim karnenin hepsi 5 her zaman böyle olsun,seninle gurur duyuyorum dedim.

zarife,jordan,nazah,yaren kuzucuklarınızı tebrik ediyorum :nazar:

yaz için kafamda plan yaptı,

1 hafta kendi haline bırakıcam

sonar hergün bir kitap vericem okuması için ( allahtan okumayı çok sever)

yaz kitapları aldık,test hepsi, 5 sayfa babaannede yapıcak ve kitabı okuyacak

akşamlarıda aynı kitabı bana okuyacak,2-3 sayfada evde beraber test çözecek,sıkmayı kesinlikle düşünmüyorum,haftasonları sadece gezmeye ayırıcam

dedesinin bisiklet sözü var,haftasonu bisiklet sürücez bol bol

Siizn konularınız gerçekten ileriydi. Öğretmen bu konulara göre not verdiyse, benim gözümde sizin karnenizin hepsi 100.. Biz bu kadar çok konu görmedik canım.. Gerçekten sizin için daha yorucu bir eğitim öğretim dönemi olduğunu düşünüyorum.. Siz bizden çok ileridesiniz..

Merhaba kızlar. Zaman zaman uğradım bu topiğe. Allah çocuklarımıza hep güzel şeyler yaşatsın inşallah.
Size birşey sormak istiyorum yaz tatili için tavsiye ettiğiniz yada yararlandığınız eğitim setleri , soru bankaları varmı. Varsa hangi yayın. şimdiden teşekkür ediyorum.

ve bitttiiii

2.sınıf annesiyiz artık

çok duygulandım ,tutamadım gözyaşlarımı,

rabbim evlatlarımızın başarılarını daim etsin inş.

öğretmenimiz çok güzel şeyler söyledi,kızımın sınıfın en küçüklerinden olduğu ve okula belli bir süre devam etmediği halde çok hızlı yetişti arkadaşlarına,size çok teşekkür ederim , aksaklıklar her zaman olur vs vs

ordan çıkınca bizi 3 sene okutan anasınıfı öğretmenimize gittik diğer bi sınıf arkadaşı ile,hocamız çok mutlu oldu ağladı

babasından akşama pizza istedi,pizza yerken vericem tabletini:KK52:

çok hastalandı bu sene,çok zayıfladı,buna rağmen üstün çaba gösterdi bu sene onu şımartıcam ama diğer yıllar sanmıyorum:KK34:

canım ben yaz tatilinde her gün bir kitap okutucam

yayının adını hatırlayamadım ama matematik ve türkçeden oluşan 2 kalın kitap aldık biz.bol bol test ve problem var içinde,yaz boyu hergün 5 sayfa onu yaptırıcam,

bide öğretmenimiz günlük tutmalarını ve sene başı o günlüğü okula getirmelerini istedi.

bide okuduğu kitapların adını yazmalarını ve sene başı getirmelerini

Siizn konularınız gerçekten ileriydi. Öğretmen bu konulara göre not verdiyse, benim gözümde sizin karnenizin hepsi 100.. Biz bu kadar çok konu görmedik canım.. Gerçekten sizin için daha yorucu bir eğitim öğretim dönemi olduğunu düşünüyorum.. Siz bizden çok ileridesiniz..

evet canım öğretmenimiz hep dedi zaten,ben daha zor şeyler öğretiyorum 2.sınıfa hazırlıyorum felan,son 3 aydır hep çarpma ve 3 işlemli problemler yapıyorduk,defalarcada yazdım burda soruları sizcede zor deilmi diye

şöyle söyleyim

kızım geçen hafta 5 leri çarpmayı ve bölmeyi kaptı

problemler başlı başına zor zaten

ben 100-90 olayına takılmam,hatta ilk dönemde demiştim burda,ben elimden geleni yaptım 1 ay okula ara vermek kolay deil,öğrtemenimizde ilk dönem notları annelerede verdim demişti ve ben o zaman ne dediğini çok iyi anlamıştım.

dediğim gibi matematiğin 90 olması benim için dert deil,derslerinde başarılı okuluna aşık çokta zeki daha ne:KK19:

çok yorulduk gerçekten 1 hafta boyunca cozutucaz evde kızımla

evet canım öğretmenimiz hep dedi zaten,ben daha zor şeyler öğretiyorum 2.sınıfa hazırlıyorum felan,son 3 aydır hep çarpma ve 3 işlemli problemler yapıyorduk,defalarcada yazdım burda soruları sizcede zor deilmi diye

şöyle söyleyim

kızım geçen hafta 5 leri çarpmayı ve bölmeyi kaptı

problemler başlı başına zor zaten

ben 100-90 olayına takılmam,hatta ilk dönemde demiştim burda,ben elimden geleni yaptım 1 ay okula ara vermek kolay deil,öğrtemenimizde ilk dönem notları annelerede verdim demişti ve ben o zaman ne dediğini çok iyi anlamıştım.

dediğim gibi matematiğin 90 olması benim için dert deil,derslerinde başarılı okuluna aşık çokta zeki daha ne:KK19:

çok yorulduk gerçekten 1 hafta boyunca cozutucaz evde kızımla

Mevcan senin yazilari bastan sona takip ettim ve cok takdir ettim benmde kizm bu sene 1 e baslicak ogretmn secerken nelere dikkat edelim bastan nasl sıkı tutabilirz fikirlerni bekliyrm

Mevcan senin yazilari bastan sona takip ettim ve cok takdir ettim benmde kizm bu sene 1 e baslicak ogretmn secerken nelere dikkat edelim bastan nasl sıkı tutabilirz fikirlerni bekliyrm

öncelikle hayırlı olsun diyorum,tatlı heyecanlar başlıyor.

ilk msjlarımı okuduysan ne denli panik olduğumu anlarsın,benim kızım biraz pasif ve sessiz bir çocuk olduğu çok tedirgindim,

her zaman dedim önceliğiniz öğretmen olsun,ben kızımı çok kalite bir okuldan alıp bu öğretmenimize verdim.

öncelikle çocuğunun gideceği okuldaki velilerle eşle dostla konuş onlar seni yönlendirir

benim önceliğim Atatürkcü bir öğretmen olmasıydı,bu yüzdende görüşleri kendime yakın olan insanların fikirlerini can kulağı ile dinledim

dersi derste öğreten öğretmen çok önemli,benim kızım bir gün olsun bir konuyu anlamamış olarak gelmedi eve,asla ama asla 10 sayfa ödev ilede gelmedi, eğer o günki ödevi "e" harfi ise öğretmenimiz öğreteceği herşeyi öğretip evde tekrar verdi,keza bu hep bu şekildede geçti

maalesef halen 10 sayfa eve ödev verip anneniz öğretsin diyen eğitimcilerde var,bu topicte de çok örneğini yaşadık.

ben şuna inandım hep çocukların okulu sevmesi için önce öğretmenlerini sevmesi lazım

öncelikle hayırlı olsun diyorum,tatlı heyecanlar başlıyor.

ilk msjlarımı okuduysan ne denli panik olduğumu anlarsın,benim kızım biraz pasif ve sessiz bir çocuk olduğu çok tedirgindim,

her zaman dedim önceliğiniz öğretmen olsun,ben kızımı çok kalite bir okuldan alıp bu öğretmenimize verdim.

öncelikle çocuğunun gideceği okuldaki velilerle eşle dostla konuş onlar seni yönlendirir

benim önceliğim Atatürkcü bir öğretmen olmasıydı,bu yüzdende görüşleri kendime yakın olan insanların fikirlerini can kulağı ile dinledim

dersi derste öğreten öğretmen çok önemli,benim kızım bir gün olsun bir konuyu anlamamış olarak gelmedi eve,asla ama asla 10 sayfa ödev ilede gelmedi, eğer o günki ödevi "e" harfi ise öğretmenimiz öğreteceği herşeyi öğretip evde tekrar verdi,keza bu hep bu şekildede geçti

maalesef halen 10 sayfa eve ödev verip anneniz öğretsin diyen eğitimcilerde var,bu topicte de çok örneğini yaşadık.

ben şuna inandım hep çocukların okulu sevmesi için önce öğretmenlerini sevmesi lazım

Sozlerine hak veriyorum gerckten benm icnde öncelik ogretmn kizimn okulu sevmesndeki en büyük etkn çünkü gözüm kulagm kayitlarda saolsn müdür tandgmz var o bizi yonlendirck inş sizin kadr şanslı olursak ne ala sonucta4 yıl gecirecgz

Ben bir sürü yayın aldım bu sene, oğlum okumayı maalesef sevmiyor (çok iyi okuyor ama sevmiyor maalesef) test kitaplarını tercih ediyor. 8-9 ayrı yayın aldım. Daha da alacam yine.
Mesela ilk kez veya daha yeni yeni teste geçenlere Açı yayınlarını tavsiye ederim, çok ağır değil, sorular normal.ayrıca epeyde soru var içinde.
Daha sonra zambak ve coşku yayınlarının yaprak testleri çok iyi, bol sorulu ve kaliteli. Coşkununki de ayrıca ödev testleri de var, etkinlikli.
Şu an yıldız yayınları soru bankasını çözüyoruz, ben netten almıştım, öğretmenimizde daha sonra önerdi sınıfa, kaliteli ve bol sorulu bir yayın. Seviye alt değil, zor sorularda var ama genelde orta düzey. Koza dan uzak durun, berbat bi yayın.
Kırmızı beyaz yayınlarının her ürünü harika, bu yayını öğretmenimiz aldırmıştı, cidden çok kaliteli bir yayın. Soru bankası, konu anlatım kitapları, yaprak testleri ve deneme sınavları hepsi de süperdi. İyifikir yay. Da çözdük o da güzel.
Ben tatil kitaplarını çok beğenmedim, az geldi bana. Yine de bir iki tane aldım. Mesela fora yayıncılık fasiküllü tatil seti çok hoş, çok dolu ve uygun fiyatlı, tavsiye ederim.
Şimdi oğlum için üst düzey yayınların soru bankalarını sipariş edecem, tudem, final ve güvender. Gerçi güvenderin konu testlerini çözmüştük ama bu da soru bankası.
Sevmese de günlük kitap okuma asla ihmal edilmeyecek ve bir şekilde sevdirmenin yolunu bulacam. Dini hikayelerin bir arada olduğu çok güzel kalın kitaplar var timaş yayınlarının, onları bitirdik mesela, çok şey de öğretti oğluma. Tabi bir de günlük tutma var, öğretmenimiz istedi ve çok da mantıklı geldi, hemen aldık.
Yayınlarla ilgili umarım yardımcı olabilmişimdir kızlar, yine sorunuz olursa yazın.
Bunlara ek zambak yayınlarının 2. Sınıf konu anlatımlı setini alacam, çünkü çok hevesli.inceledim ve zambak bu işin cidden en iyilerinden.

Daha öncede yazmıştım ama kaçıranlar vardır diye yine yazıyorum. Kitapgibikitap.com
Kitapbilgini
Ucuzkitapal.com
Bunlar bol içerikli ve çok ıygun fiyatlı siteler, tavsiye ederim

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar nasilsiniz
minuklerin tatili nasil gidiyor
biz ogretmenimizimde tavsiyesi uzerine yuxme kursuna basladik yaren ole keyif aldiki anlatamam haftada iki gun gidicek nasip olurda
calisma programa gelimce ogretmenimiz cok abartmamizi soyledi ufak bir tatil setimiz var
onlardan ufaktan yapicaz
1 gunluk 3 4 satir yazdirim yazdiginiz duzgun tasmamis noktalama isaretleri dikmat edilmis olsun yeter dedi
birde yatmadan hikaye okumaya devam:)
Onum disinda ayruyetten kalin test kitabi vn almayi dusunmuyorum ogretmenimiz ne dediyse devam
Cocuklarin daha cok tatil yapmasijdan ufak dokunuslarla unutmamasindan yana
koca yil oldugu gibi tatildede cocuklari cok slkmama taraflari acikcasi

Ben bir sürü yayın aldım bu sene, oğlum okumayı maalesef sevmiyor (çok iyi okuyor ama sevmiyor maalesef) test kitaplarını tercih ediyor. 8-9 ayrı yayın aldım. Daha da alacam yine.
Mesela ilk kez veya daha yeni yeni teste geçenlere Açı yayınlarını tavsiye ederim, çok ağır değil, sorular normal.ayrıca epeyde soru var içinde.
Daha sonra zambak ve coşku yayınlarının yaprak testleri çok iyi, bol sorulu ve kaliteli. Coşkununki de ayrıca ödev testleri de var, etkinlikli.
Şu an yıldız yayınları soru bankasını çözüyoruz, ben netten almıştım, öğretmenimizde daha sonra önerdi sınıfa, kaliteli ve bol sorulu bir yayın. Seviye alt değil, zor sorularda var ama genelde orta düzey. Koza dan uzak durun, berbat bi yayın.
Kırmızı beyaz yayınlarının her ürünü harika, bu yayını öğretmenimiz aldırmıştı, cidden çok kaliteli bir yayın. Soru bankası, konu anlatım kitapları, yaprak testleri ve deneme sınavları hepsi de süperdi. İyifikir yay. Da çözdük o da güzel.
Ben tatil kitaplarını çok beğenmedim, az geldi bana. Yine de bir iki tane aldım. Mesela fora yayıncılık fasiküllü tatil seti çok hoş, çok dolu ve uygun fiyatlı, tavsiye ederim.
Şimdi oğlum için üst düzey yayınların soru bankalarını sipariş edecem, tudem, final ve güvender. Gerçi güvenderin konu testlerini çözmüştük ama bu da soru bankası.
Sevmese de günlük kitap okuma asla ihmal edilmeyecek ve bir şekilde sevdirmenin yolunu bulacam. Dini hikayelerin bir arada olduğu çok güzel kalın kitaplar var timaş yayınlarının, onları bitirdik mesela, çok şey de öğretti oğluma. Tabi bir de günlük tutma var, öğretmenimiz istedi ve çok da mantıklı geldi, hemen aldık.
Yayınlarla ilgili umarım yardımcı olabilmişimdir kızlar, yine sorunuz olursa yazın.
Bunlara ek zambak yayınlarının 2. Sınıf konu anlatımlı setini alacam, çünkü çok hevesli.inceledim ve zambak bu işin cidden en iyilerinden.

Arkadasim yanlis anlama ama 7 8 yas grubu icin bu kadar gecmis bu kadar cok kitap bitirme gecmisi bana biraz fazla geldi
denemediginiz almadiginiz kitap kalmamis elbetteki faydasi vardir ama bana olmasi gerekenin biraz ustinde geldi

slm anneler slm yarencim

tatilimiz güzel geçiyor şimdilik

her gün dedesinde 1 kitap okuyor ve akşam eve gelince o kitabı tekrar bana okuyor

her gün 3-4 sayfa matematik test yapıyor.bazıları problem bazıları şıklı seçenekler şeklinde ve her akşamda günlük yazıyor

kitabı inceledim zor problemler var ben dedesigilde basit olanları yaptırıyorum,haftasonları zor olanları anlatarak yaparız diye bekletiyorum

yarencim kızımda yüzme kursunu istedi ama kulaklarımız daha yeni iyileşti,tüpleri yeni çıktı korkumdan yollayamadım,bu senede bizimkilerde gezsin seneye yazın tam teşkilat veririm bi yaz okuluna

jordan

seninle daha öncede konuşmuştuk,yaren gibi bende yazdıklarını hayretle okuyorum,sen çocuğunun test çözmekten çok mutlu olduğunu söylemiştim ama ne bileyim 7 yaşındaki bir çocuğun bu kadar yayın bu kadar ders sevdalı olması şu an için normal mi bilemedim

hani şu tübitak ın sınavları oluyor üstün zekalı çocukları bulmak için araştırdınmı hiç ?

X