İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

slm anneler,dersler nasıl gidiyor

biz çarpmaya geçtik şimdilik 2 leri çarpıyoruz,

yarencim sınıfın genel durumuna göre ilerliyorlar sanırım ama ne biliyim çok hızlı deilmi dersleri

test şeklinde geliyor ödevleri genel olarak ama dün testin bir tarafı problem çözme şeklindeydi..

1. 5 er 5 er saydığımızda 8. sıradaki sayının 6 eksiğinin 5 fazlası kaç eder ?

2. ben 7 yaşındayım,ablam benden 9 yaş büyük ikimizin yaşının toplamının 3 eksiği kaçtır?

3. abimle benim yaşımın toplamı 21 ben 8 yaşındaysam abim kaç yaşındadır..

problemler genelde bu tarz geliyor artık,

sizcede çocuklarımıza göre zor deilmi

kızım yapıyor yapamıyor desem yalan olur önce ben vurgulayarak anlatıyorum öyle çözüyor

slm anneler,dersler nasıl gidiyor

biz çarpmaya geçtik şimdilik 2 leri çarpıyoruz,

yarencim sınıfın genel durumuna göre ilerliyorlar sanırım ama ne biliyim çok hızlı deilmi dersleri

test şeklinde geliyor ödevleri genel olarak ama dün testin bir tarafı problem çözme şeklindeydi..

1. 5 er 5 er saydığımızda 8. sıradaki sayının 6 eksiğinin 5 fazlası kaç eder ?

2. ben 7 yaşındayım,ablam benden 9 yaş büyük ikimizin yaşının toplamının 3 eksiği kaçtır?

3. abimle benim yaşımın toplamı 21 ben 8 yaşındaysam abim kaç yaşındadır..

problemler genelde bu tarz geliyor artık,

sizcede çocuklarımıza göre zor deilmi

kızım yapıyor yapamıyor desem yalan olur önce ben vurgulayarak anlatıyorum öyle çözüyor

Bizimde ole canim islemlee genelde 3 lu oluyor ama biz hala toplama ve cikarmadayiz
bir islem icinde hem toplma hem cikaema oluyor
yarene once ilk islemi bitirip sonra digerini yapmasini soyliyorum
dun siteye kadar ogretmenle geldik sinifta daha zorlarini yapiyorlar dedi

bizim odevlerimiZde hep test seklinde dedigin gibi bir bolumude problem aldigimiz yeni setten veriyor bu ara
Matematik daha agirlikli
Hayat bilgusi cok kolay zaten
turjcede cumlede kac hece kac kelime var noktalama isaretleri ve duzgun cumle kurmayapiyorlar

Bu ara ezbere ara verdik

ben yarenin hic bir odevine karismiyorum kendisi yapiyor ben kontrol ediyorum olduda yanlisi varsa birkez daha okumasini istiyorum

dunn babamiz izinliydi ogretmenimize soyledi.hemen yaren disari cikacagimizi bugun yine superdin dondurmayi hakettin babana soyle dedi yaren 4 kati bir dakika olmadan cikti:)

Sizler çok hızlı gitmişsiniz ya biz hala toplama çıkarma yapıyoruz. Paraları öğrendiler
Türkçeden de noktalama işaretleri, kelimenin hece sayısı, sesli sessiz harfler
Hayat bilgisinden de duyu organlarımızı yaptılar
7 Mayısta da okuma bayramımız var
Kerem de kendi yapıyo ödevlerini ben kontrol ediyorum sadece

slm anneler nasılsınız

23 nisan nasıl geçti,

bizim 5 mayısta tekrar okuma bayramımız var,belediyenin salonunu tutmuş hocamız,hem dans gösterisi hem tiyatro oyunu sergileyecekler kızım çok heyecanlı

derslerimiz halen aynı sorunsuz yapılıyor artık şükür, haftasonu da 10 sayfa test çözüyoruz,her akşam 16-20 sayfalık hikaye kitabı okuyoruz

1 dakikada 70 kelime civarı okuyor,

2 okumasında dahada artıyor

hızlı oku dersem 90 kelimeyi buluyor bu seferde okuduğunu anlamıyor

bende kendi haline bıraktım önemli olan okuduğunu anlaması diye

Sizler çok hızlı gitmişsiniz ya biz hala toplama çıkarma yapıyoruz. Paraları öğrendiler
Türkçeden de noktalama işaretleri, kelimenin hece sayısı, sesli sessiz harfler
Hayat bilgisinden de duyu organlarımızı yaptılar
7 Mayısta da okuma bayramımız var
Kerem de kendi yapıyo ödevlerini ben kontrol ediyorum sadece

Biz de sizin gibiyiz. Mevcan siz çok hızlısınız:)

slm anneler nasılsınız

23 nisan nasıl geçti,

bizim 5 mayısta tekrar okuma bayramımız var,belediyenin salonunu tutmuş hocamız,hem dans gösterisi hem tiyatro oyunu sergileyecekler kızım çok heyecanlı

derslerimiz halen aynı sorunsuz yapılıyor artık şükür, haftasonu da 10 sayfa test çözüyoruz,her akşam 16-20 sayfalık hikaye kitabı okuyoruz

1 dakikada 70 kelime civarı okuyor,

2 okumasında dahada artıyor

hızlı oku dersem 90 kelimeyi buluyor bu seferde okuduğunu anlamıyor

bende kendi haline bıraktım önemli olan okuduğunu anlaması diye

23 Nisan da kafkas oynadılar. Her hafta çalıştılar. Ekim ayından beri. Satranç dersi de aldılar. Ama bunlar ders saati içinde olduğu için çok mu diyorum bazen, bir decumalar 2 saat TEGEV var.. Sizce de çok değilmi?

Bizdede 23 Nisan çok sradandı. 1 gün önceden kutlandı. Balon oynayıp istiklal marşı okudu 1. sınıflar.
Derslerdede okuma 5n1k tarzı ödevler
deftere şiir, tarfik -ilk yardım tarzı yazılar yazmak
kelime sayısısı - hece sayısı- harf sayısı- ünlü /ünsüz sayısı tarzı ödevler
matematik toplama çıkarma eldelilere geçtiler
test sorular
çok şükür büyük sporunumuz yok ama istek yok:KK43:
mevcancım baştan beri süper uyguluyorsun çalışmalarını
sende çalışıyorsun ama kızın istekli ve hevesli sanırım bundan farkedio biraz
bende okumada hızlı oku dersem 1 dk. 90 buluo ama biraz şapur şupur oluo:)
ama hecelememiz yok şükür yazmada bazen ufak tefek hatalar olabilior
alfabeyi öğrendiler ama enimki tam bilmior :KK43: ödevlerde testlerde kelimler var
ayakkabı - elbise-defter- çanta vs. sıralayarak yazın diyor
çalıştığım için sınıf durumu nedir bilmiyorum ama benim oğlan kendi yapamıor
alfabe-günler-aylar öğrendiler ama sorsan bilemiyor
yeğenim var oda 1. sınıf hepsini teker teker bilio sayıyo ama onlarda çıkartma görmemişler daha
her öğretmenin sistmei farklı
burada bir etüt merkezi 1. sınıflara sınav yaptı genel bi sınav tarzında şehirdeki bütün okullar
isteyen katıldı tabi
30 soruda 22 doğru cevap vermiş ne çok iyi ne çok kötü
türkçe 7 doğru 3 yanlış
matematik 10 doğru :)
hayat bilgisi 5 doğru 5 yanlış

sanırım sayısalcı olacağız:)

sizde nasıl bilmiorum daha iyi olabilirdi :KK43: ama ilk kez böyle bi sınava girior ama güzldi
bizim ve çocuklar için deneyim olmuş oldu.
kodlamayı öğretmenler yardımcı olmuşlar tek tek kotrol etmişler falan....
bizim okulda hafta 2 saat adminton oynuyorlar. projeymiş sanırım.
bizde durumlar böyle.....

derslerimizin gidişatı hepimizin aynı sanırım,zor dönemler yaşadım ama atlattım şükür,okulun bitmesini dört gözle bekliyorum kızım çok hevesli ama ben hep bi program halinde yaşamaktan sıkıldım,yaz tatili iyi gelecek bana ve umarım seneye hepimiz rahat edeceğiz,

ama şunu anladım ki okul deil öğretmen çok ama çok önemliymiş,ben çok şanslıyımki harika bir eğitimci ye denk geldim,atamızın sevgisi ile çocukları pekiştiren dersi derste öğreten bir hoca :nazar:

okul ise tırt çıktı,klasik devler okullarından biri,sözde çok çok iyi puanı olan bir okul pehh

23 nisan bizimde basitti oyunumuz 2 dakika sürdü ama ben memnundum o kalabalıkta güneşin altında mahvolurlardı yoksa,

hocamız zaten 23 nisanı çok coşkulu beklemeyin ben okuma bayramımıza önem verdim sadece bizim sınıfımız olucak ve çocuklarınızın tüm yeteneklerini göreceksiniz demişti

4 parça kıyafet koyduk her bir oyun için

etkinliğimiz pek yok bizim,son derste serbest etkinlik yapıyorlar,hava güzel oluncada hocamız bahçede oyunlar oynatıyor sadece

zarife bu sınav işi baya iyi olmuş,bende merak ettim acaba benim cadı neler yapardı,

derslere çok hevesli ama benim kız tm ci gibi:KK1:

matematiği seviyor arada takılıyor
türkçeyi seviyor arada takılıyor:KK1:

Herkese merhabalar,
Burası sessiz kalmış. Bizde Türkçe' den sesli sessiz harf, noktalama işaretleri, harf sayısı, hece sayısı işliyoruz
, matematikte toplama çıkarma yapıyoruz.
Hayat bilgisinde geçmiş gelecek şimdi, birde büyüdükçe değişiyorum işleyeceklermiş bu hafta.
Bizim 23 nisanda gösterimiz olmadı okuma bayramımız 7mayısta. Bizim sınıfa özel olacak ve 4-5 gösterileri olacak.
Yeni bir kitap okuma kampanyası başlatmış öğretmenleri: kartondan kumbara ve kağıttan kitap paraları vermiş, okuduğu her 10 sayfa için bir kitap para atacaz kumbaraya en son 15 mayısta da gerçek paraya döndürecez. 1 Kitap para =1 tl. Kazandığı parayı 15 mayısta okulda kitap fuarında kullanacak

slm anneler nasılsınız,okullar da kapanıyor artık şaka maka 2.sınıf annesi oluyoruz.

5 mayısta okuma bayramımız vardı,süper güzel geçti,kızımın 2 solo 2 de toplu gösterisi vardı onu ilk defa bu kadar özgüvenli gördüm

derslerimiz yine aynı şekilde ilerliyor,ödevler artık kızıma çocuk oyuncağı gibi geliyor,ekstra her akşam bir kitap okuyoruz ve haftasonları test çözüyoruz.

ilk okumada 85-90 arası

ikinci okumada 100 civarı kelimeyi rahat okuyoruz şükür.

özay sizin kitap işi gerçekten çok güzel,biz para topladık yine hem hikaye kitabı aldık hem test kitabı,hikaye kitapları dönüşümlü okunuyor.

bu arada eşim,kızıma geçen hadi tatile gidelim okulu boşver gitme 1 hafta dedi..Kızım ne dese beğenirsiniz

" tamam baba tatili çok istiyorum ama okul benim canımın istediği zaman gideceğim bir yer değil,ben o bir haftada çok geri kalırım ve eksik bilgiler öğrenirim,siz annemle gidin ben babaannemde kalırım"

büyüyorlar sanırım:nazar:

Merhabalar, teşekkür ederiz iyiyiz aynı tempo devam….
Oh ne güzel size Mevcan’cım okuma bayramınızıda yaptınız.
Bizim sınıf yapmıyacakmış. Sınıf mevcudu 17 aileler çok yanaşmıor…
Bazı okullar yer falan kiralayıp baya bi etkinlik yapıorlarmış çalıştığım için bende cevreden duyuyorum.
Evlatlarımızı böyle özgüven içinde görmekten gerçekten büyüüyk gurur.
Bizdede geçen sene kreş 23 Nisanımız çok güzeldi. Hala hatırlarım
Bizim de ödevler basit ama ben gelmeden kesinlikle hala başlamıyor.
Bu hep devam edicek sanırım………. 
Bizimde okumamız aynı sayılır 80-90 sınıfta 3. Olmuşuz.
Ben çok fazla ilgilenemediğim için benim için guru verici tabiî ki çok mutlu oldum.
Evet Özayların kitap ve kumbara fikri çok güzel olmuş.
Bilgiyi eğitimi eğlenceye dönüştürmüşler tamda çocukların istedikleri gibi.
Kızına kırkbinkere maşallah evet ya büyüdüler artık şaka gibi geliyor bana
Daha dün okula alışabilecekmi yazabilecekmi derken sene sonu geldiii
Rabbim yollarını hep açık etsin….
Hadi biraz yaz planlarından konuşalım….
Tatil moduna girdik yaaaaaa
Ben camiye göndermek istiyorum kısmet olursa
Bide sünnet olayları var çokkkk iş var

slm anneler nasılsınız,okullar da kapanıyor artık şaka maka 2.sınıf annesi oluyoruz.

5 mayısta okuma bayramımız vardı,süper güzel geçti,kızımın 2 solo 2 de toplu gösterisi vardı onu ilk defa bu kadar özgüvenli gördüm

derslerimiz yine aynı şekilde ilerliyor,ödevler artık kızıma çocuk oyuncağı gibi geliyor,ekstra her akşam bir kitap okuyoruz ve haftasonları test çözüyoruz.

ilk okumada 85-90 arası

ikinci okumada 100 civarı kelimeyi rahat okuyoruz şükür.

özay sizin kitap işi gerçekten çok güzel,biz para topladık yine hem hikaye kitabı aldık hem test kitabı,hikaye kitapları dönüşümlü okunuyor.

bu arada eşim,kızıma geçen hadi tatile gidelim okulu boşver gitme 1 hafta dedi..Kızım ne dese beğenirsiniz

" tamam baba tatili çok istiyorum ama okul benim canımın istediği zaman gideceğim bir yer değil,ben o bir haftada çok geri kalırım ve eksik bilgiler öğrenirim,siz annemle gidin ben babaannemde kalırım"

büyüyorlar sanırım:nazar:

Maşallah subhanallah bilmiş kızına , hakikaten büyüyorlar. Bende dün makyaj yapıyordum Oğlum gördü o sürdüklerin zararlı değilmi neden sürüyorsun dedi şaşırdım.

Mevcancığım bu 3.kitap kampanyamız. Ilkinde kartonda çizili tırtılları vardı kitap okudukça tırtılın bir yuvarlağını boyadık. 10 Kitaplıktı o kampanya. Ikincisinde de kızlar kitap okudukça çiçeklerini ilerletti erkekler toplarını Ilerletip kaleye gol atmaya çalışıyo

Bizim de dündü okuma bayramımız. Çok güzeldi 5 gösterisi oldu dün.
Gururla izledik

slm anneler nasılsınız

okullarda kapanıyor,bizim ödevler tam gaz devam ediyor,

kızım bu aralar dersi pek sallamıyor,of puf bu havada dersmi olur diyor:KK1:

yaz tatili moduna erken girdi benim cadı

Selam,

bizdede durum fena:KK43:
dışarda oynuo oynuo ben geldiğimde yorulmuş oluo ödevi zorla yapıoruz
1 kez yapmadan gitti öğretmen kızdı beni aradı falan ama zorla zorla yoruldum
3 gün tatilde deseniz köye gittik paso oyunnnn
ama olsun bu fırsat ele geçmezdi o yüzden çokta dert etmedim
geçen hafta yine sınavımız varıdı 30 sorudan 15 doğru:KK43: başarı düşmüş biraz
dikkatsizlik çok fazla:KK43: okummaızda problem yok allaha şükür
hafiften çarpma işlemlerine geçtik.
sene kesin kararlıyım bir akslilik olmaz ise etüte vereceğim.
ödev bilinci yok
babanne beni dinlemio deyip çıkıo
yaptığımız ödevelrde bitsin diye ben söylüorum o yazıo:KK43:
hayatımda yanlış bildiğim şeyleri bile bile yaşamaktan bıktım :KK43:
durumlar böyle yine de bu duruma göre yine sınıfta iyilerdeniz inşallah

Benim oğlum da havaların ısınmasıyla parktan gelmez oldu ama ben önce ödev bitirmeyi şart koşuyorum, ödevini bitirmezsen gidemezsin diyorum. Ödevini yapıp çıkıyor. Maşallah suphanallah günde 4 kitap okuyor. Noktalama işaretleri, toplama, çıkarma v.s. yapıyorlar

slm anneler

dün iznim vardı okula gidip kuzumun durumunu sordum

gayet güzel şeyler söyledi hocamız :KK52:

burda hep bahsederdim dersleri ve ödevleri zor deilmi,bizim 3.sınıfta öğrendiğimiz şeyleri şimdi öğreniyorlar derdim,hatta bazı problemleri buraya yazardım

dün bunu hocamızada söyledim:KK1:

haklı olduğumu,şu anki ders programının 2 sınıfa daha uygun olduğunu,ama sınıf düzeyinin çok iyi olduğunu ve çocukları 2.sınıfa erken alıştırmak için bu tarz ödevlere ağırlık verdiğini söyledi,

evde belki sizleri zorluyor olabilirler ama inanın,sınıfta tahtaya kalkmak için yırtınıyorlar diyede ekledi

son haftalar olması sebebi ile,bol okuma az problem ödevi yolluycam eve dedi,

bizden böyle işte,

şu dönemde okulda ağırlıklı yaptıkları,paraları öğrenme,çarpma,bölme,2-3 işlemli problem çözme

-2şer 2şer saymada 12 den sonra 3.sırada ve 6.sıradaki sayı arasındaki fark kaçtır? (kızım kendi yapmış ama ben anlamak için 2 kez okudum :KK1: )

-kümeste 34 küçük baş hayvan var,bunların 18 eksiği horozdur. tavuk ve horoz sayısını bulunuz.(bunuda çözmüş ben anlamak için 2 kez gene okudum):KK1:

Merhaba hanimlar bir dönem yazilrinizi okudum takip ettim uzaktan uzaga :-) zorluklardan guzelliklre geldinz bazn ben bile heycnlndm çünkü bu sene benm kizmda 1 , sinifa baslick siz tecrubeli annelerin fikirlerini almk isterim her konuda sizler bu sene zor olani bitirdnz darisi bize olsn fikir paylasrsanz cok sevinirim

:KK3::KK3::KK3:

topic ne kadar ıssız kalımış

e- okula notlar girilmiş

matematik 85 90 90

hayat bilgisi 90 100 100

diğerleri 100 100

şeklinde girmiş hocamız

matematik daha düşük bekliyordum,burda hep dile getirmiştim,ödevlerimiz zor geliyor,eşim bile zorlanıyor:KK1: kızım birini yapıyorsa diğerinde çuvallıyor diye

dedim o kadar babasına çekmiş bu kız matematikten çok korkuyor:KK1:

eşimde notlara ne bakıyorsun hepsi 5 işte dedi,

hocamız ilk dönem okumayı baz alarak not vermişti ve notu düşük olan çocuklarım anneleri bu notlar sizin demişti

bu dönem eğitim aldıkları için okuldaki seviyelerini değerlendirip not verdim dedi,

bol bol test kitabımız var

yazın matematiğe ağırlık vercem anlaşılan

kızıma verdiğm tablet sözünü tuttum,cuma günü izin aldım karnesini alınca vericem heme tabletini

şimdiden 2. sınıf heyecanı sardı beni,hakkımızda hayırlısı olsun

kızım okuluna çok hevesli gidiyor umarım bu hevesi tüm eğitim hayatınca sürer

mevcannnnnnnnn bende şimdi baktım hepsi 100 :KK52::KK52::KK52::KK52: bisiklet istemişti bizimkisi :KK34: çok hoş güzellikler bunlar .
Okula yazdırma , okumayı öğrenme ,telaşını hep birlikte yaşadık kızlar :KK34: 2.sınıfta buluşmak üzere 2.sınıf formunuda aç mevcannn :KK52::KK52:

X