2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

çalışan arkadaşlar Allah kolaylık versin hepinize inşllah izinlerinizi kullanana kadar problemsiz bir şekilde geçer hamileliğiniz ve inşallah daaa izin süresi uzatılır :) öpüyorum sizi

slm güzel eylül anneleri nasılsınız, bebişleriniz nasıl bol bol tekme atıyorlarmı :KK49:

yarın sonunda doktor kontrolüme gidicem, şeker testimi yaptırıcam inşallah sonuç iyi çıkar. bu arada üç gündür bi alerjik durumum var karnımın üzerinde döküntüler oldu . neden kaynaklandığını bulamadım :44: ya sürdüğüm bebe yağı veya yediğim bişey yaptı. sizde de böyle döküntüsü olan varmı ? birde karnınıza çatlak için ne kullanıyosunuz arkadaşlar doktorlarınız ne tavsiye etti ?
Canim bende de oldu o dokuntulerden.dermataloga gittim cilt kuru kaldigi icin olur dedi.ben 3.aydan itibaren bebe yagi kullaniyorum.bebe yaginin bi zarari olmaz dedi.suyu az iciyorsan tavsiyem bol bol su ic ki cildin nemlensin
Hanımlar, plasenta previalarınızda bir değişiklik var mı? Yakınlarda kontrole gittiniz mi?
.
Canim bende de total previa var korkuyorum bayaaa ama hayirlisi bebegim sagsalim bi dogsa.bi de total en ilerisiymis erken dogum riski de varmis ne olacak bilmiyorum...

ıyı aksamlar ben 21 haftalık hamıleyım . onume bır sınaw var. ona hazırlanıyorum .kpss ye gırıgm zamna lara 26 27 haftalık olacagım. bır kac sorum olacak.26-27 haftalara wc ihtiyacı cok oluyor mu.ona gore oktor raporu alacagım sınawa kulllanmak ıcın. ayrıca bu haftalara baslayan sıkıtılarnız neler. benım 2 haftadır sırt agrım var alıstım buna ama baska ne sıkıtılar cıkar merak edıyorum. cevaplar ıcın tesekkurler....
Canim raporu kesin al yanina.bildigim kadariyla raporun olmasa da izin veriyorlar tuvalete ama sen garantile.ben cok sık gidiyorum ama cok da su iciyorum.yani sebep su mu yoksa bebisin baskisi mi bilemiyorum.agrilar bende de var.bir de son bir haftadir camasirlarim sıkmaya basladi sana tavsiyem bol bol rahat rahat kiyafet ve camasirlar al simdiden.Allah yardimcin olsun kpss gercekten zor bir sinav umarim istedigin sekilde sonuclanir.

Canim raporu kesin al yanina.bildigim kadariyla raporun olmasa da izin veriyorlar tuvalete ama sen garantile.ben cok sık gidiyorum ama cok da su iciyorum.yani sebep su mu yoksa bebisin baskisi mi bilemiyorum.agrilar bende de var.bir de son bir haftadir camasirlarim sıkmaya basladi sana tavsiyem bol bol rahat rahat kiyafet ve camasirlar al simdiden.Allah yardimcin olsun kpss gercekten zor bir sinav umarim istedigin sekilde sonuclanir.

tesekkurler cevabın için.temmuzda sınav.malum wc ye gıdınce sınaw ıptal oluyor dedıler butun sene bosa gıtcek .alan sınawı da gelı sınaw 3 e cıktuı. dua edın...

kizlar nasilsiniz bakalim ben geldim turkiyeden o guzelim havayi birakip burda yagmurun icine geldik:KK43: bebisler nasil tepikleri arttimi iyice :KK52:

çok sevindim senin adına canım. özel olmazsa TSH kaç çıktı senin? benim 2,40 çıktı da yüksek mi acaba :18:

Benim tsh 1.43 çıktı. Sen sorunca baktım olması gereken sınırlara, 0.27 - 4.2 yazıyor sonuç kağıdında. Yani seninki de normal canım :KK34:

kizlar nasilsiniz bakalim ben geldim turkiyeden o guzelim havayi birakip burda yagmurun icine geldik:KK43: bebisler nasil tepikleri arttimi iyice :KK52:

Gurbet zordur. Bebişin " annecim burdayım, yalnız değilsin" diye tekmeleyip, sevindiriyordur annesini dimi? :emir_bebek:
İyi ki varlar :nazar:

Benim bebeğim de kıpır kıpır, çok şükür :nazar:

Ben aylardır yalnızım güzelim hamileliğim başından beri yalnızlığım yetmezmiş gibi birde eşimin kaprisleri var kayınvalidemi kaybettiğimizden beri kendini toparlayamadı onu anlamaya çalışıyorum ama hamileliğin vermiş olduğu bir durummudur yoksa benim bencilliğimmidir kaldıramıyorum bunaldım. evet evde yalnız kalıyorum ama ruhum daha yalnız sanırım.....

başınız sağ olsun canım.zor bir durum gerçekten .Kendini bencil hissetme hamilelik insanı çok hassas yapıyor.ama sen yanlız değilsin ki içinde ki mini minnacık atan kalbi unutma canım.

ıyı aksamlar ben 21 haftalık hamıleyım . onume bır sınaw var. ona hazırlanıyorum .kpss ye gırıgm zamna lara 26 27 haftalık olacagım. bır kac sorum olacak.26-27 haftalara wc ihtiyacı cok oluyor mu.ona gore oktor raporu alacagım sınawa kulllanmak ıcın. ayrıca bu haftalara baslayan sıkıtılarnız neler. benım 2 haftadır sırt agrım var alıstım buna ama baska ne sıkıtılar cıkar merak edıyorum. cevaplar ıcın tesekkurler....

ilk gebeliğimde 34-35. haftamda açıköğretim sınavına girmiştim
akşamdan az su içip sabah hiç su içmemiştim
yanıma su almıştım susarsam yudum yudum içeyim diye
gelmemişti benim,
ama salon görevlisi istersen gidebilirsin demişti bana
sen yinede ped koyup git
çok sıvı almazsan bişey olmaz bence

Günaydın hanımlar, gününüz güzel geçsin....

merhaba

12+12 olduğuna emin misin
benim bildiğimde doğum öncesi 8 haftayı azaltıp, doğum sonuna ekleneceği yönünde
yani 12+12 değilde
6+ 18 olacak olarak algıladım
hatta doğum öncesi 8 hafta fazla, zaten anneler daha fazla çalışıp doğum sonrası izinlerine ekliyorlar falan gibi bi demeci var

Benim daha önce duyduğum da 6+16 idi...çok da saçmaydı. Yani altı üstü 6 hafta çoğaltmak için insanları bu kadar umut içinde bırakmaları çok saçma diyordum. Bence doğum öncesini gene eskisi gibi bıraksınlar...İsteyen anne adayı doğum sonrasına eklesin, ben istemeyen kısımdanım. Yaz günü 7,5 aylık karnımla çalışmaya gelmek istemiyorum.Temmuz'da Muğla sıcağında çalışıyor olmak bile beni terletip sıkıyor.
Ben her hal-i karda 2012 iznime ayrılmalıydım.Doğum sonrasını 16 veya 18 hafta yaptıkları anda 2012 iznim yanacak...
Haftaya dananın kuyruğu kopacak.Bakalım çıka çıka ne çıkacak tasarıdan....

Canım sen raporunu ne olur ne olmaz al..
Benim de bu hafta sonu 3 oturum açık öğretim görevim görevim var.İnşallah tek derslik sınava denk gelirim diye dua ediyorum.Bir de oturum 3 saatlik olursa ne yapacağım bilmiyorum.Neyse...hiçbişey yapamazsam diğer görevli arkadaşlardan rica eder, lavaboya gidip gelirim.

Günaydın Günaydın Günaydıııııııııııın :KK3: Nasılsınız canlar ... bugün ankara soğuk mu ben mi üşüyorum kestiremedim yahuuuuuu :26:

başınız sağ olsun canım.zor bir durum gerçekten .Kendini bencil hissetme hamilelik insanı çok hassas yapıyor.ama sen yanlız değilsin ki içinde ki mini minnacık atan kalbi unutma canım.

teşekkür ederim canım ama insan eşinin desteğini bekliyor ne yazık ki sürekli benim psikolojim ben ben ben diyen bir eşim var sabrediyorum dayanmaya çalışıyorum ama bakalım nereye kadaar:KK53:

teyzelerım merhaba:emir_bebek:
bu benım ılk renklı resmım..annemın yuzumu ılk defa net görduğu resım...sanırım tombiş yanaklı olacağımkı benı gördukten sonra tombiş yanaklım dıye sevmeye başladı annem benı:emir_bebek:

günaydın güzellikler..

dünden beri yine kafam şu izin olayına takık durumda..zaten yavrumu bırakıp işe gitmek zorunda kalacağım için şimdiden kahroluyorum..içim acıyor resmen..bari şu 2 ayı çok görmeseler..memur olsam ücretsiz izin alırdım..ya da maddi imkanım olsa en azından 2 yaşına kadar çalışmazdım..offf offf...sabah sabah yine daraldım..

bu benım ılk renklı resmım..annemın yuzumu ılk defa net görduğu resım...sanırım tombiş yanaklı olacağımkı benı gördukten sonra tombiş yanaklım dıye sevmeye başladı annem benı:emir_bebek:

maşallah annesi :nazar::nazar: insanın yanaklarını yiyesi geliyor wallahi..Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım...

maşallah sübhanallah.. yerim senin yanaklarını ben.. çok tatlı maşallah..:nazar::nazar::nazar:

Delisiniz siz...36+4 prematüre bebek demek....37 hafta dolmadan doğan bebekler erken doğumla doğmuş sayılıyor.
36+4'te 9 ay bitmiyor.Miyadından 4 hafta önce doğmuş oluyor. Ben Ege'yi 36+6'da doğurdum, ne korkularla doğurdum. Yenidoğan yoğun bakımında küvezler ayarlattı doktorum ne olur ne olmaz diye...
Bırakın istediği zaman gelsin velet.Onun doğum günü de başka bigün oluversin be yavrum.

canım dün yazamamıştım mesela ben şu an 25+5 cuma günü 26 haftalık olucam inşaallah yani 6,5 aylık oluyorum öyle değil mi????? peki 36 haftalık olanlar 9.ayına girmiyor mu??? 38 haftalık olanlar 9,5 aylık olmuyor mu???? eee zaman bebekler 9 aylık niye diyorlar?????

X